Zawartość dodana przez SWRSC
-
Szukam modernistycznych obrazów
damn, potrzebne mi to na wczoraj :(
-
Szukam modernistycznych obrazów
tak, do interiorów modernistycznych, wlasnie take abstrakcje
-
Szukam modernistycznych obrazów
Szukam obrazów modernistycznych na których są takie "abstarkcyjne bazgroły" może ktoś mi pomoc?
-
Scena 3D: apartament hotelowy
ognisty: a tak na faze :) (spoko, tak mialo byc - klient) OŚWIETLENIE NOCNE Kilka osób pytalo mnie jak uzyskać takie oświetlenie w scenie nocnej, więc wyjaśniam: Mieszanie w scenach nocnych bardzo ciepłych kolorów z małą nutką zimnego niebieskiego da nam bardzo ciekawy efekt i klimat. Dodatkowo zimny kolor potęguje kontrast z ciepłym co jest bardzo ważne. sprawa IES-ów: w scenie nie użyłem ani jednego vRay lighta. To co widzicie to same IESy. Lampki nocne to photometric light (free point) z wstawionym jakimś tam IESem, lecz temperatura koloru zmniejszona jest do najmniejszej możliwej wartości - dzięki temu światełko ma zabarwienbie czerwonawe. Powiecie "no tak, ale ja nie widze tej czerwieni" - fakt, ale ogolna intensywanośc światła jest tylko delikatnie zmniejszona - takie połączenie wraz z niską temperaturą koloru doda scenie więcej ciepłego klimatu. We wnękach wstawilem także IESY, lecz o bardzo malym natężeniu ogolnym i temperaturze ustawioną na zimny niebieski - te światła mają bardzo mały wpływ na ogolne oświetlenie wnętrza. Sprawa environmenta w ustawieniach vRaya zaznaczyłem overwrite max`s environment, tam wstawilem inetnsywny niebieski kolor i podkręcilem multiplier do bodajże 15 - z tąd ta niebieska, księzycowa poświata (imo za intensywna :D) Photoshop:Całość po wyrenderowaniu zyskała bardzo ciepły klimat, który jeszcze podbiłem w PS dodatkowo wzmacniając kontrast. Retusz był naprawde minimalny. Mam nadzieje, że te małe wskazówki się przydadzą, pozdrawiam
-
Scena 3D: Salon
za oknem masz piękny, słoneczny dzionek a we wnętrzu? hmmm... na moje oko przewaza światło sztuczne :(
-
SSS skin material
Hindus: :) Karrde: do SSS Fast SKin nie sa potrzebne fotony, efejt sss uzyskasz spokojnie bez nich. Dopiero sss physic wymaga fotonow. Co do diagramu to tak jak powiedział Karrde - nie wstawilem go po to, żebyście mieli już gotowca materiał, ale po to, żeby sameu pokombinować troszke - dzięki temu więcej się nauczycie. Diagram wyjaśnia która opcja ustawień materiału odpowiada dokłądnie za jaki element. Pozdrawiam
-
SSS skin material
ttaaddeekk: Zamieszczam diagram, który może okazać się Ci pomocny w ustawieniu tego materiału. Przeanalizuj go sobioe, więcej informacji na ten temat znajdziesz w helpie od MentalRaya. Nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać ale generalnie mapka HDRI + wysokie samplowanie + dobre oświetlenie sprawiają, że zaczyna to jakoś wyglądac (oczywiści po poprzedni podrasowaniu materiału)
-
Hdri
mozna wsadzic wyłącznie do environmentu i w opcjach skylighta zaznaczyc zeby kolor pobieral z environmenta.
-
SSS skin material
masz go MentalRayu, dokladnie taki jak nazwales watek...
-
Scena 3D: pokój hotelowy
Troszke za mały sampling - widac najbardziej pod parapetem. Na lampkach masz za jasny kolor, poza tym powinieneś postarać się o zmiane kolorystyki światła - dzięki temu Twoja scena może nabrać badzieł ciepłych i co najważniejsze - żywych kolorów. Za oknem masz zachod... niestety nie uwzględniłes tego w oświetleniu sceny :(
-
Obiekt 3D: Sony Ericsson k700i
Troszke za mocna ta poświata za modelami. Ogolnie mi się podoba, choć pokusiłbym się o jakis specular z glowem :) Tak czy siek ładnie :)
-
Scena 3D: apartament hotelowy
Ukash: wybacz, ale to komercyjny projekt, wiec w kwestii układu mebli ja nie mam nic do gadania. Ja tu tylko sprzątam :D Niedlugo zamieszcze następną wersję z innym umeblowaniem, bardziej "modern"
-
Scena 3D: apartament hotelowy
moze nie making of, ale niedlugo zaprezentuje tutorial na temet oświetlania scen interior za pomocą dowolnego rendera (omowie techniki z fizycznego punktu widzenia) Pozdrawiam
-
Scena 3D: Stadion
i brakuje budki z napojami :)
-
Scena 3D: apartament hotelowy
nie, to światło księzyca w pełni :)
-
Scena 3D: apartament hotelowy
spejalnie dla Tweetego :)
-
Scena 3D: apartament hotelowy
Tweety: wersja nocna też będzie :) schottkey: powodzenia :) .:qba:. : dzięki :) następna wersja będzie z innymi meblami i wystrojem Poprawki do ujęcia pierwszego:
-
Scena 3D: apartament hotelowy
Drugie ujęcie, zmienilem kilka rzeczy.
-
Scena 3D: apartament hotelowy
ech, musze wymienic meble na bardzie wysublimowane. Dywan tez odpadł :D
-
Obiekt 3D: przekrój okna
przekroje znajdziecie bardzo często na stronach producentow okien - dokladne rysunki, blueprinty :)
-
Scena 3D: bocznica
nom, popracuj nad ziemią, w finalnym renderku widzi mi się ładne specular - imo ladnie wyjdzie.
-
Scena 3D: apartament hotelowy
hej, nowa scenka, jutro wrzuce kolejne ujecia. Modele nie moje, praktycznie postawilem tyko sciany, bo deadline bardzo maly. Daje tak tylko, do oceny wyłącznie oświetlenie. vRay Render, 1x vRayLight mlt. 2,0 ustawienia rendera praktycznie standardowe
-
Sceny 3D: RETRO: Jak zaczynalem, czyli poczatki poczatku.
Heh, to i ja cos pokaze: Pierwsza pracka po odpaleniu maxa, robilem ja z tutoriala z Chipa :) czas 3 dni Druga pracka, to juz z głowy (choc nie dokonca, bo pociag zainspirowala Syberia), na podstawie umiejętności nabytych przy pierwszej pracy :) czas - 7dni
-
Sub Surface Scattering contest
ustaw większą głębię przenikania zeby efekt był bardziej widoczny
-
format .PLA - czym otworzyć?
Jak w temacie - czym otworzyć obiekt 3D w formacie .PLA?