Zawartość dodana przez SWRSC
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
a tu Oleńka moja :)
-
Grafika 4D: Czwarty wymiar
Nie myl pojec wymiarow matematyki i fyzyki, w obu naukach wymiary przybierają dwa troszke odmienne znaczenia. Patry przeczytaj jeszcze raz caly ten wątek a nie mi sie ty wymadrzasz :D
-
Grafika 4D: Czwarty wymiar
fizka 4 wymiar - czas matma - to rozszerzenie 3d, czyli szescianu, tesseract mozna rozszerzacz o 5 wymiar, pozniej otrzymana figure o 6 itd.... Patry, temat byl juz poruszany....
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
buzi buzi rowr :*
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
jeszcze ciepla, doslownie z drugiej strony ekranu:
-
Inverse square <-- energy, multipler...
zrob kilka testow to sie W KONCU PRZEKONASZ, anie leciesz z kazda blachostka na forum... juz mnie nerwy od Ciebie....
-
Inverse square <-- energy, multipler...
słabnie tylko świtło direct, decay dla photonów masz w sekcji ustawien photonów światła - 2.0 oznacza inverse square. W skarjnych przypadkach niedoświetlenia większych pomieszczeń przez photony możesz zminiejszyć decay do 1.8 bądź w jeszcze bardziej skrajnych przypadkach do 1.6. Pamiętaj tylko, że wtedy mogą wystąpić przepalenia GI Multiplier światła ma znaczenie - odnosnie direct. Ja najczescie mlt światła robie dosyć mały i wale więcej energi w photonach - daje to bardziej poprawne rezultaty
-
Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.
ta, to GI :*
-
Szkła w mentalu... ile tego?? :)
w helpie maxa 7 masz tutorial do Mentala o tym
-
Szkła w mentalu... ile tego?? :)
mvm polecam slownik ort.
- Jak podzielic render?
-
Wizka - interrior - niebo
dome z output-gradientem nieba + FG i masz ladne maxwellowe niebo Przykład: sorka za jakość
-
zaleznosc pomiedzy multiply, energy i decay
jka masz duża rozbierzność wielkości obiektów to nastawiasz FG dla najmniejszego obiektó który jest blisko kamery (detal pierwszego planu), jesli na pierwszym planie masz większe obiekty, a mniejsze gdzie porozrzucane po scenie to nie ma sensu przesadzać z małymi radiusami
-
Fresnel Refl. Co i Jak ???
kome - hynol mówi o zalezoności IOR i fresnela. Hynol - masz racje, ale w niektorych renderach wstawiono dodatkowo IOR dla fresnela, np. vRay.
-
zaleznosc pomiedzy multiply, energy i decay
no wlaśnie, chodzi o to, że włączyć radiusy i je odpowiednio nastawić + ograniczyć fallofem - niedlugo pokaże tutka na jakiej zasadzie to działa, ale możesz pokąbinować sam. Przy radiusach max/min 0,5/ 0,05 wystarczy Ci jakies 100 - 120 sampli
-
[architektura] kamienica
Z-Brush - a scrolla widzisz na dole? to ci pomoze zobaczyc cały render, on nie jest ucięty :)
-
Tutoriale dla sprojektowania wnetrza (dla poczatkujacych)
kurde pomiędzy tymi stepami jeszcze brakuje kroku związanego z browarem chyba nie?
-
[architektura] kamienica
materiału takie jak kleint chcial - to jest bardziej wizka koncepcyjna niż projekt prosto do realizacji. Z tymi ludzmi to ja zawsze mam proboblemy :D
-
[architektura] kamienica
Hejos! Tym razem mam do zaprezentowania kamienice, choć trodno to nazwać aktualnie kamienicą - po prostu bedzie budowana w miejscu starej. Projekt jeszcze w fazie konceptu, mieliśmy troszke wolnej ręki w modelu górnej części. Model - Cwieq render, post - ja
-
Scena 3D: Mój pokój
na 3 renderze masz bardzo poprawny shading, szkoda tylko ze szum duży. Popracuj nad modelami
-
Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2
SWRSC 22:27:13 bede jadnak za kolejne 10 minut, lece na klacje [max3d] Max1989 22:27:27 smacznego SWRSC 22:37:37 ok jestem, thanks [max3d] Max1989 22:37:57 myslales o mnie podczas kolacji? : SWRSC 22:38:22 och, tak... słodziłem Tobą herbatkę cukiereczku [max3d] Max1989 22:38:39 och jak milo myszeczko SWRSC 22:38:47 ach [max3d] Max1989 22:39:34 PS: zostales zrzeżony, od dzisiaj nalezysz do parti "gay ok" naszym liderem jest "master gay leader" a twoja ranga to "swrsc gay : *" [max3d] Max1989 22:39:46 niedlugo opanujemy caly swiat
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
a no widzicie, mi sie wygodniej pracuje jak mam gdzie na biurko polozyc plany/rysunki/notatki. To jest stan z rana, w ciagu dnia jest troszke na nim papierów. Generalnie lubie sobie uśiąść do "czystego" stanowiska. Klawiature mam nizej, wysuwana :)
-
Skylight - problem z cieniem...
skylight działa z FinalGatheringiem - i teraz taka zasada: im mniejsze radiusy w FG tym cienie bardziej wyraźne.
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
Świerszczowy desk :) jak zawsze czyscioszek
-
Evermotion - konkurs na scene do testowania materiałów
nielot - jeden modelik, który będzie tak wygladął, aby ładnie na nim przdstawić materiał, łącznie z kilkoma "głąboikościami" dla sss