Skocz do zawartości

Krupp L2H43 PROTZE


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapowiada się rewelacyjnie!

Powiedz, że się pomyliłeś i robiłeś go dwa tygodnie! :D

Świetnie, że pokazujesz siatki, miło jest popatrzec na model i siatkę jednocześnie, dzięki!

Od samego patrzenia na Twoje siatki rośnie mi skill!

Mógłbyś podczas budowy tego modelu pokazywac także czyste siatki tzn. bez Turbo Smooth z isoline display, i jakieś zoomy na fajne detale takich siatek?

Bardzo bym prosił, wiele się z tego dowiaduję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

2013 - nigdy tego nie kontrolowałem ale myślę że będzie to ok 1/4 czasu który poświęcam na modelowanie.

Szwadron - Refki biorę głównie z netu, z książek, monografii...zewsząd! .... trzeba tylko cierpliwie i umiejętnie szukać :D

 

Gaźnik zamontowany, ale przedział silnikowy ma pierdylion szpejów więc zanim to skończę to trochę upłynie czasu...:/

 

n5be.jpg

a7o2.jpg

lp00.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, a wracając do Historii można wspomnieć, że jego bardziej znana nazwa to "Kfz. 69" i oczywiście inne numery w zależności od przeznaczenia. I pod tą nazwą można na ten temat szybciej coś znaleźć jak by ktoś szukał :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba robota, pogratulować ;) Refki to z kosmosu chyba wyciągasz, mam pytanie czy używasz jakichś skryptów w maxie ? Przykładowo otwory w silniku przykładowo zaznaczasz 12 pointów i robi się z tego okrąg po czym możesz wyciąć i na koniec extrudować ? I jeżeli mogę się zapytać jeszcze ile ta maszynka ma poly ? Może się zmotywuję by ruszyć dalej z czołgiem ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kir4 - Do wycinania otworów nie używam skryptów ani boolen'a. Cutuje ręcznie po podłożonym szablonie z engona z odpowiednią ilością wierzchołków. Mniej później pracy z poprawianiem siatki. Kiedy do takich operacji na siatce pozostawisz maxowi wolną rękę używając " przyspieszaczy" to max zwykle zrobi to źle. Tracisz potem dużo więcej czasu na poprawianie niż to warte.

Model ( całość) na tą chwilę z włączonym meshsmothem ma 2,6 mln poly.

 

gwqx.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUDOWNIE... zasłoniłeś całą tą robotę przy silniku klapą :D...

A tak na serio: uwielbiam oglądać Twoje prace :) I siatki, MEGA piękna robota. Uwielbiam te wszystkie detale.

Z zapartym tchem czekam na upy :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Mam tylko jedno zastrzeżenie natury merytorycznej. Obułeś swojego Kruppa w felgi rodem z Kubelwagena :) Nie wiem, czy bazowałaś na materiałach archiwalnych, czy też na fotografiach muzealnych, ale ja osobiście z takim typem felg nie miałem nigdy do czynienia. Jest to, niestety, często spotykana praktyka podczas restauracji pojazdów zabytkowych. Jeżelio chcesz, chętnie służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności