Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Mercedes AMG GT


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czas się przypomnieć, bo już wieki tu nic nie wrzucałem ;)

 

Shot powstał na potrzeby Car Render Challenge 2015.

 

Tradycyjnie renderowany w 3ds maxie przy użyciu V-ray'a.

 

Do oświetlenia użyłem HDRI dome oraz kilka pojedynczych Vray sphere.

 

Całość retuszowana w Photoshopie.

 

Mercedes_AMG_GT_shot1.jpg

 

clay&wireframe:

 

Mercedes_AMG_GT_shot_clay1.jpg

 

Mercedes_AMG_GT_shot_clay2.jpg

 

Poniżej kilka screenów z przebiegu prac. Bardzo mi zależało na wiernym odwzorowaniu AMG GT, także

udałem się do najbliższego salonu, który miał na ekspozycji tenże model.

 

Po kilkuminutowym wstępie miałem ponad 2h spokojnego mierzenia i focenia samochodu :)

 

Mercedes_AMG_GT_references1.jpg

 

Mercedes_AMG_GT_dimensions1.jpg

 

Przy wsparciu rzutów technicznych, własnych fotek i refek z sieci mogłem już przejść na spokojnie do modelingu

zaczynając od stworzenia niejako rzutu 3d:

 

Mercedes_AMG_GT_cameramatch1.jpg

 

Po tak przygotowanej bazie, modeling szedł już całkiem gładko i nie wiadomo kiedy minęło parędziesiąt godzin (a może i sto pare) ;)

 

Mercedes_AMG_GT_modeling1.jpg

 

Mercedes_AMG_GT_modeling2.jpg

 

Na tym na pewno nie poprzestanę, jak tylko znajdę wolną chwilę będę uskuteczniał kolejne shoty ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widać, że tło jest wstawione, tego już wymodelować nie potrafiłeś? ...słabo.

 

A tak bardziej poważnie, wygrałeś ten konkurs? A pracka trzyma poziom do jakiego wszystkich tu przyzwyczaiłeś :-) Panowie z salonu powinni teraz dać Ci na kolejne 2h pojeździć tym cackiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że wizka jest jak zwykle na świetnym poziomie to dbałość o szczegóły w modelu mnie rozwaliła na łopatki. Ile Ci zajęło wymodelowanie całego samochodu? Dzięki screenom z viewportu wiem jak robisz te śmieszne paski na tylnej szybie, wcześniej myślałem, że załatwiasz to teksturą , a to po prostu model : ) Pokazałbyś może jeszcze screeny wnętrza tylnej lampy? Ciekawi mnie jak to tam wygląda.

Gratulacje świetnej pracy! Powodzenia w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem niedawno wszystkie konkursowe prace i zdecydowanie Twoja odstaje od reszty, oczywiście w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu, więc jestem pewien, że wygrasz bez najmniejszego problemu.

 

Btw, świetny poziom detalu, widzę, że postarałeś się nawet o szczegóły za siatkami we wlotach. Czekam z niecierpliwością na kolejne shoty :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepieknie jak zawsze!

Loozak odstaje pod wzgledem pieknego print renderu, ale jeszcze jest Mercedes AMG GT 2080 ktory tez odstaje na plus od reszty ale troszke w innym kierunku. Zalezy co jurorzy ocenia. Ja trzymam kciuki za Visiona bo dla mnie ta pracka jest najpiekniejsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcja. Tez bym chcial zeby vision wygral. Problem w tym ze jest pare bardzo dobrych prac (miedzy innymi ten drugi GT, bardziej sportowy) czy chociazby JohnZI, oraz te postapo samochodziki. Wszystko bedzie zalezec od preferencji jury - czy nagrodzic innowacyjnosc, niecodzienne podejscie do sprawy, czy tez perfekcje w standardowym wydaniu. Warto zwrocic na ten "samochod" wyrenderowany w UE4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

Maciek Jutrzenka - widziałem jeszcze i czerwonego i niebieskiego, ale ten żółty (btw. dopłata jedyne 40k zł za ten lakier;) ) robi na mnie największe wrażenie, także na pewno się z nim zmierze;)

 

gnacik - hehe, ale w sumie taka jest prawda;) envi artist ze mnie marny, więc się muszę ratować gotowymi tłami (zwłaszcza jak na ost. chwilę zostawiłem sobie stworzenie całej kompozycji);)

 

Trisquote - ciężko określi, robiłem miedzy projektami i często bez liczenia czasu, ale 100-120h spokojnie na to poszło (ponizej pare dodatkowych screenow)

 

ptaszek, bolitic - dokladnie! W sumie autorzy konkursu dająć tak otwarty temat sami sobie utrudnili pracę przy ocenianiu, jestem bardzo ciekaw wyników, sam mam swoich faworytów, a zdecydowany no.1 to dla mnie BMW Onura ;)

 

 

Mercedes_AMG_GT_modeling3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa że ta praca nie znalazła się nawet w wyróżnionych gdzie trafiały sporo gorsze technicznie sztuki. Może szukali rendery bardziej naturalne a nie typowo katalogowe, sterylne. Moim zdaniem chociaż nagroda specjalna powinna być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorzy konkursu dająć tak otwarty temat sami sobie utrudnili pracę przy ocenianiu, jestem bardzo ciekaw wyników

 

No i juz wiemy jakie byly preferencje. Nie mniej w podobnym konkursie gdzie tematem bylaby katalogowa wersja samochodu, mialbys duzo wieksze szanse, jak nie najwieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności