Jump to content

tomerk

Members
 • Posts

  196
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tomerk

 1. tomerk

  whiskey_3a.jpg

  From the album: Wizualizacja produktu - butelka whiskey

  © Tomasz Lechociński TStudio

 2. Witam. Oto mój najnowszy projekt. Wizualizacja produktu - butelki whiskey. Modelowane i UV - Modo 13. Matriały, scena, rendering w Octane Render + Cinema 4D. Więcej obrazków na moim portfolio www.behance.net/tomerk
 3. tomerk

  whiskey_1a.jpg

  From the album: Wizualizacja produktu - butelka whiskey

  © Tomasz Lechociński TStudio

 4. tomerk

  whiskey_9a.jpg

  From the album: Wizualizacja produktu - butelka whiskey

  © Tomasz Lechociński TStudio

 5. tomerk

  whiskey_8a

  From the album: Wizualizacja produktu - butelka whiskey

  © Tomasz Lechociński TStudio

 6. A dziękuję Michalo. Problem jest taki, ze tak naprawdę to są trzy różne czaski gdzie robaki zaczynają rosnąć w różnych miejscach. Chicałem połączyć to w jakiś ciały filmik - no i niestety trochę to widać. :( Wie wiem czy da się to jakość obejść, a bawić się dłużej tym tematem i tak nie mogę … czas wracać do przyziemnych tematów.
 7. A dzięki. Motion designerzy z c4D bardzo często to robią … więc i ja próbuję :-)
 8. CZeść Benton. To nie to że nie lubię renderignu z modo renderera. On po prostu jest za wolny. Żeby zredukować szum trzeba się sporo naczekać. Ja kupiłem sobie Octane Render do Modo i okazało się że jest o niebo szybszy niż Modo natywny renderer, no i moim zdaniem łatwiejszy do opanowania. W związku z tym, że chcę teraz zająć się bardziej animacjami to kupiłem C4d bo do animacji to modo się średnio jednak nadaje, mimo wielu wysiłków ze strony The foundry. W Ciniemie jest świetny system "takes" czyli kolejnych ujęć, który pozawala zapisać przeróżne zmiany w scenie w sensowny sposób i potem je po kolei wyrenderować. Co więcej - działa to z każdym renderem zewnętrznym ( ja używam C4d+Octane) i podczas gdy obraz się renderuje, możesz pracować nad inną sceną w c4D. To bardzo zwiększa produktywność.O i tyle. :-)
 9. I oto moi drodzy … animacja wzrostu czaszki... Podstawowy model czaszki był wymodelowany z Zbrush+Modo. Potem podłączyłem ją do Houdniego aby stworzyć symulację w wzrostu na jej powierzchni. Zasymulowane "druty" wyeksportowałem do C4D i tam pobawiłem się już w rendering. Silnik renderujący to Octane 4.0 z włączoną opcją Denosingu Ai. Więcej informacji na moim portfolio www.behance.net/tomerk A tu video.
 10. Super. Cieszę się, że chociaż Tobie podoba się modo 12.2. Ja tam jestem na 902 i nie wiem czy przesiądę się na 12. Ja kupiłem sobie C4D i teraz się jej uczę. Bo jednak w animacji i renderingu jest zdecydowanie lepsza niż modo.
 11. Dziękuję Blinq. Trudy ten Houdini, i w sumie większość jego opcji to dla mnie czarna magia... ale i tak będę się uczył :-)
 12. Bardzo fajna postać i świetne oświetlenie. Brawo!
 13. Hej Benton. Bardzo fajny model i render! Gratulacje! Dawno mnie tu nie było i widzę że nie próżnowałeś w modo!
 14. Bardzo Ładnie, a jaki soft i czasy renderów? No i na jakim sprzęcie jeśli można zapytać ?
 15. Tak działa teraz w Octane całkiem dobrze, co prawda żeby całkowicie się go pozbyć trzeba i tak trochę dłużej renderować. Ale działa naprawdę fajnie - co prawda kiedy masz głęboki DOF w scenie - to trochę jeszcze się myli, ale już na akceptowalnym poziomie. Potem pewnie będzie jeszcze lepszy, bo rendrowałem w C4D + Octane 4.0 RC7, a to jeszcze nie dokończy produkt. Cały czas go poprawiają.
 16. Dzięki Michalo. Animacja wzrostu tej struktury jest super - wstępną wersje już wyrenderowałem. Teraz muszę popracować nad przejazdami kamery itp. żeby było ciekawie.... a potem render w 4K. i pochwalę się nią na forum. Pozdrawiam.
 17. Dzikie pat3D. W sumie to mi nie szkoda kasy na ten cały soft. W końcu się sporo nauczyłem przy tym projekcie... a czy w blendku możesz to zrobić .. nie wiem. W houdinim nie jest to 1 klikniecie - bo trzeba sobie symulację ustawić, zakodować i już. Owszem potem jak masz ją zrobioną to można podłączyć dowolny model i bawić się dalej podobnym efektami. Zaczekam aż ty zrobisz coś fajnego symulacjami w blendku . :-) Pozdrawiam.
 18. Hej. Oto rezultat moich pierwszych kroków w Houdinim. Dekoracyjna czaszka z "drutów" przypominających koralowca mózgowego. Podstawowy model czaszki był wymodelowany z Zbrush+Modo. Potem podłączyłem ją do Houdniego aby stworzyć symulację w wzrostu na jej powierzchni. Zasymulowane "druty" wyeksportowałem do C4D i tam pobawiłem się już w rendering. Silnik renderujący to Octane 4.0 z włączoną opcją Denosingu Ai. Więcej obrazków + zrzuty siatek możecie zobaczyć na moim portfolio tutaj->https://www.behance.net/tomerk
 19. Witam. Wesołych Świąt ! Oto moja najnowsza postać - mały zajączek malujący jajko :_) Modelowane w Zbrush + Modo. Malowany w Zbrushu a wyrenderowany w Modo. Siatki i alternatywne wersje futra możecie zobaczyć na moim portfolio http://www.behance.net/tomerk Pozdrawiam.
 20. Wojtas1 to może daruj sobie Zbrushowe oczy bo zawsze będą martwe. Lepiej je zrób w 3 maxie,albo blenderze ... bo tam jest dużo warstw woda na oku, rogówka, ciało szkliste i to dopiero robi oko. Przemalowując zdjęcie na kulkę nigdy nie uzyskasz realistycznego efektu. może da się to poprawić w photoshopie .... ale tegog nie wiem. Pozdrawiam.
 21. A jak robisz oczy ? Tylko poly paint ze zdjęcia oka na kulce ?
 22. Hej Hej. Pierwsza praca naprawdę fajna ale następne już słabsze. Nie wiem w czym robiłeś oczy .... ale w każdym wypadku są niestety bardzo słabe, martwe i lalkowate - kompletnie płaskie. Może lepiej na razie zostaw je w spokoju? I zostaw białe kulki bo pozostałe części twarzy wyglądają już bardzo dobrze. Naprawdę wielki szacun. A oczy robisz w zbrushu ?
 23. Nie ... to shader - materiał skóra :-) po prostu.
 24. Dzięki Anabell. Tak z silnika modo można wycisnąć naprawdę sporo, ale niestety jest bardzo kapryśny .... i czasem doprowadza mnie do szału ..... NP. wnętrz w nim nie zrobię ... Co do nauszników.... to modelowałem je zupełnie normalnie. Użyłem narzędzia cylinder i odpowiedni go zmodyfikowałem. Co do muszli Łodzika to ściągnąłem sobie zdjęcie przeciętej muszli z netu i obrysowałem ją za pomocą narzędzia Pen w trybie Wall mode - pukasz sobie punkty a modo dokłada poligony po lwej i prwej stronie. I już. Siateczkę na boku też wymodelowałem przy pomocy normalnej geometrii, czyli jedne sześciobok powieliłem przy użyciu narzędzia clone. i tak dalej. Potem scaliłem vertexy a potem użyłem narzędzia bevel do zrobienie wewnęrtrznych małych kłóeczek. I to chyba wszystko ....
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy