Jump to content

Zbrush 4R5!


Monio

Recommended Posts

W ramach obchodów końca świata Pixologic wypuściło nową wersje Zbrusha! :D Główne nowości w 4R5 to nowe narzędzia do tworzenia modeli hard surface oraz materiały Cell shading. Doczekaliśmy się również opcji autosave oraz zapisu ze stopniową numeracją. Więcej info o nowych opcjach tutaj:

 

http://www.pixologic.com/zbrush/features/ZBrush4R5/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 19
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ploty mówią że 64 bit będzie w zbrushu 5 który wyjdzie gdzieś w przyszłym roku. Teksturowanie jak w mudzie się zupełnie nie klei z resztą programu więc nie ma co na to liczyć, niech zrobią warstwy dla polypainta i będzie spoko. Brushe vector displacement bez sensu bo zeta obecnie załatwia takie rzeczy lepiej. Insert Mesh który zamiast tylko naciągać siatkę dodaje realną topologie co jest oczywiście dużo lepszą opcją.

 

Dopiero teraz udało mi się update zrobić. Panel loops średnio mnie grzeje ale po koćsiach czuje że dzięki temu zobaczymy sporo zajebistych prac niedługo. Quicksave i skalowanie pędzla jest super, relax by feature bardzo się przyda. To co mi się nie podoba to inny algorytm wygładzania siatki, po dynameshu wszystko jakieś takie chropowate jest teraz.

Link to comment
Share on other sites

Ja lubić!

Update szybko i bez problemów (do tej pory pwnei już najwieksze masy zrobuiły)

 

Quick save bardzo fajne i odrazu jest odnośnik w lightboxie, który wreszcie odpala się w widoku 4 rzędów.

Podoba mi się też, że po otworzeniu kolejnego menusa w Palecie poprzedjnie się zamyka, chyba że robimy to z shiftem.

 

Smooth wygląda przyzwoicie ale nie mam czasu siedzieć żeby to sprawdzić.

Inne ficzery przyjdą z czasem narazie nie mam na czym sprawdzić ;)

 

Tryb see-through wogóle nie spowalnia praqzy i jest bardzo wygodny (a już miałem sceptyczne myśli o tym)

 

Jest superancko i elegancko :)

Link to comment
Share on other sites

Kapitan As- Ich oficjalne stanowisko jest takie że zbrush ma już na tyle silną markę że nie potrzeba triala a jak ktoś chce się go uczyć to powinien kupić wersje edukacyjną. Głupie ale co poradzić. Z drugiej strony nie wydaje mi się że ściągnięcie pirata i przetestowanie softu wyrządzi im jakąś wielką szkodę, przeciwnie, jeśli podłapiesz temat i będziesz się szkolił w tym programie to bardzo prawdopodobne że za jakiś czas go kupisz. To nie film albo gierka.

 

Nezumi- Taaa jasne. Nie po to go wykupili. ;)

Link to comment
Share on other sites

Monio - no niby tak ;) Moga dodac swiateczne logo czy floatujaca reklame Zbrusha ktorej sie nie da wylaczyc i ktora skaluje sie wraz z rozdzielczoscia tak, zeby zawsze zaslaniac kawalek menu z jakims waznym przyciskiem.

A zastanawiam sie nad tym bo Pixolator klamal... znaczy... stwierdzal na forum ze mimo pozorow prace nad Sculptrisem wcale nie ustaly mimo ze totalnie nic nie wskazuje by byly kontynuowane ;)

Link to comment
Share on other sites

No sculptris dawał radę, ale co poradzić, co do Z-tki to cieszy :) fajnie, że co chwilę jest jakiś up- co prawda nie wszystko jest poprawiane tak jak trzeba, ale powiedzieć, że nic ważnego nie dodają do grzech ciężki. Świetny soft ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy