Skocz do zawartości

(ob)scena 3d - protest


mCh

Rekomendowane odpowiedzi

Tą pracą protestuje przeciwko powszechnemu KICZOWI

na max3d.pl pod postacią masowo produkowanych lampek, domków, samochodzików, bo to się na pewno spodoba. Pomijam niektóre, wybitne prace, które są profesjonalne i wykonane na zamówienie lub mają jakikolwiek sens lub wnoszą cokolwiek.

 

Zazdroszcze wam umiejętności i wiedzy w temacie grafiki 3d, toteż tym bardziej boli mnie, że marnujecie je na powtarzanie w kółko tych samych tematów.

 

Tutaj maja zagwostka dla panów wielkich hist(e/o)ryków sztuki - na kim wzorowana jest ta praca? Wskazówka: Roman, progresywnie wzrastające liczby (u mnie środkowa część pracy), współczesna sztuka.

 

Powinniście nie mieć z tym żadnych problemów.

 

protest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a mozesz mi wyjasnic kto ma wyznaczac poziom prac "dopuszczalnych" na forum? ty? twoja babcia? ksiadz rydzyk? bo ja niewidze odpowiedniego kandydata... podobnie jak ty uwazam ze nie ma sensu zamieszczac niektorych prac ktore sa na tym forum... ale co mi to przeszkadza ze ktos je sobie wrzuci? NIC... nie podoba sie to nie zagladam do watku... proste... niewiem czemu sie tak strasznie podniecasz.....

 

co do pracy to bardziej mi sie podoba niz twoja poprzednia :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramirez nie masz racji, nikt tu nie krytykuje ambitnego podejscia do grafiki tylko ta jedna konkretna prace...zerknij sobie na strone glowna i na prace Łukasz Banach'a moze to troche nie ta bajka ale to jest idealny przyklad na to ze prace nieszablonowe moge byc piekne i cieszyc sie powodzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw + mch to co pokazujesz wcale nie jest odkrywcze, cienka podroba tworczosci 3d web designerow robiona wg tutkow "how to make trendy 3d abstract".

 

a nad prawdziwym kiczem trzeba toche pomyslec. prace 2d kolegialka sa dobrym kiczem i dlatego tak bardzo je lubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wojnie mówisz Raminez? Z kim walczycie? Z kim chcecie rozmawiać i o czym? Myślicie że ludzie robią auta i inne duperele żeby się przypodobać? Doszukujecie się problemów tam gdzie ich nie ma. To wasze praca zwracają na siebie największą uwagę a nie autka i to wy cieszycie się dużą popularnością a nie autorzy "kiczowatych" prac. Gracie role pokrzywdzonych, nie rozumianych przez nikogo artystów (nikt z was się tak nie nazwał ale tak wywnioskowałem) a tak naprawdę wasza "sztuka" nie jest niczym nadzwyczajnym i wybijającym się ponad to forum.

 

+ Zgadzam się w 100% z Szeryfem.

Ps. Fruwające sedesy na tle mrocznego miasta są nie do pobicia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nierozumiem....w jaki sposób ta praca reprezentuje sprzeciw przeciwko kiczowi?

1. czy jest tak jedwaBISTA ze niszczy wszyskie lampki, domki, samchodziki?

2. a moze to jakas ironia i proba udowodnienia ze zrobienie kiczu to pikuś?

 

zdeklarowany histeryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kazdej tego typu pracy wraca ten sam temat: jak to strasznie forum atakuje ambitnych autorow popierajac jedynie prace "banalne" Ciagle mowi sie o samochodach (zreszta ja rowniez jestem anty samochodowy ale to juz inna sprawa) lazienkach itp..ale moze ktos wreszcie zauwazy ze nie liczy sie co robisz ale jaki bedzie tego efekt...sa rewelacyjne pracki z pojazdami w roli glownej (jak np Mustang Batou) i cala kupa badziewia...jest tez sporo naprawde dobrych pracek "ambitnych" (np Dziadek Stal) i cala reszta...napewno droga w kierunku sztuki nie wiedzie prezz geometryczne uklady powtarzjacych sie lementow...

 

a i jeszcze jedno mi wpadlo do glowy-w tej pracy nie ma niczego nowego to pokazales zdaje sie ze pare lat temu wymyslono w pewnym filmie "Matrix" skojarzenie nasowa sie samo...czyli powtarzając utarte schematy produkujesz kicz...wiec jaki sens ma Twoj protest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mCh - chcesz to forum przejąc ? ;) ostatnio odnosze wrazenie (nie wiem czy mozna to nazwac wrazeniem) ze ciagle cos ci nie pasuje ... jakies reformy , protesty .... niedlugo strajk glodówkowy ?

 

sory ale nie wiem jak innym ale mi jakos nie zalezy na zmianach ... jest jak jest ... i jest dobrze ... niepotrzebny jest jedynie zamet ktory ostatnio wprowadzasz ...

 

daj se na looz i rob CG a nie jakies propagandy ...

 

reszta forum - kiedys mu przejdzie ;) zobaczycie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewazne co sie robi, wazne jest to zeby robic to dobrze. mch to nie jest forum dla artystoew malarzypedzlarzy tylko grafiki 3d 2d itp. a to jest szeroka dziedzina...

A ten dopisek na tej tzw. sztuce jest jakis hym kiczowaty jak i reszta . czy ty zyjesz jeszcze w epoce gdy nie bylo samochodow i ludzie na bryczkach poginali he:D.

A i juz mam dosc delikatnie mowiąc ludzi co mają cos do innych prac. jak ci sie k... nie podobaja to tam nie wlaz i nie ogladaj....!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że mi się podoba. Jest w tym obrazku jakaś szalona dynamika, coś co przyciąga wzrok. W rzędach lini można dostrzec jakiś obraz lecz niewyraźny, i to jest bardzo intrygujące. Praca nie jest może szczytem techniki 3d ale ma swój artystyczny wyraz. I naprawdę nie obchodzi mnie co chciałeś przez to powiedzieć jest fajnie.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, teraz się uspokójmy i pogodźmy...

 

Celem tej pracy było nawiązanie dialogu o nie tyle POZIOMIE, co POWTARZALNOŚCI prac na forum. Udało mi się to po części, za co bardzo wam dziękuje.

 

sansserif: owszem, czytałem tutoriale "how to make a nice abstract"... sorry, ale jakieś extrudowane kule pojechane nois'em z ustawionymi na maksymalną jakość wszystkimi efektami świata typu kaustyki, dof, i przejechane meshsmoothem z iterations 4 renderowane na syperkompie nie rajcują mnie tak samo jak ciebie; to jest mój własny pomysł i wizja. i tyle.

 

dziękuje za miłą, spokojną i ambitną dyskusję. czas za coś porządnego się zabrać, "rewolucji" już zanadto jak na jednego emcehę.

 

btw. kolegaalek to nasz nikifor, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace sie powtarzaja Mch, bo kazdy kiedys zaczyna, a lampki są ogólnodostępne i nadaja sie na pierwszy model:) Tak jak napisałes - czas usiąść z boku i obserwowac jak użytkownicy forum porażeni twoim protestem zacza robić w końcu rzeczy Ambitne, Twórcze i Niepowtarzalne.

Pozdrówki:)

PS: nikifor nikforem ale sedesy robia wrażenie, cuż za niezwykły umysł mół stworzyć coś takiego?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mi to zwisa co ludziska robia wazne jest to ze wogóle cos robią co do kiczu to bym tego tak nie nazwał bo to jest obrazliwe i działa niekorzystnie na mózgi młodocianych twórców 3d zaczna wydziwiac i beda durne prace na moje to ten protest nie ma sensu i ja sie nie przyłacze w zycu do tego rodzaju manifestów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedia.......... kazdy ma prawo zamieszczac na tym forum swoje prace i jesli komus to przeszkdza to to jest naprawde dziwne, ludzie ucza sie i chca znac swoje bledy a moga je poznac dzieki temu forum. (nie mowie zebys wstawiac kule i oswietlic ja omni i pokazywac) ale powino sie pomoc jesli ktos potrzbuje!wkoncu kazdy bedzie sie bal umieszczac tu swoje prace bo bedzie sie bal ze ktos taki jak ty z gory uzna ze sa beznadziejne i nie dorownuja jego poziomu.. i zacznie krytykowac i robic posty typu ,,scena 3d protest'' pozdraiwam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheheeh chyba po 16 odpowiedzi przestalem czytac, mam kaca nie chce mnie sie,

 

ale ale

 

kolega mch bardzo fajnie uzywa rozmiarow czcionek i pogrubien, podoba mi sie to, takie to oryginalne, nie tam zadne lampki. fajny jest gosc ;) hahahahahaaha

 

 

a moj kolega inny niedawno zrobil w maxie KAKTUSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mieszane uczucia, jestem za uważaniem grafiki 3d jako sztuki a nie sposobu na kasę. jednak taki protest niczego nie wnosi, zanim ktoś osiągnie odpowiedni poziom umiejętności by tworzyć dzieła sztuki nauczy się że nic mu to nie daje, bo i tak wszystkim zależy na technice a nie przesłaniu. Tak więc poza paroma wyjątkami dzisiejsza grafika 3d jest od duchowej strony tak samo interesująca jak budowa srajtaśmy.

Umiejscawiam swoje zdanie gdzieś pomiędzy tak i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby obnizyc poziom dyskusji tez sie wypowiem heh

m(y)cha ja chce cie przytulic tez jestem hetero wiec nie mamy sie czego bac razem mozemy odkrywac tajemnice ogrodow pana B. ... obiecuje ze bede delikatny i czoly .... a jak ku..a okaze sie ze masz 15 albo wiecej nosisz kiece i masz duze cyce to ... wgniate cie w sciane ... bo ja nie lubie jak ktos klamie , mama mowila ze to najgorsza cecha ;P a ja bardzo wrazliwy jestem i pozniej placze po nocach przez takie klamliwe larwy ... mam nadazieje ze z toba bedzie inaczej ... wspolne wieczory i rozmowy do rana, o sztuce i kiczu oooo rany mycha juz jestes moj

 

poz cie moj ty mlody walczacy bohaterze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności