Skocz do zawartości

slabiak -- > GlobalGameJam


slabiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ranholtzer i Thx sprawa "słabiaka" to sprawa wielopokoleniowa. z dziada pradziada takie nazwisko.

karola-j ciezko powiedzieć, nie wzorowalem się na niczym konkretnym wiele wyszlo z przypadku. Jednak musze stwierdzić ze bardzo cenie sobie polska sztuke ludową (czerwone korale) oraz wiekszosc ubran jakie sprzedaja w damskich obszarach sklepów handlowych. Roboczo nazywam to "kobieta ubrana jak indianka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy mnie się tylko wydaje, dostrzegam duże zmiany w dziale 2d ". Dużo nowych osób pojawiło się, które traktują digital jak analog. Odszukują klasycznych technik cyfrą: budują przestrzeń kolorem a formę studiują.

Odkąd jestem tutaj miałem wrażenie , że większość to zbuntowanych outsiderów obrażonych na uczelnie i programowo afiszujących się: " Ja się na sztuce nie znam". Mój dystans brał się stąd, ponieważ kryła się w tym wszystkim jakaś kokieteria dla własnego JA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx- moim zdaniem zmiany są uwarunkowane częstymi komentarzami nawołującymi do właśnie takiej formy nauki :) Wciąż padają sugestie co do "słabej bryły" czy "nudnej kompozycji" więc nawet najbardziej zatwardziali outsiderzy próbują coś w tym temacie zmienić :)

Co do prac, postać mi się podoba, sala tronowa średnio- jak dla mnie zbyt monotonny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy kiedy pierwszy raz zobaczyłem wykonywane za pomocą tabletu konceparty, malowane tła do scen filmowych(matcos tam), ilustracje; wszystkie te nurty plastyczne,które powstają profesjonalnie od lat siedemdziesiątych, poczułem powiew nowego ale tez zacząłem dostrzegać marginalizację zjawiska. Łatwość narzędzia, które pozwala na szybkie wspomaganie się fotografią w zakresie formy i koloru uwolniło egocentryzm autorów. rozumiem to tak, ze więcej w pracach widzę chęci wypowiedzi autorów o sobie samych czyli jak dużo potrafią opowiedzieć, opowiadać- taki handel swoich umiejętności.

Zastanawiam jak pisać klarowniej i nie mam koncepcji, generalnie denerwują mnie zachody słońca, stal się z nich sztafaż sorry panowie nie potrafię krotko i jasno sie wypowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie denerwują mnie zachody słońca, stal się z nich sztafaż sorry panowie nie potrafię krotko i jasno sie wypowiadać

 

nom, teraz to zamotałeś już ostatecznie. A zachody słońca to już zupełnie nie wiem w jakim kontekście się tu znalazły :)

Ale jak rozumiem chodzi Ci o to że wciskanie wszędzie fotomanipulacji, a potem lansowanie się warsztatem rysunkowym niby na poziomie tego fotomontażu kiedyś było powszechniejsze? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek: jeżeli widzę kiedy obrazek w gamie kolorystycznej jest ograniczony dotąd, dokąd może autor pipetą sięgnąć z foty to przykre. Dlaczego? Już kiedyś o tym pisałem. Zdjęcia przez swoją niedoskonałość spłaszczają, uogólniają gammę kolorystyczną. Ludzie drugiej polowy XX w mają spostrzeganie realistyczne zawężone do informacji jakie przekazuje fotografia kolorowa. Jeżeli wygląda coś tak jak na zdjęciu jest dla nich, dla nas prawdziwe. Jednak w realu szarość jest tylko wrażeniem, ponieważ jest składnią kolorów. W fotografii wydaje się być faktem ale to tylko nieudolność techniki

Tak tez jest z anatomią-skazani na sytuację jaką nadaje, przedstawia nam kadr fotogr. uciekamy od dalszej narracji ciałem, mimiką

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest popkultura: zimno kalkuluje, zeruje na nieswiadomosci odbiorcy. Nie winie jej za to, poniewaz to my odbiorcy z wygody nie siegamy po wiecej. Ale tez twierdze, ze tak na prawde artysci tworza trend popkultury, reszta chce spijac smietane.

Na 3D m. przypisuje zwykle tym spijanie smietany, ktorzy obscesowo obnosza sie amerykanskim staile.

Dalej sa tylko konsumentami czyjejs ideii

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX wydaje mi sie ze obecnie 90% ludzi zaczynaja malować tradycyjnie (czesto w szkolach, pracowniach gdzie stykaja sie z warsztatem) potem jest takie przejscie na digitale, i nawet jak sa oszustwa o ktorych mowisz, to sa czesto swiadomym wyborem, ilu ludzi zrezygnowalo z perspektywy jako takiej, i bywa tak ze wlasnie takie podejscie wygrywa.

Na dobry rysunek sklada sie pewnie z 15 elementow np walory perspektywa albo jej brak, uklad plam uklad kolorow kadr dynamika kreski lub plamy kompozycja itd itp , i rezygnując np z 5 nadal to moze byc to dobry rysunek, wiec szarości wynikajace z pipety lub anatomia z foty. czy to jest wielki grzech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywam tego zjawiska oszustwem ani grzechem. To dobrodziejstwo komputerów , jednak częściej zamiast ubogacać ogranicza wpędzając zainteresowanego w rozwiązania kompozycyjne scen, kolorów dość schematyczne. Kończę, ponieważ znowu ktoś zarzuci mi czepialstwo, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ten nick jest strasznie mylący...:D po ostatnim twoim poście aż kółko od fotela urwałem...oby tak dalej

gość tak sie nazywa czy coś w tym stylu, coś tam kiedyś o tym pisał... ale faktycznie mógłby zmienić nick bo wywołuje sporo kontrowersji ;P

 

Ten ostatni mega, jak sobie poradziłeś z tak skomplikowaną perspektywą?

mógłbyś pokazać/opowiedzieć o etapach powstawania rysunku?

o i ile czasu Ci zajeło stworzenie tak wypasionej pracki? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tr3buh 1. nie jestem zadowolony z perspektywy, schody nie zbiegaja sie tak jak powinny i ogólem duzo rzeczy sie rozbiega. a dlatego ze robilem ja na oko

2. pierwszy etap to etap wkurzenia, dlaczego wszyscy jarają sie wydziarganymi pracami, potem w przypływie nudy uznalem ze to nie sztuka zrobic cos co ma duzo detalu i zabrałem sie za rysowanie (postanowienie ze zrobie wszystko w zasadzie okrąglakiem, zero tekstur zero niczego) , http://i.imgur.com/jwbtQ.jpg

3. okolo 6 dni, tak srednio po 3/4 godziny ale jeszcze zabrakło z 5 godzin, na ludzi i na okolice gdzie stoją, ale duzo doswiadczenia zyskalem, np ze trzeba być glupim zeby zaczynac taki rysunek od tła gdzie jeszcze zapał miałem, i wrysowywalem nawet pojedyńcze szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie tylko strasznie płasko to wyszło. Te jasne krawędzie rozbijają Ci wszystkie masy brył. Daj perspektywy powietrznej i scal bardziej bryły tych struktur, poróżnicuj plany walorowo (szczególnie te kable na pierwszym planie vs. struktury na środkowym) i na pewno to zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje natychmiastową zmianę miniaturki tematu. Szczerzę mówiąc wszedłem tutaj nie chcąco, z samego początku nie miałem zamiaru, właśnie z powodu miniaturki.

 

Jednak nie zawiodłem się, przejrzałem cały temat i muszę powiedzieć, że jest tutaj naprawdę duży potencjał, Pozdr, wszystkie prace extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Jedynie co to bym dał trochę luzu na górze i usunął biały kontur z blanków. Ostatnia wieżyczka z prawej nie za mała? Jeżeli chciałeś ją oddalić to oprócz skalowania pobaw się perspektywą powietrzną bardziej, bo ona siedzi praktycznie na tym samym planie co wieża druga od prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekonsekwentny swiatlocien mocno posypał wiarygodność pracy. zbacz skały i wierza z lewej. po powiekszeniu też razni nieco uzycie plaskich kolorow do pekniec i szpar, co tez burzy nieco wiarygodność sceny. Ale naprawdę blisko jest bo wersji 2x mniejszej wyglada to niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te 2 ostatnie prace( aczkolwiek w zamku niektore plany czytaja sie inaczej niz bys tego chcial, przez to moze to wprowadzac lekki zamet ), i nieco wyroznaiajace sie na tle reszty swiata wiec moim zdaniem pozostan "takim" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nieco wyroznaiajace sie na tle reszty swiata wiec moim zdaniem pozostan "takim" :]

 

nie do konca zrozumiałem, :) (chyba ze to mial być zgryzliwy komentarz odnośnie jakiegos mojego komentarza) ale nieważne

 

- - - Updated - - -

 

a to cos na dzisiaj

 

pFvBR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności