Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. kome, popieram :) buckety daja satysfakcje :D
  2. NIE BIERZ neo !!! Bądź elo !!! Master, ty wszedzie te buźki :*
  3. No dawajcie w kalambury dzisiaj!!!
  4. wszystkiego naj Hindus :)
  5. SWRSC odpowiedział Vorek → na temat → Fotografia
    nooo, w kazdym poscia na koncu buzki stawia :) taka moja amatorszczyzna, nie znam sie na fotografowaniu, ale sobie pyknąłem ulubione kapsle:
  6. a jakie masz radiusy w FG ustawione?
  7. SWRSC odpowiedział kspl → na temat → mental Ray
    kspl: materiał feligi możesz utworzyć w ten sposób: Mental Ray material > slot SURFACE - wstawiasz shader "Metal (lume)" w którym dostosuj sobie poziom odbić oraz ich blur Jeżeli ośwetlasz scene tak jak mówiłem - samym FG to masz już shaderek dla felgi, ale jeśli uparłeś się na photony, to musisz jeszcze zrobić instance tej mapki (metal lume) w slot "Photon" Z-Brush - heh mi też miło, w prawdzie teraz mało siedze w Szczecinie, ale czasem bywam, możemy wyskoczyć na jakieś piwko :) Pracuje również na vrayu
  8. http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=28412 zapraszam :)
  9. SWRSC odpowiedział P4VV37 → na temat → Work in progress (WIP)
    kurde, coś sie zrypalo :( wczesnie było wlasnie takie industry, takie nawet delikatnie monumentalne, a teraz zrobilo sie cukierkowe i duzo mniejsze. Przydalaby sie jakas dramaturgia
  10. mnie się tez podoba :)
  11. ale kolory oczojebne, mnie zawsze Tweety pouczał "Świerszcz pobaw się renderem w PS, zdejmij troszke nasycenie, zobaczysz będzie lepiej" i zawsze bylo lepiej :)
  12. roślinki coolerskie :) a renderki jak zawsze ZEDowe :)
  13. 20h/ ujęcie? Czym i jak to liczylesz? wizka bardzo ładna, wyraźna, postarałbym się jednak wymazać te kropeczki, bo naprawde duzo psują. 9/10 ogólnie mi się bardzo podoba
  14. SWRSC odpowiedział laci → na temat → V-Ray
    możesz również fakeować DOFa w Photoshopie - renderujesz Zdepth i wstawiasz go jajko maske rozmycia.
  15. nie wiem jaka to scena, ale ja jak mam np. białą podłogę i chcę białe tło żeby nie było widać przejścia to robię tak: nie strzelam fotonami, tylko mam wyłącznie FG z dostosowanym fallofem aby rozjaśnić ciemne miejsca. Podłoge mam dosyć małą, robie render i sprawdzam kolor podłogi na krawędzi. Ten kolor daje w environment i już mam gotowe "studio" A jeżeli masz delikatny czarny pasek na krawędzi podłoża do renderingu to musisz zmniejszyć kontrast AA w mentalu (ten od alpha)
  16. SWRSC odpowiedział Leru → na temat → Wolne dyskusje
    kiedys ćwiczyłem kilka razy w tygodniu taniec polamaniec i taki brzusio sam sie jakos wyrobil. Obecnie za duzo jem i troszke piwka łykam to mi troszkę "przysłoniło" :D
  17. kłamca :)
  18. SWRSC odpowiedział kspl → na temat → mental Ray
    spoko, zapraszam na GG jakbys mial jeszcze jakies problemy
  19. SWRSC odpowiedział kspl → na temat → mental Ray
    zwiększenie liczby sampli w Final Gatheringu zmniejsza ziarnistość shadingu GI. Jak Ci sie długo liczy ten FG to możesz pobawić się Fallofem w ustawieniach FG - konkretnie opcja stop - ustaw tam jakąś małą wartość, renderuj soebi jakiś zacimniony region, jak będzie przejarany to zwiększasz stopniowo parametr stop w FG, aż dojdziesz do zadowalającego efektu i jednocześnie zaoszczędzisz sporo czasu.
  20. SWRSC odpowiedział kspl → na temat → mental Ray
    najprawdopodobniej to od photonów, które w takiej scenie są zupełnie niepotrzebne. Zrób tak: - jako silnik GI zostaw wyłącznie sam Final Gathering. Na początek ustaw go na 100 sampli i max 1.0 / min 0,1 pixel. Pod samochód wstaw jakiś czarny materiał, bo rozumiem, że pod spodem nie masz "podwozia" - zób je, zwykły box wystarczy. Jako światło na początek zostaw sam skylight. Jeśli będziesz chciał renderować finalny obrazek to zmniejsz troszke max/min w FG, np. do 0,5 / 0,05. Sample mozesz zostawić, eventualnie zwiększyć do amx 200. Powinno być dobrze
  21. SWRSC odpowiedział kspl → na temat → mental Ray
    oświetlasz scene photonami? co masz pod samochodem (jaki materiał) Umiejscownie skylighta w sumie nie ma znaczenia
  22. http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=513 Utworek który zaczyna się na odliczaniu 10..9... zna ktoś?
  23. mkk3a, lord_saskybody - wszystkiego naj :)
  24. SWRSC odpowiedział hawrok → na temat → Work in progress (WIP)
    ja bym jeszcze małoego dofa dał :) rozmyc delikatnie barierkę z przodu np.
  25. widać plamy od GI, daj więcej sampli na podłogę bo słabo wyszła.

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.