Skocz do zawartości

groch


groch

Rekomendowane odpowiedzi

No i bardzo fajnie że zrobiłeś upa. Ten ostatni krajobraz szczególnie za kolory mi się spodobał i zróżnicowanie pędzli.

Pozdrawiam. ;)

 

Miło słyszeć (czytać) - dzięki!

 

Krajobraz śliczny. I wielki plus za pokazanie etapów pracy. Zgrane i zapisane w folderze "patrz i ucz się jełopie".

 

Pozdrawiam,

AQ

 

Wow, jestem zaszczycony! ;) Dziękuję uprzejmie.

 

alejka drzewek w lesie jest świetna :> przypominają mi się stare książki z białoczarnymi rycinkami :>

 

Troszkę się nad nią posiedziało nocami, dzięki bardzo. ;)

 

Kolejny up, parę prac z ostatniego miesiąca:

 

187zy.jpg

 

188yn.jpg

 

189wer.jpg

 

190gm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drow bardzo fajny tylko czy aby nie za wysoko dałeś mu krocze chcąc go zmieścić w kadrze ?

 

Nie przykuło to mojej uwagi, ale możliwe, że tak właśnie jest. Zapewne, jak zawsze, nazajutrz dostrzegę wszystkie błędy. ;) Przypominam tylko, że nie jest to mój własny wytwór, a studium Justina Sweeta, w przypadku drowa oryginalna praca wygląda tak:

 

http://i.imgur.com/LFRrjFw.jpg

 

Dzięki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginale widać że postać opiera swój ciężar ciała na lewej nodze a prawa noga zaś jest lekko wysunięta do przodu. Zobacz jak miednica jest lekko przechylona do lewej strony a u ciebie stoi sztywno w pionie , brakuje rytmu . Nawet minimalna różnica w proporcjach może zaburzyć całość .

 

 

pz7v.jpg

 

 

 

Zobacz jak duża jest różnica , kręgosłup na oryginale jest lekko wygięty w łuk i segmenty klatka piersiowa i miednica są lekko pochylone aby rozłożyć ciężar ciała i przyjąć swobodną pozę do tego wspierana właśnie wysuniętą prawą nogą i filar podtrzymywania wagi jako lewa noga. Jest filing ? :D jest rytm :)

 

Zrezygnuj ze sztywnych postaci i nie rysuj kręgosłupa jako sztywna linia polecam poćwiczyć Gesture quick pose tak z 60 - 90 sek na postać.

Rysuj same linie i zobacz jaką linie przyjmuje kręgosłup w różnych pozach i segmenty klatka piersiowa - miednica. Zrozumienie konstrukcji uproszczonego kośćca bardzo pomaga :) sam mam jeszcze z tym problemy ;/

 

 

Tutaj mam dla ciebie taki fragment tutka :

 

 

ifx7.jpg

 

http://max3d.pl/tutoriale/297/ A tu masz całość tutka

Edytowane przez SammaeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś mi nie pasowało z tą pozą i patrząc na oryginał, tam wydawała mi się ona dużo bardziej naturalna. Uprzejme dzięki za przypomnienie podstaw. Ah i ten tutek, chyba mój pierwszy poważny tutorial, który przestudiowałem i przeczytałem w całości w obu językach, no i sam Arne, to jeden z artystów, których twórczość cenię i którego styl bardzo przypada mi do gustu. Przypomniały mi się jeszcze notatki z jego spostrzeżeniami, które można znaleźć tutaj:

 

http://androidarts.com/thoughts.htm

 

Cóż więc, jeszcze raz dzięki i pozostaje mi tworzyć dalej i tym razem skupiać więcej uwagi na podstawy, niż ostatnio. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie prace z ostatnich 'spitpaintingów' (grupa na fb). Pierwsze moje prace w tej grupie i w zasadzie dopiero teraz na poważniej zacząłem zwracać uwagę na oszczędne używanie brusha, ciekawa i rozwijająca sprawa.

 

"Tomb Guardian":

 

TH1j9FP.jpg

 

"Tunnel Entrance":

 

zUVKSgg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny widoczek z #266. Unikaj dzielenia pracy na pół horyzontem. Niech coś przeważa, nie jest wtedy takie nudne.

 

Rzeczywiście, zapomniałem o tym, dzięki bardzo za przypomnienie. ;)

 

rewelacyjny pies... w cieniu przy jego udzie mogłeś dodać trochę jaśniejsze szarości żeby wydobyć bryłę, ale takie speedy bardzo lubię, pozdro

 

Tak, widzę teraz, muszę zapamiętać przy kolejnych podejściach, dzięki!

 

Następne dwa. Byłbym nie lada wdzięczny za wskazanie wszelkich nieprawidłowości. ;)

 

"Chimaera":

 

QwKUVuq.jpg

 

"Blood Tapestry":

 

e5qGvZC.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodał bym jeszcze jakis połysk twarzy dla oznaczenia linii nosa i łuku brwiowego .. to by zwiększyło głębie

 

To co misie lubią najbardziej, więcej high lightów! :D Kierunki pędzla fajnie nadają kształt.

 

Coś w tym jest, choć nie chciałem, żeby wyglądało to sztucznie i przede wszystkim wzorowałem się na zdjęciu, a tam highlightów nie było. ;)

 

Spitpaintings...

 

6vYeKf0.jpg

 

aW7muPs.jpg

 

dpwVKlP.jpg

 

Jpzl8W2.jpg

 

1QYDyvF.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewko najbardziej mi się podoba :) Pięknie dobrane kolory, widać wrażliwą rękę artysty. Bardzo klimatyczne

 

Dzięki bardzo! Muszę przyznać, że przyjemny zestaw pędzli.

 

Kolejne prace, w większości 30 minutowe speedpainty:

 

ERASWKN.jpg

 

no6FS8c.jpg

 

C1ddsqe.jpg

 

P85jwra.jpg

 

Z29Zrx4.jpg

 

eJT8Hxi.jpg

 

HwUTjHP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne. Moim zdaneim znacznie lepsze niz wcześniejsze. Inspirowałeś się czmyś?

 

Dzięki bardzo. Owszem, jeżeli miałem problem z czymś, to przeglądałem analogowe zdjęcia, ale tylko i wyłącznie analogowe. Zdjęcia robione na kliszy mają w sobie wyjątkowy klimat i wiernie odwzorowują kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/G3oagXt.jpg

te ptaki są takie niesamowicie zywe i trojwymiarowe że łał arararar

 

Hmmm, to brzmi jak sarkazm. ;) Dzięki Rozpu.

 

Ostatnia wrzuta zacna :D Dawaj więcej!

 

Dzięki wielkie, ofcorz będzie więcej, mam nadzieję że nie gorszych. ;)

 

Pejzaże są rewelacyjne

 

Miło, że się podoba, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/nBYzZGy.jpg to ma zarabiste kolory i to światlo jest swietne, natomiast nie wiem, czy nie powinno miec widoczniejszej perspektywy powietrznej na tych drzewach w oddali ;d

 

Tak, zdecydowanie by się przydało, cóż najczęściej błędy widzę na następny dzień, albo po kilku dniach, ale zapamiętuję je przy kolejnych pracach, dlatego w kolejnej zastosowałem już perspektywę powietrzną. Dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie ma sfumatto xd i czemu olałeś wode? Woda jest piękna, po to sie ją wsadza na obraz zeby z tego piekna skorzystac :D

 

na szybko:

1401617820538afd9c98e3d.jpg

Odbicia w wodzie, sfumato na dalszym planie i ciemniej pierwszy plan ;d taka moja wizja xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rzeczywiście nabrało więcej życia, choć z wodą to jak dla mnie zbyt proste rozwiązanie i te kolory na pierwszym planie po lewej aż za bardzo podkręciłeś. :P Ale zaznaczam - jak dla mnie. Dzięki za przydatną poradę. Tak wygląda poprawiona wersja (według mnie). :)

 

c7IHyob.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery nowe prace, pierwsze dwie, to około 50 minutowe speedpaintingi do grupy Super Speedpainting Funtimes. Temat pierwszej, to "Sand Forest", temat drugiej "Heaven Throne". Kolejne dwie, to okładki do książki, które zostały odrzucone.

 

oSiqIgj.jpg

 

NDXDQVZ.jpg

 

TfhAwOZ.jpg

 

q8UIpZO.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po poprawce mi sie podoba teraz ;d jedynie szkoda ze tam w tle na wodzie jest jakims miekkim bruszem na czarno cos pojechane, ale olac to xd

 

z kolei te nowe sa ekstra i maja bardzo ciekawe kolory i kompozycje ;dd okladka z kolei slabiej wypadla, niezbyt mi sie podobaja te kredkowe kolory, twarz nie ma zachowanych proporcji i budowy, no i ten hełm.. jakby przyszedl w takim do szkoly to do konca zycia by na niego wolali "Globus" xd

zrobilem taki over (tylko mnie nie znienawidz za to bezczelne malowanie po twoich dzielach, po prostu lubie to robic bo jestem zlym czlowiekiem xd)

140208517153921f33a60a1.jpg

Co zrobilem:

- Poprawilem dlugosc twarzy, wydaje mi sie, ze nos jest za dlugi i przez to cala twarz poszla do dolu.

- Poszerzylem oczy i nos. Nos tak, by zbiegal sie z początkiem oczu.

- poszerzylem troche usta i nadalem im usmiechu monalizy

- schowalem globusa poza kadr xd

- dorzucilem mroczniejsze swiatlo i wieksze odbicia na skorze

-dorzucilem troche kolorow w oczy i nadalem im bardziej niezidentyfikowany, ale silniejszy wyraz.

- dorobilem uszy (to wazny element, ludzkie cialo je posiada c:)

- dodalem cwieki, w sumie nie wiem, cyz to dobry pomysl pod wzgledem logicznym, ale czegos mi tam brakowalo

- metal uczynilem(jak sądze) bardziej metalicznym, dodając troche mocniejsze kontrasty i twardsze krawędzie

- troche blizn itd, zawsze to ozywia

- odsycilem kolory na calosci, potem wzmocnilem saturacje na samych oczach, ktore są tu fokalem

- zmienilem tytul na taki, ktory by ktos kupil xd (to juz do autora raczej, ale "pan zmierzchow"? serio? xd to prawie jak "wojownik mocy" albo "zabójca mroku" xd)

- cien pod nosem

- dalem odbicie jego twarzy w tym mroku pod nim. nie wiem, po co, ale czulem ze bedzie fajnie wygladac i wydaje mi sei, ze fajnie xd

 

Zastanawiam sie, jak to jest, ze takie fajne plenery trzaskales, a ta ilustracja tak średnio poszla ;dd maznąłbys mu po prostu mroczny las i z galęzi zrobil twarz i by byla oryginalna okladka i w twoim komfort zonie, a wiec pewnie by byla ekstra i by przeszla xdxdxdx ale sie rozpisalem, jak cie zacznie wkurzac, ze ci spamie to mow to sobie uciekne yoyoyoyoyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to ostatnie ma zwariowane kolory xd jak ty to robisz? gdzies widzialem jakis fusowy poradnik, ale nie pamietam juz dokladnie o co tam chodzilo xd

 

Też nie wiem, bo nie czytałem jego poradników, ale robię to tak, że tworzę nową warstwę, maluję na niej trochę, a później zmieniam styl tej warstwy, kolor etc. Przeważnie maluję raczej intuicyjnie na zasadzie "szczęśliwych przypadków". Tu akurat zasugerowałem się odcieniami niebieskiego, jako komplementarnych do odcieni pomarańczowego, ale posunąłem się lekko za daleko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały apdejtttt... 30 kwietnia została wydana książka pt. "Four in the Garden", do której robiłem okładkę (pierwszą w życiu), a w zasadzie została wykorzystana praca, którą namalowałem już jakiś czas temu. Tak więc miło mi zaprezentować. :) Mimo, że teraz okładkę z wykorzystaniem obecnej wiedzy namalowałbym w zupełnie inny sposób, to i tak jest to bardzo bardzo miłe doświadczenie.

 

http://www.amazon.com/Four-Garden-Rick-Hocker/dp/0991557700

 

Do tego jeszcze mały koncept jakiejś, powiedzmy, bazy ukrytej w jaskini. Jest to taka rozgrzewka do concept artu, którym chcę się pobawić.

 

I na koniec szkic z livestreamowej sesji, na której nikt mnie nie odwiedził, ale i tak dla mnie było fun fun fun. ; )

 

9780991557707_p0_v1_s600.JPG

 

JYjB5NI.jpg

 

pvQP5oJ.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności