Skocz do zawartości

Nowa matura - co zdajecie??


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pecet - nom, niektore pytania byly "troche" dzikie, ale naszczescie nie bylo ich duzo :P. Jesli chodzi o RTV i mikroprocesory to jest dopiero w 4 klasie, a BHP... hmm my mielismy tylko podstawy na poczatku drugiej klasy jak zaczynalismy pracownie i to w sumie wystarczylo :P

A co do czesci praktycznej, no to niestety trza miec te 75% zeby zaliczyc :)

ale na szczescie duzo punktow mozna dostac za rozne drobiazgi np.: wymienienie parametrow, wpisanie jednostek itp., juz za sam poprawnie napisany tytul pracy jest kilka punktow :P

Ja namazgralem 9 stron podaniowych, 31 sierpnia sie przekonam czy to wystarczy zeby zdac :P

ps. a tak w ogole to Ty w przyszlym roku powinienes miec juz prawdziwy praktyczny egzamin, a nie tak jak w tym "teoretyczny-praktyczny" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole to Ty w przyszlym roku powinienes miec juz prawdziwy praktyczny egzamin, a nie tak jak w tym "teoretyczny-praktyczny"
wątpie żeby zorganizowali stanowiska przez rok ... zwłaszcza że ministrem edukacji jest ten a nie kto inny :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to ja...

polski ( ustny ) - 75 %

polski ( pisemny, pdst ) 50 %

polski ( pisemny, rozszerzony ) - 60 %

angielski ustny ( rozszerzony ) - 90 %

angielski ( pisemny, pdst ) 96 %

angielski ( pisemny, rozszezony ) - 65 % ( cholera jasna :/)

matma ( pdst ) -55 % ( haha, a myślałme że przez nią obleje :D:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Kolejny dowód na to, że w rządzie siedzą sami debile :/ Pewnie ich dzieci nie zdały matury i muszą coś wykombinować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po jaką cholere sie tak stresowałem przed ogłoszeniem wyników ( po cholere sie uczyłem )? Troche mnie wnerwia fakt tych całych "ulg". Zwłaszcza że armia potrzebuje ludzi ;). Pewnie dzieciak kogoś z rządu oblał i żeby go WKU nie dopadło, ojciec załatwił mum maturke :/. A żeby sprawa przeszła bezgłośnie to musiał załatwić takie p********e ulgi innym matołom którzy nie dali. NO i teraz dobiero zacznie się ujawniać "wspaniała" inteligencja polskiej młodzieży.

 

P.S. To jest mój krótki wywód, możecie sie z nim nie zgadzać, ale naprawde mnie to wkurzyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wszystko zdał słabo to na studia się i tak nie dostanie. Ta "amnestia" chroni tych, którym sie powinęła noga - polski można przecież oblać tylko dlatego, że się nie zaznaczy tematu... Oczywiście wtedy gdy się trafi na wrednego egzaminatora.

Lepsza byłaby IMO możliwość poprawy w styczniu, ale takie rozwiązanie także nie jest kompletną bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

kozioo - jak masz kasę to i studia się znajdą.. jeśli nie państwowe, to napewno prywatne!! Jak dla mnie to postepowanie jest szczytem chamstwa ze strony Smutnego Romka :/ Po co się uczyć polaka i angola, skoro można ich nie zdać (choćby na 0 pkt), napisać matmę (tylko na poziomie podstawowym) na 90% i maturka jest w kieszeni - minimum wysiłku, a papierek jest :/ [podany przykład jest tylko toretyczny - rzadko się zdarza, żeby ktoś miał 0% z polaka i 0% z angola, a 90% z matmy, ale przejaskrawienie jest celowe!!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak ładnie pojechałes z Angola :P Duzo sie uczyłeś ? Maturka mnie za rok czeka nie wiem co wybrać do konca... ehh jak człowiek całe zycie ma głęboko szkołę to teraz tak wychodzi... :/ ale są wakacje ^^

 

Ja w zasadzie z Angielskiego sie nie uczyłem...skupiłem się na Histori Sztuki bo Tego przedmiotu nie miałem na zajęciach w szkole...musiałem się go uczyć sam od podstaw...Reszte przedmiotów troche olałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet - raczej nie (chociaż na zaoczne to nie wiem). możesz isc na SKP (studium kaształcenia podstawowego) na polibudzie, ja własnie tam idę. studiujesz rok ogulnie, a potem wybierasz sobie wydział na przykład elektryczny. to są takie tylne dżwi jakby

ja miałem:

polski ustny-100%

polski pisemny-54%

angielski ustny podstawowy -75%

ang pisemny podst - 43%

historia podst - 54%

historia rozszeżony - 46%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a tak się zaklinali że będzie praktyczny :p

trzymam kciuki cobyś 100% zdobył :D

ps. jak będę wyniki to daj znać :)

 

zdałem! ale tak jak i na maturze wyrobiłem się jednym punktem :D (75% zalicza a miałem 76%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na starej maturze zrobiłam motyw nie z tej ziemi-pamiętam jak dziś-wszyscy powybierali sobie matmę pisemną, no i...parę osób nie zdało...

a ja mądralińska wybrałam sobie taki lajcikowy zestaw: polski(ofkors;) pis. i ust.) do tego pis. i ust. angielski-w zasadzie lajcik, a do tego udostępnione słowniki i bologia ustna-no naprawdę tematy z podstawowej (typu biocenoza lasu czy jakoś tak...), no i zdane na pięknych ocenkach:) Tylko polak kiepsko bo poolitycznie zajechałam,a ktoś miał inne poglądy...:( ale zdane-POLECAM!

Nie wiem jak na nowej,ale myślę,że taki zestaw się wszędzie sprawdzi...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na starej maturze kumpel z klasy wziął sobie informatyke i podczas zdawania polączył się na swojego eftepa w domu... i pięć zero dostał :]

ja swoją zmaściłem :] bom się nie uczył, nie licząc rekolekcji z matematyki przez czwartą klasę :]

 

purple, nie wiem jaki jest zakres na biologię ale to jeden z przedmiotó na mojej antyliście... to the lions KORZEŃ ŁODYGA LIŚĆ ! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara matura to byly czasy :) swego czasu jeden 'znajomy znajomego' mial temat - co to jest odwaga. ofk z polskiego. zostawil caly arkusz pusty i na ostatniej stronie napisal: TO JEST WLASNIE ODWAGA. dostal 5 :)

 

3 lata temu moja znajoma zdawala jeszcze stara mature. na ustnym z polaka dostala widzenie ksiedza piotra, ktorego w zyciu nie widziala na oczy. egzainator wreczyl jej ksiazke i zaczal: niech pani przewroci, o troche dalej, a teraz niech sie pani cofnie, o! prosze przeczytac i pogadamy.

 

ech, zyc nie umierac.

 

mnie czeka rozszerzona (bo jakze inaczej :/) historia, polski, angielski i wos. po co mi az tyle? sama nie wiem. i tak ide na fotografie. studia artystyczne (gosh, to brzmi jak choroba weneryczna) maja to do siebie, ze wymagaja matury zdanej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara matura to byly czasy :) swego czasu jeden 'znajomy znajomego' mial temat - co to jest odwaga. ofk z polskiego. zostawil caly arkusz pusty i na ostatniej stronie napisal: TO JEST WLASNIE ODWAGA. dostal 5 :)

 

Słyszałem to ale jeszcze z dodatkiem, że piszący wykropkował całą pracę. Rzadki kit ;) (cytując Rodrigueza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wniosek i tak jeden - teraz juz to nie przejdzie :/

 

to ocena tez slyszalam :)

teraz zarty sa inne. z glupoty uczniow, a nie 'odwagi' ;) moj nauczyciel od wosu przewodzi komisji maturalnej na pomorskim i kuj-pom. czasem prynosi nam takie smaczki, ze cala ekcje spedzam an parkiecie.

przyklad:

UE jest jak porodowka. matka polka lezy obok mateczki rosji, matki niemki... itd.

w jakim przypadku premier przejmuje zadania prezydenta (czycos takiego)

w przypadku smierci jednego z braci blizniakow.

 

 

generalnie przykladow bylo z 5 stron moze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności