Jump to content

Recommended Posts

taka odskocznia od tego co zwykle. Narazie tylko lepek(zaczety z odrobina szczegolow) ale bedzie tez wnetrze paszczy kly i kawalek zbroi tak mysle i moze jakas korona . Model raczej lekki ok 2 mln na lepek nie wiecej

07978949262452410109.jpg

Edited by genitalius

Fajny detal. Tylko wygląda jakby miała zęby trzonowe z przodu. Przynajmniej te dwa z prawej strony.

Te zęby/kły trochę nie pasują według mnie, poza tym spoko główka

p.s gdzieś PKSy zgubił po drodze :D

Jego szczęka spotkała wiele przeszkód w życiu ;)

Zgadzam się, że wygląda lepiej.

kawalek zbroi, kompletnei nie mam pomyslu na design wiec pobawie sie troche symbolika hermetyczna ala hermes trismegistus.

wd5wDLP.jpg

Napisz coś więcej o tej symbolice. Cholernie mnie ten temat ciekawi. Ostatnio sporo zagłębiam się w takie tematy więc chętnie poszerzę swoją wiedzę ;)

uscislij dokladnie jaki zakres tematu Cie interesuje, bo nie sprecyzowales, symbolika w hermetyzmie, ezoteryka, okultyzm, wiedza tajemna? Cos na szybko spontanicznie zapoznanie sie z ,,piktogramami''czy dluzsze pochylenie sie nad problemem. Mysle,z e internet jest dosc bogatym zrodlem wiedzy co nie znaczy, ze zrodlem wiedzy absolutnej a wtym wypadku z pomoca spieszy literatura przedmiotu. Ja ze swojej strony moge zaoferowac dostep do takowej ale zwiazanej z wiedza tajemna powiedzmy na ziemiach polski, heremtyzmie szeroko pojetym, procesach o czary, historii inkwizycji bo tym sie zajmuje hobbystycznie(plus wyszukwianie i sledzenie rynku pod katem obecnosci Mlota na czarownice i rynek bibliofilski), mam kilka oryginalnych traktatow alchemicznych z okresu renesansu bo jestem zbieraczem starodrukow(zawodowym) wlasnie w tej klasie tematycznej ale do studiowania potrzebna jest znajomosc laciny- moglbym porobic zdjecia stronic ale tylko w nielicznych, ktore mam sa ryciny:]. hehe a tak na serio mam pare ksiazek w wersji pdf o ktorych wspomnialem tj o problematyce tych zagadnien tak mysle. bardziej zeby zarazic tematem. Jesli chodzi o sama symbolike to z latwoscia znajdziesz w necie a jesli nie to podpowiem Ci jak tylko daj znac co bys chcial wiedziec. Dla mnie temat jest szalenie ciekawy ale nie ukrywam,z e bardziej podlany zamilowaniem do starodrukow wszelkiej masci naukowych i hermetycznych, w okultyzmy sie nie bawie. Interesuje sie bardziej rzeczami typu historia wedrowki z rak do rak autografu Mikolaja Kopernika albo wiedza na temat funcjonowania katedry nauczania sztuk tajemnych przy Uniwerku Krakowskim noi kupowanie i sprzedaz starodrukow bo to pasja i inwestycja. a przy okazji sculptu mialem na mysli ornamentyke utrzymana w duchu hermetyzmu czyli niekoniecznie logiczne powiazanie symboli a bardziej synergistyczne wizualnie...przypadkowe wrecz, lew, ksiezyc, slonce korzenie drzewa, dlonie i takie tam slowa klucz wyjete np z mesaeum hermeticum albo grafik typu tablica szmaragdowa.

Edited by genitalius

... a przy okazji sculptu mialem na mysli ornamentyke utrzymana w duchu hermetyzmu czyli niekoniecznie logiczne powiazanie symboli a bardziej synergistyczne wizualnie...przypadkowe wrecz, lew, ksiezyc, slonce korzenie drzewa, dlonie i takie tam slowa klucz wyjete np z mesaeum hermeticum albo grafik typu tablica szmaragdowa.

Waśnie liczyłem na jakieś logiczne powiązanie :P myślałem, że robisz coś bardziej "celowego" , nie tylko utrzymanego w danej stylistyce.

Co do zakresu moich zainteresować to na pewno alchemia, Kabała, astroteologia i ogólnie początki i symbolika religijna. Generalnie ezoteryka i wiedza która, nie jest ogólnie rozpowszechniana(albo raczej przekłamana).

Ja w tematyce dopiero raczkuję więc możesz polecić coś dla początkującego. Książki, filmy, strony internetowe obojętnie byle było to w przystępnej formie.

Roman Bugaj ,,nauki tajemne w dawnej Polsce'' i ,,Hermetyzm'' tego samego autora,- to tak na dobry poczatek. Jak chcesz pdoaj maila na pw to dostaniesz ksiazki, jak nie chcesz to nie podawaj :D.

wiekszy fragment calosci, projekt robiony dla znanej osobistosci ze swiata muzyki. Pomysl nie jest moj to efekt kolaboracji z pewna artystka rzezbiark. Calosc zostanie wykonana w glinie nastepnie powstanie odlew zywica/polimery moze braz. Calosci nie moge pokazac, mialem na to kilka dni wiec nie bylo czasu na natomiczne szlify, musialem zapierniczac a przy okazji zaznajomic sie nieco z ideologia, ktorej rzezba dotyczy.

83427828734573040617.jpg

58625574816517563645.png

Edited by genitalius

dzieki Seba, chcialbym zrobic taka mala scenke, przedstawiajaca nieliczna kapitule diabelska zasiadajaca w piekielnej kruchcie, wszystko jakby w skale. :)

Jeśli wyrzeźbiłeś go tak jak w kamieniu, to dla mnie front ;)

A jak nie, to i tak zaje****

po paru miesiach przerwy od 3d. Chyba sie cos zmienilo w sposobie wygrywania zdjec od tego czasu, nie wiem nie umiem wklejac zdjec. Lajza ze mnie.

dzieki wielkie Michalo, zeby nie bylo to jest Beksinski z elementami dodanymi od siebie bo nie lubie wnikliwej obserwaci.

pozdrawiam