Napisano 27 Marzec 20196 l bliżej = większe, zwracaj na to uwagę. Hmmmm, w przypadku kiedy kolega Blaza ma perspektywę praktycznie jak rzut izometryczny ta uwaga jest bez sensu.
Napisano 8 Kwiecień 20195 l podziwiam zapał. Boksy to by mi się jeszcze chciało - może. Ale koparki i czołgi to już nie mój poziom ;)
Napisano 9 Kwiecień 20195 l może wykorzystaj naturalny zapał do tworzenia formy? widać, że funkcjonalne kompozycje brył przychodzą Ci z łatwością. to bardziej przyziemne niż postacie z eteru - może zagwarantować Ci pracę faktycznie przydatną ludziom. zamiast concept artem, mógłbyś zainteresować się wzornictwem użytkowym
Napisano 12 Kwiecień 20195 l Autor Nie mam ostatnio za bardzo czasu na rysowanie jakiś czołgów albo koparek :( Wrzucę takie patyczaki które sobie rysuje.
Napisano 28 Kwiecień 20195 l Ramiona i klatkę piersiową musisz sobie jeszce troche rozpracować. Będzie Ci łatwiej interpretować pozy.
Napisano 11 Maj 20195 l Oj na pewno jeszcze raz rzuc okiem na proporcje dłoni jak i innych rzeczy. Sądzę, że masz generalny problem z naturalnym rozpoznaniem proporcji.
Napisano 18 Maj 20195 l Autor Ostatnio rysuje z tych książek https://www.koh-i-noor.pl/podstawy-rysunku-tom-3-leonardo-compact-series-por-03pory,prod,87,563.php 4 jest dosyć szczegółowa. Mam jeszcze taką https://www.empik.com/kurs-rysowania-postaci-hart-christopher,prod3090024,ksiazka-p
Napisano 18 Maj 20195 l Gubią się Tobie podstawowe proporcje. Przez to wiele rzeczy wizualnie nie ma sensu dla oglądającego. Na tym etapie chyba musisz pójść na kurs rysunku. Widać, że źle się za to zabierasz i ktoś zwyczajnie musi to zobaczyć live i Ciebie poprowadzić.
Napisano 18 Maj 20195 l Ok, obserwuję Cię prawie od początku z dłuższymi przerwami i diagnoza nasuwa mi się jedna - nierzetelna analiza tego, co rysujesz, dlatego pozwoliłem sobie na krótki "wykładzik", by rozwinąć swoją tezę. Na pocieszenie mogę dodać, że zawsze możesz zostać kubistą, bo tam perspektywa i reguły geometryczne nigdy szczególnie nie obowiązywały :)
Napisano 18 Maj 20195 l Ciekawa analiza ZiN, dałbym jakieś plusy, gdyby działały. Mi się wydaje, że nie zaczyna od bardzo ogólnego konceptu/bryły tylko od razu stara się budować cały obiekt i za szybko przechodzi do etapu, gdzie analizowane są jedynie detale, przez co gubi się kompletnie podstawowa forma.
Napisano 18 Maj 20195 l Autor Dzięki panowie za odpowiedź. Chętnie bym poszedł na jakiś kurs, ale na razie nie mam za bardzo możliwość. Może za jakiś miesiąc będę mógł gdzieś pójść.
Napisano 18 Maj 20195 l Może jaką grupe na FB znajdź, gdzie zbierają się studenci ASP i zagadnij któregoś. Są dary, ktorych student nie odmawia - szczególnie artysta - i chętnie spędzie z Tobą kilka godzin ;)
Napisano 28 Lipiec 20195 l Autor Cytat Jeśli Ci zależy, to moim zdaniem powinieneś uderzyć na kurs rysunku, szczególnie jakiś przygotowujący pod egzamin na architekturę Od sierpnia idę na kurs bo w lipcu albo nieczynne, albo kursy od rana😐. Ze względu na pracę mogę po południa albo weekendy. Czemu akurat pod architekturę?
Napisano 28 Lipiec 20195 l 1 hour ago, Blaza said: Od sierpnia idę na kurs bo w lipcu albo nieczynne, albo kursy od rana😐. Ze względu na pracę mogę po południa albo weekendy. Czemu akurat pod architekturę? Gdyż jest szansa, że nauczą Ciebie prostych linii. Ciągle popełniasz te same błedy i nie ma większego prograsu od pół roku jeżeli mam być szczery. Wynajmij sobie instruktora, by był dostępny po południu. Bez tego stoisz w miejscu.
Napisano 28 Lipiec 20195 l Pod architekturę , ponieważ będziesz robił wszystko na dużym formacie, przez co wyrobisz sobie kreskę, nauczysz się perspektywy i rysowania brył, nauczą Cię jak wyznaczać środki brył, jak je modyfikować by wszystko grało w perspektywie. M.in dlatego polecam kurs na architekturę bo zrozumiesz rysunek. Musisz iść i się samemu przekonać 😉 Edytowane 28 Lipiec 20195 l przez ArnoldSzczesliwy
Napisano 28 Lipiec 20195 l Autor W czwartek idę na kurs 👍 może mnie czegoś nauczą. Jeszcze wrzucę z dzisiaj ostatnie krzywe rysunki 😁
Napisano 10 Sierpień 20195 l Autor Walka z martwą naturą😋 format papieru B1. Edytowane 13 Sierpień 20195 l przez Blaza
Napisano 21 Sierpień 20195 l Autor Teraz kilka czaszek na kartce Tutaj jeszcze te maszynki, które robię w 3D
Napisano 13 Listopad 20195 l W tych ludzkich sylwetkach proporcje zdają się uciekać. Jeśli szkicujesz z referencji, dobrze jest sobie przemierzyć od czasu do czasu - mierzyć odległości, najlepiej trójkątami - np. koniec obojczyka - pępek - drugi koniec obojczyka. Itp. Smok też ma dziwne proporcje. Większe skrzydła i dłuższy ogon na pewno trochę poprawiły by mu wygląd.
Napisano 14 Listopad 20195 l Autor Smok ma nogi za daleko wysunięte ale jak się zorientowałem to było trochę dużo do ścierania, dlatego dokończyłem już tak jak był.
Napisano 13 Styczeń 20205 l Autor Martwa taka mocno tkaninowa. Trochę anatomii Edytowane 13 Styczeń 20205 l przez Blaza
Napisano 2 Luty 20205 l Autor Pierwszy starszy, drugi już bardziej dokończony z dzisiaj. Edytowane 2 Luty 20205 l przez Blaza
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto