Zawartość dodana przez SWRSC
-
[scena 3D] lobby
Witam, postawnowilem zrobic cos wiekszego i oto przedstawiam nowa scenke "lobby", dodam jeszcze do niej ludziki w PS. Nie wiem czy odwaze sie na jeszcze jeden rendering w razie poprawek bo mam kupe roboty o render trwał aż 17 godzin!!! Także raczej będązmiany only w PS. Pozdrawiam
-
jak rozpoznac wkret na zlecenie
heh, spoko, sprawdzile ich stronke, mają już tą wizke, ale strasznie biedną... zrobie ją , ale perfidnie zabezpiecze paskami i znakami wodnymi :)
-
jak rozpoznac wkret na zlecenie
Heh, ostatnio dostałem oferte od firmy: chcą, żebym wykonał dla nich "probny" rendering żeby mogli sprawdzic moje możliwości (portfolio już dawno do nich wysłałem). Scena sklepu Triumph (dostarczyli textury na reklamy triumpha, co juz jest dziwne) dali kilka modeli i napisali, ze są one źle wysklaowane po to zebym mogl sie nimi pobawic, zeby oczywiscie mogli sprawdzic moj poziom. Dali dokładny termin ukończenia pracy, napisali ze od tego rendera zależy dalsze postępowanie.... Co wy na to?
-
Scena 3d: Wizualizacje
Niezły render jeśli chodzi o salon :) Nie podoba mi sie dywan, jest chyba za bały, sprawia wrażenie świecącego. Uchwyty od mebli kuchennych na 3 renderku - ja nie wiem jak miałbym za to złapać i otworzyć coś :) Przy roletach nie ma żadnego sznureczka, czy tych śmiesznych koralików za ktore można pociągnoąć i oposcic/podciągnąć roletę... i jeszcze roślinka - dwa identyczne modele :) Ogolnie bardzo ładnie, jeszcze tylko poprawić modele i by było super
-
Plugin tworzacy rośliny
Jaki plugin jest najlepszy do tworzenia roślinek dla wnętrz mieszkań czy też powierzchnii biurowych? Te za free jak i za monety
-
[Scena 3D] Salon
Nowy render, obiecane poprawki:
-
[Scena 3D] Salon
wlasnie renderuje jeszcze jedną wersje, specjalnie dla Vorka :) (bez IESow), chyba bedzie lepiej, wstawilem jeszcze rolety w okna, bo na scianie tak troche glupio :)
-
[Scena 3D] Salon
Poprawiłem co niece, ale według mnie to jeszcze nie to, co o tym sądzicie:
-
[Scena 3D] Salon
ech nie moglem znaleźć odpowiedniego tla do okien :/ Prosze o krytyke rendera, bo dopiero sie ucze vRaya, to moja 3 praca na tym systemi... Pozdrawiam
-
Scena 3D: |Wizualizacja| 3 pomieszczenia
a mi sie nie podoba ta sofa, jakbym mial na niej siedzie dluzej niz 5 minut to bym sie szybke zestarzał...
-
Neostrada TP 6Mb/s
Bo niektorzy bawią sie w taką zabawe: Kto uzbieraw ięcej filmow :) pol obejrzy, pol nie, ale przed kolegami sie pochwali swoim zbiorem :)
-
[scena 3D] Office
optymalizacja, juz probawalem, w kazdej pracce i co z tego mi wyszlo? Jesli chce stosowac materialy z shiny (zeby ladne refleksy wychodzily) to renderuje sie strasznie dlugo. W jednej pracce udalo mi sie uzyskac czas 4:47h (BRW) nie wiem jak to zrobilem. Sluchaj Greg_jg, naprawde mam już dosyć szperania w google jak i smamym maxie (a wierz mi, ze bylo tego duuuzo). :(
-
[scena 3D] Office
No wlasnie, widzisz greg_jg Mental jest zajefajny, ma sie pelna kontrole nad fotonami energia itd. Ale kiedy na scene dasz wszystkie mentalowskie materialy, dasz wartości shiny na materialy, ustwisz FG na jakość, odpalasz render, idziesz spać, wstajesz rano i jeszcze czekasz na render. 12 godzin (Laznia) to dla mnie za dużo tym bardziej jak powiedzmy jeden material bedzie skopany przypadkiem i co? Kolejne 12 godzin... Nie mowie, że zaniecham Mentala ale już mam dosyć tych długich oczekiwań na render. vRay oferuje szybki i ładny render przy zmianie kilku ustawień > poleciałem na łatwizne :( bo na tym renderze praktycznie każdmy może tworzyć ładne wizualki po kilku tutorialach i 5-6 godzinach pracy przy testach. A MentalRay? tu trzeba już wiedzy, zabawy i to właśnie w nim lubie. A na dodatek mentalowskie materiały dla mnie wygrywają - mistrzostwo! Troszke się rozpisałem :) Pozdrawiam
-
[scena 3D] Office
Cienie od tablicy widac dokladnie na czarnych pulkach...A co do blatu to tal ma byc, bo caly stol jest z archmodels. Pokąbinuje jeszcze z IESami.
-
[scena 3D] Office
Helo! To jest moja pierwsza pracka w vRayu, wczesniej bawilem się Mentalem, ale stwierdzilem, że rendery trwają zbyt długo (12 godzinek np.) więc trzeba przerzucić się na coś szybszego. Dopiero się uczę tego rendera (w sumie wiadomości z Mentala troszeczke się przydają), ale prosiłbym o komentarze odnośnie oświetlenia, ogolnie rendera, z pewnością bardzo mi się to przyda w kolejnej pracy. Pozdrawiam
-
Co ćwiczycie ?
A ja sobie breakDance trenuje :)
-
Final Gather
Wielkie dzięki!!! CO do lenistwa, to sie mylisz, bo wykonywalem mase testu, ale za chiny nie moglem do tego dojąś. Wyliczanie tej wartości kobinowalem po matematycznemu, bo uwzględnialem wysokość (ktora z reguly jest mniejsza), nie doszedlem do tego, ze poprostu dwa najdalsze punkty... ale przynajmniej nie poszly Twoje wypociny na marne, bo na pewno wielu skozysta z tego postu. Jeszcze raz wielkie dzięki Masta-Mentalowcu :)
-
Final Gather
jak najlepiej ustawiać min/max radius? Mam np. wnętrze budynku około 45m/70m/wysokość 20m. Czy jezeli włączona jest opcja radii in pixels to rodzielczość rendera ma wpływ na min/max radius w FG? Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat, wiem tylko, że max radius powinien wynosic 10% sceny, ale jak mam to wyliczyć z moich wartości (45/70/20)? Czy moze mi ktos to dobrze wytłumaczyć? Z góry dziękuję :)
-
scena 3d: Domowa galeria
Cwieq do cholery! Kiedy zaczniesz doprowadzacv swoje scenki do końca!? Bierzesz sie za projekt, ale go nie konczysz bo chcesz pobawic sie oswietleniem... Mimo, ze renderki wygladaja ladnie, to za malo w nich szczegolow - takie jednodniowe scenki robione z nodow (a moze z braku pomyslów?) to nie scena robiona na potrzeby gierki, nie jestes ograniczony obiektami, sprzetem, wiec pokaz na co Cie stać! No i popracuj jeszcze nad materialami i photoshopem, bo panele na 1 renderze są jakos tak rownolegle polozone :) To nie byla tyrka tylko, powiedzmy "upomnienie" Pozdrawiam
-
W czym to było zrobione ?
np. na stronie Mental Images jest spis większości większych produkcji gdzie wykorzysrtywano ten render. Na napisach koncowych też jest dużo informacji, np w "immortal" jest logo Maya :)
-
Pojazd 3D: AT-AT
A co ta za wgiącie ciągnące sie przez całą prackę pionowo? Tak jakby skanowana byla pracka, a ten brud na niebie?
-
Ilosc fotonów a Final Gathering
Wydaje mi sie, ze to cos od materialów, bo kiedy wykonalem render z GI i FG taki, że dla wszystkich obiektów przypisalem defaultowy material maxa (ten szary standart material) to plam nie bylo. Teraz problem o jakie materialy chodzi!!! Moze cos w ustawieniach materialow robie nie tak?
-
Ilosc fotonów a Final Gathering
Cos takiego (sam dorysowalem te plamy bo nie mam rzadnego rendera na zywca, zawsze kiedy powstaje takie cos to canceluje proces), ale jak ktos juz mial tekie cos to sie skuma, bo wyglada to prawie identycznie, tylko krawedzie plam sa perfidnie spikselowane - postrzępione)
-
Poszukuję zdjęcia zatłumionej ulicy
Poszukuję zdjęcia ruchliwej ulicy gdzie będzie widać bardzo duży tłum ludzi, najlepiej na wprost do twarzy przechodniów. Z góry dziękuję
-
Ilosc fotonów a Final Gathering
Dzienks :) Jeszcze jedno: Często mam problemy ze sceną jak robie w mentalu (najczęściej ze scenami interior), kiedy włącze FG to powstają na renderze czarne plamy (perfidny black, z postrzępionymi krawędziemi - pikseloza krawędzi, nie tonowane, idealny czarny kolor). Nie wiem od czego to może powstawać!? Przy samym GI plam nie ma, ale przy FG są one okropne! Nie mam rzadnych przykładowych renderów bo jak widze, że coś takiego powstaje to canceluje proces... Ale bez problemu moglbym odtworzyc takie cos w paincie :) Miał ktoś już takie problemy? To bardzo irytujące, bo mam kilka scen już gotowych, tylko trzeba je wyrenderować, ale nie mam sposobu na te pieprzone plamy... PLIZZZ HELP ME!!!