Skocz do zawartości

POJAZD 3D SdKfz 205 MAUS


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie mogę wstawić jakiś update do tego projektu .

Skończone postacie dowódcy i działonowego .

Tak , są dalekie od ideału ale nie mam już czasu polerować tego w nieskończoność.Widać postanie nie są moją mocna stroną .

Tak czy siak mam nadzieję że się spodobają.

35214473.jpg

 

97834353.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po pierwsze Dzięki Piotrze !!!

W ramach wakacyjnego rozleniwienia postanowiłem odpocząć trochę od samego modelu i zabrałem się za jakąś podstawę pod Mausa.

A przedstawia się to tak:

d01g.jpg

 

 

d02j.jpg

d05q.jpg

d03b.jpg

 

- - - Updated - - -

 

I jeszcze kilka renderów z procesu sculptingu.

d04a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,pewnie mogła by ,pooglądałem sobie trochę zdjęć w albumie "Powstanie warszawskie 1944- okiem polskiej kamery" i kilku innych albumach ukazujących Berlin i Hamburg w przededniu końca wojny.

Wiele wyrw w bruku właśnie tak wyglądało więc pomimo mieszanych uczuć tak to zostawiłem .

Też na początku myślałem żeby bardziej porozwalać wszystko dookoła .Może po prostu dodam gruz dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny, chyba już przedostatni update tego wątku, jestem na ostatniej prostej.

Podstawa wyszła całkiem nieźle, to moje pierwsze zetkniecie modelowaniem gruntu przy takim detalu, pewnie wiele rzeczy trzeba by dopracować ,zwłaszcza gruz z którego wciąż nie jestem zadowolony, ale myślę że to przyjdzie z czasem .

ddd333.jpg

dd222.jpg

dd111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiem czego tutaj ogólnie brakuje. Jest tutaj zbyt duża sterylność. W miejsca gruzu musisz dać mnóstwo pyłu, i pomniejszych śmieci na ulicy (parę gazet z tamtego okresu z widocznym detalem było by ekstra w mojej opinii ^^)

 

No i ja jakoś widzę tą scenę w świetle porannego słońca (gdzieś tak 5 rano) i czołg z podniesionym przodem w trakcie przebijania się przez ten płot, wkoło mnóstwo pyłu, śmieci i porannej mgły, A gdzieś po lewej latająca w powietrzu gazeta z widocznym nagłówkiem "Niemcy atakują" czy może jaki tam okres przedstawiasz :)

 

No ale to tylko moja chora wizja xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waldku za dobre słowo !!

Model to znaczy kadłub plus górna płyta mają jakieś 70 milionów po sculptingu .

po optymalizacji. wypalanie normali spawów liczę na 10 milionów.

cały sculpting robiony pod Zbrushem, na ma tu żadnego paint deformation . to zrobię później jak będę chciał uwidocznić jakieś wgniecenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stacji na której pracuję pisałem na 10 stronie ,generalnie ożywam wielu warstw pod maxem , obiekty nad którymi prace skończyłem wyświetlam przez display as box i ukrywam .textury są docelowo 8192 i 16K więc na etapie prac mam powłączane proxy do jednej 4 rozmiaru żeby podglądy przyspieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasjogabonito ,natas ,arturskoczek --dzięki za słowa uznania

piopiowawa ,no cóż jakoś tak się przyjęło że szkopska tematyka ciągnie ludzi , wydawnictwa i firmy z branży modelarskiej wciąż i wciąż wałkują temat niemiecki .

A my graficy od militariów jesteśmy zależni od rynku i zapotrzebowania.

Co nie znaczy że nie robimy innych rzeczy , choćby dla własnej przyjemności . Ja sam lubuję się w konfliktach Izrael-świat arabski i wojna w Wietnamie .Mozie kiedyś przyjdzie czas na takiego właśnie WIP'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki update prac nad finałem projektu.

Pierwsze rendery testowe animacji obrotu wokoło czołgu.Wciąż walczę z ustawieniami światła i innych parametrów , poprosiłem tez o pomoc Piter_F więc efekt końcowy może być zupełnie różny od tego poniżej .

87433657.jpg

i jeszcze taki mały off topik odnośnie słów które ostatnio napisał piopiowawa .

dwa clay renderki czegoś bez krzyża na burcie i jednocześnie czegoś nowszego niż Druga Wojna.

Tak więc nie tylko Niemcy i nie tylko 2 wojna :)

586bdbfb0169aa81c2d395a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGA praca :) Jedynie na pierwszym renderze z ostatniego postu widać powtarzalność tekstury jasnych zadrapań na boku. Może też lepiej byłby zrobić render z 'ostrzejszym' światłem, żeby wydobyć te wszystkie detale, nad którymi pracowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności