Skocz do zawartości

Polski pesymizm


tmdag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Freelance? Na swiecie czasem trafisz na oszusta - w Polsce czasem trafisz na kogos uczciwego.

 

To niestety dotyczy nie tylko freelancu ale i normalnej pracy , umowy śmieciowe , premie "uznaniowe" w sensie uznaje że premii w tym miechu nie będzie bo muszę kupić nowe auto itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety dotyczy nie tylko freelancu ale i normalnej pracy , umowy śmieciowe , premie "uznaniowe" w sensie uznaje że premii w tym miechu nie będzie bo muszę kupić nowe auto itd.

 

hahahahaha panowie i teraz zaczną się wyliczanki co ta jaki szef jest beeeeee i paskudny i jak nas wykorzystuje :)) Takimi tekstami to tylko utwierdzacie pogląd ze jedyne co Polakowi wychodzi to rozczulanie się nad sobą i marudzenie na innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3D - nie ulega watpliwosci ze sam w Polsce bylem bardzo dawno temu i moje osobiste doswiadczenia siegaja jakichs 12-15 lat wstecz. Tutaj sie tak wyzywam na forum ale na codzien nie chodze opowiadajac wszystkim jak mi to zle bylo. Raczej powiem jak mi dobrze w Meksyku, a kiedy pytaja czy nie tesknie za krajem to mowie ze czasem ale gdybym wrocil to tesknilbym za Meksykiem i na jedno wychodzi ;)

Jak bym sie nie staral to nie moge po prostu ubrac rozowych okularow i zignorowac osoby ktore mowia, ze nie jest fajnie. Widzisz, za duzo tych "przypadkow" i "pecha" posrod moich znajomych, zebym uznal to za margines i nazwal ich wszystkich rozhisteryzowanymi klamcami. Zaufaj mi, rozumiem ze nie wszystko jest tragiczne i mozna jakos zyc, ale troche to jak reagujesz na glosy krytyczne przypomina mi ta scenke

Bez obrazy - po prostu nie moge zamknac oczu na realia i zaczac udawac ze jest super ignorujac to co mi mowi rodzina, znajomi i moje osobiste doswiadczenia z Polakami w imie propagandy sukcesu. Prawda zapewne jest gdzies po srodku.

 

wjaworski - powodzenia! Gdybym to uslyszal od kogos innego pomyslalby ze tak tylko gadasz. Ale widzac ksiazke ktora stworzyles, ogrom wykonanej pracy ktorej efekt rozdajesz za darmo wierze ze za slowami ida i czyny. I spoko, ja nigdy nie mialem tego zaciecia bo widzialem co nie udalo sie naszym dziadkom i rodzicom. Julian Tuwim tworzyl kawalek czasu temu a jednak niektore jego wiersze zdaja sie byc napisane wczoraj. Osiagnalem kiedys stopien rozgoryczenia ktory zmienil mnie na tyle ze znowu posilkuje sie kawalkiem z Youtube ktory idealnie oddaje to co czuje

http://www.youtube.com/watch?v=QE0Jjur2-eo

Poalska i Polacy mnie wypalili - teraz to zasadniczo moze w Polsce byc trzecia Japonia i czwarta Irlandia - ja juz w nic nie wierze ;) Ale to moje osobiste odczucia i opisuja jedynie moj stan ducha a nie rzeczywistosc. Moze akurat Wam sie uda cos zmienic. Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krytykanctwo, narzekanie, obarczanie winą wszystkich innych dookoła, wieczne niezadowolenie, widzenie w innych samych wad, kompleksy z powodu własnej narodowości...

taa to są cechy polaków a najlepiej to widać przy tej dyskusji i przy tych wypowiedziach ;P

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahaha panowie i teraz zaczną się wyliczanki co ta jaki szef jest beeeeee i paskudny i jak nas wykorzystuje :)) Takimi tekstami to tylko utwierdzacie pogląd ze jedyne co Polakowi wychodzi to rozczulanie się nad sobą i marudzenie na innych

 

pozwól że odpowiem Ci w tym samym tonie:

 

hahahhahaha się obruszyłeś jakbyś był jednym z takich szefów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pesymizm po polsku to coś w rodzaju fasolki po bretońsku czy śledzia po grecku?

A ruskie pierogi?

 

:-) Brakuje Dziadka3D. Zaraz by się z Nezumim wziął za bary. :-) :-)

Brakuje...... wam...... Dziadka???? :)))))))))))))))))) ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wszystkim życzyć miłego wieczoru! :)

 

z pracy ... :) srajcie na konwenanse - żyjmy zgodnie ze swoimi poglądami. Jak ktoś chce pracować całe życie to ok. Jak wspomagać drugą połówkę to ok. Jak oglądać botoks gwiazd to też ok!! Dajcie ludziom żyć! Srać na to, czy żyje zgodnie z Waszymi standardami. Odpuśćmy, a będzie nam lepiej.

 

Dobranoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, fasolka po bretońsku i śledź po grecku nie powodują torsji, jak wspomniany pesymizm po polsku, więc jakkolwiek przyjęły się u nas, to na szczęśliwy eksport pesymizmu nie ma co liczyć.

 

Znam takie miejsca gdzie po fasolce po bretonsku rzyga sie dalej niz sie widzi. :) Zalezy jak sie trafi.

A "polski pesymizm" jest i tak lepszy od nijakosci. Przynajmniej cos. Rosjanie z fatalnej opinii zrobili sobie marke i niezle na niej jada.

 

Creator : Grasz w Clash of Clans? Dziadek byl jak taki golem. Wysylasz to na baze wroga, sciaga na siebie caly ogien, mija duzo czasu zanim padnie, a w tym czasie twoje gobliny kradna z bazy cale zloto :) :) . Pewnie ze brakuje. Wartosciowa jednostka bojowa. :)

 

t.

Edytowane przez Baggins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawi jak wchodzi kilka osob y co prawda nie ma nic do powiedzenia ale musza zabrac glos. Chyba zeby pokazac jacy to sa wyluzowani i maja wszystko w pupie :D Jak dyskutuje o narzekaniu to nie znaczy ze narzekam. Bo nie narzekam - NIE MAM NA CO. Nie odpowiadalo mi to, wyjechalem i szlus. Na prawde trzeba wszystko "na jabluszkach" tlumaczyc? Jedno jabluszko, plus jedno jabluszko - sa dwa... :P

Watek sie nazywa "WOLNE DYSKUSJE". Jak nie chcecie sobie pogadac o tym i owym to nikt was nie zmusza przeciez. Zawsze mozna ten cenny czas przeznaczyc na wklejenie jakiegos prawie smiesznego gifa na FB albo napisanie "OSOM!" przy kilku pracach - po co sie katowac jakakolwiek dyskusja, nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe forum, Tylko kłucić by się chcieli.

Chyba ty.

 

kiedy zaczniecie się porządnie kłócić, bo nie mogę się doczekać :-)

Trzeba poczekać aż wypowie się jakiś Rosjanin, Niemiec, albo ksiądz:P

 

Znam takie miejsca gdzie po fasolce po bretonsku rzyga sie dalej niz sie widzi. :)

Hehe, Bagins - taka strawa też ma swoje zastosowanie!

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
Zawsze mnie bawi jak wchodzi kilka osob y co prawda nie ma nic do powiedzenia ale musza zabrac glos.

 

to cały ja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek jest troche nieszczesliwie nazwany bo Polacy sa wedlug mnie wrecz chorobliwymi optymistami. Wydaje nam sie ( WYDAJE, slowo klucz) ze to MY jestesmy najlepsi we wszystkim, ze jestesmy ostatnim sprawiedliwym, ze nigdy agresorem a zawsze ofiara agresji, ze goscinni, ze przyjazni, ze pomocni - no po prostu jestesmy NAJ a Polska to Zielona Wyspa na oceanie swiatowego szaractwa, oaza na intelektualnej pustyni "tych innych", czyli "ruskich", "szwabow", "pepikow", "ciabatych", ze juz nie wspomne o "glupich i grubych Amerykanach" co to jak kazdy Polak - okaz zdrowia i urody - wie, jedza wylacznie hamburgery.

Co kilka lat Polacy palajac optymizmem pedza spelnic swoj "obywatelski obowiazek" glosujac na tych samych politykow, ktorzy tylko musza zmienic nazwe partii zeby magicznie stac sie zupelnie innymi ludzmi w oczach obywateli Polski. Przypomina mi to jako zywo - znowu posilkuje sie filmikiem - ten monolog:

Kazdego roku w okolicach roznych swiat na polskich drogach gina masowo ludzie, ale Polak-Optymista siada pijany za kolko bo przeciez jemu nic takiego sie nie przytrafi. Przyklady naszego optymizmu mozna mnozyc. Zlosliwi mogliby powiedziec, ze to zwyczajna glupota ale to tylko zawisc przez nich przemawia i sacza jad probojac obrazic Narod Wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciabata=ciapata=beżowi - nie opanowałeś podstaw nienawiści rasowych ;)

a mi chodziło o taki wielopokoleniowy mainstream.

 

Aaaaaaa widzisz! Co ze mnie za Polak. Chyba pójdę na miasto poszukać jakiejś tęczy do spalenia w ramach pokuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, nie zdradziłeś kraju! Zdradziłeś jedynie Boga, który cie przydzielił do jedynego państwa na świecie w którym warto żyć.

Nasze git-państwo na twoim wyjeździe nie straciło nic. Jedynie urosło w siłę, pozbywając się tak mizernego ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, nie zdradziłeś kraju! Zdradziłeś jedynie Boga, który cie przydzielił do jedynego państwa na świecie w którym warto żyć.

Nasze git-państwo na twoim wyjeździe nie straciło nic. Jedynie urosło w siłę, pozbywając się tak mizernego ogniwa.

Czy to przypadkiem nie nazywa się selekcja naturalna? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności