Skocz do zawartości

Krita 2.9 Wydana!


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ukazała się stabilna wersja Krity 2.9. Przez ostatnie 8 miesięcy programiści pracowali nad implementowaniem poprawek oraz nowych funkcji, które zostały wybrane przez uczestników kampanni crowdfundingowej na rzecz przyśpieszenia rozwoju tego programu.

 

O nowościach możecie przeczytać na stronie projektu.

https://krita.org/krita-2-9-the-kickstarter-release/

 

Warto dodać że Krita została uhonorowana nagrodą Artist Choice w ostatnim numerze branżowego magazynu ImagineFX.

https://krita.org/item/krita-receives-artist-choice-award-from-imaginefx/

 

Dziękuje w tym miejscu forumowiczom maxa którzy zdecydowali się wesprzeć Kritę. Opłaciło się. :) Start następnej zbiórki na wersje 3.0 powinien ruszyć ciągu następnych miesięcy, również na kickstarterze. Mam nadzieje że po sukcesie wersji 2.9 jeszcze więcej ludzi wesprze ten program. Jeśli o mnie chodzi to na prawdę niewiele więcej mi potrzeba żebym raz na zawsze mógł wywalić PSa z mojego pipelineu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Olaf - Jesteś fanem buzzwordów. ;) Model biznesowy krity to płatny support, dokładnie tak działa Krita Studio ale można pod to podciągnąć crowdfunding bo to userzy decydowali co ma być zaimplementowane. Fonty się trochę poprawiły przy okazji lepszej obsługi obiektów wektorowych ale toole do nich dodadzą pewnie w 3.0.

 

Ja najbardziej czekam na ficzery związane z telsturowaniem PBR, będzie się dało malować na wielu warstwach jednocześnie i texa będzie się updatowała w podglądzie 3D. Na razie to jest rozwijane w ramach GSoC, fajnie jakby trafiło do 3.0

 

Pionier - Pewnie że jest. https://krita.org/download/krita-desktop/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradoksalnie uwazam, ze słowo buzzword to straszny obciach. ale nie kłoce sie z mózgiem jak mu sie nie chce (szukac synonimow). on odpowiada za 5% moich decyzji :D

Chetnie poczekam na dobre fonty, krita mi sie bardzo podobala, jest zaskakujaco dobrze pomyslana i mozna sie przestawic. Nie to co tvPaint, ktory powstawał jeszcze zanim na rynku byl photoshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez kitu, odpalil sie hmm a kiedys mialem error, najs :) pobawie sie,

Monio, udaje Ci sie w pelni na tym pracowac, mimo ze "wszyscy" robia na ps?

 

edit: kazdy obrazek otwiera mi sie "czarny" - cos trzeba specjalnie wlaczyc na dzien dobry lol?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Monio, udaje Ci sie w pelni na tym pracowac, mimo ze "wszyscy" robia na ps?
Mi jeszcze nie, innym tak, kwestia czym się zajmują. To jest program stricte do digital paintingu/ teksturowania, strony internetowej i retuszu fotki/ renderu w nim nie zrobisz tak sprawnie.

Na razie traktuję Kritę jako inwestycje w przyszłość. Bawię się nią czasami w domu ale na co dzień pracuje jeszcze w PSie. Żeby się przestawić brakuje mi jeszcze kilku funkcji z shopa. Jeśli kampania wersji 3.0 zaadresuje te rzeczy to wywalam PSa + Quixela i przestawiam się na Kritę + Substance Designer. Dużo większy power w przypadku obu par.

 

Do poczytania. Plany na przyszłość Krity.

https://forum.kde.org/viewtopic.php?f=137&t=123658

https://forum.kde.org/viewtopic.php?f=137&t=123362

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzieki za szersze info.

Na pierwszy rzut oka wyglada jakby spelniala w 100% moje wymogi, niestety wciaz nie kumam tego ze kazdy plik otwiera mi sie "czarny", zabawne jest ze miniaturka jest ok i widac na niej zmiany ;) Wiesz moze o co z tym chodzi?:

 

29lclxh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem kiedyś. jak plik był za mały z jakichś powodów np 512X512, to się otwierał na zarno, trzeba było zrobić zoom out, zoom in i wtedy zaskakiwał normalnie. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakiś sposób na zainstalowanie Krity w środowisku Centos 6.6 lub 7.0 lub wie jak skompilować to bezbłędnie bez konieczności inwestycji w Krita Studio lub Foundation?

 

W przypadku Ubuntu nie było tyle zamieszania w przypadku tego softu natomiast w opcji "Centosowej" już się niestety pojawia problem co boli a szkoda aby bolało dalej ;(

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakiś sposób na zainstalowanie Krity w środowisku Centos 6.6 lub 7.0 lub wie jak skompilować to bezbłędnie bez konieczności inwestycji w Krita Studio lub Foundation?

 

W przypadku Ubuntu nie było tyle zamieszania w przypadku tego softu natomiast w opcji "Centosowej" już się niestety pojawia problem co boli a szkoda aby bolało dalej ;(

 

pozdro

 

czaps

 

do 7 jest wer 2.8 w repo epla

takze wystraczy yum install epel-release a pózniej yum install calligra-krita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności