Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. SWRSC odpowiedział Wilq → na temat → Work in progress (WIP)
    camera correction sie przyda
  2. SWRSC odpowiedział patry → na temat → mental Ray
    i umysłu...
  3. slaver - a oszczędzam, patrz wyżej :) oświetlenie: to białe to rozpraszające szkło za którym jest lampa, dlatego efekt świecenia jest na całej powierzchni, w tym przypadku vRay light, drugi wbudowany w obudowę wanny, do tego 3x IESy Trojkąt, mi chodzi o shading GI oraz poprawnośc świateł. Wiadamo, że niektorych efektow nie uzyskamy na mentalu
  4. ja chyba w polskiej wersji bym sie nie połapał :D wyobrazcie sobie polskiego maxa, to by dopiero było... SPORE UTRUDNIENIE
  5. SWRSC odpowiedział radekD → na temat → mental Ray
    Mozesz testować na jasnym materiale jedynie jakoś shadingu - ustawienia FG, najlepiej jak na sciane dasz materiał MentalRay / surface: DGS (gloss na 0) i w Photon instance tego DGSa. Niestety całe oświelenie testujesz już po nadaniu materiałów, od tego zależy przecież całe GI. Skylight najlepiej regulować mapą HDRI
  6. SWRSC odpowiedział radekD → na temat → mental Ray
    dlaczego na 500? ja bym ustawil na 100 i max/min na 0,5 / 0,05
  7. SWRSC odpowiedział radekD → na temat → mental Ray
    ale on ma przeciez wlasne ustawienia dla photonow w switełkach, tamte są globalne jesli ustawisz na automatyczne dostrojenie.
  8. SWRSC odpowiedział radekD → na temat → mental Ray
    możesz zorbic tak - wywal szkło z okien, przelicz photony do pliku, odrazu zobacz ich gęstość. Później wstaw szyby i wczytaj photony z pliku przy renderowaniu. Innym sposobem jest wstawinia jako szyby materiały Mental ray, w surface dialectric material i w photon to samo. Ale proponuje ten pierwszy, gdyż więcej photonow przeleci do pomieszczenia. Rozsądniejsze jest zamiast area spotów wstawic tuż przy oknach mr_AreaOmni, oczywiście zmin kolor na delikatny niebieski.
  9. hindus - specjalnie dla Ciebie wyrenderuje :) a co do maxwella: imo nie jest to render praktyczny. Oczywiście daje wspaniałe efekty, ale wciąż czasy renderingów są za długie. Mam do wykonania jakies 11 wizek w 2 tygodnie, pomyśl sobei jakbym miał to wszystko renderowac do rozdzialki 2500 x cos tam... SPokojnie mógłbym zapomnieć o zmieszczeniu się w deadline. A zresztą jakbym miał już renderować coś dla siebie w sensie, żebym miał więcej czasu na to to potraktowałbym scene mentalem - niskie min/maxy w FG i masz identyczne GI jak w maxwellu, dodoac do tego jeszcze odpowiednie wartości IESow (nie mowie o gotowcach) i masz IDENTYCZNE światełka jak te od maxwella. Do tego finalny produkt przerenderowany szybciej i bez szumów... a jak wyjdzie MR 3.5 to już całkiem będzie zajawka.
  10. SWRSC odpowiedział radekD → na temat → mental Ray
    nie sluchaj Patry, widze ze on sam nie wie o czym gada. aki mają materiał szyby w oknach? no i pokaz jak rozmieściles światła na scenie i ich ustawienia.
  11. pinknie :)
  12. rurka spustawoa jest, ale na takim ujęciu jej po prostu nie widac. Sister - poczekamy, zobaczymy :)
  13. sisostra - nie mąćmu w głowie, w mentalu to sie inaczej ustawia :)
  14. brakuje mi tylko słonca i delikatnych przepaleń :) dobra robota
  15. pracka może nie pierwsza klasa, ale dosyć klimatyczna :)
  16. ale lewituje w sensie shadingu
  17. a jaki doradzicie cyfrak do 1100zł? fotografia sie az tak nie interesuje zeby wydac więcej, ale cyfrak sie zawsze przyda
  18. a ja ci patry mówie, przytnij FG fallofem, zabaczysz szybciej sie policzy
  19. Master Kiełbaster - thx Mareg G - motywacja :) patry - hmm.... MaGuu - thx, trzeba gdzies postawić babskie pierdoły siwy - racja, moze wstawie tam jakąs roślinkę, pracka aktualnie czeka na akceptacje klienta, więc możliwy ponowny rendering arch515 - wierz mi że istnieją takie 7cm, brałem z katalogu, niestety nie posiadam nazwy kolekcji. Z wzornictwem bateri masz racje, przyznaję :) mam naprawde mało zcasu na te wiz (jakies 10 w dwa tygodnie) więc samo mówi za siebie) Lis - lampa Tomuś - cyfraka właśnie kupuje, więc nie moglem zrobić fotki erwfed - thx Tores - ja zawsze nosze ze sobą, w kieszeni :)
  20. a poza tym omni jako słonce to strata photonów
  21. Witam, Przedstawiam najnowszą prackę, czasu na doszlifowanie nie mam - komercyjny projekt, beda jeszcze inne wiz, niektóre może jeszcze zamieszcze na forum. Zapraszam do oceny zarówno renderingu jak i konceptu. Płytki pochodzą z kolekcji ceramiki Paradyż. Pozdrawiam, SWRSC
  22. pierwszy ok, ale z drugim jest coś nie tak, ta lampa mi wszystko psuje :/
  23. świetna pracka, - dla poprawienia myśle, że dobry efekt dałoby jakbyś ten parkiecik zrobił jako modele a nie tylko nalozyl texturke, dodałoby to troszkę realizmu (chodzi o delikatne rowki + mały bump). Dałbym jeszcze delikatnego DOFa, ale takiego naprawde delikatnego Co wam chopaki w oświetleniu nie pasuje?
  24. ten filmik pokazujący nowego mentala dosłownie powala, jak w przypadku mentala 3.3 i 3.4 zmieniło się praktycznie samplowanie FG tak teraz mamy tyle nowych funkcji, że ho ho
  25. max9 mental ray Improvements mental ray rendering has been improved on multiple levels. The render settings are more intuitive and get excellent results very quickly. A new daylight system has been added as well as some powerfull new shaders which make everything from design viz to digital environments much easier and more realistic. Hmmm, ciekawe :)

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.