Jump to content

Morbid Karbid

Members
 • Content Count

  871
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Morbid Karbid

 1. Olaf, spoko rozumiem o co Ci chodzi. Animacja jest tak dynamiczna, że stosowanie automatów w stylu bevel totalnie się nie sprawdza, bo automat by zadziałał dobrze tylko w kilku klatkach. Jest tu sporo automatyzmów, których z racji ukrytej technologii nie widzicie, ale sednem jest praca artysty, jego smak, wyczucie kształtu, dynamiki. Uwierz mi, że stosunek unikalności do kosztu jest tutaj nadal bardzo korzystny i porównując to np do Papermana wzbudzamy uśmiech zadowolenia na twarzy księgowego. Maciek Gliwa, Reanimator: HAHA - to, że dajecie się nabrać to naprawdę wielki komplement. Chociaż podobieństwo do 3D to efekt uboczny. Generalnie jedynym obiektem 3D jest powóz. Jest też trochę projekcji na uproszczone 3D. Animacja jest mega tradycyjna. Ale obejrzyjcie sobie animację np konia jak się wspinają na górę. Zrobił to Fernando Moro, który jest geniuszem animacji zwierząt i tę scenę zrobił bez referencji. Odjazd. Poczytajcie co reżyser ma na ten temat do powiedznia: http://www.cartoonbrew.com/interviews/sergio-pablos-talks-about-his-stunning-hand-drawn-project-klaus-exclusive-113621.html
 2. Sprostowanie do info ze strony głównej: film nie jest jeszcze w fazie produkcji. To jest dopiero teaser/proof of concept. Olaf, bevel nie ma tu nic do roboty, a przyrównując naszą technologię do tego prostego efektu ranisz moje serce :)
 3. Ja czyli Marcin Jakubowski razem z Szymonem Biernackim jako production designerzy odpowiadamy za stronę wizualną tego projektu. Zapraszam również na stronę studia SPA (Sergio Pablos Animation), w którym pracujemy. http://thespastudios.com
 4. Na moim procesorze i5 strasznie wolno chodzi. Nawet kiedy nic nie robię obciążenie procesora sięga 25%. Jednakowoż kupiłem w ramach wsparcia twórców, bo zapowiada się fajnie.
 5. ja cie.. Nad shaderami skóry to jakiś psychopata musiał siedzieć. Mi się podoba taki teatralny klimat - niby bitwa na otwartym polu, ale jakoś tak ciasno, duszno i przytłaczająco.
 6. Dlaczego Chewbacca się nie postarzał? ;) Nie mogę się doczekać.
 7. Coraz lepiej się tu dzieje w tej teczce.
 8. Bigle, dałeś czadu. Rysuneczki klasa, czysta przyjemność na nie popatrzeć. Mam nadzieję, że zainspiruje to młodzież do nauki rysowania, a nie podpieprzania fot z internetu.
 9. Fajnie Artur. Najbardziej podobają mi się czarno-białe głowy i śmieciarka, która ma bardzo filmowy charakter.
 10. Krok w kierunku fabuły? Trzymam kciuki i dołączam do tłumu oczekujących, bo klimat sprzedał się świetnie w tym trailerze.
 11. W tych postaciach jest tyle mocy, że aż ciarki przechodzą. Mocniejsze niż każdy władca ciemności, których setki widzi się w necie.
 12. Meeega inspirujące. Fantastyczne użycie światła i atmosfery zamiast gigabitów tekstur i detali.
 13. Gratulacje dla Artura i Mikołaja. Chłopaki włożyli sporo energii w to przedsięwzięcie. No i gratulacje dla malarzy, kórzy z poziomu "rzemieślników" awansowali na "artystów" ;)
 14. Na remake'u robota widać przypływ skilla :) Bardzo mi się podoba ten obrazek, choć ze światłem można by bardziej poszaleć. I trochę wilgoci by nie zaszkodziło.
 15. Bardzo obiecujące te rzeczy. Będę obserwował. Tylko wrzucaj coś żeby było co obserwować.
 16. Fajnie. Tylko kurna gdzie giwera, wielki dwuręczny miecz i iskry na pierwszym planie? :) Jesteś pewien, że z oczami wszystko gra? Mi się wydaje, że skoro jedna źrenica jest mniej więcej na środku to i druga też tak powinna być skierowana.
 17. Super te koty! Te oleiste pacnięcia robisz smużeniem, czy taki od razu fajny brush? A może podkład był rozmyty i to jego pozostałość tak wychodzi?
 18. Ja pierdziu, co za czad. Wygląda jakby tu był jakiś prawdziwy motion blur i DOF, a nie jakiś filtr aplikowany na koniec. Następna sprawa to miękkie światło. Symulacje, atmosfera, ruch i ujęcia kamery - to wszystko razem wzięte daje to niesamowite wrażenie.
 19. Fajnie, choć jak już się widziało podobne wcześniej to tyłka nie urywa. W tej stylistyce udało Ci się osiągnąć sporo. Jak dostaniesz inne propozycje to nie odrzucaj, czas podnieść sobie poprzeczkę. A i jeszcze jedno. Większość twarzy wygląda jak jakieś stare babcie z przystanku PKS. Weź coś popracuj nad stylizacją :)
 20. Całkiem spoko ten Perspective Warp. Do tej pory musiałem wycinać ręcznie plany i je przekształcać osobno starając się to dopasować na krawędzie styku "na oko". Teraz to się robi automatycznie. Ale dla mnie jeszcze za mało, żeby przejść na tę cholerną chmurę.
 21. A czy trzeba było mieć konto na Behance, żeby tam wejść? Jakiś bramkarz pytał o login czy coś? :) Jeśli nie przegapię to następnym razem chętnie bym się pojawił, bo teraz ta informacja nie dotarła.
 22. O niezłe. Zwłaszcza 3 i 4 z pierwszego posta. Klimat i kolorki bardzo smaczne. Bajkowo, jest historia, spokojnie mogłoby to służyć jako ilustracja albo koncept do filmu animowanego. W 3 za bardzo oszukałaś cienie. Należałoby bardziej przemyśleć kompozycję jeśli chcesz koniecznie twarze w świetle. Krzywa pani z laserami wyraźnie słabiej. Po pierwsze pomysł, że należy robić jak wszyscy inni... Większość digital artystów nie umie rysować i ratują się właśnie takimi pomysłami jak super wyrenderowany ślad od lasera czy pierdyliard detali w każdym pikselu. Kompozycja jest tu totalnie chaotyczna, przekaz jest właściwie niejasny, a flarę w tle to już zostawię bez komentarza :) Generalnie są tu jakieś przebłyski magii i chętnie będę zaglądał jeśli będziesz dalej wrzucać. BTW jakie studia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy