Skocz do zawartości

Nie dla ACTA – jutro protestujemy kulturalnie


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

teraz to jedyne co mozemy zrobic to akcje zbierania podpisow o referendum. Trzeba zebrac 500 000 podpisow i beda wybory. Sejm wowczas MUSI zrobic to co chce lud. Trzeba zaczac w tym kierunku dzialania.

Edytowane przez ant-3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh no nic popiszę coś do organizacji studenckich w krk ale część jest "apolityczna" (czyli dupy innymi słowy).

Np. jak moje koło oleje całą sprawę to niech szukają nowego admina, jak uderzy w Kowalskiego to może się zainteresuje w końcu. Inaczej nikt d... nie ruszy. Ale swoją drogą to trzeba faktycznie ogarnąć te przepisy co już u nas są wprowadzone po cichu przez te kilka lat i cofnąć te uprawnienia. Cieszę się że 'oprawcy' są jeszcze mało zkomputeryzowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f, w średniowieczu chociaż nie musiałeś płacić za posiadanie psa;] I o ile mi wiadomo to koń nie musiał jeździć z nalepką, że ma ważny przegląd techniczny. I chyba akcyzy na siano nie było;p

PS

Dla trolli nie posiadających poczucia humoru i chcacych się wdać w dyskusję o tym czy w średniowieczu było lepiej - to był żart.;]

 

ant-3d, podpisuję się wszystkimi mackami! Wraz z akcją zabierz babci/dziadkowi/rodzicom dowód powinno przynieść dobry skutek. Tylko mniemam, że wpierw należałoby założyć jakąś partię i ludziom pokazać, że jest alternatywa. Chociaż ciekawa rzecz by to była - wybory bez szopki przedwyborczej, tony makulatury na uliacach etc.

Ktoś wie czy ktoś juz się tym zajął? Bo nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszę o takiej inicjatywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jak za czasów średniowiecza, niedługo powiedzą, ze trzeba płacić za upolowaną zwierzynę i przejazd traktami....uhm wait.

 

już płacisz, młodzi tego nie dostrzegają ale z punktu widzenia człowieka starożytnego i średniowiecznego żyjemy w epoce niewolniczej -feudalizmu ekonomicznego. Średniowieczne Myto = wieniety i płatne autostrady, a spróbuj upolować dzika w lesie to przywitasz się z dzielnicowym.

Może wyprowadźcie mnie z błędu ale w momencie kiedy naszym kazali podpisać ten akt to zbieranie czegokolwiek tego już nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piopiowawa - Oli właśnie o to chodziło :P

 

Chasdiel - oczywiście, że było lepiej. Widziałeś na filmach, w jakich garnkach wtedy piwo lali? :D

 

A na serio - that's the spirit. Nie uliczne rewolty na chybcika. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proponuję skierować się do twróców głównego protestu SOPA/PIPA, w sensie - jeśli ktoś ma realną siłę ludzką. We wczorajszym mailu zapowiadali przeniesienie "the good fight" na ACTA i europę.

 

Edit:\\

 

http://fightforthefuture.org/

Edytowane przez Galileus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na rewolucje:

Wyobraźcie sobie, że każdy któremu nie podoba się obecna "demokracja", politycy dbający o własny PR oraz polityka finansowa Państwa - zbojkotuje płacenie podatków.

 

Jeśli akcja będzie miała taki rozmach jak marsze i udałoby się nakłonić grube przedsiębiorstwa, to myślę, że za pół roku urzędnicy państwowi zacznie strajkować, policja będzie jeździć na rowerach, a sędziowie będą musieli za darmo rozpatrywać miliony spraw z całego kraju :)

 

Trzeba by tylko nagłośnić sprawę w całej Europie, aby nikt nie pożyczał Polsce kasy i aby upomnieli się o zwroty długów :)

 

Trzeba zrobić taką dziurę budżetową, że nie będą w stanie jej załatać, nawet podnosząc podatki - których nie dostaną ;)

 

ech .... miło pomarzyć o anarchii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i śledzę co jakiś czas ten wątek i mimo iż jestem całkowicie przeciw wprowadzeniu ACTA to jednak dla poniektórych siejących propagande i demonizacje całej tej sprawy nawołując przy tym do obalania i przywołując czasy w których "było lepiej" przydał by sie zimny kubeł na głowę. I jak już niektórzy tak bardzo rwą się do jakiejś rewolty i zakładania partii politycznych to niech mają jaja i niech to zrobią a nie popisują się tylko swoją internetową "charyzmą".

 

Przytaczacie linki, cytujecie artykuly ale robicie to tak wybiórczo niczym propaganda i pisowski repertuar w tv trwam. Piszecie mnóstwo o manipulacji, dezinformacji i narzucaniu przez korporacje jak mamy żyć ale zapominacie czytając krytykujące cała tą sprawe artykuły, felietony itp mase "niezbędnych" informacji że te też są pisane przez grupy i korporacje którym zależy żeby ACTA nie weszło w zycie bo mają na tym swoj interes.

 

Cieszy mnie to, że Polacy umieją wyrazić swój sprzeciw ale dobrze jest przy tym mieć własny rozum i nie poddawać się nagonce zarówno z jednej jak i z drugiej strony, a mam wrażenia z dnia na dzień, że nie ktorzy za bardzo lecą po bandzie obnażając przy tym swoją naiwność.

 

A co do podpisanego dokumentu w Tokio - żeby to w ogóle w Polsce weszło w życie musi to teraz trafić pod głosowanie w polskim parlamecie, a później jeżeli by nawet przeszło do podpisu lub veta prezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skarbówką jak ze skarbówką, ale trzeba by było np. dać odliczoną sumkę BEZ podatku w sklepie każdym, z szefem zagadać, zasadniczo oszukać KAŻDEGO komu jesteśmy winni zapłatę... ale to nie brzmi tak dobrze, jak "nie płacić podatków" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o odsprzedaży Polski zagranicznym inwestorom i krajom. Tak to na pewno dobry pomysł - sprzedać ojczyznę. Geez...Chociaż już wolałbym zabory niż anarchię ^^'

 

już je masz chłopie, jedyna koncepcja na jakiej jechali nasi dygnitarze to była od l.90tych całkowita wyprzedaż za bezcen w większości przypadków majątku narodowego. Stąd obecny kryzys władz i niezadowolenia społeczne, bo kasa jest wydana a wyprzedali już prawie wszystko i to pod stołem w przetargach z pozorami jawności.

 

Co do planu bojkotu polecam zapoznać się z programem Nowej Prawicy JKM. Mówi on o wyp@3$#@eniu większości urzędników którzy udają że coś robią http://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke http://nowaprawica.org.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planu bojkotu polecam zapoznać się z programem Nowej Prawicy JKM. Mówi on o wyp@3$#@eniu większości urzędników którzy udają że coś robią http://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke http://nowaprawica.org.pl/

 

Polecam nie mieszać polityki do tego. Używaj innych miejsc, żeby promować swoją partię, PIS już się promuje za pomocą ACTA, wystarczy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam nie mieszać polityki do tego. Używaj innych miejsc, żeby promować swoją partię, PIS już się promuje za pomocą ACTA, wystarczy tego.

 

obawiam się że może to być bardziej skomplikowane i powinno odbyć się referendum poprzez jakieś ugrupowanie które poprze ruch obywateli. Inaczej ostatnie pikiety w Polsce zostaną wytłumione jako nieznaczące lub wybryki chuligańskie i wichrzycieli.

Władza ma na to odpowiednie metody sięgając nawet po policyjnych prowokatorów (jak w obchodach niepodległości z 11go).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polecam nie mieszać polityki do tego. Używaj innych miejsc, żeby promować swoją partię, PIS już się promuje za pomocą ACTA, wystarczy tego." niby gdzie ty widzisz promocje. Raczej boisz sie pis zyska na całym tym zamieszaniu, dlatego wtrąciłeś te trzy literki . 38% bodaj miała platforma w wyborach więc zaciśnij zęby i buzia na kłódkę. Linux+gimp+blender = Polska na max3d.pl ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do podpisanego dokumentu w Tokio - żeby to w ogóle w Polsce weszło w życie musi to teraz trafić pod głosowanie w polskim parlamecie, a później jeżeli by nawet przeszło do podpisu lub veta prezydenta.

 

Niestety nie, jeśli ACTA zostanie przyjęte przez UE to wszystkie postanowienia w niej zawarte wchodzą w życie automatycznie rónież w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrać prawa kobietom też chcesz ? ;) poczytaj trochę o korwinie mikke zanim się wypowiesz.

 

widzisz, czytanie a czytanie ze zrozumieniem to pięta achillesowa wyborcy. Równość = socjalizm (kolektywizm itp)

W kapitaliźmie każdy powinien mieć swoje prawa, ale nie równość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że wątek został już całkowicie upolityczniony a niektóre wypisywane i udostępniane idiotyzmy przekraczają skale przyzwoitości. Skutecznie uświadamiacie mnie, że idziecie z falą wręcz dziecinnego podejścia i zrozumienia tego o czym tak żarliwie piszecie.

Z chęcią zapoznaję się z tematem ze wszelkich perspektyw i na ile mogę sprawdzam źródła, dlatego fajnie by było żebyś wskazał na wszelki wypadek gdzie konkretnie widzisz te idiotyzmy - chodzi mi tylko o udostępniane materiały a nie wypowiedzi forumowiczów. To nie prowokacja jak coś - piszę serio, jesteśmy tu chyba po to, żeby się dzielić informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie pół dnia, a tu faktycznie już tylko polityka, partie. A prosiliśmy (patrze news post pierwszy) :)

 

Ale wiem też, że tego typu sprawy i dyskusje nigdy nie znajdą konsensu.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie pół dnia, a tu faktycznie już tylko polityka, partie. A prosiliśmy (patrze news post pierwszy) :) Ale wiem też, że tego typu sprawy i dyskusje nigdy nie znajdą konsensu.

 

bo i sprawa dotyczy styku sfer życia politykacenzurainternet, helou?

jeśli ktoś miałby zamiar i odwagę reprezentować środowisko internautów to czemu nie? niektórzy już widzą że internauci w pl to nie durne owce i potrafią się jednoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phehe wiedziałem że zaczną zrzucać winę na hakerów. Przed chwilą chyba na Polsat News, jakiś pajac odpowiadając na pytanie "po co premier wyraził zgodę na podpisanie ACTA" stwierdził, że premier wybrał mniejsze zło. ACTA jest złe, ale ustąpienie hakerom jest jeszcze gorsze, więc musiał wyrazić zgodę..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f, w średniowieczu chociaż nie musiałeś płacić za posiadanie psa;] I o ile mi wiadomo to koń nie musiał jeździć z nalepką, że ma ważny przegląd techniczny. I chyba akcyzy na siano nie było;p

PS

Dla trolli nie posiadających poczucia humoru i chcacych się wdać w dyskusję o tym czy w średniowieczu było lepiej - to był żart.;]

 

W średniowieczu chłop musiał Panu/Kościołowi oddawać 10% (dziesięcina) a teraz 22%. W średniowieczu zwyczajoiwo zostawiano część zboża na polu, żeby najbiedniejsi mogli je zebrać... itd, itd

 

A w kwestii ACTA mieszanie do tego polityki w znaczeniu: PO vs PiS vs coś tam jest bez sensu, bo wszyscy za tym głosowali, chociaż niektórzy nie wiedzieli za czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii ACTA mieszanie do tego polityki w znaczeniu: PO vs PiS vs coś tam jest bez sensu, bo wszyscy za tym głosowali, chociaż niektórzy nie wiedzieli za czym.

 

Błąd. Mieszanie do tego polityki w sensie partia vs. partia mija się z celem, bo nawet jeśli wynegocjuje się w ten sposób brak ACTA, to dana partia wciśnie w zamian coś dużo gorszego. To nie może być walka pod chorągwią partii, bo w ten sposób tylko wprowadzi się konflikt zewnętrzny do wewnątrz, jak to było widać wcześniej. Co u licha ma za znaczenia za kim kto stoi?

 

Ktoś krzyknie, że popiera Platformę Prawną, ktoś mu natychmiast odkrzyknie, że popiera Obywatelstwo i Sprawiedliwość. I w ten sposób zamiast jednego protestu mamy dwa - jeden od PP, drugi od OiS. Tyle, że każdy z tych pod-protestów to jak 1/10 tego, z czego się wywodzą.

 

Dlatego - mniejsza, w kogo kto wierzy, za kim kto głosuje, czy kto anarchista czy nazista. To na drugi plan, chodzi o to, żeby nie było ACTA... a ustrój zmieniać i rebelie prowadzić to już we własnym zakresie.

 

Bo inaczej to zjednoczenie internetowe..., to co najwyżej zjednoczenie oportunistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Mieszanie do tego polityki w sensie partia vs. partia mija się z celem, bo nawet jeśli wynegocjuje się w ten sposób brak ACTA, to dana partia wciśnie w zamian coś dużo gorszego.

 

No toż przecież napisałem wyraźnie, że "mieszanie do tego polityki w znaczeniu: PO vs PiS vs coś tam jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy nie wchodzić w politykę jak sprawa jest wybitnie polityczna.

 

Wystarczy popatrzeć na transparenty uczestników demonstracji:)

 

Nie tyle nie wchodzić w politykę, bo to jest sprawa polityczna - co nie afiszować się przynależnościami partyjnymi ani systemowymi. Bo to nie jest sprawa partii ani systemu. Ot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jest i nie jest to fakt. Wina rządzących, to nie jest kwestia ostatniego tygodnia. Aple jest w tej chwili do tych przy władzy. Ale tak jak napisał Galileus.

 

Adek trochę Ciebie nie rozumiem. Apel jest do tych przy władzy bo właśnie ci przy władzy podpisali tą umowę a apel jest do nich bo to oni się uparli żeby to podpisać a nie dlatego, że oni są przy władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki - apel jest do tych przy władzy i o ACTA. Nie jest do PISu, SLD czy innych partii, nie jest dla PISu, SLD czy innych partii, nie jest też propagandą żadnej z nich ani żadnego systemu. Tak też linkowanie stron swojej ulubionej partii albo jakiekolwiek wywyższanie elementów pozarządowych jest już nawoływaniem i propagandą - a to nie szkodzi spójności protestu, wręcz przeciwnie.

 

A patrząc na szyldy u podskakujących wnioskuję tylko, że w takim okresie w Polce jest naprawdę masa oportunistów, którzy chcą skorzystać z protestu dla własnych celów. Jak PIS, który obecnie stara się uchodzić za pro-protestujące, mimo, że wcześniej nic przeciw ACTA nie miało. I nie zrozumcie mnie źle - PIS to tylko najjaskrawszy przykład, WSZYSCY chcą z tego skorzystać. Więc lepiej nie dać się zrobić w osła i pamiętać, że walczymy przeciw ACTA i tylko przeciw ACTA. A już na pewno nie walczymy dla kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galileus jak widzę np takie zdjęcie

 

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/497890,demonstracja-przeciw-acta-we-wroclawiu,2,8,id,t,sm,sg.html#galeria-material

 

to nie widzę tam PISu tylko szefa bardzo popularnej partii. Tamci kolesie tez mi na PISowców nie wyglądają.

 

Żeby było jasne nigdy w życiu nie byłem na wyborach i jestem z tego dumny.. Nie chodzę bo poczułbym się nieźle wydymany w tym tygodniu. Nie lubię PO i PIS tak samo i tak samo je lubię.

 

Ok ja już kończę dyskusję bo mam rację tak samo jak ty masz rację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki, nie rozumiesz tylko jednego - ja nie piszę o Tobie, że Ty tutaj coś politycznie zajeżdżasz XD Chodzi o coś takiego:

 

Co do planu bojkotu polecam zapoznać się z programem [tutaj nazwa partii]

 

...co może być bardzo szkodliwe dla samego protestu. Ja najchętniej "oddałbym suwerenność" jak największej ilości protestujących pod władzę centralną, jak Fight for the Future - bo tylko wtedy można przeskoczyć poziom ulicznych gnojowojowników w oczach rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mało kto śledzi:

http://www.rp.pl/artykul/64143,798423-ACTA-sprzeczne-z-orzeczeniem-ETS-o-filtrowaniu-tresci-w-internecie.html

Zapewne nie tylko z tym jest sprzeczne. Najciekawsza w obecnej sytuacji jest informacja na samym dole:

Eksperci EuroISPA zauważyli także iż "Trybunał stwierdził nadrzędności ochrony konsumenta wynikającej z Karty Praw Podstawowych UE".

 

Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję.

Rzecz jasna jak zwykle może to być przypadek i tylko dziwna zbieżność dat. Wszystko cholera takie przypadkowe.

Ale, żeby nie było tka smutno to zacytuję Niesiołowskiego:

demonstrują przeciwko czemuś, czego nie ma, walczą z bytem nieistniejącym, z wymyślonym niebezpieczeństwem. (...) Bezmyślny jest ktoś, kto stoi z plakatem Polski Podziemnej i demonstruje przeciwko rządowi wolnej Polski

Nie wstyd Wam teraz tak?;]

 

Hmm, mam nadzieję że to nie jest głupi blef nastolatków :)

Ta lista miażdży system.

 

O ile przeglądam różnego rodzaju informacje to przynajmniej częśc z tego (jak chociazby umowa gazowa z Rosją i jej kulisy) jest prawdą. Kiedyś sporo czasu spędziłem szukając wszelakich informacji na ten temat. Cała lista jest porażająca, to fakt. I nie wydaje mi się, zeby to nastolatkowie pisali, bo są tu sprawy ze sporego zakresu czasu, o których pamiętają głównie niezależni (względnie tacy się zdarzają) dziennikarze i publicyści. Z chęcią zobaczyłbym owe dokumenty. Jeśli one nei ruszą ludzi do powstania to już nic ich nie ruszy;/ A jesli ruszy to trzeba tylko pilnować, by jakiś następca Kościuszki nie schlał się jak jego poprzednik przed najważniejszym starciem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności