Skocz do zawartości

Aplikacje na Androida


kpulka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ostatnio sprawiłem sobie telefon na androidzie. Telefon dość o mocnych parametrach, niestety brak na rynku konkretnych aplikacji, które by tę moc wykorzystały (nie licząc pewnie wielu gierek). Wydaje mi się, że iOS ma o wiele większy wachlarz przydatnych programów (typu generowanie drzew ma iPada czy tworzenie muzyki w apps firmy korg itd).

Czy znacie jakieś aplikacje, które mogłyby sie przydać choćby w małym stopniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adek swoim podpisem chyba dał najlepszą odpowiedź :) Na androida masz praktycznie te same aplikacje co na iOsa. Jeżeli nie dokładnie te same, to są zamienniki. Wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj wyrazenie "przydatnych programów".

 

mam iphone 3gs i Galaxy Tab. iphone mam tylko dlatego, ze na androida ciagle nie ma i pewnie nigdy nie bedzie tomtom'a :( wiem, ze sa inne dobre programy do nawigacji na droida ale ja chce tomtom'a :)

 

jesli chodzi o aplikacje na androida to jest ich cala masa i wiele jest darmowych. jedyne czym odstaja od iOS to czasami nie sa tak dopracowane (glownie wizualnie) jak ich odpowiedniki na iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiele rzeczy, również z max3d jestem w stanie zrobić z Androida. Wiadomo, są dwie grupy, które średnio się lubią. Lubie Androida głównie ze względu na otwartość, nic mnie tam nie zamyka, nic nie zabrania używać mi kilku programów do tego samego (patrz przeglądarki).

 

Ale to nie miejsce na takie dyskusje. Myślę, że znajdę chwilę to napiszę przydatne moim zdaniem aplikacje.

 

Społeczności, fora, m.in max3d.pl - Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity&hl=pl

(z tego bardzo często korzystam i naprawdę*wygodna rzecz).

 

Napisz może kategorie, które Cię*interesują. Będzie łatwiej, inaczej musiałbym wypisać zbyt długą listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hehe zabrzmiało dość prowokacyjnie z mojej strony :D

Mój brat sprawił sobie iPada i np zazdroszczę mu programiku do generowania drzew i aplikacji do robienia muzyki (tutaj wydaje mi się jeszcze bardziej ubogo).

Wiem, że są takie aplikacje jak mobilne (okrojone) wersje autocada, sketchBook, photoshop... chodzi mi o taką listę z której wy korzystacie i są to aplikacje bardziej dla grafika niż zwykłego śmiertelnika. ;)

//Ah pamiętam, że kiedyś można było zainstalować blendera (jakąś okrojoną wersję oczywiście) na palmtopy... albo fajnie jakby było coś jak sculptris... może są aplikacje tego typu? :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.dslrcontroller&feature=related_apps to się wydaje bardzo fajne! Szczgólnie na tablecie z androidem.

Edytowane przez kpulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat pewnie ci zazdrosci widget'ow, tego ze nie jestes uwiazany do jednego komputera jesli chcesz cos na tel wrzucic albo usunac, tego ze mozesz pobierac z internetu co chcesz i zapisywac gdzie chcesz...

 

zadnej z ponizszych nie uzywalem, chce ci tylko pokazac ze wystarczy poszukac (wszystkie znalazlem w 10s.) a pozniej testowac

https://play.google.com/store/apps/details?id=truesculpt.main&hl=en

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.androidpourlesnuls.HipHopMakers&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=Loop.ReLoop&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rj.processing.plasmasoundhd&feature=search_result

 

od siebie polece

GoLauncher i reszta dodatkow z serii GO (sms, callendar...)

Pulse - RSS reader

 

jesli chodzi o gry to ostatnio mecze:

TreeMaker https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.mikrotie.treemaker&feature=search_result

Feed Your Dino (darmowy klon cut the rope) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boxitsoft.feedyourdino&feature=nav_result#?t=W251bGwsMSwyLDNd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe zabrzmiało dość prowokacyjnie z mojej strony :D

Mój brat sprawił sobie iPada i np zazdroszczę mu programiku do generowania drzew i aplikacji do robienia muzyki (tutaj wydaje mi się jeszcze bardziej ubogo).

Wiem, że są takie aplikacje jak mobilne (okrojone) wersje autocada, sketchBook, photoshop... chodzi mi o taką listę z której wy korzystacie i są to aplikacje bardziej dla grafika niż zwykłego śmiertelnika. ;)

//Ah pamiętam, że kiedyś można było zainstalować blendera (jakąś okrojoną wersję oczywiście) na palmtopy... albo fajnie jakby było coś jak sculptris... może są aplikacje tego typu? :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.dslrcontroller&feature=related_apps to się wydaje bardzo fajne! Szczgólnie na tablecie z androidem.

Jakieś sculpty są, jakieś programy do tworzenia dźwięku są, ale obawiam się, że są tak samo nieprzydatne jak ten generator drzewek pod iOS i wygodniej Ci będzie usiąść przed komputerem.

 

Poważniejsze programy do dźwięku dopiero niestety na Androida powstają (przykładowo Fruity Loops, który jest zapowiedziany na Androida, ale na iOS już jest) - no chyba, że jakieś już poważniejsze się pokazały, ale o nich po prostu nie słyszałem.

 

Cały Blender jest portowany na Androida właśnie (zajmuje się tym osobny projekt w ramach GSoC, a Ton już pokazywał testowe rendery wykonywane już w porcie pod Androidem (testowo standardowy cube wyrenderowany w internalu)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki Kpulka - ale naprawde pojecheles/as, jak slysze takie zerzy to mi wlosy deba staja na karku :)

btw, ostatnio sam nabylem Smartphona (oczywiscie androida, kupno shItPHONA nawet mi przez mysl nie przeszlo lol) i myslalem wczesniej ze to poprostu fajny gadzet.... ale okazuje sie ze to NAPRAWDE SUPER uzadzenie! damn....

osobiscie jestem fanem gier, ale nie mam czasu zeby grac w domu, wiec teraz moge grac na Sphonie jak np jade pociagiem.

Na androidzie mozna emulowac PSX-a, bez problemowo, i np, teraz gdy kazdy gra w DIABLOIII ja naparzam na phonie spowrotem w jedynke :)

 

Po za tym jestem fanem komiksow, wiec teraz czytam sobie na phonie po troszku :) (polecam PunisherMAX 2010-2012)

BTW zna ktos jakac dobra przegladarke PDF? bo acrobat troche wolno mi chodzi jezeli czytam duze +-100mb pdf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpruwacz polecam ezPDF Reader.Sam tez mam kolejnego andka i jestem z niego bardzo zadowolony.Aplikacji masa i naprawde wiele bardzo użytecznych ze swojej strony polecam endomondo(fajny program do biegania i innych aktywnosci),AirDroid menadzer zarzadzania fonem z poziomu komputera super sprawa,Hybrid Stopwatch and Timer swietnie wygladajacy stoper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No graficznych nie ma zadnych sensownych ale moze to i dobrze. Jest sporo fajnych narzędzi ułatwiających inne funkcje zyciowe.

Endomondo sobie ściągnąłem ale nie wiem jak skonfigurowac pod rolki, basen i skakanke - przydałoby się coś bardziej rozbudowanego. niemniej jest dobry, wczesniej korzystałem z wbudoawnego w poprzedniego fona managera, endomondo ma kilka lepszych ficzersów.

Ja szukam jakiegos dobrego klienta pocztowego, tak, zeby 50nieprzeczytanycyh wiadomości nie było problemem do ogarnięcia, bo to co widziałem + wbudowany to takie bardziej jak sie dostaje 3maile dziennie.

Wygoda w zarządzaniu andkiem w porównaniu do iphona jest ogromna. Mam porównanie z vifonem 4s. Nie dosc ze wygląda jak podróba (biały) to jeszcze ciężki i wsysa kilobajty transferu nie wiadomo na co.

 

Sam polecę aplikację do skanowania handyScan i płatną wersję. W połączeniu z 8mpix daje obłędne i bardzo szybkie efekty. Wysyłanie faktury czy dokumentów robi się banałem. Uwolniłem się od wielofunkcyjnych urządzeń biurowych i moglem kupić drukarkę do drukowania ;)

Do tego oczywiście zżerające proca i transfer:

-watsapp,

-viber i

-skype,

pozwalajace share'ować mase rzeczy miedzy platformami.

 

andFtp - wygodne do wrzucania i wrzucania swojego stuffu na ftp. nawet zarządzanie kilkoma kontami ftp nie jest katorgą.

kitchen Timer - ratuje mnie nie raz, przydaje sie tez przy narzucaniu tempa w pracy (pod warunkiem ze pracuje sie samemu w pomieszczeniu).

bluetooth manager - wygodne do wymiany plikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, moda na smartfony, to największe nieporozumienie ostatnich lat. Ten wątek trochę to potwierdza. Ludzie kupują smartfona, a później nie wiedzą co zrobić z jego możliwościami. Albo nie wykorzystują 90% możliwości takiego urządzenia, albo zaczynają ściągać masę bzdurnych aplikacji i marnują na nich czas. Przeraża mnie taki kierunek rynku. Wąska grupa ludzi faktycznie potrzebuje smartfonów. Mówię o ludziach, którzy potrzebują ich możliwości do celów zawodowych. Tylko w takim wypadku ma to sens. Żadnym innym. Może trochę staromodne, to co piszę, ale myślę, że wielu się ze mną zgodzi. Pogoń "plebsu" za gadżetami podsycana przez producentów sprzętu. Niech ktoś teraz spróbuje kupić normalny porządny telefon z tradycyjną klawiaturą i bez dotykowego ekranu, który drenuje baterię - powodzenia:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch, ja bym się nie do końca z Tobą zgodził:) Co do faktu że część osób decyduje się na smartfona wyłącznie dlatego z powodu gadzeciarstwa i "mody" to fakt. Jednak oprócz powodów biznesowo-zawodowych smartfony mają całą masę innych zastosowań w różnych dziedzinach. Wspomniane endomondo i pokrewne programy do monitorowania treningów (ja używam do zapisywania tras rowerowych za pomocą gpsu), możliwość skorzystania z nawigacji w każdej chwili. Nie zliczę ile razy szybki dostęp do google maps uratował mi 4 litery w obcym miejscu ;) Inna sprawa to rozwój wbudowanych aparatów. Zaryzykuję stwierdzenie że cyfrówki kompaktowe z najpopularniejszego przedziału cenowego, tj ok 500zł odchodzą powoli do lamusa. Nowe smartfony robią porównywalne lub lepsze zdjęcia, dodatkowo są zawsze pod ręką. Podobnie z tematem odtwarzaczy mp3, odpada kolejne urządzenie które potrzebujesz nosić w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch weź pod uwagę, ze kupując pierwszego smartfona z ios czy andkiem nie bardzo wiesz jakie sa mozliwosci jego wykorzystania. Na poczatku lecisz po tym co reklamuja, czyli gry itp. pozniej odkrywasz, ze masz pod reka super narzędzie.

Zawsze bedzie odsetek ludzi, mających coś czego nie wykorzystują to fakt.

Ale smartfon przydaje sie sie i w czasie edukacji i podczas pracy niemalze kazdego a także w wolnym czasie.

Poza tym zauważ, ze masz pod ręką zawsze: aparat, kamerę, latarkę, nawigację, skaner kodów na ceneo i inne, odtwarzacz muzyczny i komunikator, ścinający Ci np. koszta połączeń miedzynarodowych czy nawet smsów, dyktafon, przeglądarkę internetową, translator i mase innych rzeczy jak rozkład jazdy komunikacji w dowolnym miesie.

Naprawdę ciężko nazwać to gadżeciarstwem. Faktem jest, ze nie uzywasz tego cały czas, ale to jest dstępne w momencie gdy potrzebujesz.

Osobiście bardzo czesto jak o czyms rozmawiam ze znajomymi rzucamy okiem w wikipedię, na ofertę jakiejś firmy o ktorej jest mowa itp. Sam czesto puszczam jakieś video czy muzykę by nie tłumaczyć o co chodzi, moi znajomi także. Takie prostaki z nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, z smarphonami jest tak troche ze kupujesz - mimo ze nie potrzebujesz - potem szukasz jakichs appsow - i sie okazuje ze nie mozesz dalej zyc bez sphona....

touch to nie gadzeciarstwo - tylko przyszlosc..... ja 12lat temu nie potrzebowalem tel komorkowego, a dzisiaj nie moge sie bez niego obyc, jak kazdy zreszta, no chyba ze mowisz do znajomych ze jak chca sie umowic na piwo to niech dzownia miedzy 19-20 do ciebie na stancjonarny bo tylko wtedy jestes w domu i mozesz odebrac :)

 

po za tym nie kazda rzecz zaraz musi byc do pracy, wysylania waznych mailow itp. mi sie bardzo podoba ze dla wlasnego fiubzdziu w kazdym momencie moge wejsc na neta czy w google maps sobie apteki poszukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, moda na smartfony, to największe nieporozumienie ostatnich lat. Ten wątek trochę to potwierdza. Ludzie kupują smartfona, a później nie wiedzą co zrobić z jego możliwościami. Albo nie wykorzystują 90% możliwości takiego urządzenia, albo zaczynają ściągać masę bzdurnych aplikacji i marnują na nich czas. Przeraża mnie taki kierunek rynku. Wąska grupa ludzi faktycznie potrzebuje smartfonów. Mówię o ludziach, którzy potrzebują ich możliwości do celów zawodowych. Tylko w takim wypadku ma to sens. Żadnym innym. Może trochę staromodne, to co piszę, ale myślę, że wielu się ze mną zgodzi. Pogoń "plebsu" za gadżetami podsycana przez producentów sprzętu. Niech ktoś teraz spróbuje kupić normalny porządny telefon z tradycyjną klawiaturą i bez dotykowego ekranu, który drenuje baterię - powodzenia:)

 

Pozdr

 

@Touch: Trochę Cię sparafrazuję:

 

Wydajne procesory i GPU to też moda i największe nieporozumienie? Ludzie kupują takie i7 i GeForce i później nie wiedzą co zrobić z jego możliwościami. Większość osób nie wykorzystuje 5% mocy swoich komputerów i kart graficznych, bo przeglądają tylko strony internetowe. Wąska grupa ludzi faktycznie potrzebuje mocnych komputerów. Mówię o ludziach, którzy potrzebują ich możliwości do celów zawodowych. Pogoń "plebsu" za szybkimi komputerami jest podsycana przez producentów. Niech ktoś teraz spróbuje kupić normalny stacjonarny komputer z Pentium 3 - powodzenia.

 

Tak wygląda każdy rynek, ale nie ma co się na to wściekać - ja się cieszę, że jest masa ludzi, którzy kupują nowinki mimo, że ich nie wykorzystują. Gdyby nie oni dalej mielibyśmy popularne stacjonarne telefony, komputery 486, a telefony komórkowe czy komputery klasy pierwszych cegłówek i Pentium 3 kosztowałyby dziś krocie jako specjalistyczny sprzęt dla nielicznych. Tak wygląda rozwój - gdyby ludzie nie podążali za gadżetami dalej jeździlibyśmy na koniach i siedzieli przy świetle ogniska (świece czy lampy naftowe też kiedyś uznalibyśmy za gadżety). Jeśli jakiś gadżet ułatwia życie to jest to bardzo dobry krok do postępu - smartfony z mobilnym internetem, dostępem do wiedzy, z czytnikami książek z GPS, porównywarkami cen, zapewniając rozrywkę (od filmów przez muzykę do gier)... bardzo ułatwiają każdą czynność w dzisiejszym nowoczesnym czy wręcz cyfrowym świecie. Dziś ludzie to już nie homo sapiens, a już cyborgi (smartfon to cyfrowe rozszerzenie mózgu (dodatkowa pamięć + wiedza + orientacja w przestrzeni... a nawet telepatyczne tak jak ja teraz przekazuję moje myśli daleko, gdzie mój głos, ani wzrok nie sięga)... sam telefon jest już cyfrowym rozszerzeniem możliwości ust i uszu, bo rozmawiasz z kimś za ich pomocą, ale na odległość jakiej ich biologiczna konstrukcja nie pozwala). Człowiek coraz bardziej się staje cyborgiem - kolejnym etapem będą okulary rozszerzonej rzeczywistości, które już za niedługo wejdą i które robią z Ciebie takiego robocopa, którego wzrok, słuch itp są rozszerzone o możliwości cyfrowego sprzętu... w dalekiej przyszłości cały mózg (struktura połączeń neuronowych) będzie kopiowany i ludzie będą nieśmiertelni jako w pełni cyfrowe stworzenia... co dziś może się wydawać niektórym złe i niepotrzebne, a jednak jest niezbędne dla ludzi (i jest to kolejny etap ewolucji intelektu), którzy dążą do lepszego poznania świata, a podróże międzygwiezdne czy międzygalaktyczne są możliwe tylko w ten sposób, że jednostki będą nieśmiertelne (jak coś się zepsuje to backup i części zamienne, albo inna jednostka jest używana przez daną osobę) i cyfrowe.

Edytowane przez Skoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, z smarphonami jest tak troche ze kupujesz - mimo ze nie potrzebujesz - potem szukasz jakichs appsow - i sie okazuje ze nie mozesz dalej zyc bez sphona....
Dokładnie tak to działa i większość osób smarkfonem to potwierdzi.

@Touch:

Dzięki za ten plebs to raz. ;) Druga sprawa że kompletnie się mylisz. Ja przez pierwszy tydzień faktycznie ściągałem tylko gierki ale teraz dokładnie codziennie korzystam z wielu aplikacji których nie ma i nigdy nie będzie na telefonach z klawiaturką. Przede wszystkim pełnowymiarowy dostęp do netu którego śmiem twierdzić nie da się uzyskać bez ekranu dotykowego. Weź zwykła nokie z klawiaturką i daje ci 5 minut na znalezienie 3 najbliższych knajp sushi, sprawdzenie ich recenzji i wyszukanie jak najszybciej tam dojechać komunikacją miejską. ;)

Ja na to patrze tak że wspierając tą pogoń za mocą sprzętów nie wspieramy tylko rozwoju grafiki w gierkach ale ogólnie komputery i technologie. Te natomiast są już wszechobecne w takim stopniu że wpływają na każda dziedzinę naszego życia. Ciekawe jakby się miał sprzęt medyczny, GPS, sieć telekomunikacyjna albo aparatura pomiarowa dla budowniczych mostów gdyby "normalne" komputery były zbudowane z lamp elektronowych i ważyły 27 ton. Rozwalając komuś czaszkę w quakeu przyczyniasz się do poskładania komuś czaszki w realu, easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak jak Touch do momentu jak kupiłem sobie smartfona. Mógłbym bez niego żyć, bez problemu. ale miałbym utrudniony dostęp do mnóstwa fajnych rzeczy, które mam pod ręką prawie zawsze. To jest po prostu wygodne.

a i ostatnio polecam google disk - jak ktoś używa docsów googla to od razu polubi rozwinięcie w postaci 5GB dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch: wiadomo - jeśli ktoś nie potrzebuje - nie kupuje, nie używa. Ja tam bardzo cenię sobie Androida. W zasadzie po webie to drugie środowisko w którym siedzę, więc mogę trochę napisać.

 

W zasadzie pełną moc Androida można poczuć jeśli korzysta się z konta Google - GMail, współdzielone kalendarze, dokumenty, mapy. Naprawdę świetna rzecz. No i kolejną mocną stroną są aplikacje. Naprawdę w tej chwili jest w czym wybierać i aplikacje są coraz to lepszej jakości.

 

Android 4 ma już całkiem sporo aplikacji, które kiedyś trzeba było instalować z marketu, czy płacić za nie wbudowane - patrz - wbudowany, świetnie dzialający voip, licznik danych.

 

W tej chwili telefon służy mi głównie do internetu. Jakbym sprawdził ostatnie rachunki - prawie zero smsów (zastępuje to wbudowany messanger np. Google+ (dla Facebookówców FB też coś takiego ma) czy nawet GTalk czy GMail.

 

W przypadku grafiki, jest trochę aplikacji, ale to raczej zabawki, nie traktowałbym tego jako narzędzia do pracy. Przynajmniej nie zdażyło mi się skorzystać z takiej aplikacji.

 

Aplikacje od Google must-have:

  • Mapy (+Street View)
  • GMail
  • Google Drive (niegdyś dokumenty) - ogólnie polecam Dokumenty Google jako edytor i narzędzie do pracy współdzielonej. Świetne!
  • Tłumacz Google
  • Google Chrome to Phone
  • Google+

 

W przypadku graficznych aplikacji, wiem, że Adobe sporo tego wydało, ale nie testowałem. Słyszałem, że Proto to prototypowania jest całkiem niezły (https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.proto - ale telefony z większą rozdzielczością lub tablety)

 

Warto jednak sprawdzić co daje Adobe. Może coś Ci się przyda, Aplikacje Adobe:

 

 

Natomiast graficy, chyba więcej przydatnych narzędzi znajdą od Autodesku. Naprawdę fajne aplikacje wypuścił Autodesk. Edycja zdjęć filtry - darmowy Pixlr-o-matic https://play.google.com/store/apps/details?id=pixlr.OMatic) i płatny, ale naprawdę niezły SketchBook Mobile (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sketchbook). Słyszałem, że AutoCadowcy chwalą sobie jeszcze AutocadWS

 

Więcej aplikacji Autodesku:

 

 

 

Jeśli chodzi o sport, ruch, trackery:

 

 

  • Endomondo (już został wymieniony)
  • Sports-Tracker (darmowy- https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stt.android) Ja używam tego. Lepiej działał z pierwszym moim telefonem z Androidem, sporo znajomych też tam mam i przy nim zostałem. Naprawdę świetny. Sporo tras rowerowych nim nagrywam i od jakiegoś czasu nie zawiódł ani razu. Endomondo potrafiło mi czasami nie zapisać tracka. Ale bez problemu definiujesz rodzaj - rower, bieganie, chodzenie po górach, rolki etc..

 

Inne narzędzia, które polecam:

 

 

  • Dropbox (dla mnie numer jeden jeśli chodzi o dysk). Google Drive używam głównie do dokumentów google'a, a Dropbox jednak ma największa bazę aplikacji dodatkowych - czy to drukowanie w chmurze, czy to setki innych trików jakie można z nim zrobić (Ciekawe zastosowania - tutaj)

 

Społecznościówki:

 

 

  • w zasadzie jest wszystko (Od Facebooka, Google+ po Twittera). Do Twittera polecam Plume (obługa wielu kont, znacznik TweetMarker).
    Polecam Google+ i jego komunikator. Do pracy grupowej całkiem dobrze się sprawdza. Duży plus to również Hangouts (takie konferencje wideo)

 

VOIP, telefony:

 

  • Korzystam z wbudowanego w ICS'a voipa - działa świetnie. Jeśli ktoś woli Skype'a - również jest w Markecie.

 

Aparaty - jeśli jesteś niezadowolony z aplikacji, którą dostałeś od producenta, masz wybór:

 

  • Camera ZOOM FX
  • Vignette
  • HDR Camera
  • Paper Camera
  • MagicHour (to niezła zabawka i niezła baza filtrów)
  • Instagram
  • Pixlr-o-matic (za darmo, już wspomniałem od Autodesku). To też raczej do filtrowania zdjęć.

 

Deweloperka, WWW, administracja:

 

  • Analytix (Google Analytics ze świetnymi widżetami, bardzo wygodne - jeśli macie na swoich stronach)
  • mAnalytics Pro (jak wyżej, trochę w innej formie, ale ta dwójka chyba jest najlepsza w kategorii Analytics
  • Do raportów AdSense znowu: AdSense Dashboard
  • SSH (shell) - ConnectBot (nie ma lepszego)
  • Do RDesktopów - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tux.client
  • SQLite Editor - do baz danych SQLite w telefonie
  • Tapatalk - fora internetowe i Max3D.pl - świetnie to działa!
    Tutaj można wymieniać i wymieniać...

Przeglądarki

Kolejna mocna strona Androida - wybór przeglądarek

 

  • Chrome (Android 4+) - świetnie. W tej chwili moja domyślna. Genialna synchronizacja z desktopem w tej chwili. Wbudowana też nie jest zła
  • Opera (tryb Turbo niezastąpiony w roamingu)
  • Firefox (nowe wersje są używalne, ale potrzeba mocnego procesora). Jednak czuć, że lisek mobilny to jeszcze nei to (a szkoda). Ale również dobrze się synchronizuje z desktopem.

 

Zakupy

 

  • Allegro - dobrze zrobiona aplikacja
  • Ceneo
  • Gdzie jest paczka? - coś co oszczędza mój czas jeśli zamówiliście coś kurierem. Wprowadzacie numer przesyłki, firmę i aplikacja sama sprawdza jej status, miejsce pobytu - informuje o statusie. Koniec w wchodzeniem na strony firm kurierskich. Działa całkiem nieźle

 

Manager plików:

 

 

 

RSSy:

 

 

  • Feedly
  • Google Reader

 

Poczta:

 

 

 

DVBT:

 

 

  • Ot taka ciekawostka, jeśli rodzina poprosi Was o pomoc w zamontowaniu i ustawieniu antenty do telewizji cyfrowej. Aplikacja pokaże kanały jakie są w Waszej lokalizacji i kierunek w jaki trzeba skierować antenę :)

 

 

Transport:

 

 

  • Osobiście korzystam z Mobilet (http://www.mobilet.pl/). Ale tutaj zależy od miasta.
  • Rozkład PKP - wygodniejszy od strony PKP
  • Transportoid - świetna do komunikacji miejskiej. Chyba wszystkie większe miasta są (i nawet mniejszych też sporo)
  • Złap taxi - dobra baza taksówek (na razie sprawdzała się)
  • Do taksówek podobno dobre jest też iTaxi.pl - ale tylko Warszawa i Wrocław, więc nie było dane mi to sprawdzić. Nowy sposób zamawiania taksówek, całkiem wygodny.

 

Można by wymieniać i wymieniać. Ale to powiedzmy jakiś początek listy niech będzie. Prawda jest taka, że każdy używa smartfona do czegoś innego. Ale już prawie do wszystkiego są apki.

PS. Nie linkowałem wszystkiego, bo po nazwie łatwo znajdziecie w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Touch:

Dzięki za ten plebs to raz. ;).

 

W cudzysłowie dałem, nie miało być obraźliwe:)

 

Adek - świetne opracowanie! Pewnie wielu skorzysta

 

Nie jestem zatwardziałym oportunistą i muszę przyznać, że dałem się w zasadzie przekonać, hehe. Wyboru za wielkiego niedługo nie będzie, tak czy siak:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do transportowych aplikacji polecam tą od jakdojade.pl. W warszawie i trójmieście spisuje się wyśmienicie, wszystko sprawdza się w chwilkę i ma troche przydatnych opcji.

 

Z przeglądarek Dolphin browser ma sporo ciekawych funkcji. Dobrze sprawuje się na tabletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że stwierdziłem głupią opinię na temat braku aplikacji wynika po prostu z mojej niewiedzy. Mam smartphonea od tygodnia więc ciężko się od razu zorientować co może zaoferować. Może trochę było tak jak powiedział touch, że to kwestia w pewnym sensie mody. Ale pchając się w to mniej więcej starałem się zorientować na co mi to zanim wydam kupę kasy ;).

Zależało mi na wifi, dobrym odtwarzaniu (i magazynowaniu) mp3, bardziej z reklam podjarałem się androidem i ogromem aplikacji (które jak już teraz widzę faktycznie jest tego mnóstwo), a ostatnio nawet ogladanie filmów w pociągu itd (rozdzielczość HD w sony xperia S). Chodziło mi o aplikacje jakich wy używacie i które polecacie z własnego doświadczenia, jest pełno alternatyw i ciężko przebrnąć przez każdą. Poza tym, jak gdzieś wyczytałem, nie wszystkie aplikacje są dostępne z poziomu play! (wina polityki google)

 

A jeśli chodzi o moje zdobycze:

Kontrola DSLR z poziomu telefonu (wężyk spustowy z timelapsem i innymi bajerami):

- https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zig.dslr&feature=also_installed

- https://play.google.com/store/apps/details?id=de.xeqo.camcap&feature=also_installed

- https://play.google.com/store/apps/details?id=com.HeliconSoft.HeliconRemote2&feature=also_installed

Trzeba kupić przejściówkę usb żeński-żeński (na allegro kwestia 7zł)

Podłączenie pendrivea do telefonu:

- https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skidmrk.umswatcher&feature=related_apps

Także potrzebna przejściówka usb.

 

W moim przypadku przydaje się też advance task killer, wyszukiwanie głosowe (działa całkiem spoko!), trackID, skype. ;)

Adek, niezła lista, o to mi chodziło ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jak gdzieś wyczytałem, nie wszystkie aplikacje są dostępne z poziomu play! (wina polityki google)

 

No nie do końca. Nie wszystkie aplikacje, które wymagają roota. Ale jeśli jesteś świeżym użytkownikiem, możesz na razie to sobie darować. Rootowane urządzenia mają większe uprawnienia, faktycznie jest kilka ciekawych pozycji na takie urządzenia ale naprawdę można bez tego żyć o ile nie jesteś poweruserem.

 

Advance Task Killer - jaki masz procesor?

 

Ogólnie to jest aplikacja, której nie powinieneś używać. To nie Windows. Tutaj procesy i aplikacje trochę inaczej się zachowują. Nie ma czegoś takiego jak wyjście z aplikacji tak naprawdę więc taki task killer jest zbędny, a nawet może więcej szkody wyrządzić. Daj systemowi zarządzać aplikacjami (więcej w tym temacie: http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/).

 

Nie mam lustrzanki, ale wiem, że sporo osób korzysta z tego:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.dslrcontroller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS5kc2xyY29udHJvbGxlciJd

 

DO muzyki:

Winamp jest całkiem całkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nullsoft.winamp&feature=search_result

 

Chociaż całkiem niezłe jest to:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uberdroidstudio.ubermusic

 

Do filmów dobry jest RockPlayer: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redirectin.rockplayer.android.unified.lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie mam pojęcia o co chodzi z tym rootowaniem, więc chyba lepiej żebym się trzymał google play ;)

Co do android task killera to dobrze wiedzieć. W takim razie dziwne, że tyle osób go używa i często poleca.

 

"Nie mam lustrzanki, ale wiem, że sporo osób korzysta z tego:

https://play.google.com/store/apps/d...9udHJvbGxlciJd"

Mmm kombajn :D jak mi przyjdzie ten adapter usb to najpierw przetestuje darmowe, a może kiedyś sobie ten kupie... 20zł u studenta nie chodzi piechotą ;P

 

Jeśli chodzi o odtwarzacz mp3 to sony ma swój odtwarzacz, który mi pasuje :) np. nie muszę odblokowywać telefonu żeby zmienić piosenkę i jest wbudowany korektor graficzny (podgłaśniam dając wszystko do góry... a może jest jakiś osobny soft do tego?). Darmowy winamp wydaje się być nieco gorszy.

 

"W połaczeniu z kompletem baterii" - dokładnie, kwestia baterii to jakaś masakra -.-

Jest jakiś program typu appzapp (ten jest dla iOS) pokazujący zniżki na aplikacje?

Edytowane przez kpulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Task Killer - jaki masz procesor?

 

Ogólnie to jest aplikacja, której nie powinieneś używać. To nie Windows. Tutaj procesy i aplikacje trochę inaczej się zachowują.

Czasami warto mieć możliwość zamknięcia aplikacji... właśnie dlatego w najnowszym Androidzie jest wbudowany i wystarczy na liście uruchomionych aplikacji przejechać palcem w bok, aby zamknąć aplikacje.

 

Nie mam pojęcia o co chodzi z tym rootowaniem, więc chyba lepiej żebym się trzymał google play ;)

Rootowanie to potocznie zdobywanie uprawnień użytkownika root (pod uniksowymi systemami (czym jest i Android z jądrem unix-like Linux) to jest administrator z nieograniczonym dostępem do wszystkiego). Dzięki temu możesz zmieniać adres MAC kart sieciowych, możesz podkręcać CPU/GPU zmieniać identyfikacje telefonu (nie wszystkie programy są dostępne oficjalnie dla wszystkich urządzeń i część jest dla Ciebie niewidocznych, bo twórca aplikacji uznał, że nie chce wspierać danego urządzenia), możesz udostępniać internet przez WiFi, USB, Bluetooth (ofc możesz też ustawić firewall na tym)... możesz dosłownie wszystko, a nawet więcej (możesz uruchomić sobie w Androidzie... desktopowego Linuksa czy blendera, jeśli sobie skompilujesz na ARM i uruchomisz pod Linuksem zainstalowanym w telefonie). Problemem z rootowaniem jest właśnie to, że możesz wszystko - czyli możesz uszkodzić sprzęt (dlatego tracisz gwarancje rootując), możesz kopiować zainstalowane aplikacje (co jest niemile widziane przez Google i programistów), możesz złapać wirusa... również mogącego zrobić wszystko (łącznie z wysyłaniem SMS premium) ;p - ogólnie tracisz ograniczenia, ale też ochronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoti: No nie chciałem się za bardzo rozpisywać z rootowaniem bo dla wielu osób to niepotrzebne mącenie w głowie. I tak jak piszesz. Co do task managerów, naprawde je można sobie darmować. Problem występował w 2.1. Od 2.2 android to naprawdę stabilny system.

 

Sprawdźcie sobie jeszcze Feedly

Też fajne: http://www.feedly.com/

 

Google jeszcze jakiś czas temu wypuściło Currents - też fajna apka

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.currents

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto mieć możliwość zamknięcia aplikacji... właśnie dlatego w najnowszym Androidzie jest wbudowany i wystarczy na liście uruchomionych aplikacji przejechać palcem w bok, aby zamknąć aplikacje.

Akurat w przypadku Androida lepiej to zostawić pod kontrolą OS. Można poczytać tu: http://lifehacker.com/5650894/android-task-killers-explained-what-they-do-and-why-you-shouldnt-use-them

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Androida lepiej to zostawić pod kontrolą OS. Można poczytać tu: http://lifehacker.com/5650894/android-task-killers-explained-what-they-do-and-why-you-shouldnt-use-them

Przeczytaj jeszcze raz mój post zważając na słowo "czasami", oraz podlinkowany przez Ciebie art, w którym pełno "przeważnie", "zazwyczaj"... i zauważ, że jedno drugiego nie wyklucza - ogólnie pod Androidem (jak i w aplikacjach Java na PC) nie powinieneś zabijać wszystkiego i broń boże czyścić po tym pamięć, jednak zdarzają się sytuacje w których zabijanie programów jest bardzo przydatne i właśnie dlatego od Androida 4.0 jest to w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie coś takiego na androida?!?!

 

Aplikacja, która w połączeniu kompasem w smartphonie pokazywałaby mi dokładnie gdzie na horyzoncie wzejdzie słońce, gdzie zajdzie i jeszcze w jakiej pozycji będzie o konkretnej godzinie (mogła by jeszcze podawać wysokość nad horyzontem). Czy może ktoś coś takiego kojarzy? Będę wdzięczny za info a moja praca wejdzie na inny poziom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pogrzebać. Czasy zachodu, wschodu, fazy księżyca ma Beautiful Widgets, ale Tobie pewnie o coś takiego chodzi?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.t11.celeste.se&feature=search_result

 

Jeszcze to lepiej wyglada:

https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.sundroid&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwidWsuY28uc3VuZHJvaWQiXQ..

 

Poszukaj też w powiązanych tej apki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie coś takiego na androida?!?!

 

Aplikacja, która w połączeniu kompasem w smartphonie pokazywałaby mi dokładnie gdzie na horyzoncie wzejdzie słońce, gdzie zajdzie i jeszcze w jakiej pozycji będzie o konkretnej godzinie (mogła by jeszcze podawać wysokość nad horyzontem). Czy może ktoś coś takiego kojarzy? Będę wdzięczny za info a moja praca wejdzie na inny poziom:)

Google Sky Map odczyta z GPS pozycje i z kompasu/akcelerometru kierunek patrzenia i możesz zobaczyć gdzie jest słońce/księżyc/planety układy słonecznego i gwiazdozbiory, a masz opcje "podróż w czasie" w której możesz ustawić "wschód następnego ranka" czy możesz sam możesz podać godzinę i datę, a i patrzeć na horyzont przez szkiełko telefonu, które pokaże gdzie będzie wschodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki bardzo przydatne info. No właśnie myślałem o czymś takim.. Tzn program, który będzie współpracował z aparatem czyli coś jak Google Sky Map albo pierwszy link od Adka - o to właśnie biega!:)

 

A tak przy okazji znacie jakieś fajne aplikacje do szlifowania anglika?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sketchbook Mobile to rzeczywiście świetny program. Efekty testowania przeze mnie można zobaczyć tutaj: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=43839&highlight=

AutoCadWS - również potwierdzam - świetna aplikacja. Przykład: Zaprojektowałem sobie domek na działkę w AutoCadzie stacjonarnym. Wrzucam plik na serwer. Na działce włączam AutoCadWS i mogę wczytać ten plik i przykładowo odczytać interesujące mnie wymiary. Ponadto w wersji przeglądarkowej można projektować sobie na dowolnym kompie bez zainstalowanego AutoCada. Fajne możliwości daje konferencja i pracowanie nad jednym plikiem w kilka osób.

 

badoo - do szukania drugiej połowy, znajomych

 

Nadawanie obrazu na żywo:

Popler Live, Veetle, Ustream, (ewentualnie justin.tv - u mnie były problemy z zalogowaniem)

 

Do oglądania produkcji TVN i Polsat:

tvnplayer, ipla

 

Trailery filmów:

cinetrailer

 

Pogoda:

meteo.pl alternative

 

Giełda i biznes:

biznes.pl, makler

 

Do błyszczenia w towarzystwie:

cytaty, dowcipy

 

Do skanowania i robienia pdf'ów:

camscanner

 

Skanowanie kodów qr i kreskowych:

barcode scanner

 

Do mierzenia (np. wysokości budynków):

smart measure

 

Muzyka - rozpoznawanie utworów:

soundhound, shazam

 

Muzyka - słuchanie (streaming)

tuba.fm, tunein radio, soundcloud (również do wrzucania swojej muzyki i nagrywania), wearehunted

 

Gitara:

tabs (Ultimate Guitar), jambox, gstrings (stroik), mobile metronome,

 

Sterowanie programami do tworzenia muzyki (fp. fl studio):

touchosc, fingerplay midi

 

Przepisy drogowe, prawo jazdy:

przepisy drogowe, prawo jazdy A

 

Natężenie dostępnych WIFI:

wifi analyzer

 

Trening fizyczny:

push ups, sit ups, caynax a6w (aerobiczna szóstka Weidera), mapmyride+ (zapisywanie tras rowerowych, wykresy wysokościowe),

 

Książka telefoniczno - adresowa:

pkt.pl (pokazuje według najbliższych lokalizacji, podaje odległość)

 

Elektronika, matematyka, fizyka:

electrodroid, tablice maturalne matematyka, tablice maturalne fizyka,

 

Tworzenie stron internetowych:

webmaster (np. jadąc pociągiem można sobie jakis modulik napisać), webtools (seo)

 

Zdalny pulpit (android w pc):

remoteweb

 

Zdalny pulpit (pc w android):

teamviewer

 

Gotowanie:

ksiazka kucharska, gotujemy

 

Kontrola pakietów:

3g watchdog

 

 

No i najlepsza apka jaką w życiu widziałem:

gogle - rozpoznawanie obrazów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego do pisania skryptów w pythonie, php z podświetlaniem składni (na PC używam Geany)? I jeszcze coś to czytania i edycji MS i Libre Offica na raz?

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vp.alarmClockPlusDock&hl=pl

Budzik który potrafi cały katalog odegrać :)

Edytowane przez asblaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego do pisania skryptów w pythonie, php z podświetlaniem składni (na PC używam Geany)?

Jest wiele takich programów jak przykładowo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aor.droidedit&feature=search_result

ale nie uważam, żeby był to wygodny sposób na pisanie czegokolwiek.

 

I jeszcze coś to czytania i edycji MS i Libre Offica na raz?

Całkowicie poprawną obsługę formatów tych aplikacji zobaczymy dopiero pod koniec roku kiedy LibreOffice i Microsoft Office mają wyjść na Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam aplikacje Google Goggles, całkiem niezły kombajn:

 

- Scan barcodes using Goggles to get product information

- Scan QR codes using Goggles to extract information

- Recognize famous landmarks

- Translate by taking a picture of foreign language text

- Add Contacts by scanning business cards or QR codes

- Scan text using Optical Character Recognition (OCR)

- Recognize paintings, books, dvd, cds, and just about any 2D image

- Solve Sudoku puzzles

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.unveil&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5hcHBzLnVudmVpbCJd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale czy ktoś używa appa Sketchbook mobile i może mi powiedzieć, czy tylko ja mam problem z działaniem zmieniania opacity? Wydaje sie mieć to jakikolwiek efekt jedynie w przedziale wartości 0.001 - 0.15, powyżej tego to jak dla mnie równie dobrze mogłoby być 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności