Skocz do zawartości

V-ray 2.0


PCZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 rzeczy naprawde przydatne, myk ze renderingiem stereoskopowym, oraz pass pokazujacy ktory bucket przynalezal do ktorego spawnera(o ile to dziala), bo jesli to dziala to skonczyla sie moja udreka z wpatrywaniem sie w render i szukaniem 'siejacego' kompa z 20 na liscie po 16 i 8 rdzeni kazdy :]

 

 

a i ze tak jeszcze po chamsku spytam, to ten vray 2,0 renderuje z GPU czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah plasti plasti - odpowiedź brzmi tak i nie:

 

Vray RT korzysta z GPU i jest rendererem nieprodukcyjnym (o zastosowaniu podglądowym), a bazowy (produkcyjny) Vray liczy tylko na CPU

 

Ja najbardziej sie ciesze z Light Select passa. Mrr mrr mrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie ma nic co by powalało jak proxy kiedy weszły. Niestety takie rzeczy to dawane były za free do tej pory, ale nic nie trwa wiecznie:D. Light select pass jest bardzo fajny, ale taki skrypt dziłający z vray i mr jest już od dawna za chyba jakieś 30$. Z automatu robi exr'y dla każdego swiatła i tak samo wystarczy sobie ustawiać jak tutaj pokazane w kompozytorze czy ps itd.

 

Szkoda szkoda bo miałem nadzieję, ze ukrywają coś w stylu proxy, a tu zonk:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość freelans

kurde cos mi posta wywalilo... Trial to zwykle pełna wersja bez ograniczeń, mająca limit czasowy np. 30 dni, a demo to demo jest okrojone i wlasciwie nie da sie na nim pracować.

BTW: Sjon czy mozesz podać namiary na skrypt co to o nim piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triale są od rana, widzę je ale przy każdej próbie ściągnięcia sypie sie w którymś momencie... serwer nie wyrabia jak już ktoś wczesniej wspomnial.

 

Gdzie tam jest napisane ze to jest trial 30d.?.:),

722o.jpg

To jest pełna wersja..Nieposiadająca żadnej opcji 30dni itp. albo posiadasz nowy klucz albo nowy numer do przeprogramowania klucza.( Aktualizacja)

A w samym programie są, przede wszystkim tak wielkie zmiany jak, zmiana kodu całego serca silnika:) a to dla niektórych to rewolucji większe niż Proxy:), jeśli myślimy z perspektywy fizycznego rendera i płynę, wprowadzanie szerokiego grona użytkowników w system unbiasa, bo do tego to zmierza..:) Po za tym zmiana loga wizerunku firmy, tez mówi o czymś, nie tylko o tanim chwycie marketingowym:), to naprawdę zupełnie nowy rozdział.. Chodź logo Itak wole stare hehehe J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch515 ja nie zaprzeczam, że Vray jest swietny bo też tak sądzę. To tylko moje zdanie i tak naprawdę mnie osobiście kompletnie nie interesuje czy silnik się zmienił. Bardziej jaki to dało efekt np. przyspieszenie renderów o 20% ale tego już nie wiem. Nie jestem programistą tylko odbiorcą i patrzę na to co to daje, a osobiście nie sądzę, żeby jakiś nowy ficzer zrobił taki przełom jaki dało proxy w renderach. Efekty postpro są istotne, ale nie zastąpiłyby nigdy mozliwości wyrenderowania tsięcy drzew i trawy itd, itd.

Nie potępiam tego, że teraz trzeba zapłacić za upgrade bo nie trzeba było płacić za niego przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sjon – faktycznie dużo racji w tym, co piszesz :) Proxy wprowadziło a raczej przełamało barierę, roślinności 3d, Proxy zostało poprawione szybciej się liczy..Ale momencie, kiedy najlepiej wywalimy, do Proxy bez pośrednio z2.0 A nie ze starszej wersji, chodź jest to kosztem ok. 10% więcej poboru pamięci ram.

 

Atruprx2 – mi to wygląda na, tak zwany „program beta, „ jaki wdrożyli, jeszcze przed oficjalną odsłonom.

I dedykowany przede wszystkim nie ciekawskim, by sprawdzili, jaki koloru są ikonki tylko, dla pod zespołów obsługujących v-raya. Czyli wszelki paginy nakładki itp., tak jak tu, np http://www.sigershop.eu/

Zabieg mający na celu uniknięcia „dziury”, jeżeli ktoś używa V-R. i do tego jeszcze jakiś plagi nów w momencie pojawienia się 2.0 Zostaje tylko z samym v-R, bo jakim cudem wszyscy maja nadgonić to w ułamku kilku godzin by uczynić swoje produkty kompatybilnymi z najnowszą wersją.

Stad program Demo, z pełnym kodem.. Mocno przemyślana polityka podwyższająca akcji produktu Haosów, martwią się za nas.:) nie tak jak wprowadzili viste i nic nie działało od drukarki po grę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do powyższego pytania i w ogóle jakby był jakiś posiadacz tak miły i napisał jak się sprawdza w użyciu codziennym, jak ze stabilnością, wydajnością? Czy już można śmiało się przesiadać czy lepiej poczekać bo coś jeszcze działa nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze panowie. nie wiem jak jest z 1.5, bo profilaktycznie wywaliłem aby się nie gryzły. albo sam to zrobił, nie dam sobie ręki uciąć ale mam jednego vraya w maxie w liscie assign renderer. raczej sam nadpisał, po prostu jakby zaktualizował.

 

co do samego 2.0. jest szybszy, o jakie 10-15 %. odniosłem wrażenie że szybciej max się "odmraża" po większych renderingach, generalnie szybciej pamięć ram zwalnia i zapełnia. Stabilny bardzo, ani razu żadnego błędu nie wywalił od tygodnia.

 

z praktycznie używanych przezemnie featerusów:

 

-historia w VFB, wreszcie każdego testu nie musimy zapisywać i porównywać. a tak w dobrych kolorach (LWF) z dobrą gammą każdy mały teścik widzimy i wybieramy najlepszy setup.

 

-w opcjach vrayowych obiektu i wrapperze jest coś takiego jak GI ID: http://www.spot3d.com/vray/help/200R1/mtlWrapper_params.htm pomaga zapobiegać light leakom

 

-render element lens effect super działa, glow i glare wreszcie z Vraya

 

render element light select, powiedzmy że spoko, ale jakoś mnie nie powalił. taki ot, dodatek.

 

- vray car paint mtl- raz czy dwa razy próbowałem, ale wydaje mi się że drzemie w nim niesamowita moc, to dla ciebie Vision głównie info.

 

Generalnie jestem zadowolony. Od razu instalując mamy RT 2.00.1, dziala jak działał, w sumie nie widzę różnicy, bo mam wolne GPU więc i tak go odpalam na CPU. Stabilny, pewny, troszkę szybszy, co jest chyba najważniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie postawiłem tą bete... i tak jak mówisz Xiz0r, przy instalacji wymusza unistal starej wersji. Dlatego też postawiłem go na nieużywanym 2011 żeby nie komplikować życia.

Jak na parę pierwszych testów to żadnego szału nie ma. No nic co by na kolana rzucało. A nawet bym powiedział że wolniejszy od tego co na codzień używam czyli 1.5sp4max2010.

Generalnie nie mam w planach zakupu i nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności