Skocz do zawartości

Teczka 2D: Pumax'a teka


pumax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratuluje ukończenia projektu to naprawdę fajne uczucie :)

 

Co do prac, od dłuższego czasu nie potrafiłem zlokalizować co mnie nich drażni (ogólnie jeśli chodzi o twoją twórczość). Z jednej strony przez to, że pracujesz w AF gdy malujesz swoje rzeczy używasz tych samych patentów co w pracy. Osobiście nie przepadam za stylówką AF, przez ten ogrom colordodge bloomów i teatralnych kolorowych świateł, ale to kwestia gustu. Czasem zostawiasz szkic, widać to mocno w dwóch screenach kota w butach. Przydało by sie tam jakies +15 minut na poczyszczenie tego. Pingwiny za to namalowane elegancko!

Co do pracek dla AF, najlepszy kot i skrzynia pod nim. Szkoda że dałaś rimlight na kocie który trochę bardziej działa jak kontur niż rim.

Brakuje mi ogolnie w twoich pracach twardego cienia który usadowił by przedmioty na podłożu. Najbardziej ucierpiał na tym stół z odczynnikami, przez co przedmioty troche lewitują. Chyba troszeczkę sie tego boisz ?

 

Napieraj dalej bo dobrze progresujesz a w robocie masz ludzi od których można sie uczyć.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak pozytywny feedback wszystkim :D

 

SammaeL - To jest przygodówka point&click, definitywnie nie przeglądarkowa^^

 

Dobry Pasterz - fakt, kolory tam wyszyły chyba najlepiej, ale tak to jest z "goldem houer" :D

 

rosikowski - pewnie, że fajnie :) W ogóle nie mam wrażenia żebym pracowała :) Jako referencji używałam całej masy fotografii :)

 

Soulinka12 - ciesze się że jakiś progres widać :D

 

Coyote - Kurde, ja właśnie uwielbiam takie przesady, szczególnie mega wyszarpowane okładki obecnych gier AAA+ sam miód. Jeśli chodzi o rimlight na kocie - jak to w firmach bywa, czasem trzeba zrobić coś co Tobie nie pasuje :D

 

A czy ja się cienia boję? Hm, sama nie wiem. Próbowałam czasem z ostrym ale mi się jakoś nie podobał i uważałam go za zbyt nachalny, więc może faktycznie mam jakieś obawy przed pierdyknięciem ostrym cieniem. Trza będzie na tym popracować! :)

 

A co do roboty - niestety juz nie mam w biurze :( Facet dostał fuchę w Paryżu w wargaming i trza było się przeprowadzać. Rozglądam się tutaj za czymś ciekawym ale ten francuski... aaaaaa straszny język! :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mallow - dzięki :) W Orsay byłam i nawet kupiłam pocztówkę z "long catem" :) Genialne miejsce. Obowiązkowe przy wizycie w Paryżu. W Luwrze jeszcze nie byłam bo trochę się jego ogromu obawiam :D

 

emmilius - Ha, faktycznie, mój pierwszy raz na głównej :D Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)W Luwrze jeszcze nie byłam bo trochę się jego ogromu obawiam :D

 

Jak masz taką możliwość, to najlepiej rozłożyć to sobie na kilka dni. Ja musiałem na raz i ograniczyłem się jedynie do malarstwa. Tempo było zabójcze, a i tak zajęło to kilka godzin. Pozostał niedosyt. Muszę tam wrócić kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracek do gierki - juz ci napisano co i gdzie nie tak, wiec niebede sie powtarzac, dodam tylko ze pracki bardzo fajne :) Takze kadry milusie, szczegolnie Madagaskar :)

No i gratuluje fronta :) I walcz w tej Francji o posadke w jakims fajnym studiu (i jak napisal mallow korzystaj z bliskosci super inspiracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BetiiX - dzięki! Będę walczyć na pewno :D

 

WWWoj - dziękować :D

 

maru - dzięki :) Cały czas staram się poprawiać! :)

 

 

 

I kilka nowości:

 

matte-paintingi które zajeły jakieś +/- 2h

matte-painting-environment_fantasy_forest-concept.jpg

matte-painting_underwater_concept_art.jpg

 

Taka tam laska (nie wiem czemu ale coś mi nie pasuje w niej :/)

mother_of_chaos_concept_art-digital.jpg

 

I pierdoła :)

UP_crab_flying.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy najbardziej mi się podoba;) jak dla mnie w babeczce nie pasi ta fakturka na nogach i rękach. Wygląda jak tatuaże a chyba to miały być żlobienia i coś w stylu ran czy łusek. Zdaje się że powinnaś je bardziej pożłobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli mogę dodać coś n.t. matki chaosu to wydaje mi się, że jeśli widać takie wyraźne światło z góry to można by bardziej to pokazać też cieniami, podobnie jak w takiej pracy http://cghub.com/images/view/518469/ ale może nie aż tak mocno. Materiał na biodrach może mógłby bardziej odstawać albo spróbować pokazać większą grubość. Z detali to górną wargę, którą widać od spodu można zrobić grubszą, i lekko odchudzić łydki w miejscu tuż nad kostkami, ale już się czepiam chyba..

Bardzo ciekawie wygląda, fajnie malujesz! Widoki wyżej też robią wrażenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mam dzisiaj jeden z gorszych dni, zostalo mi kilka dzionkow remontu, a wiadomo jak pyl budowlany i porazwalane graty wplywaja na samopoczucie i koncentracje -.-'. Nie mniej jednak chcialem troche pomoc i popelnilem taki nieco kaleki over.

 

Od razu powiem Ci, ze wybralas trudna poze jesli chodzi o glowe. Nos pod takim katem w 90% przypadkow wyglada kiepsko, nie wazne jak ladnie namalowany. Aczkolwiek jesli juz przy niej zostaniesz, to koniecznie zrob sobie jakas fotke, bo bez niej bedzie ciezko. Ja dlubalem to z glowy i mialem problemy aby wygladalo to jako-tako.

 

P.S Sprawdz tez wersje kolorystyczna tego kamienia? w wersji nieco bardziej zielonej, mozliwe iz sie sprawdzi.

 

2uiep6t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za komentarze! :) A teraz konkrety:

 

COR - Hm, próbowałam żłobić ale wychodziły brzydkie rzeczy, no ale może źle się do tego zabrałam :)

 

emmilius - super, na cartoonowym feel'u mi właśnie zależało :D

 

Bombadil - Wydaje mi się że chyba najgorzej wypada głowa w tym wszystkim :

 

telthona - mi też najbardziej podoba się to leśne. ^^

 

ICE - Remonty to szatan. Mam nadzieję, że już po wszystkim. :) Dzięki wieeelkie za overa, coś mi się zdaję, że przysiądę do niej jeszcze raz i poprawię skrzydła tak jak zaproponowałeś i może coś z tą biżuterią też zrobię. Jeśli chodzi zaś o głowę - zrobiłam sobie zdjęcie i na jego podstawie rysowałam jej łepetynę ale coś widać nie wyszło (albo ja mam krzywą gębę :D). Zastanawiam się czy nie zmienić jej zupełnie na taką z przodu.

 

kamesanin - ciesze się że czujesz mieszek :D One całkiem fajne są :>

 

grass - cieszy mnie to podwójnie, jak tak patrzę na swoje prace to mam wrażenie że stoję w miejscu. :)

 

SammaeL - Matuszka? ha, zajebista nazwa :D A i nick masz niezły - chodzi o tego Sammaela z Darksaiders? :)

 

 

A teraz pora na "mały" Update

 

sword_conjuration-wizard_woman_concept-art.jpg

sci-fi_environment-planet-concept.jpg

fantasy_environment-moutains_waterfall-concept_art.jpg

ak_47_postapo-weapon-concept_art.jpg

the_last_of_us_cat_fanart_concept_art.jpg

props_design_2.jpg

necromanta_desc_props_design.jpg

cartoony_owls_at_night_illustration%20-%20kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O .. Tak tak o tego chodzi :D

 

Widzę kolejne wypociny :]

Pani zaklinaczka fajna , ja bym może tylko poprawił nasycenie kolorów i zredukował czerń hmmm... mniej więcej tak :

 

02b0.jpg

 

drobne kosmetyczne zmiany :)

 

Enviro te drugie skałki i wodospady cieszą oko , malowałeś na fotce czy najpierw szukanie kształtów i potem nakładanie tekstur ze zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wodospad, ale musisz uważać na korekcje zdjęć bo masz tendencje do przepalania ich i tracenia informacji z jasnych obszarów, przez co robią ci się placki jednolitych kolorów i cały efekt realizmu idzie do kosza.

burn.jpg

Musisz uważać przy operowaniu krzywymi, ewentualnie potem podmalować te placki by nie były tak jednolite.

W cieniach te "highlighty" trzeba usunąć, np. selekcją kolorów a potem ściągnąć krzywymi. Ale ściągając na jasności musisz przywrócić trochę koloru na krzywych RGB, matchując nasycenie cienia, by znowu uniknąć podobnych efektów

 

Dodatkowo niebo na obrazku z wodospadem nie może być takie ciemne. Zazwyczaj niebo to najjaśniejszy obszar, wyjątkiem jest bardzo pochmurne niebo, ale wtedy rzeka powinna być bardzo ciemna, ponieważ jej kolor to gównie odbite niebo, zwłaszcza pod tym kątem (powinna być trochę ciemniejsza od nieba, bo część światła przechodzi przez wodę a część zostaje odbita)

Pozwoliłem sobie na szybki paintover:

env_paintover2.jpg

 

Kilka takich dupereli a psuje twoje bardzo fajne obrazki

 

@SammaeL Wydaje mi się że oryginał jest lepszy od twojej modyfikacji, za bardzo poszedłeś w jaskrawe barwy. Twojemu stylowi to pasuje, ale w przypadku tego obrazka nie bardzo to wychodzi

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefas : W porządku nie chciałem źle , po prostu w moim odczuciu poprawa barw wydaje mi się że zwiększa czytelność i atrakcyjność obrazka no ale kolorystyka często zahacza o gusta . Zależy jeszcze jaki motyw ma się w głowie .

 

Ps. Ładna korekta do wodospadu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za overki Panowie! :)

 

SammaeL - ta postać to jedna z moich ulubionych, niezły z niego cwaniak. :> Co do zaklinaczki to... o cholera wszystko tylko nie różowy! hehe xD No ale rozumiem o co chodzi. W sumie mogłabym podkręcić jakiś kolor, ale chciałam trochę poćwiczyć bardziej monochromatyczną paletę. Co prawda nie usprawiedliwia to czarnych dziur, nad którymi muszę jeszcze popracować. :)

 

Envirosy robiłam tworząc kształty i nakładając teksturę. :)

 

 

Kefas - Racja, racja. Jeszcze dużo nauki przede mną. To co napisałeś o krzywych brzmi jak czarna magia, ponieważ nigdy ich nie używam :D Przepalenie może wynikać z chamskiego podkręcania kontrastu. :>

 

 

 

+ mały Up:

portret ze zdjęcia

portrait_digital_painting-woman.jpg

 

moja odpowiedź na zafoliowane świnki

marchew_zaglady.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sammael Przeciez zmiana czarnego na inny kolor warstwą w Photoshopie nic nie dodaje do obrazka, bo szczegółów ani niczego nie przybywa ;) To tylko zmiana koloru. I tez uwazam ze czarne akurat w tym przypadku bylo lepsze...

 

No i gdzie masz źródło światła na babeczce ze świecącym mieczem? Szyi się nie dostało? :D

 

A do envirosow najlepiej sie przydaja zdjęcia robione w pochmurny dzień, z mniejszym kontrastem, wtedy informacja sie tak nie traci. To ze dobierzesz zdjecie tak, zeby odpowiadalo zródłu światła, które sobie założysz, nic nie da, to wszystko trzeba jednak łapą ;) A może już się powtarzam.

 

Biureczka za to miodne

 

Jak malujesz portrety ze zdjec to czasami dobrze jest podlinkować fotkę, bo tak to czasami ciężko powiedzieć z czego wynikają decyzje, które podejmujesz przy malowaniu i ciężko coś skomentować :> Nie mogę się dopatrzyć źródła światła na przykład.

 

Odmieniam 'źródło światła' przez przypadki na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uczymy się i eksperymentujemy to że akurat ja bym tej pani zrobił inną kolorystykę to tylko moja decyzja i nikomu jej nie narzucam , ale lepiej coś sprawdzić do kąt to nas zaprowadzi i wyciągać wnioski ;)

 

 

Pumax : z czarnymi dziurami w obrazie to się nie przejmuj ja mam na nie uczulenie ;)

 

 

No i gdzie masz źródło światła na babeczce ze świecącym mieczem? Szyi się nie dostało? :D

 

Oczywiście w tak ciemnym pomieszczeniu postać była by mało widoczna , jedynym źródłem oświetlenia jest magia która emanuje z miecza i nie pomyślałem jak to zastosować umiejętnie :) masz racie.

 

 

 

Jak malujesz portrety ze zdjec to czasami dobrze jest podlinkować fotkę, bo tak to czasami ciężko powiedzieć z czego wynikają decyzje, które podejmujesz przy malowaniu i ciężko coś skomentować :> Nie mogę się dopatrzyć źródła światła na przykład.

 

 

Bardzo słuszna rada , sam się do niej zastosuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do envirosow najlepiej sie przydaja zdjęcia robione w pochmurny dzień, z mniejszym kontrastem, wtedy informacja sie tak nie traci. To ze dobierzesz zdjecie tak, zeby odpowiadalo zródłu światła, które sobie założysz, nic nie da, to wszystko trzeba jednak łapą ;) A może już się powtarzam.

Chodzi o zdjęcie na teksturę czy zdjęcie do całości? :)

 

 

Biureczka za to miodne

Dzięki :D

 

 

 

Jak malujesz portrety ze zdjec to czasami dobrze jest podlinkować fotkę, bo tak to czasami ciężko powiedzieć z czego wynikają decyzje, które podejmujesz przy malowaniu i ciężko coś skomentować :> Nie mogę się dopatrzyć źródła światła na przykład.

Niestety referencja uciekła, bo nie zapisałam :[

 

 

Odmieniam 'źródło światła' przez przypadki na tym forum...

Welcome in Poland :D

 

 

grass - a fakt przydatne to. :)

 

 

panRebonka - Podglądywanie mistrzów też jest ok, szkoda tylko że nie malowali w tamtych czasach mech wariorów, to by już w ogóle prościej było^^

 

 

SammaeL - Nie no, czarne dziury to razcej zła rzecz jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam mało, ładnie temat ogarnęłaś Telthona :)

 

Pumax nie wiem jak malowałaś tego spitpaint'a, ale zauważyłem że warto blokować sobie najpierw sylwetę(na twardo) i na cliping masce wszystko malować. Wtedy można szaleć dużym brushem. I dużo szybciej to idzie jesli sobie dobrze zorganizowałaś warstwy (background>postać>forground>efekty>colorkorekcja i inne bajery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona definitywnie za krótko :D Taka godzina to by był wypas. Pamiętam jak marudziłam pod nosem kiedyś, że 1,5h na TSP to mało ale teraz zmieniam zdanie. :D łapki poprawiłam odrobinę, mam nadzieję, że już trochę lepiej :)

 

Coyote A może :) W ogóle nie blokowałam kształtów. W panice przed tykającym zegarem dziabałam pędzlem gdzie się da. No, ale żeby nie było -> w czołgo-króliku zastosowałam trochę to blokowanie na próbę. Na pewno będę to uskuteczniać^^ dzięki za poradę! :)

 

 

I UP. Najpierw dopieszczony bratkostwór, a następnie 30min na temat "Achtung Panzer" czyli czołgo-królik patrolujący pola marchewkowe.

human_plant_forest_concept.jpg

panzer_tank-concept_art_speedpainting.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona dzięki :D

 

Kilka moich prac wykonanych do drugiego tygodnia Noah Art Camp :>

 

25 color master studies

color_study_part1-magdalena-mudlaff.jpg

color_study_part2-beksinski.jpg

 

 

I kilka wybranych z wyobraźni (bez refek, tekstur itp itd)

imagination_6.jpg

imagination_2.jpg

imagination_4.jpg

 

imagination_5.jpg

Edytowane przez pumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jego grafiki jakoś specjalnie mnie nigdy nie powalały.

 

jak wyżej. Ten koleś ma po prostu dobry marketing i niezłą kapustę trzepie na tym artcampie :P

 

Pumax. fajnie że sie zapisałaś i zapłaciłaś, bo to dodatkowo motywuje żeby nie przegwizdać tych pieniędzy tylko coś robić ze sobą. ostatnia wrzutka bardzo spoko. Pamiętaj o krawędziach żeby nie były wszędzie jednakowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim gorąco! :D

 

 

Co do Noaha to daje rade ? bo jego grafiki jakoś specjalnie mnie nigdy nie powalały.

Całkiem spoko. W sumie mi jego prace się podobają ale to już pewno rzecz gustu. :)

 

 

 

jak wyżej. Ten koleś ma po prostu dobry marketing i niezłą kapustę trzepie na tym artcampie :P

Pumax. fajnie że sie zapisałaś i zapłaciłaś, bo to dodatkowo motywuje żeby nie przegwizdać tych pieniędzy tylko coś robić ze sobą. ostatnia wrzutka bardzo spoko. Pamiętaj o krawędziach żeby nie były wszędzie jednakowe ;)

Ha kapustę to ma niezłą - teraz jest zapisanych jakoś 800osób i jak to sobie człowiek pomnoży to wychodzi niezła sumka :D

 

 

 

Motywacja jest duża bo raz, że zapłaciłam, a dwa mam ładnie rozpisane "taski" i łatwiej tak sie zabrać za podstawy jak wiadomo co i jak. :) Cena też nie jest zaporowa tak jak na niektórzych kursach, więc uważam że to dobra inwestycja. Ciekawa jestem czy po tych 3 miesiącach też będę tak mówić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 OSÓB?! : / nie powinien ksztalcic az tylu xD rynek sie zapcha.

 

PS: a ja wlasnie uwielbiam noaha, przede wszytskim za to że jest taki szczery we wszystkich wywiadach i podkastach. Prace do jego prywatnego projektu sa mega, moze nie wszystkie, ale zdecydowana wiekszosc. no i szkice które robi są bardzo lekkie i wrazeniowe. ale wszystko jest kwestią gustu.

 

Tylko mnie zastanawia jak on co tydzien oglada 103 obrazki od każdej z 800 osób :/ Przecież to jest 82 tysiace 400 grafik xD CO TYDZIEŃ DO SPRAWDZENIA. xD.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote, Telthona - Na szczęście, dla jego zdrowia fizycznego jak i psychicznego zapewne też, daje feedback tylko do wybranych prac. Tak to można by zwariować z 82 tysiącami grafik :D Poza tym nie wszyscy widzę robią dużo. Można oczywiście w odpowiednim poście do krytyki wrzucić swoją pracę i wtedy możliwe, że Noah na livestreamie zrobi overpaint. :)

 

 

250 dolców od 800 osób no całkiem sporo , co do tej szczerości to sam nie wiem jak interpretować te 7$ za godzine bo jak się weźmie te 7$ pomnoży przez ilość uczestników :D to cwany lis a nie dobroczyńca ;)

Moim zdaniem to i tak bardzo mało jak za kurs. :) Widzę często filmiki za 50-90 zielonych a trwają z 2h max. Tutaj masz w cholerę dużo godzin materiałów i możliwą krytykę :D No a że zarobi kupe hajsu to dorbze dla niego. Jak chłop kumaty to czemu nie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności