Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu myślę nad wyborem pierwszego tabletu Intuos Pro M lub L. Nie chce wtopić kasy w zły rozmiar tabletu więc zaciągnę opinii użytkowników. Nie jestem jakimś mega rysownikiem. Z zawodu jestem konstruktorem - od czasu do czasu muszę coś maznąć koncepcyjnego, proste szkice + edycja zdjęć. Pracuję na 2 monitorach, jeden 32'' 2560x1440+pomocniczy 21".

 

Moje pytanko do was, czy Lka nie będzie za duża? widziałem opinie że przy wersji large trzeba nieźle się namachać. Druga sprawa to podobno wersja large nie ma wymiennych folii ochronnych - czy tak jest faktycznie? jeśli tak to może właśnie z takiego powodu warto zainwestować w Mke?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem bez burzy w internecie - w Biedronce znów można kupić tablety Wacoma. Tym razem w rozmiarze M, za 149 PLN. Wracajac z pracy trafiłem na sklep, w którym leżały jeszcze dwie sztuki, także jest jakaś szansa żeby jeszcze jutro kupić, jeśli ktoś jest zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Założyłem niedawno w tym dziale, temat o moim problemie z tabletem (Intuos Pro S) i jego poszarpanymi liniami w trybie myszki:

 

image_1.jpg

image.jpg

 

Jakby ktoś znał model lub miał model tabletu, który takich rzeczy nie robi to prosiłbym o podzielenie się taką informacją ze mną. Z tego co zauważyłem to nie miałem takich problemów na Bamboo MTE-450 oraz na Bamboo Pen CTL-470K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba śledzić okazję :P

 

a jakby ktoś chciał kupić Intuosa pro M lub S to teraz jest dobry moment. Pare miesięcy temu była promocja na aparaty fotograficzne firmy canon. Polegała na tym że można było odebrać tablety Intuos pro M lub S za darmo. I właśnie teraz te tablety zaczęły pojawiać się na allegro/olx. Biorąc pod uwagę cene sklepową i tą którą wołają fotograficy myślę że jest to niezla okazja. 739zl z przesyłką za intuosa pro M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz poszukac tez na sieci tutoriali DIY bo to chyba z czegos w stylu ebonitu jest.

 

Ja rozkminialem ostatnio zmiane tabletu. Mam virtuoso i jest bardzo fajny ale przez podroze troche niewygodny, bo to dodatkowy klocek. Wybralem pierwsza wersje surface pro od microsoftu, bo ceny spoko za uzywki, piorko vacoma i chyba nacisk tez jest ok, a procek i5 na jednym rdzeniu tylko jakies 20% slabszy od mojego obecnego lapka z i7 wiec od. Biedy mozna tylko surfejsa brac w podroz nie tracac pelnych zdolnosci produkcyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl Surface, kupilem uzywke 1gen na allegro. Po zainstalowaniu sterow wacoma dziala cudnie. Jeszcze nie sprawdzalem jak sie sprawdzi caly kom jako laptop. Jedno wiem na pewno - nie warto uzywac tego bez type cover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie dokupilem do niego klawiature bluetooth (troche spieprzylem bo dedykowana na androida ale walić) i najcześciej podpinam go do monitora. Olaf poszukaj rysika dwuprzyciskowego do niego. Moge Ci polecic up817e bo to najlepszy jaki mam tylko troche ciężko go dorwać albo rysiki dwuprzyciskowe z laptopów fujitsu. Czarny z modelu t5010 jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki na pewno 2 przyciskowy by sie przydal, chyba gdzies mam jakiegos pena wacoma musze pogrzebac. A mozesz polecic jakis sofcik wyswietlajacy skroty na ekranie, coby nie korzystac stale z klawiatury, bo chce czesciej w podrozy uzywac produktywnie.

Szukalem jakiejs nakladki z klawiszami na BT ale niczego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olaf, Ja używałem tego

http://surfaceproartist.com/blog/2013/12/13/introducing-surface-pro-artist-artdock-20

działa całkiem spoko bo możesz jednocześnie dotykać ekranu (tej częsci gdzie są przyciski) i rysikiem rysować.

Z tą produktywnością w podróży może być nie za różowo bo tam baterii starcza na 2,5-3h. Jeżeli chciałbyś używać stacjonarnie to polecam jakaś regulowaną podstawke bo to ustawienie które jest wbudowane w surfaca ma nie praktyczny kąt. (swego czasu zmarnowałem mase czasu na znalezienie taniej regulowanej w wielu pozycjach podstawki pod niego. Musiałem tylko dodrukować plastiki na ktorych się tablet spiera bo orginale są za wysokie i wbijają się w ręke. Ta z liku mogę polecić.

http://allegro.pl/aab-nc20-chlodzaca-pod-laptopa-podkladka-15db-i5716248128.html

 

@Hubert, każdy rysik w technologii penabled czyli stare artpady, pierwsze generacje citiqów, praktycznie wszystkie laptopy które miały wacoma, tablety/telefony tu głównie z galaxy note.

 

Co do czułości, te urządzenia są analogowe więc czy to 512 czy 1024 jest załatwiane programowo, pozatym wygładzanie następuje programowo więc tym nie ma co się przejmować. Wg mnie najważniejszy parametr to siła od której zaczyna się rejestracja nacisku. Niestety ale tu jest cienko, i jak ktoś używał intuosa czy bamboo to odczuje różnicę. Tu jednak trzeba włożyć ciut wiecej siły żeby to zaczeło działać. Mam całkiem sporo tych rysików i najlepszy pod tym względem jest ten z galaxy note 4/5. Działa praktycznie tak samo jak w intuosach ale ma beznadziejny kształt i 1 przycisk. Podobno równie dobre są te od starych cintiqów ale cięzko je dostać. Jakby ktos leciał do japonii to chetnie zamówie. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez podroze mialem na mysli hotele, lotniska. Tam z faza nie bedzie problemu, wiekszy klopot to wygodne rozlozenie sie z obecnymi gratami i wozenie tabletu w bagazu glownym. Oba problemy wygladaja na rozwiazane.

 

Tego docka ogladalem i che przetestowac w weekend dzieki za rekomendacje. Pozycjonowanie - wlozylem skarpete miedzy touchcover i tylna scianke i mialem cintiqa ;) ale od skarpety bedzie sie zbytnio grzal wiec cos wymysle pewnie podobnego do Twojego rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

ponieważ nigdzie nie można kupić końcówek do piórka Pentagrama virtuoso, a firma Pentagram ewidentnie to olewa (podważając swoją wiarygodność) wiec moje pytanie: czy jakieś końcówki do Wacoma by pasowały.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do wszystkich którzy mają Pentagrama Virtuoso i jest problem z kupieniem koncówek...

Jest to odpowiednik Hanvon model Artmaster i w sklepach firmowych o nie pytać. Nie reklamuje firmy bo dogrzebałem się do info tutaj na forum i faktycznie pasują a robię to wyłącznie dlatego jakby kto szukał informacji na ten temat. Pentagram w tym temacie ma to w d...ie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić coś fajnego do Zbrusha? Mam wysłużonego Bamboo ale A6 to zdecydowanie za mało.

Zastanawiam sie nad: https://sklep.wacom.pl/tablet-graficzny-wacom-intuos-pro-l-a4-pth-851-rupl-kurs-obslugi-pl-p34

 

Ale cena nie mała, więc może ktoś może polecić coś innego? Rysować na nim nie zamierzam bo nie umiem :) Więc w 100% tylko Zbrush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M i L'ka wydaje mi się zdecydowanie za duża. Zawsze to 500 w kieszeni. Ewentualnie zwykły Intuos (wcześniej seria Graphire) za 800 też będzie dobry (brak klawiszy funkcyjnych). Najlepiej jak wielkość obczaisz w sklepie lub u znajomego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1pudel - mówisz o tym: http://www.x-kom.pl/p/258117-tablet-graficzny-wacom-intuos-art-m-czarny.html?ceneo_spo=true ?

 

Właśnie A4 wydaje mi się trochę za duża, dlatego pytam kogoś kto pracuje na co dzień z tabletem.

Mój Graphire 4 jest całkiem fajny, tylko, że strasznie gruby. I używając go długo boli ręka bo nie można jej oprzeć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie najlepiej wypożyczyć sprzęt ze sklepu na tydzień? Co prawda trzeba zamrozić kasę na ten czas, zapłacić 30zł za przesyłkę, ale przynajmniej sam potestujesz i sprawdzisz tablet pod kątem swoich preferencji. I warto brać poprawkę na wielkość ekranu, którego się używa. Już chyba nie ma tego pomocnika na stronie Wacoma, ale rozmiar L zalecany był do ekranów 27" i w górę (chociaż mi przy 24" lepiej korzysta się z L niż M, ale to przy rysowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności