Skocz do zawartości

Mellon 2D -2011


Mellon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

HAha slodzi tylko kiedy wychodzi :D

 

No ale kurde wyszło, mellon! To jest naprawde jedna z lepszych Twoich prac! zdziwiłam sie że taką fajną babke narysowałeś i to w takim dobrym stylu fantasy :) tylko popraw te drobiazgi i jest wypas ilustracja do portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurs nie wplynely zadne prace :( wiec sam musialem cos poprawic (zreszta za namowa telthony - dzieki) :D .Dzieki wielkie za overy I kopy wyszlo mam nadzieje na dobre ,elfkak.jpgjak widac skozystalem z doswiadczenia Telthony i wnioslem sugerowane zmiany. Thx all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podobała wersja Mellona. Może i proporcje twarzy leciały ale wiało prawdziwą wojowniczką z charakterem z rozmiękczonym spojrzeniem. Niestety przyjdzie chyba długo poczekać zanim kanon wielkich cycuf i glamourowych twarzy przeminie. Pomijając facjatę pilnuj takich rzeczy jak zbroja a właściwie w tym przypadku jej grubość w niektórych miejscach. Wygląda na grubo ponad centymetr surowej blachy :D. Pozdro i szarpnij się też za inne media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki n-pigeon za overka widac uroda to rzecz wzgledna na kazdym overku wszyscy przedstawiaja inny kacept urody - twoja n-pigeon calkiem niczego sobie :)

Jeszcze troche posiedzialem nad ptaskiem ale nie wiem czy cus dobrego z tego wyszlo.

dragon1l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem naturka się kłania Mellon ;d oświetlaj przedmioty i rysuj je, obserwuj studiuj jak zachowuje się światło i cień na najprostszych bryłkach, bez rozkupiających detali itp ;) polecam pomalowane na biało pudełka po herbacie;d

Ale fakturki ogarnąłeś nie ma co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mellon, apropo tej refki - to doskonały przykład, że uchwycenie dowolnego momentu z jakiegoś ruchu nie oddziałuje tak samo. Jest kilka momentów kluczowych z takiego zamachnięcia się, że nie ma zmiłuj i nasz mózg to odczyta zawsze jako ruch, bo ciężko stać dłuższą chwilę w takiej pozie. Natomiast tak jak jest na focie mamy dwie możliwości - albo on się zamac***e, albo napięci na siebie tylko ze sobą gadają. Chcąc pokazać dynamikę, trzeba wykluczyć drugą opcję.

 

KhazadThard, świetna pozycja, też sobie obadam dla utrwalenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak dla mnie za śmiało ciśnie w ten czar, będąc rycerzem nie wierzącym w czary bym się raczej krył za tarczą xD (zakładając że nie widział czegoś takiego dotąd)

Poza tym czemu wszędzie jest jeden kolor? I postacie i tło, nic się nie wyróżnia, no może poza spellem który jest praktycznie tego samego koloru ale jest najjaśniejszy w ilustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to odpowiem po kolei

Rycerzyk troche sztywno to prawda za bardzo polegalem na refce.

Dzieki za pozycje "tylul" KhazadThard.

Jezeli chodzi o pyt czemu no to odpowiedzi , mozliwosci i spekulacji jest az za duzo moze stara sie go wyprzedzic , moze jest to czar obronny wiec chce go przebic itd mozna by wymyslac i wymyslac w nieskaczonosc(prawdopodobnie )poza tym walczy z istota z dlugimi uszami wiec zakladam ze magie widzial.Jest to swiatlo dominujace zapal swiatlo w kolorze czerwonym w pokoju a twoja zielona pilka nie bedzie juz zielona.

KhazadThard wlasnie kupilem na e-bayu dzieki :D

Edytowane przez Mellon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no rozumiem za cienki jestem na argumentowanie, takie moje sugestie ;)

Haha no nie za cienki na argumentowanie to nie jestes ja po prostu jak zwyklem odbijam pileczke (jakas patologiczna przywara)- jak za srogo :D to przepraszam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko bez urazy ;) po prostu hm no czułem coś takiego ale nie umiem Ci tego tak wytłumaczyć. W innych pracach masz także jakieś spelle no i obrazek nie robi się monochromatyczny. No ale może wypowie się ktoś kto lepiej się zna, jeśli sądzi podobnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ptaśku trochę skopałeś oświetlenie. niby jest sugestia mocnego światła z tyłu, ale nijak się to ma do tego globalnego oświetlenia na głowie tego stwora. za dużo blików po prostu. a co do ostatniego, to chyba za dużo detalu wszędzie, nie wiadomo na czym się mamy skupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki telthona jak widac na szybko i sie pogubilem:)

Przy tej pracy troche dluzej posiedzialem i dopieszczalem

na drawing jam "man eating plants" -troche malo efektownego oswietlenia moze

maneatingplants2.jpgmaneatingplants3.jpg

W moich pracach jak zauwazylem zbyt czesto kieruje sie naturalnoscia i logika (mniej nasycenia

czy kontrastu moze dla tego ze pochodze z Wrocka :) ) z tad tez pytanie i prosba do wszystkich -ktora z tych 2 prac robi lepsze wrazenie - bedzie mialo to ogromny wplyw na to co bede robil w przyszlosci . Z gory dzieki

Edytowane przez Mellon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga - dlaczego? Ciekawsze, nasycone kolory. Jak pierwszy raz rzuciłem okiem na pierwszą wersję to nie zauważyłem człowieczka wewnątrz rośliny. Z drugim obrazkiem nie miałem takich problemów :) Chociaż i tak mimo wszystko, brakuje mi dodatkowych kolorów na obu pracach, chociazby na powierzchni rośliny, co by była bardziej organiczna. Ogólnie podoba mi się concept :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pierwsza jest lepsza, ale w obu walor mi nie pasi, za duży jest kontrast. Czemu liść ma takie jasne highlighty i takie ciemne cienie? Zachowaj sobie taki szeroki zakres waloru na odblaski światła na tym "zbiorniku". Oświetlona część liści ma stanowczo ten zakres za szeroki. Aha, ta płaszczyzna powierzchni płynu ma taką perspektywe, jakbysmy patrzyli bardzo z góry, a jak patrzę na horyzont to mi sie zdaje, że powinniśmy ją widzieć minimalnie z dołu.

 

Mam nadzieje że nie gmatwam za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to po pierwsze zestawiaj jedno obok drugiego, ciężko tak porównać scrollując góra/dół.

Hm sadzę że raczej obie prace za mało się różnią by wybierać którąkolwiek, postudiuj kolor, obrazy malarzy i dopiero można coś wybierać, bo tak to ledwo saturation pchnąłeś ew dodałeś warstwę/wy.

Jak już w tę stronę robisz, to lepiej niech będą skrajne, niż ledwo co różniące się.

Co do perspektywy to rysuj sobie obok człowieka stojącego i na linii jego oczu daj horyzont i do tego układaj perspektywę, w ten sposób będziesz miał wyobrażenie jak będzie widział człowiek patrzący na tą roślinę zza krzunów.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi panowie nie pozostaje mi nic innego niz dzialac dalej.

-Rothbart -no wlasnie roznorodnosci koloru mi tez brakuje w moich pracach a szczegolnie tych bez referek jak kolory trzeba naniesc z lepetyny - thx

-EC - No teraz widze ze horyzont spieprzy... jezeli chodzi o walor to jak wyzej jak bez referki to sie gubie i to widac niestety - dzieki

-Swierzy- po twoim poscie probowalem obok siebie postawic ale jak rozumiem musialy by byc na jednym obrazku wiec niestety za pozno ale na pewno sie zastosuje na przyszlosc.

No wlasnie studiowac to chce ale prace mistrzow typu Omen/ManiakS/Lord itd a nie obrazy starych mistrzow. Powiem cos bardzo fe i nie bede poprawny politycznie ale co tam tak wlasnie jest -chce robic prace komercyjne ,chce kiedys na tym co teraz jest tylko pasja (poza kilkoma komercyjnymi zleceniami) zarabiac szmalec i oczywiscie nie chce isc na skroty ale nie chce tez nadlozyc drogi bo mam 31 lat i zmarnowalem juz 15 na cos co przestalo mnie bawic dawno temu. Lubie starych mistrzow ale watpie ze w dzisiejszych czasach jak zaczne rysowac roboty stylem -Monet czy Gogha-to zajde z tym gdzies dalej. Z kazdym dniem zostaje z tylu bo zarabiac na zywot trzeba wiec na malowanie zostaje 2-3 h dziennie i to poswiecajac wszystkie inne przyjemnosci. Wielu na tym forum zarzuca mi ze ide na skroty nie rysuje olowkiem ,nie robie figor geometrytcznych w przestrzeni itd. a ja po prostu desperacko probuje wykozystac tych kilka chwil na grafike i nauczyc sie jak najwiecej nawet jezeli tylko na swoich bledach.Stad tez pewnie moje prace sa takie jakie sa bo w kazdej widac pospiech i skroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kazdym dniem zostaje z tylu bo zarabiac na zywot trzeba wiec na malowanie zostaje 2-3 h dziennie i to poswiecajac wszystkie inne przyjemnosci. Wielu na tym forum zarzuca mi ze ide na skroty nie rysuje olowkiem ,nie robie figor geometrytcznych w przestrzeni itd. a ja po prostu desperacko probuje wykozystac tych kilka chwil na grafike i nauczyc sie jak najwiecej nawet jezeli tylko na swoich bledach.Stad tez pewnie moje prace sa takie jakie sa bo w kazdej widac pospiech i skroty.

doskonale cię rozumiem i trzymam kciuki, też podążam tą drogą i ciesze się zę jest takie forum jak nasze bo dzięki niemu mamy tą naszą szansę na naukę i poszerzenie świadomości ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się mogę przyłączyć bo zrobiłem sobie rok przerwy po maturze i praca po 8h dziennie + wciskałem jak się dało rysowanie i malowanie, jeszcze do tego dziewczyna.

Tyle dobrego że mam 21 lat i mogę sobie odpuszczać robotę, że nie muszę domu utrzymywać tylko swoje potrzeby, gdzie nie pracuje w stałej pracy.

Ale każdy musi zapłacić cenę za ten sukces, ważne żeby nie zrezygnować, to jedyna droga do zwycięstwa. ;)

youtube.com/watch?v=iAF5mgRIdLU

Tutaj jest wytłumaczona perspektywa i konstrukcja do koncept designu, no i polecałbym do komercyji studiować ich filmiki FDZ + ofc rozumienie tego co mówi kolo.

Też marze o komercyjnych produkcjach graficznych i wiem że bez tych podstaw które omijasz można sobie narobić przeszkód, FDZ i ctrl + paint tłumaczą że pewne ćwiczenia łatwiej wykonuje się na kartce jak na tablecie.

Poza tym tą upartością tylko blokujesz się przed lvl upem.

Co do freelance to u Coyote w teczce jest fajny wywiad,warto go wysłuchać ze zrozumieniem. ;)

Serdecznie życzę Ci spełnienia swoich celów i marzeń, wytrwałości takiej jak dotąd.

Pozdrawiam

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu na tym forum zarzuca mi ze ide na skroty nie rysuje olowkiem ,nie robie figor geometrytcznych w przestrzeni itd. a ja po prostu desperacko probuje wykozystac tych kilka chwil na grafike i nauczyc sie jak najwiecej nawet jezeli tylko na swoich bledach.Stad tez pewnie moje prace sa takie jakie sa bo w kazdej widac pospiech i skroty.

 

Mellon, moze warto byloby porysowac troche tych figur geometrycznych i innych podstaw? Moim zdaniem wiecej bys tym osiagnal i szybciej sie zblizyl do wspomnianych mistrzow, niz probujac juz robic takie obrazki jakie robisz. Przykladowo zmiejszylbys prawdopodobienstwo popelniania takich bledow jak ten z perspektywa. Jakbys troche postudiowal zroslinki z natury to nie zrobilbys takich przegietych kontrastowo lisci. I tak po kawaleczku stawalbys sie masterem. A tak to tylko czas tracisz moim zdaniem. Mi tez jakis rok temu Omen tak napisal. Teraz wiem, ze mial racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam - usilnie staram sie zrozumiec co robie nie tak ze zawsze zchrzanie no i nie mam pojecia (poza marnym warsztatem i brakiem cwiczen) - tk czy siak wrzucam tego gniota i jak ktos ma jakas opinie to zapraszam najmocniej (chyba powoli udaje Mi sie nabierac dystansu do moich prac- co nie poprawia jakosci niestety :( )

rzezimieszek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no -troszku duża głowa mi się wydaje, palce może nieco zbyt wpijaja się w to co trzymają, i chyba ta torebeczka na ręku nieco zbyt do przodu wyskakuje (moze nieco ja stonować wtopić w tło)-może nieco te tekstury dziwnie leżą (na klacie,rękach)-twarz fajowa-aha a czy to odbicie na obojczyku nie za mocne? panie rozwijasz się jak się patrzy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspert ze mnie żaden, to będzie bardziej na zasadzie czepialstwa na siłę ;D

A wiec nie wiem czy przypadkiem nie ma za dużej głowy i to co ja bym starał się osiągnąć to większa paleta barw na twarzy (chociaż nie wiem sam jak to zrobić by było okej). Inna rzecz to te mocne zbyt intensywne przepalone kolory na kończynach . No i na koniec wygląda trochę jak by miał połamane palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

 

Cukireass - tekstury tak na szybkiego dodalem i pewnie to jest powod (jakos nie moge dotrwac do konca bez znudzenia sie praca)

 

Pasiterek / Cukierass - glowa / palce - musze sie chyba nauczyc troche luzniej podchodzic do referek bo paluchy wlasnie takie byly.jezeli chodzi o roznorodnosc koloru na twarzy - w moich poprzednich pracach kolory so dosyc zroznicowane ale jak robilem analize prac ktore sa robione przez mistrzow z branzy zauwazylem ze artyzm jest troche na boku a najwazniejsze pozostaje prawidlowe oddanie formy. Kolory w twarzach ktore sa na "topie" sa zazwyczaj dosyc jednolite.

 

Swiezy - no duzo ostatnio sie ucze z filmikow i zaczalem sie bawic na sketchoholic wiec duzo szybkich prac powstanie takie prace jak powyzej robie jako eksperymety swiatla jak i koloru

 

Telthona - Taki troche zniewiescialy facet ale pamietac nalezy ze ja mieszkam w Anglii gdzie pelno inspirujacych "EMO" :D a miesniak to zazwyczaj polak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalapalem sketchoholikowego bakcyla - bardzo mi sie podoba fakt ze jak golsujesz w contestach nie widac na kogo dopiero po oddaniu glosu sie pojawia kto wykonal dana prace wiec mozna liczyc na fair game troche tego na tym forum brakuje (tsp).No i takie cos wlasnie na kontest "Big Smile Creature"

smilepo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności