Jump to content

WheRe'D tHe gHosTs gO? Animacja dyplomowa - Coming Soon

Recommended Posts

Witam,

Chciałem podzielić się procesem tworzenia mojego filmu dyplomowego. Wszelkie sugestie, uwagi i pomoc mile widziana.^^

Sensu i przekminy filmu jeszcze nie w 100% nie ustaliłem. W skrócie film będzie o dziecku - astronaucie, które podróżuje po krainie duchów/wspomnień. Technika raczej 3D, postać na pewno będzie w całośći trójwymiarowa, sceneria "2.5D" duży nacisk na camera projection.

Animacja postaci - iPi Motion Capture 2, Całość składana w mayi, render prawdopodobnie vray. Cały film będzie zrobiony w jednym ujęciu, pan kamery w prawo, w takim trochę old-schoolowym stylu. Pierwsze concepty poniżej:

crpm.th.jpg

ocy7.th.jpg

ndv6.th.jpg

m19s.th.jpg

557p.th.jpg

Miniaturka:

[ATTACH=CONFIG]96794[/ATTACH]

Edited by blukazs

Dziękuje, ale nie ma co chwalić dnia przed rankiem, jest dużo do zrobienia! :) Ok 5 min, kończę szkicować layout i robię animatik to się dowiem ile mniej więcej dokładniej będzie trwało :) Co do scenariusza to jest on mocno dyskutowany i rozwijany, choć nie jest to chyba moja najsilniejsza strona to dam z siebie wszystko!

• 1 month later...

Mały update i lekki offtop. Może najpierw krótki test, który ma wyznaczać kierunek plastyczny animacji. Całość zrobiłem na nowym sprzęcie, który udało mi się zakupić. :D Generalnie chodzi o dorzucenie warstwy ręcznie rysowanej na projekcję i animację 3d.

ordb.th.png

zivf.th.jpg

6cgi.th.jpg

Oraz zrzuty z cinebenchmarka z 3 ostatnich maszyn na, których pracuje. Pierwsza stacjonarka z i7-2600k, potem moj nowy m4700 oraz stary macbook 15 z retiną, którego niedawno sprzedałem i bardzo sie z tego cieszę! :D W sumie nie mam się z kim podzielić tymi wrażeniami bo u mnie zajmują się tylko "S"ztuką i filozfoią... Przynajmniej już sobie nie dam wcisńąć kitu że maci nadają się do pracy :) Nawet na najnowszym sprzęcie, maya jest okrojona, a to nie ma AA, akceleracji GPU, działa, wolno, laguje, interfejs muli... Generalnie dramat, jedyne co da się na tym robić to photoshop i facebook, a i to sednio bo 56C na górnej pokrywie laptopa to norma przy Youtubie a juz nie wspomne o psd.

hmit.th.jpg

Wrzucam szkice śmierci:

hvbq.jpg

fhbe.jpg

r3ju.jpg

g5wp.jpg

Po korektach typu "kostucha z kosą? To takie bajkowe" i sugestiach przedstawienia śmierći jako czarnego sześcianu, lub czarnej piłki, lub cienia bohatera, uznałem zrobić coś pół na pół i wybrałem wersję 4'tą, ostatnią. Będzie jeszcze podmalowana i kolorowana, ale na tym etapie uważam że jest jasno określona.

Świetny klimat. Ile masz czasu na skonczenie? One-man-army? Wszystko robisz sam?

Życze powodzenia i wytrwałości! Sam zabieralem sie chyba z 3 razy do podobnie ciezkich projektow i nigdy nie ujrzaly swiatla dziennego, ale cos tam po sobie zostawiły na twardzielu (łezka w oku sie zakręciła :P)

Dziękuje. Pierwszy termin obrony maj :D Drugi październik... XD Zobaczymy, na ten drugi myślę że spokojnie zdąże :D ale jesli wprowadzę 4 godzinny tok spania to może i na maj będzie :D Wszystko sam, mam nadzieje że dźwięk mi ktoś zrobi bo na tym się kompletnie nie znam :D

No niestety, wiem jak to bywa :) Ale musze to zrobić bo nie będzie mgr'a i 5 lat męki na marne :D

^.^

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mały update:

Główny bohater w pełnym 3d. Narazie jeszcze bez shaderów i materiałów, ale za to zeskinowany i gotowy do animacji. Ile ja się uwalczyłem z joint orientami... Pozostało mi jeszcze tylko dociagnąć texture dłoni i twarzy [jest pod kaskiem] :D No i przydałoby się to jeszcze jakos podrzeźbić... zobaczymy jak z czasem bo ostatnio noce są coraz krótsze :D Do końca maja muszę złożyć jakiś trailer w finalnym wykonaniu.

Astro_Kid_Preview.jpg

Stylistyka na duży plus, koncepty też super. Szykuje się nam coś dobrego, już nie mogę się doczekać finalnej wersji :). Keep it up.

P.S dzięki za nową tapetę ;).

Edited by safian
Stylistyka na duży plus, koncepty też super. Szykuje się nam coś dobrego, już nie mogę się doczekać finalnej wersji :). Keep it up.

P.S dzięki za nową tapetę ;).

Bardzo dziekuję, staram się jak mogę i miłe słowa zawsze mnie podbudowywują i podnoszą z podłogi, zwłaszcza że przeciwności jest mnóstwo. Dzisiaj np zwolniłem się z pracy i od czerwca zaczynam wakacyjny maraton dyplomowy :) ktoś ma jakiś dobry towar?:D

P.S. Jeśli chcesz mogę Ci wysłać w lepszej jakości ^.^

Ostatnie zdjęcie z kolorkami zapowiada, że to będzie coś grubego :D Ale tak się zastanawiałem nad tytułem, którego skrót może być źle interpretowany. Wydaje mi się, ze Where'd byłoby bardziej kojarzone z where would zamiast where did. Takie ułożenie mogłoby być, gdybyś narzucił przed tym jakąś wypowiedz z której wynikałoby, że to jest did nie would. Takie tylko moje przemyślenia, anglistą nie jestem :)

Hmm, chyba masz rację z tym tytułem :D Muszę to jeszcze przekonsultowaći ewentualnie zmienić XD No zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje że będzie przynajmniej "Ładne" :D

btw turntable (jeszcze jakiś sculpt by się przydal jesli sie wyrobie)

[video=youtube_share;0E8eR1UCxg0]

Teaser [ tzn finalny fragment]

[video=youtube_share;56oxuiSIdC0]

Podziękowania dla Marka Truszkowskiego za dzwiek i Konrada Waszkiewicza za pomoc z mocapem i animacją!

Chciałe wrzucic trochę wiecęj, ale tyle sie wyrenderowalo na prezentacje... Chyba troche zbyt zblurowane wyszlo. Ah ten post DOF. Ktos zna jakis patent na tek artefakty krawędziowe??

16 bit na kanal zalatwia przewaznie bledy krawedziowe, jak uzywasz frischlufta to wylacz gamma correction tez troche pomaga:)

Faktycznie! Samo gamma daje znaczną poprawę! Ale najgorzej wciąż wyglada na maxymalnym kontrascie biel/czern. Gdzieś obczaiłem że w Nuke'u zalecają robić maskę na każdy plan XD Ale może na ten najwiekszy kontrast wystarcyz bo reszta wyglada calkiem zadowalajaco!

Omg, mam nadzieje ze nie zawiodę XD Film jak najbardziej ukończony będzie na październik, w zasadzie to powinien być we wrześniu... No chyba że umrę po drodze :'D