Skocz do zawartości

Zacofany max...


Reynevan

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Znowu mam problem z maxem... Tym razem z jego czasem reakcji. Operacje wykonuje z 1-2 sekundowym opóźnieniem. Max design 2015. Muli zarówno na plikach 10mln poli jak i na sześcianach...

Nowy komp, specyfikacja lepsza niz w poprzednim, duzy zapas mocy gdy pracuje w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już nie wytrzymuje z tym maxem.... Naprawdę proszę o jakieś rady.

 

Zadaj sobie pytanie, Dlaczego używasz tego programu.

 

np czy, masz np spora bibliotekę asetów i robisz wizki więc jest to jakby no must have w twoim wypadku.

Czy np kupiłeś ten program, wydaleś te kilka tyś. i szkoda ci teraz po prostu go nie używać.

Czy pracujesz w studiu gdzie używają tego programu bądź zamierzasz pracować w konkretnym studiu gdzie będzie ten program.

Używasz go od X lat i znasz go na wylot nie zastanawiasz się nad czymś jak to zrobić po prostu wiesz. przez co pomysł przelewasz bardzo sprawnie.

 

Czy np masz wykupionego vray'a do niego

 

Jeżeli na żadne z tych pytań niema twierdzącej odpowiedzi to prawdę mówiąc nie widze sensu dalej użytkowania programu który ostatnimi czasy sprawia ci bardzo wiele problemów, a i przyszłość jest niepewna patrząc na politykę autodesku, i całej otoczki subskrypcji.

 

Zaproponowałbym ci przerzucenie sie na Cineme 4D czy Modo czy Blendera, czy świetną maykę. zależy oczywiście czym się zajmujesz. ale serio zastanowiłbym się czy naprawdę potrzebujesz własnie tego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehe Piszecie tu w taki sposob: "Zacofany max" jakby to wina byla programu. Tysiace ludzi uzywa tego na codzien i ja sam takich problemow nie mam. Nie zwalac na program tylko sprawdzic wlasna maszyne, przeinstalowac, sprawdzic sterowniki...itd Anyway. To na pewno nie wina programu ze masz opoznienia po 1-2sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehe Piszecie tu w taki sposob: "Zacofany max" jakby to wina byla programu. Tysiace ludzi uzywa tego na codzien i ja sam takich problemow nie mam. Nie zwalac na program tylko sprawdzic wlasna maszyne, przeinstalowac, sprawdzic sterowniki...itd Anyway. To na pewno nie wina programu ze masz opoznienia po 1-2sekundy.

 

w pełni się z tobą zgadzam ale. Gdy wszystkie inne programy chodzą bez zarzutu.. To coś jednak jest nie tak.

 

Według mnie program za tak grubą kasę powinien raczej chodzić bez najmniejszych problemów na nowo zakupionym sprzęcie. Tymczasem jest na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehe Piszecie tu w taki sposob: "Zacofany max" jakby to wina byla programu. Tysiace ludzi uzywa tego na codzien i ja sam takich problemow nie mam. Nie zwalac na program tylko sprawdzic wlasna maszyne, przeinstalowac, sprawdzic sterowniki...itd Anyway. To na pewno nie wina programu ze masz opoznienia po 1-2sekundy.

 

Reinstalowałem sterowniki.

A program muli tak samo gdy próbuje modelować boxa i gdy robie na 10mil poly. Chyba na takim hp powinno dużo bardziej zamulać jeśli byłaby to wina sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na win7 max 2014 działa idealnie, nie sadze, ze to wina programu. Raczej stawiałbym na jakiś kwas w systemie. Przeinstaluj windowsa i po reinstalce zrob sobie backup, by przy kolejnym takim kwasie nie trza było instalować wszystkiego od nowa, tylko wczytać w 5min pierwotnie zainstalowany system (ps. jaki to windows?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz kompozycji Aero w Win7? Nie wiem czy w tym przypadku ma to jakiś związek ale pamiętam, że dopóki tego nie wyłączyłem, wiele programów graficznych i projektowych (szczególnie Autocad) bardzo często się wysypywało, na wydajności chyba też się to odbijało. Sprawdzone na różnych komputerach.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina "laptopa" (miałem tak samo) by wszystkie komendy max'a działały w miarę płynnie trzeba do tego stacjonarną stację graficzną z szybkim dyskiem, grafiką quadro - tu opinie różne :P itd.

Napisz jakie masz dokładne parametry komputera, choć sądzę, że to bez znaczenia bo lapek w porównaniu do stacji zawsze zamula

Edytowane przez Pleszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina "laptopa" (miałem tak samo) by wszystkie komendy max'a działały w miarę płynnie trzeba do tego stacjonarną stację graficzną z szybkim dyskiem, grafiką quadro - tu opinie różne :P itd.

Napisz jakie masz dokładne parametry komputera, choć sądzę, że to bez znaczenia bo lapek w porównaniu do stacji zawsze zamula

 

i może jeszcze frytki do tego :D

 

 

Hejty hejtami. żarty żartami. Ale własnie na słabych sprzętach wychdzi które programy są napisane lekko i szybko. co nie znaczy że poprawnie. Nie sztuką jest zrobić program który będzie chodził płynnie na komputerze za 20tyś... tylko według mnie sztuką jest zrobienie programu który chodzi bez problemu właśnie na laptopie.

 

Ściekawości testowałeś czy Maya też ma problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lapku używałem właśnie Majki bo szybko się włączała, chodziła płynnie, bez opóźnień i potrzebowałem zrobić wybuchy z cząsteczek, choć kilka razy mi się sypneła.

 

mayka według mnie jest o wiele lepiej napisanym i lepszym programem od maxa. Tak jak Maxa niecierpię. tak maye lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuką jest zrobić program który będzie chodził płynnie na komputerze za 20tyś... tylko według mnie sztuką jest zrobienie programu który chodzi bez problemu właśnie na laptopie.

 

max czy maya nie są tworzone docelowo na laptopy, to są specjalistyczne narzędzia, do których, bądź co bądź, potrzebne są pewne moce obliczeniowe. oczywiście, ukłon w kierunku twórców Mayi, że działa płynniej, ale te zespoły nie rywalizują w tym, który program będzie chodził lepiej i szybciej na laptopie. tak to można też narzekać, dlaczego te programy nie działają na tabletach czy smartfonach, w końcu są tam już procesory wielordzeniowe.

 

te softy korzystają z kodu, który był na pisany lata temu, kiedy to jeszcze laptopy miały niewyobrażalnie mniejszą moc obliczeniową niż komputery. musieli by przeprogramować na nowo soft aby działał lepiej. a jak widać, nie są to ich priorytety.

 

na moim laptopie też słabo sobie radzi w porównaniu z mayką. do pracy używam tylko kompa (jego wartość jest niższa niż twoje 20tyś), maxa do laptopa wrzuciłem tylko aby sobie maxscripta ćwiczyć, do tego wystarczy jego moc.

pokusił bym się o stwierdzenie, że laptop za 4000zł przegra na starcie z wydajnością kompa za 3000zł, a max nie będzie chodził tak pięknie na nim jak na kompie.

ciężko jest upchać w małe pudełko sprzęt, który będzie miał znikome chłodzenie przy zachowaniu dużej wydajności. obecnie używana technologia ma ścisłe powiązanie wydajności z nagrzewaniem się. ale większość z nas chyba o tym wie:)

 

niestety, pozostaje tobie pogodzić się z tym ze max jest jaki jest i albo przełknąć tę gorycz albo przesiąść się na inny soft jeśli dalej zamierzasz korzystać z lapka.

ewentualnie zakupić potwora za np. 8tyś. myślę że taki laptop powinien już pozwolić ci swobodniej pracować na maxie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i git, tu masz jak najbardziej rację. tyle że temat dotyczy maxa, a on niestety, jak już pisałem, inaczej nie będzie działał dopóki nie wezmą się za jego główny kod. bo to, że np. viewporty działają szybciej to tak naprawdę zasługa przeprogramowania samego wyświetlania, który zdaje mi się, jest mocno powiązany z kartami graficznymi. tutaj jednak lepiej aby wypowiedział się jakiś programista, którego ciekawość zawiodła do kodów obsługujących viewporty w maxie.

a tu znów pojawia się zgrzyt, bo karty w laptopach są mocno okrojone.

 

maya to kompletnie inny kod więc i nie ma co ich porównywać.

 

Reynevan:

swoją drogą możesz podać dokładne parametry laptopa? bo taka dyskusja to jak grochem o ścianę.

Edytowane przez zio_mal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie obraca płynnie boxa, to na pewno nie wina słabego sprzętu, ale coś sknocone z konfiguracją systemu, sterownikami, kartą graficzną albo instalacją maxa, ewentualnie windows 10.

Możesz jeszcze spróbować przestawić sterowniki w samym maxie (Display Driver Selection).

 

Takiego boxa max obróci na bardzo słabym sprzęcie. Kod jest pisany pod sprzęt sprzed kilkunastu lat ;)

Wina sprzętu będzie jak mu się nie uda obrócić miasta albo lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności