Skocz do zawartości

scena 3d:enDorama


Gość raminez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niezłe wykonanie. Widać postęp w stosunku do poprzedniej pracy. Materiał podłogi mogłeś dopracować. Pozy... ludzi trzeba było lekko zróżnicować. Te flaki czy co tam jest w tych szklanych pojemnikach mają dziwną teksturę, ale reszta jest ok. Ma to klimat.

 

Obrazek jednak mi się zupełnie nie podoba i nawet nie ze względu na brutalność, chociaż uważam że stosowanie takich środków jest po części pójściem na łatwiznę. Pomysłu nie trawie. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Batou wiesz :chociaż uważam że stosowanie takich środków jest po części pójściem na łatwiznę. Pomysłu nie trawie. .." moze Ci sie niepodobac ...ilu ludzityle gustow ale nizgadzam si z jednym ze jest to latwizna ...wiesz moim zdaniem wziasc stworzyc "martwa natur" ,fragment jakiegos kadru z filmowej sceny to jest latwizna ( jezeli chodzi o pomysl ...nie o wykonanie ...ale mysle ze ten temat jest to tzw temat rzeka , wiec niema poco go zaczynac...

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale wymyślenie czegoś takiego to również żadna sztuka. Nie mówię tu o wykonaniu, to zupełnie oddzielny temat. Pomysł prócz tego że nie zachwyca jest moim zdaniem w bardzo złym smaku. Porównania same mi się nasuwają na myśl, ale nie chcę robić z tego tematu śmietnika, więc się powstrzymam (z trudem).

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie średnie, postacie są słabo oświetlone, materiały mogłyby być lepsze, oświetlenie również (to omni na ścianie wali po oczach). Obrazek zysuje jednak na atmosferze i klimacie - bardzo mi się podoba.

 

Co do pomysłu, to dla mnie dobry jak każdy inny. Chociaż ksiądz w odbicu zdradza niedojrzałość twórczą artysty;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie OK ale jednak drażni straszna pustka scenki, wygląda troche jak niedkończony, można by było wrzucic coś jescze na te ścianki, a może sufit dać niżej ?

Co do samego pomysłu to księżulek w lusterku mnie rozbroił chociaz nie widzę absolutnie żadnego powiązania tej postaci z resztą pracy. Klimaty faktycznie jak Doom 3, mnie jakoś specjalnie nie porusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe może po prostu ksiądz wszedł do ubikacji się wysiusuać, a tu nagle widzi, że biedne dusze grzeszników zostały zamienione w human-water-closet (sic!).

 

Podobnie co to do roweru, uważam, że nie jest to nic specjalnego. Makabryczne, ale na niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak dzieki za posty ....o pustce sceny powiedzcie mi na jedno pytanie czy widzieliscie keidys bogato zabudowana lazienke ( publiczna ...) haha a ksiadz to tylko co potrafisz sobie wyobrazic jeden mowi ze to kicz drugiego to przeraza a trzeci powie jest O.K. ...itd ...dzieki i nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak tylko mam zapytanie nie o szczeguly twojego rodzaju tylko np:dodatkowe drzwi czyladne duze lustra ..tymbardziej ja nikogo njieneguje za posty ..wrecz dziekuje ale powiedz sam nieda sie zaspokoic wszystkich ..sam wiesz o tym ...wejdziesz do galerii obrazow i napewno znajda sie tam takie ktore Cie niezaskocza ...to samo jest z samochodami itd....jeszcze razdzieki za posty ..pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno sam pomysl Klicek jak dodam tam zacieki i inne szczegoly ktore z zalozenia poprawily by grafe ..to czy nieuwarzasz ze bedzie tego tak duzo ze glowne postacie :kibelki beda niewidoczne ....no tak mi sie wydaje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka naprawde fajna ja wiem czy brutalna raczej nie w TV gorsze zeczy pokazuja w wiadomosciach choc zamiast tych pokrak wolalbym jakies seksowne kociaki wtedy bym takie kibelki rozumial .Ten ksiadz psuje mi cala pracke raz ze nie czaje po co on tam przeciez dzieci tam nie ma 2 jakis taki nie wymiarowy i ogolnie nie potrzebny chyba ze to jakies przeslanie autora

pozdrawiam no peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterylność sceny to akurat dobry pomysł. Osobiście poszedł bym w jeszcze większy kontrast między postaciami a sceną. Może jedynie troszkę za dużo ściany na górze.

To tyle.

 

Ten pierdzielony ksiadz...

 

..ci "pierdzieleni" księża są winni wszystkiemu.. zboczeńcy jedni ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie podoba ...

Poczatkowo sie zastanawialem co to ...

Raczej bym mu na tej twarzy nie usiadł ;p

I ciekawi mnie tylko jak dziala ta spłóczka ...przeciez jak "on" bedzie

mial "pełne usta" to przy "spłukiwaniu" wszystko wyleci ... =]

Ale jak juz pisalem ...podoba mi sie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialanie jest taki wydalamy mocz do jamu ustnej postaci ...lecz ona splywa mu do brzuszka tak samo jak nam plyny spozywane codzienni ea potem splukujemy a w paszczy robi sie delikatny wir aby wyplukac resztki moczu zjamy ustnej i dziurawych zebow czonowych...no chyba ze ktos ma ochote to moze wytrzec mu jame ustna chusteczka do nosa:) smacznego i milego kozystania z ubikacji tylko prosze "nieobsikac " ....pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za posty mysle ze kazdy ma troszke racji ale nieda sie stworzyc sceny ktora by kazdemu odpowiadala ...

pozdro i do nastepnej pracki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi nie leży to ten ksiądz - mógł być w jakiejś bardziej tajemniczej pozie.... a niebem dla mych oczu byłby jeszcze jakiś diaboliczny, zupełnie nierealny cień na podłodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewiduję swoją opinię. Po Iluś-Tam-Godzinach spędzonych nad wizualizacją zaczynam się denerwować - po co ja się tak męczę? Wystarczyłoby do tej mojej biednej łazieneczki dać zakrwawionego gościa na pierwszy plan, wtedy pewnie klient byłby bardziej pod wrażeniem, a forumowicze (którym zamierzam oczywiście pokazać efekt pracy) nie zauważyliby przez to, że nie wiem na czym polega poprawne modelowanie i renderowanie.

Niestety uważam, że krwią odwracasz uwagę od bardzo poważnych niedociągnięć technicznych. Chociaż i tak jest o wiele lepiej niż w pracy z panią w rowerze.

Oszukasz tym laików, ale nie osoby godzinami ślęczące nad tym, aby uzyskać poprawność techniczną, która jest podstawą pracy 3D.

Uważam, że poświęciłeś za mało czasu tej pracy i denerwuje mnie to, bo pomysł mi się podoba, klimat mi się podoba i lubię kontrowersję. Przeszkadzają mi jednak te lamerskie błędy. Uważam, że na szokowanie mogą sobie pozwolić tylko mistrzowie warsztatu (Picasso;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostro ;)... nie porównuj wizualizacji do tego typu pracy. Przecież to zupełnie różne rzeczy.

O ile w wizce liczy się głównie realizm, tak tu na pierwszy plan wysuwa się pomysł. Kolega miał "wizję" i ją zrealizował na ile umiejętności mu starczyło. Nie zgodzę się że podstawą pracy 3d jest poprawność techniczna. Gdyby tak było, nigdy bym się tym nie interesował. Moim zdaniem liczy się pomysł, klimat ... wykonaniu powinno być co najmniej poprawne i tak też jest w tej pracy. Jeśli jest perfekcyjnie to tylko na plus Ale żeby robić z tego swój główny cel..

 

Wykonanie niezłe moim zdaniem. Pomysł ... (patrz wyżej :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou, nie rozumiem, dlaczego miałabym nie porównywać wizualizacji do pracy Ramineza.

Czym jest wizka? Może być pokazaniem wnętrza. Czym jest praca Ramineza? Pokazaniem wnętrza.

Praca Ramineza jest pokazaniem jakiejś maksymalnej zadymy we wnętrzu. Mnie się ta zadyma podoba. Nie podoba mi się podstawa tej pracy, czyli samo ukazanie jakiegoś wnętrza. Dlatego uważam, że jeśli artysta chce szokować czymś ustawionym w pokoju, to ten pokój ma być przede wszystkim realistycznie pokazany, żeby błędy nie trywializowały tego wielkiego zdarzenia, które tam się dzieje. A jak widzimy, dzieje się wiele:-) Szkoda zatem, że widzimy takie wielkie brzydkie omni na ścianie i złe połączenie rury z jej mocowaniem. I wiele wiele innych błędów. A wiemy przecież, że Raminez to chłopak zdolny, szybkouczący się. Dlaczego olał naprawienie tych rażących błędów?

Ja wiem. Pewnie ma kolejny makabryczny pomysł i chce go szybko zrealizować:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja służy przeważnie innym celom. Wymagany jest realizm, gdyż chce się przedstawić jak najdoskonalej wizję architekta lub dekoratora wnętrz z uwzględnieniem całej gamy technicznych szczegółów typu połączenie rury z jej mocowaniem.

Trudno jednak wymagać takiej dokładności w tym akurat przypadku, gdzie autor chciał przedstawić głównie swój pomysł i to właśnie on wybija się na pierwsze miejsce. Wyżej wspomniane mocowanie rzuciło ci się w oczy, bo się na tym znasz (jak się domyślam robisz głównie wizki). Ja np. nie mam o rurach zielonego pojęcia i nie widzę tam żadnego błędu.

Co do trywializowania to się po części zgodzę.

Jeśli widzę wizualizację, staram się zwracać uwagę na realizm i detale. Jeśli widzę pracę taka jak ta, to wtedy liczy się głównie efekt.

Efekt mi zupełnie nie leży. Trudno jest mi wpatrywać się w pracę która mnie wręcz odpycha. Może dlatego nie widzę tych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema sie poco sprzeczac przeciez prawda jest taka ze nikt niejest doskonaly ...ja zazdroszcze tym co robia przepiekne wizualnie prace dokonczone tecznicznie w 100% a inni zazdroszcza tym co maja lepszy pomysl mysle siostro i batau ze ten spor do niczego nieprowaqdzi choc jest zecz normalna ze kazy ma na ta prace swoja wizje ...siostra mowi ze jest malo dopracowana ale powiem tak ze widzialem wiele prac przepieknych wypelnionych perfekcyjnymi modelami teksturami kompozycka i przepieknie dopracowanym swiatlem ale byly nudne ...nic zaskakujacego i tu wlasnie rodzi sie problemTy patrzysz sie na ta prace jako na wyczyn plastyczny dostrzegasz bledy (ktore sama sobie wyimaginowalac) moze troszeczke podreczniowej teorii a inny patrzy sie tak ale fany pomysl ...koles uchwycil temat i to mi sie podoba ...moze byc tak????moze!!!ja mam w glowie jakis pomysl i chce go Wam przekazac ale czy innym sie podoba??? trudno jezeli nie ....:) ale pomysl kazy ma jakis pomysl czy to filmowy czy to muzyczny czy plastyczny ale czy mozna nazwac ze filmy pt"Wladca piescieni " podoba sie kazdemu jeden powie "ladny film ,ciekawy pomysl( tu akurat kopia ksiazki) ..drugi powie wole ksiazke film to kicz inaczej sobie to wyobrazalem " ale fajne efekty zastosowali , niezla obsada aktoow itd......

mysle ze zadenz Was sie nie myli poprostu macie jakies zdanie i je wyrazacie ...dzieki za posty

narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wielkiej siostry ...wiesz przejzalem twoje portfolio i....stworzylas lazienke ..dlamnie to nic interesujacego ..lazienka jak kazda inna ...sama widzisz ze bylo wiele uwac co do niej..ale czy to oznbacza ze jestes kiepska ...nie ..robisz sobie lazieneczke ..postaralas sie o ladne teksturki ( pewniw z wlasnej lazienki) i co ???nic ..lazienka jak miliony innych...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wezme w obrone kobiete :P (choc na piersiach sie nie znam ;)

praca rzeczywiscie jest jakas, ale za pierwszym razem. z kazdym kolejnym pomysł juz nie szokuje a wykonanie nie zachwyca. nie chodzi mi o super realizm bo osobiscie nie lubie, ale to jest poprostu słaby obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak ze teorii moze nauczyc sie kazy ..ja respekruje twoje zdanie i innych urzydkownikow ..ale swojego "IMAGE" nieda sie wyuczyc ....CHOPIN , MOZART ,STING , CLAPTON ,czy wielu innych oni maja talent oni sie go nienauczuyli oczywiscie tepria jest poczebna ale teorii mozna sie uczyc na wlasnie swoich z serca pracach ...a nie na kopi swojej lazienki czy samochodu sasiada...

z szacunkiem LUKASZ KITLINSKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nietylko na piersiach:) ..hahah

przyznaje ci racje

na obrazkach tez nie bo skonczyłem technikum elektroniczne im. costam westerplatte w radomiu i słucham zespołu IRA. bardzo podoba mi sie twoj tatuaz, a na tatuazach znam sie bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

ten tatuarz to 2 miesiace pracy raz w tygodniu po 3 gorz...koles ktory mi to robi jest fanem ( co inspiruje go w tatoo) Giger'a,,,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na tatuazach nie zanam ale moze przynajmniej troszke na grafice i powiem tak...praca na pewno lepsza od poprzedniej...Twoj problem jednak tkwi w tym ze chyba nie do konca potrafisz realizowac swoje wizje...masz ciekawe nieszablonowe pomysly ale przynajmniej ja odnosze takie wrazenie ze gdzies podczas przekladania tego co siedzi w Twej glowie w konkretne bryly gubisz sie i moze z tego co mogloby byc genialne wychodzi calkiem przecietne cos...o chocby taki ksiadz jest jakims dopelnieniem calosci moze i koniecznym ale sprawia wrazenie jakby byl wepchany w ta scene na sile i bez sensu. czem np nie zrobisz choc odrobine wiekszego tego lustra i oddasz ksiedzu jakas konkretna role do odegrania ?

 

P.S. Siostro z calym szacunkiem dal Twojej pracy (zreszta stojacej na bardzo wysokim poziomie) troche sie z Toba nie zgadzam bo porownujesz nowoczesnego Mercedesa e zabytkowym autkiem twierdzac ze ten drugi jest gorszy bo ma mniej bajerow . Troszke to chyba nie tak. Nie mozna porownywac Wizek w ktorych liczy sie przede wszystkim technika z pracam bardzie artystycznymi w ktorych najwazniejsze jest pierwsze wrazeniei emocje jakie mu towarzysza a praca ramineza jak widac wzbudzila calkiem ciekawa dyskusje a zgodnie z zasada "lepiej zeby mnie krytykowali niz mieliby nic nie mowic" mysle ze jest to jej duzy +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

dzieki za posty a co do ksiedza fakt " I fuck't " a oto wersja bez ksiedza .....moze ok ....( mam dwa rendery taki i taki ...kto co woli :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności