Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. SWRSC odpowiedział karlos18 → na temat → Wolne dyskusje
    kurt_hectic: ale jedynie z ustnej, wlasnie szkole jednego delikwenta do niej :)
  2. SWRSC odpowiedział arturros → na temat → Wolne dyskusje
    sieciowo tez mozna :D
  3. kamienie? super-ekstra-wypasione szkielka wyjęte z kolorowych okularów babci :) Glass material z podkręconym IOR. Troszke wypustkow, zeby jakos to wyglądalo. CO do obrączek to widzialem gdzies takie na jakims jpg. Moze znajde to zamieszcze, tylko wlasnie te szkielka tam chyba byly inne.
  4. szybciej by bylo, ale shading slabszy wychodzil, sprawdzalem
  5. jakies 2h, MentalRay, photony GI, FinalGathering (5/0.5), sampling 1/64, samling na srebrze 32.
  6. velrod zgadzam sie z Toba i po części z Hindusem też. Jednak nie warto liczyć na to, że klient bardzo doceni Twoj wkład, naprawde zadko tak sie zdaza. Warto rowniez zawolac troszke mniej (lecz bez przesady), wtedy naprawde jest mozliwosc dalszej wspolpracy, a jak się już pokaże jakiś dobry poziom projektów to już całkiem zapunktujemy. Ale to, ile siedzieliśmy nad projektem klient ma naprawde gdzies, liczy sie efekt koncowy. Druga kwestia to sposób podejścia do klienta, tzn. rozmowy, maile, telefony itp. Nie możemy dać po sobie znać, że się zgadzamy na wszystko, bo jeśli tak uczynimy - przygotujcie się na mase poprawek w projekcie. Warto czasem postawić się i obronić własne zdanie. Ja wyceniam projekty na podstawie mojego wkładu pracy, oraz dodaje do stawki coś ekstra jeśli klient kasiasty. Czasem naprawde są okazje na zgarniecie niezlej kasy za jakis 30min shit - kilka postow wczesniej pisalem o jednym z takich projektow.
  7. ech, musialbym jeszcze raz renderowac bo juz nie mam na dysku wersji bez noise, jak bedzie troszke czasu to przerenderuje w mniejszej rozdzialce
  8. tak, glare jest :)
  9. taki speed: EDIT: troszke zmniejszylem noise MentalRay
  10. firanka jakas nie teges i cos mi nie pasuje z oswietleniem, zmien kolory swiatel
  11. SWRSC odpowiedział flashmaster → na temat → V-Ray
    zaznacz opcje multiframe incremental
  12. a mi wlasnie padła maszyna, mialem za slaby zasilacz 350W (P D 3Ghz dual core, 2gb dual ram geil) mam nadzieje ze to tylko zasilacz padł, boje się ze reszta też :( EDIT: na sczezście tylko zasilacz sie spalil, wymienilem na mocniejszy i pozadnej firmy.
  13. no widzisz daymon - odrazu lepiej :)
  14. SWRSC odpowiedział SWRSC → na temat → mental Ray
    uhh, myslelm ze obsluguje :( no trudno trezba bedzie fejkowac
  15. Czy ktoś wie jak uzyskać efekt (nie fake) Dispersion w MentalRay. Chodzi mi dokłądnie o rozszczepienie swiatla tak, zeby przechodzac przez np. diament rzucalo kolorową kaustykę.
  16. mało, w sumie nie wiemy jaką jakość renderów oferujesz, ale jak dla mnie mało.
  17. SWRSC odpowiedział karlos18 → na temat → Wolne dyskusje
    jeśli ktoś ma problemy z przygotowaniem sie na ustną z polaka - moje GG 1039133, a najlepiej juz skype - swrsc.pl Moge dać kilka cennych rad
  18. MentalRay 3.4 jedynie diamenty rzucają kaustyke, fotonów jest jakies 60 000 000, samplowanie kaustyki na 70.
  19. SWRSC odpowiedział Szyna07 → na temat → Modeling
    render to pliku klatak po klatce to najbardziej optymalne rozwiązanie z wielu przyczyn. Choćby z takie, ze gdy w taki sposob renderujemy, to przy awari nie tracimy calej animacji. Dodatkowo mamy pozniej wieksza kontrole nad klatkami, predkoscia animacji itp.
  20. podłoga jakaś przepalona, na pierwszym renderze swiatło sztuczne ma złą temperaturę - z takich swietlowek idzie zimniejsze swiatlo, wersja dzienna nie uwzgladnia swiatla nieba...
  21. troszke pospieszyles sie, za pusto, nic sie nie dzieje, dodalbym jakies reklamy itp...
  22. SWRSC odpowiedział kongo → na temat → mental Ray
    http://www.ag.bocznica.org/AskGoogle.gif Moderator : sprawdz tutaj http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=21025
  23. SWRSC odpowiedział Marcin → na temat → Rendering / Lighting / Shading
    zgadzam się z Marcinem, klienci często zmieniają koncepcje, więc czas renderu jak dla mnie odgrywa ogromną rolę. PS. wszystkie ostatnie wiz jakie pokazalem na forum to czasy okolo 1h na P4 d 3ghz dual core, 2gb dual ramu w 1500 na xxxx.
  24. SWRSC odpowiedział Marcin → na temat → Rendering / Lighting / Shading
    cienie od lampki i doniczki to przeciez nie GI shading...
  25. a ile wykonałeś renderow testowych? ten jeden? imo powinienes troszke pokabinowac sam z ustawieniami materialu, tak sie szybciej nauczysz obslugi. Nie lec z wszystkim na forum, nie schodź na ciemną stronę mocy :) ustaw ciemniejsze diffuse

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.