Skocz do zawartości

Konferencja Blender 2011 - 23 lipca we Wrocławiu


adek

Rekomendowane odpowiedzi

27 lipca 2011 we Wrocławiu odbędzie się konferencja poświęcona odkrywaniu możliwości i zastosowań programu Blender. Do bieżącego roku konferencje odbywały się w Krakowie. Konferencja będzie miała zarówno charakter szkoleniowy, jak i pokazujący zastosowanie programu Blender w przemyśle rozrywkowym.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1861

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytanie z krótkiej piłki.. Jak to jest z Blenderem? Można go legalnie za darmochę używać w komercyjnej pracy i nikt nie ma prawa powiedzieć "pod ścianę, oprzeć ręce, nogi szeroko"?

Tak. Ale dla pewności lepiej kupić płytkę (dowolną, nawet z czasopisma), żeby złodzieje z US się nie mogli dowalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki

Tak. Pobierasz sobie z strony domowej projektu i używasz, komercyjnie, hobbystycznie, na potrzeby edukacji, badań naukowych, obojętne. Blender nie ma komercyjnej wersji, tylko darmową.

 

Pewne restrykcje dotyczą jedynie edycji lub bezpośredniego wykorzystywania kodu programu, ale np. czytać jego kod możesz również bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z użytkowaniem darmowego softu w Polsce jest tak, że jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to musisz mieć takiego np. Blendera "na firmę" czyli jakąś fakturę - tj. jakiekolwiek wydanie w jakiejkolwiek formie, którą możesz zakupić na firmę (książka czasopismo kurs...) Takie niedorobione mamy prawo..... ale i tak jest to najtańszy soft 3d do pracy (cena kursu w necie CD= ok 35zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n1cram: ja bawiłem się 3dmaxem' jakieś 2 lata zanim zmieniłem software na blendera, przestawienie się było bardzo szybkie, dzięki tutkom - jak dla mnie blender jest bardziej user-friendly w porównaniu do max'a

fajnie, że intro się podobało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z użytkowaniem darmowego softu w Polsce jest tak, że jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to musisz mieć takiego np. Blendera "na firmę" czyli jakąś fakturę - tj. jakiekolwiek wydanie w jakiejkolwiek formie, którą możesz zakupić na firmę (książka czasopismo kurs...) Takie niedorobione mamy prawo..... ale i tak jest to najtańszy soft 3d do pracy (cena kursu w necie CD= ok 35zł)

 

 

Lol nie wiedziałem o tym :D To co na płytce musi się zgadzać z tym co się używa? Raczej ciężko jest kupować nową płytkę co 2 miesiące :)

Hmm trzeba by było zagadać do Tona, czy ich e-shop lub fundacja nie mogła by wydawać czegoś w rodzaju takiej faktury, by było co pokazać w razie czego xD Jakaś forma elektroniczna się nada?

 

Jak ktoś się na tym zna, to moglibyśmy pogadać z Tonem na IRCu lub wysłać maila :)

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedo - znasz to z autopsji? Brzmi nieprawdopodobnie!

 

Bardzo fajna inicjatywa z rokrocznymi konferencjami, miałem przyjemność być na jednej z nich i było bardzo sympatycznie. Program całkiem ciekawy, mam nadzieję, że frekwencja dopisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi fakturami i kupowaniem darmowych programów? Na Firefoxa też macie faktury? Na MPlayera, VLC, GIMPa itp. też? Na każdy soft ściągnięty z AppStore? Jak ktoś miał rzeczywiście taki problem to niech napisze. Albo może niech ktoś wklei linka do konkretnego przepisu na ten temat. Bo jak na razie to bardziej mi to na miejską legendę wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakup gazety na firmę ... tak to mit. Tak było faktycznie, próbowano w jakiś sposób omijać pewne luki prawne. Takie oprogramowanie nie było nigdzie prawnie ujęte.

 

Od 2006 jest inaczej i Ministerstwo Finansów wypowiedziało się w tej sprawie:

http://www.vat.pl/darmowe_programy_nieodplatne_swiadczenia_przychody_interpretacje_641.php

 

(pismo z 10 marca 2006 r. do dyrektorów Izb Skarbowych, sygnatura pisma - PB3/GM-8213-12/06/144. Pismo dotyczyło całkowicie bezpłatnych programów komputerowych udostępnianych w internecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Adek. Wcześniej była chyba sprawa, że w US liczyli OpenOffice jak odpowiednik komercyjny czyli MsOffice i kazali za to odprowadzać jakiś podatek albo coś (więc pewnie stąd ta legenda). Ale potem jak zauważyli bubla, to sie z tego wycofali i teraz bez przeszkód można mieć darmowe programy w firmie :)

http://prawo.vagla.pl/node/5912

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zdaje się stary artykuł z Vagli, chyba jakoś po nim Ministerstwo wypowiedziało się w tej sprawie.

 

W każdym bądź razie US powinny mieć właśnie to stanowisko z 10 marca 2006r. bo było to do nich przesłane i raczej już tym problemów nie ma.

 

Wracając do wątku. Impreza zapowiada się fajna, myślę, że na plus również to, że jest to w sobotę.

 

Poprzednie edycje były w Krakowie i sporo forumowiczów w nich uczestniczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Maya jest mocna w animacji, gorzej z ludźmi, którzy ja obsługują...

Jak bylem młody i glupi to wydawało mi się, ze ma znaczenie jakiego używam programu.

Teraz jestem duży i wiem, ze w życiu piękne są tylko chwile...

Fajne intro.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@streaker, na razie w oficjalnej wersji nie ma, ale już w testowych bardzo fajnie to działa. Trochę błędów ale jest zapowiedź szybkiego wprowadzania i poprawianie błędów.

 

a tu nowy sposób modelowania i retopology, jak dla mnie b. pozytywne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do darmowego softu w firmie ADEK-racja, Znałem taką sytuację u znajomego w firmie sprzed kilku lat. Miał kontrolę policji i karbówki. Musiał się wytłumaczyć z darmowego Gimpa i innych darmowych programów. Ale na szczęście prawo jak widzę się zmieniło. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności