Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Referencje
    damn, potrzebne mi to na wczoraj :(
  2. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → Referencje
    tak, do interiorów modernistycznych, wlasnie take abstrakcje
  3. Szukam obrazów modernistycznych na których są takie "abstarkcyjne bazgroły" może ktoś mi pomoc?
  4. ognisty: a tak na faze :) (spoko, tak mialo byc - klient) OŚWIETLENIE NOCNE Kilka osób pytalo mnie jak uzyskać takie oświetlenie w scenie nocnej, więc wyjaśniam: Mieszanie w scenach nocnych bardzo ciepłych kolorów z małą nutką zimnego niebieskiego da nam bardzo ciekawy efekt i klimat. Dodatkowo zimny kolor potęguje kontrast z ciepłym co jest bardzo ważne. sprawa IES-ów: w scenie nie użyłem ani jednego vRay lighta. To co widzicie to same IESy. Lampki nocne to photometric light (free point) z wstawionym jakimś tam IESem, lecz temperatura koloru zmniejszona jest do najmniejszej możliwej wartości - dzięki temu światełko ma zabarwienbie czerwonawe. Powiecie "no tak, ale ja nie widze tej czerwieni" - fakt, ale ogolna intensywanośc światła jest tylko delikatnie zmniejszona - takie połączenie wraz z niską temperaturą koloru doda scenie więcej ciepłego klimatu. We wnękach wstawilem także IESY, lecz o bardzo malym natężeniu ogolnym i temperaturze ustawioną na zimny niebieski - te światła mają bardzo mały wpływ na ogolne oświetlenie wnętrza. Sprawa environmenta w ustawieniach vRaya zaznaczyłem overwrite max`s environment, tam wstawilem inetnsywny niebieski kolor i podkręcilem multiplier do bodajże 15 - z tąd ta niebieska, księzycowa poświata (imo za intensywna :D) Photoshop:Całość po wyrenderowaniu zyskała bardzo ciepły klimat, który jeszcze podbiłem w PS dodatkowo wzmacniając kontrast. Retusz był naprawde minimalny. Mam nadzieje, że te małe wskazówki się przydadzą, pozdrawiam
  5. za oknem masz piękny, słoneczny dzionek a we wnętrzu? hmmm... na moje oko przewaza światło sztuczne :(
  6. SWRSC odpowiedział ttaaddeekk → na temat → mental Ray
    Hindus: :) Karrde: do SSS Fast SKin nie sa potrzebne fotony, efejt sss uzyskasz spokojnie bez nich. Dopiero sss physic wymaga fotonow. Co do diagramu to tak jak powiedział Karrde - nie wstawilem go po to, żebyście mieli już gotowca materiał, ale po to, żeby sameu pokombinować troszke - dzięki temu więcej się nauczycie. Diagram wyjaśnia która opcja ustawień materiału odpowiada dokłądnie za jaki element. Pozdrawiam
  7. SWRSC odpowiedział ttaaddeekk → na temat → mental Ray
    ttaaddeekk: Zamieszczam diagram, który może okazać się Ci pomocny w ustawieniu tego materiału. Przeanalizuj go sobioe, więcej informacji na ten temat znajdziesz w helpie od MentalRaya. Nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać ale generalnie mapka HDRI + wysokie samplowanie + dobre oświetlenie sprawiają, że zaczyna to jakoś wyglądac (oczywiści po poprzedni podrasowaniu materiału)
  8. SWRSC odpowiedział rkwon → na temat → mental Ray
    mozna wsadzic wyłącznie do environmentu i w opcjach skylighta zaznaczyc zeby kolor pobieral z environmenta.
  9. SWRSC odpowiedział ttaaddeekk → na temat → mental Ray
    masz go MentalRayu, dokladnie taki jak nazwales watek...
  10. Troszke za mały sampling - widac najbardziej pod parapetem. Na lampkach masz za jasny kolor, poza tym powinieneś postarać się o zmiane kolorystyki światła - dzięki temu Twoja scena może nabrać badzieł ciepłych i co najważniejsze - żywych kolorów. Za oknem masz zachod... niestety nie uwzględniłes tego w oświetleniu sceny :(
  11. Troszke za mocna ta poświata za modelami. Ogolnie mi się podoba, choć pokusiłbym się o jakis specular z glowem :) Tak czy siek ładnie :)
  12. Ukash: wybacz, ale to komercyjny projekt, wiec w kwestii układu mebli ja nie mam nic do gadania. Ja tu tylko sprzątam :D Niedlugo zamieszcze następną wersję z innym umeblowaniem, bardziej "modern"
  13. moze nie making of, ale niedlugo zaprezentuje tutorial na temet oświetlania scen interior za pomocą dowolnego rendera (omowie techniki z fizycznego punktu widzenia) Pozdrawiam
  14. SWRSC odpowiedział odpowiedź w temacie → Work in progress (WIP)
    i brakuje budki z napojami :)
  15. nie, to światło księzyca w pełni :)
  16. spejalnie dla Tweetego :)
  17. Tweety: wersja nocna też będzie :) schottkey: powodzenia :) .:qba:. : dzięki :) następna wersja będzie z innymi meblami i wystrojem Poprawki do ujęcia pierwszego:
  18. Drugie ujęcie, zmienilem kilka rzeczy.
  19. ech, musze wymienic meble na bardzie wysublimowane. Dywan tez odpadł :D
  20. przekroje znajdziecie bardzo często na stronach producentow okien - dokladne rysunki, blueprinty :)
  21. SWRSC odpowiedział slizgi → na temat → Work in progress (WIP)
    nom, popracuj nad ziemią, w finalnym renderku widzi mi się ładne specular - imo ladnie wyjdzie.
  22. hej, nowa scenka, jutro wrzuce kolejne ujecia. Modele nie moje, praktycznie postawilem tyko sciany, bo deadline bardzo maly. Daje tak tylko, do oceny wyłącznie oświetlenie. vRay Render, 1x vRayLight mlt. 2,0 ustawienia rendera praktycznie standardowe
  23. Heh, to i ja cos pokaze: Pierwsza pracka po odpaleniu maxa, robilem ja z tutoriala z Chipa :) czas 3 dni Druga pracka, to juz z głowy (choc nie dokonca, bo pociag zainspirowala Syberia), na podstawie umiejętności nabytych przy pierwszej pracy :) czas - 7dni
  24. ustaw większą głębię przenikania zeby efekt był bardziej widoczny
  25. Jak w temacie - czym otworzyć obiekt 3D w formacie .PLA?

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.