Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maczuga -> Myślałem że siatka załatwia sprawę.

 

Robie plana i wyciągam z niego taki szlaczek czy inne zawijasy. Dalej funkcja cut i przecinam go wzdłóż na połowę(tam gdzie ma być wybrzuszenie) dalej chwytam i podnoszę to co przeciołem, dalej żeby zaostrzyć daje chamfer.

Tak jak widać w śiatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ładnie sobie speedzicie :]

 

ode mnie short story:

 

d658d579e552deb8.jpg

 

2abd76bb147f1f92.jpg

 

e83c2a329ef9d2e2.jpg

 

Około 15min na każdy włącznie z renderingiem (MentalRay).

 

Pozdrawiam

 

[edit]

w sumie to masz racje. dzięki Vorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - heh, świetny Story, fajne wykonanie i wogole... choc ta czcioneczka jak by ukryta mogłeś zorbić coś by raczej byłą widoczna bo w koncu trzeba wiedziec o co chodzi :)) ale jednego nie rozumiem... przeciez to jest SM3D więc czemu tajesz jakieś staory z gotowymi modelami ;P (p.s. no dolara sobie wymodelowałeś ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, najlepiej zasyfiać speed modeling ;P nieno spoko :)) ale np. alternatywnym rozwiązaniem twojego problemu jest zorbić wątek "mój kącik prac" i tam dodawać jakuieś mniejsze pracki :)) pozdro i naprawde fajne story ;P takie życiowe że aż strach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne robisz te zdobienia -- bardzo milo sie na to patrzy -- sposob w zasadzie prosty -- ale efekt super(1szafka fajna) :D - z 2 szafka nie trafiles w moj gust... jakos tak dziwnie wyszla -- bo polaczyles zarowno proste linie -- takie typowe w meblach z epoki gierka -- z zaokraglonymi szufladkami... jakos do mnie to nie przemawia -- kwestia gustu. Mimo to pierwsza szafka bardzo mi sie podoba :) -- pozbieraj to do kupy, daj texy i niezla wizka wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę" ci nie wyszła :) IMHO to ta wtyczka stylizowana na USB przypomina bardziej karbownicę do włosów %-D I jakbyś mógł to zmień kolor tego boxa pod wtyczkami bo ma taki brzydki śliwkowo sraczkowaty kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik , czas około 15 minut w 3ds.

 

stolik3cu.th.jpg

 

I ten sam stolik w wersji toon. :)

 

stoliktoon4et.th.jpg

 

Edit.

 

Dołącze jeszcze mój speed miecza świetlnego. Zrobiony w XSI w około 20 minut.

 

lightsaber18lb.th.jpg

 

lightsaber24up.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki w ZBrushu. Siatka bazowa w Maxie 15 min potem 30 min zabawy z Brusem. Zapodaję tylko Print screena, ponieważ jeszcze nie wiem jak eksportować obiekt z powrotem do maxa. Puki co wszystkie moje próby kończą się fiaskiem. Problem polega na tym, że mam maxa 6.0 a on nie obsługuje fromatu .OBJ, bez dodatkowego plugina za 200$ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubeczek remake(12min. 3ds max 8):

speed9vf.th.jpg

siatka(osobiście uważam, że jest niepokaszaniona, ale co ja się tam znam :):

sppedmesh7gw.th.jpg

siatka taka gęsta bo dałem MS iter 2 a potem materiał wireframe, który sobie przerobił wszystko na poly :)

 

PS

Zrobiłem kubeczek od nowa, ponieważ z tamtym miałem spore problemy z siatką, MS i paroma innymi rzeczami, a że można zrobić go prościej uświadomiłem sobie już po załadowaniu go na max3d.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności