Skocz do zawartości

scena3d: łódka, plaża i woda :)


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mein Got! :O

co za wysyp - dzieki za wszystkie uwagi i opinie. ;)

a wieec: ster pojdzie do poprawy.

plastiki na nadburciu juz poprawione.

drewno nowe i stare. nie bardzo rozumiem, jesli chodzi o ster, a cala reszte, to to bedzie poprawione. jesli, jak sie domyslam, deski pokladu, a deski calej resszty, to jest to zamierzone, gdyz poklady byy wykonywane z brzozy (chyba), no a na pewno z jasnego drewna.

wogle eksperymentowalem z bumpem na tym drewnie calym i jakos to teraz konkretniej wyglada. jak bede mial po poludniu jakies pol godzinki (moja znakomita rakieta :/) to wrzuce nowy, calkiem nieuzywany render z poprawkami.

 

a avatar wiem, wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbym wiekszy kontrast temu drewnu, zeby w niektorych miejscach bylo jasne a w niektorych ciemne.

A co do samej sceny, to ja bym te lodke widzial w jakies starej szopie oswietlona slupami swiatla z dzior w poszyciu dachu ;) ... no lub cos w tym stylu ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehe Kulfer, chrom to raczej odpada, nad metalem jeszcze nie siedzialem, ale chyba zelazo okraszone rdzawymi plamami sie pojawi.

co do drewna, to sami teraz zobaczcie... lepsze gorsze czy morskie dorsze? Ciekawa koncepcja Batonie :P, ale jakos nie widze sensu trzymania lodki w szopie :) (jeszzcze dziurawej :D)

postaralem sie powyostrzac (?) krawedzie miedzy innymi na sterze, nadburciach, lawkach...

mCh - a co konkretnie jest nie tak. mozna zawsze poprawic. chyba, ze calosc jest do bani... :?

Bacry - jaką łupinką?

 

o21.jpg

o22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie spadlem z krzesla jak wlazlem na max3d.pl ("moze jakis nowy przydatny tutek alboco bedzie") patrze (......!!!!!) a tu moja bidna lajba sobie jest reklamowana!! no no no, ja nie wiem co sie porobilo :D

 

no i jeszcze dodam, ze nie zrezygnowalem z poszycia kadluba tylko je ukrylem by lepiej bylo widac to co w srodku siedzi. widac tez, ze nie jest to jednak takie rowne i proste, ale wiekszosci nie bedzie widac wiec... no! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łudka miodzio

jedno co mi nie odpowiada to ciągle mało realistyczna tekstura drewna

osobiscie wolalbym cos takiego jak właśniebyło na sterze wcześniej

nie podoba mi sie że właściwie drewno jest jednobarwne wygląda jak pomalowane a to mi zalatuje nudą (albo plasteliną)

takie drewno na łodzi, stare i wypukane deszczem i morska słona wodą to jak sie przyjrzysz ma tysiąc kolorów. Obejrzyj sobie choćby jakąś stara stodołę albo znaleziona w sieci mape starych desek. A u ciebie w większości miejsc jest po prostu brązowy materiał z bumpem. I do tego jeszcze jakis nieostry ten bump chyba. Dodajmy do tego fakt że nieraz się na te dechy ktoś zrzygał albo oblał to jakimś paskudztwem.

Powinieneś dążyć do uzyskania efektu starej styranej ujeb...j łodzi a nie idealnie czystego modelu

pierwszy z brzegu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

oglądałem Twoją łódeczkę Bacry i jest to rzeczywiscie raczej wolna wariacja na temat łodek :) ale technicznie chyba nie ma zadnych uchybien, przynajmniej ja nie widze :

 

pozmienialem juz na niektorych elementach tekstury. nic jeszcze nie brudzilem, tylko dopasowalem i kolor oryginalnej mapki przyciemnilem. prosilbym o dalsze wskazowki :) z gory dzieki wszystkim.

 

P.S. zapomnialem dodac, ze laweczke na rufie zrobilem od nowa, realistyczniejsza, bo sklada sie z poszczegolnych desek.

 

o23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Moon73, poprawie, jesli nawet juz nie poprawilem :)

 

nie wiem, pomysle jeszcze nad ta zagadka, ogolnie powiem tylko, ze wszystko juz jest zmapowane poza tymi nieszczesnymi burtami. wogle, nie lubie teksturowac... :(

 

ale skoncze, bo jaki wstyd by był, huh! ;D

 

acha, max wywraca sie tylko, gdy mapuje te burty, wszystkie inne obiekty bezproblemowo działają... nie wiem co o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo wiem o ktore chodzi... wszystkie - na pewno nie. kiedys pisales o tym, ze sa pozaokraglane, faktycznie byly i je wyostrzylem. , jedyne ktore mi sie nie podobaja i ktore mozna uznac za okragle to chyba te na burtach (te nie oteksturowane), a to dlatego, ze przy ms x2 wygladaja dobrze, ale juz przy x1 nie bardzo. ale jak mam mapowac x2 to wole od razu pojsc i skoczyc z mostu.

 

btw thx, jestes chyba pierwsza osoba nie majaca zastrzezen to tekstury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan Lennon byłby uradowany (gdyby żył :/) takim podziwem dla jego twarzy wśród uzytkownikow forum max3d :D:P

 

 

dzieki wam dobrzy ludzie za motywacje, a zeby wilk byl caly a owca syta, zdradze ze beda jakies tam zabrudzenia, ale farba nie wchodzi w gre, bo zwyczajnie takich lodek nie malowano :)

 

a co do biped, pewnie problemu nie bedzie, ale najpierw musze wyczaic co to, ja wogle niewiele wiem poza podstawami...

pozdraki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

respekt KLICEK :P

 

...I płynęli bohaterowie, a ocean domem ich był... :D

skopalem oswietlenie, ale to jest tylko takie cóś pogladowe aby uswiadommic wymiry i proporcje. srodkowy wioslarz zjechal troche tylkiem z lawki, ale co tam :P

..................ja wiem, tak wiem, wiem ze te kolorki na bipedach sa pretensjonalne, ale... nie moglem sie powstrzymac! :D

ahoJ!

o27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności