Jump to content

slabiak -- > GlobalGameJam


slabiak
 Share

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Statek najfajniejszy, ostro sobie z nim poczynasz. Jedynie kompozycja trochę straciła przez to, że najwięcej światła otrzymuje ten kamień po środku, silne światło skierował bym na ludków pod statkiem, był by dobry element narracji, a tak prawie ich nie zauważyłem.

 

Drugi też bardzo fajny, artystyczny, tylko nie wiem czy dobrze przeanalizowałeś oświetlenie, chyba, że wszystko miało wyglądać jak z kryształu. Tak czy inaczej robi fajne wrażenie.

 

Podobnie przy trzecim, kolory fajne, kontrasty też ok, pozy trzeba przećwiczyć, ale to drobiazg. Jedynie światło, dużo renderingu, ale zapomniałeś o spójności, każdy element, tarcza, ręka, zbroja, jakby były oświetlone zupełnie innym światłem i były niezależne od siebie.

 

Slabiak, zdecydowanie nie trafiony nick :)

Link to comment
Share on other sites

n-pigeon " Jedynie światło, dużo renderingu," - nie wiem czy dobrze zrozumialem.. wg Ciebie, to wyszło dobrze czy zle? co do tego ze wszystko jest oddzielnie, to sie zgodze i nie zgodze, moze nie jest wypracowane i domyslam sie ze szału nie ma, bo to nie ten rysunek gdzie szal nie był planowany,

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to, że włożyłeś dużo pracy, by był chociaż mały szał i tak jest w przypadku poszczególnych elementów, ale straciłeś spójność całości. Wyszło tak, że zbroja jest w otoczeniu z zimnym światłem otoczenia, ręka w ciepłym. W przypadku zbroi, światło główne jest zimne i bardzo duże, na ramie pada światło ciepłe i na pewno mniejsze od tego przy zbroi. Kąty padania głównych źródeł też mi trochę nie pasują.

 

Zbroja wyglądał fajnie, ładny chrom, skórzana tarcza ma ładną teksturę, ale też jest oświetlona światłem głównym co ręka, tylko u dołu dostaje dodatkowe światło od strony widza, a ręka dostaje dolne doświetlenie od prawego dolnego rogu obrazka.

Edited by n-pigeon
Link to comment
Share on other sites

Noiprox - wcale nie jest taki straszny? ja mam wrażenie że nick "Słabiak" to chamski chwyt marketingowy! XD

 

ostatnie bardzo fajne jeśli chodzi o kolor i fakture. ten z ulicą też spoko. portret laski gorzej wyszedł, ale to wina koloru, że jakiś taki tęczowy.

Link to comment
Share on other sites

Lewa część tego daszku wydaje się jakoś bardzo płaska, ale to może tylko moje odczucie. Druga rzecz to woda, w miejscu gdzie jest spławik wygląda całkiem spoko, ale patrząc się w prawo... tak jakby jej tam nie było. W ogóle w pracy widać tak jakbyś w jednym momencie malował pędzlem z teksturą, a w niektórych momentach nie. I teraz ciekawe czy rzeczywiście tak robiłeś czy tylko niechcący wyszedł taki efekt. W każdym bądź razie widać takie coś w niektórych miejscach i na moje razi,a obrazek naprawdę fajnie się zapowiada, dobrze by było go odpicować bo może być super ilustracja :-) No i w niektórych miejscach widać jednolite kolory (słupki drewniane, niektóre kamienie), idąc w myśl zasady "flat colours are your enemy" bym to trochę pocieniował :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy