Skocz do zawartości

Nowy Gimp.


rice

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podobno jest w koncu Unified Transform - jak dla mnie jego brak skreslal prace na GIMPie.

Niestety ten soft rozwija sie w ULTRA slimaczym, nieprzewidywalnym tempie. W 2012 pisali "GIMP 2.10 could be released in late 2013. This is a vague estimation – there is no official release date yet.". Istotnie dosc mglisto oszacowali date wydania skoro jak na razie minely dwa lata i wciaz nie wiadomo kiedy 2.10 bedzie. A prawdziwe zmiany maja sie zaczac od 3.0...

Nie zycze projektowi zle - swiat potrzebuje konkretnego softu mogacego konkurowac z PS na poziomie podobnym do tego jaki prezentuje Blender w stosunku do komercyjnych softow 3D. Oby teraz jak juz sie z tym calym GEGLem uporali rozwoj przyspieszyl. Ciezko mi jednak byc optymista skoro pierwsze proby z GEGLem w GIMPie mialy miejsce w 2008 roku i zajelo jakies osiem LAT, zeby to skonczyc. W takim tempie nie wiem czy dozyje na prawde konkretnego GIMPa :D

 

@imprecis - napisali ze zmiany w GUI beda w 2.10 dopiero. Kiedy to bedzie? Podobno dwa lata temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak zupełnie różne mogą być losy programów OSS, nawet jeśli ich community się zazębia. Jak Kritę uznaje za jeden ze świetnie prowadzonych projektów OSS to GIMP jest anty-przykładem jak powinno się rozwijać oprogramowanie. Jakieś bzdury typu 64bitowy kolor, olewanie community, ślimacze tempo rozwoju i pierdylion niespełnionych obietnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy crowdfunding GIMP'a by coś dał?

Tak, wiem, mają dobrowolne datki, ale dzięki Kickstarterowi mogliby mieć większy zasięg.

Nie wiem, co ich tak właściwie ogranicza. Ślimacze tempo to wielkie anty jeśli chodzi o projekty crowdfundingowe. Jakby coś z góry im narzuciło czas na zrobienie pod groźbą konkretnych konsekwencji to może by się porządnie spięli i zostali sowicie wynagrodzeni.

 

Krita się ładnie rozwija dzięki crowdfundingowi, jakby ktoś nie wiedział.

 

Jest tu na sali jakiś ogarniający, który by skompilował GIMPa 2.9 i udostępnił paczkę do pobrania i odpalenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam taki sam problem. Ślimaczy przy większych obrazkach >4k. Dlatego sobie odpuściłem, ale zawsze instaluje update, żeby sprawdzić czy się poprawiło. No i wkurza mnie strasznie wygląd panelu warstw, jakiś totalnie nieczytelny jak dla mnie. GIMPA zainstalowałem i sobie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy zauważyliście, że w nowej wersji Krity jest taka opcja, dzięki której można pomalować swobodnie pędzlami 1000px. Krita tworzy jakiś taki podgląd, a dopiero potem daje finalny efekt. Jak się tej opcji używa to na dole pojawia się taki pasek, jak by się coś renderowało. Jeszcze nie sprawdzałem jak się to ma do innych narzędzi, może też jest tam jakieś przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie GIMP sam sie wyelimonowal koncentrujac sie na jakis bzdetach, podczas gdy podstaw (np. oblsugi CMYK-a, wygodnego trybu pracy) nie ogarneli do tej pory. Szkoda - kolejny przyklad , ze zebranie osobno fajnych funkcji i wrzucenie do jednego wora wcale nie daje efektu w postaci dobrej aplikacji.

Jak dla mnie jesli chodzi o OSS-owy soft do 2D to Krita jest na razie bez konkurencji. Mam nadzieje, ze nadal sie bedzie rozwijac - przyspiesza dzialania i moze tez troche "upieksza" UI (@kengi - tez nie lubie tego panelu warstw. Dramatyczny nie jest , ale szalu tez nie ma - generalnie moj glowny zarzut do wiekszosci paneli w Kricie jest taki , ze zajmuja wiecej miejsca niz panele obslugujace te sama funkcjonalnosc w konkurencyjncyh aplikacjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności