Skocz do zawartości

short film keloid


jefim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z opisu:

 

Keloid is not about robots, it is about men.

 

Taaa.

 

Wygląda to świetnie, ale nie widzę tam żadnej ciekawej historii. Jako techniczny spec-film się jak najbardziej sprawdza (twórcy pokazali naprawdę duże umiejętności), jako short-film już nie.

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazga!

 

Może nie będzie super historii ale wizualnie powala.

Niesamowita jakość ujęć, Ekipa ma spore umiejętności i warsztat.

 

Kiedyś widziałem tego zajawkę i już wtedy nie mogłem się na to napatrzeć ale teraz klasa, naprawdę kawał świetnego materiału. MaxymilianMax właśnie o tym myślałem :)

 

Pomysł o którym wspomina Rozpustelnik czyli nawiązanie do obecnych trendów wojskowych, moim zdaniem bardzo dobry kierunek.

Myślę, że dzięki temu też animka ma szanse nie zginąć za szybko w "szufladzie" z innymi androidami, robotami, mechami, transformerami itp.

Edytowane przez MichalNowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ogromne rozczarowanie.

Rok temu teaser mnie powalił klimatem. świetna była muzyka. Świetne budowanie klimatu kilkoma tekstami. Niedopowiedziane. Czekałem na więcej.

A tutaj? Podróbeczka standardowego bombastycznego trailera filmu SF . Bardziej wtórna nawet niż niektóre ostatnie hollywoodzkie trailery. Oj jaka szkoda.

 

Nie zrozumcie mnie źle. CGI ciągle znakomite, niektóre ujęcia to majstersztyk, ale cała ta robota moim zdaniem została zrujnowana muzyką, tekstami i montażem - wszystko dwie klasy niżej niż poprzednio.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest bardzo ciekawa; jak BLR sobie z nią poradzi czas pokaże.

 

Może nie będzie super historii ale wizualnie powala.

 

Muszę powiedzieć, ze po waszych postach trochę zgłupiałem :P Piszecie jakby to był tylko zwiastun krótkiego filmu, a jeśli ja dobrze zrozumiałem to to już jest ten film... i nic więcej nie będzie. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

Ale jeśli się nie mylę i to już jest finałowe dzieło, to podtrzymuję swoje zdanie. Wkurzyło mnie to, że na wielu stronach ten filmik jest przedstawiany jako Short Film. Twórcy krótkich filmów powinni zaprotestować ;) To co tutaj oglądamy to jest montaż różnych ujęć które nie tworzą żadnej logicznej historii. Musiałem przeczytać opis żeby mniej więcej się dowiedzieć o co chodzi. A i tak ten opis wydał mi się jakiś taki... dorabiany na siłę.

 

Gdyby to było przedstawiane jako BLR VFX Reel to wtedy bym tylko chwalił.

 

Baggins rozczarowuje mnie Twoj komentarz:) Muzyka zla? Montaz zly? No prosze Cie.

 

Trąby z Inception, wszechobecny dubstep i okazjonalne dźwięki z transformers... i stylizacja podobna do zwiastuna Dystryku 9. To jest typowy odtwórczy trailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm mnie rozczarowuje koncept robota ktoremu wystarczy przestrzelic dowolny nieosloniety przewod/waz...ktory nosi standartowy karabin przeznaczony dla ludzi ( lekki , podkalibrowy - -slaby jesli bierzemy pod uwage walke maszyn ze stali a nie ludzi z miesa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Bagginsem i michalz00...jakość z kosmosu jak najbardziej, też mi się podoba...i co z tego...? spojrzałem i zapomniałem. takie perfekcyjne technicznie wydmuszki nie mają nic wspólnego ze sztuką ani tym bardziej jakąkolwiek formą filmową/ filmem animowanym. Są zrobione przez techników dla techników i dużych dzieci i szybko zostaną zapomniane, nawet jak dostaną staff picka na vimeo czy inne tego typu bzdury, które w żadnym wypadku nie świadczą o jakości skończonego dzieła (jako całości, a nie tylko "jakości z kosmosu").

 

Zakładając że to tylko trailer, nie zachęca on do oglądnięcia całości.

Edytowane przez etched headplate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na stronę poświęconą filmowi. Przy okazji pierwszego trailera jako główny trzon scenariusza przedstawiony był eksperyment dotyczący "uwięzionej" sztucznej inteligencji, którą "wyzwolić" mógł tylko człowiek opiekun, na podstawie komunikacji tylko przez terminal tekstowy. Teraz o tym nie piszą, ale nadal jest scena z pierwszego trailera odnosząca się do tego wątku. Obawiam się jednak najgorszego, położenia nacisku na akcję i roboty. Z drugiej strony w takim trailerze nie zaprezentują "przynudzającej" psychologii na styku człowiek - sztuczn inteligencja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na kolejny trailer, a nie gotowy short - brak tu spójnej całości i zgadzam się z paroma komentarzami wyżej a propos muzyki. Jak tylko ją usłyszałem to spadło moje dobre wrażenie... Nie wiem, za dużo tego typu beatów w dzisiejszych czasach, a dubstepem nazwać tego raczej nie można. Tak jak Skrillex - to brostep prędzej ale nvm.

 

Jeżeli to faktycznie jest już koniec przygody z Keloid no to się troszkę zawiodłem. Tak czy siak, jakość (render, design robotów etc.) jest na mega wysokim poziomie. 5 osob to robiło to już w ogóle magia... Wróżę im przyszłość.

Pierwszy trailer był tajemniczy, ciekawszy, przekonujący i zachęcający do śledzenia dalszych poczynań BLR_VFX nt Keloid. Gdzieś wyczytałem, że maja podpisany kontrakt na długi film/short CGI. Nie wiem czy to się tyczy Keloid czy czegoś innego.

To nie może być już cały short...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwiastun, tak przynajmniej stoi na ich stronie. Więc na ocenę całego filmu wypada poczekać aż się go obejrzy...

 

Ja dalej nie jestem przekonany. Popatrzyłem na inne fora i tam też ludzie są lekko confused, czy to jest tylko trailer czy short? No ale imię reżysera (J.J) i nazwa firmy (Big Lazy Robot) wręcz zobowiązuje do kreowania atmosfery chaosu i zamętu, że nikt nie wie o co chodzi ;) Jeśli to tylko trailer do dłuższego shorta to w takim razie czekam niecierpliwie.

 

Gdzieś wyczytałem, że maja podpisany kontrakt na długi film/short CGI. Nie wiem czy to się tyczy Keloid czy czegoś innego.

 

Hollywood Reporter pisze, że producenci potencjalnej wersji kinowej już się znaleźli.

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Chciałem Amokowi odbić podkręconą piłeczkę, ale już zmienił wpis :-) Anyway. Mi się Keloid technicznie ciągle bardzo podoba, bombowe światło, animacja robotów, waga, dynamika, wszystko fajnie. Nie mam nic do zarzucenia od tej strony. Po prostu poprzedni teaser stał się dla mnie estetyczno/klimatycznym punktem odniesienia. Obiecywał coś mega świeżego, nie tylko na poziomie designu i looku, ale też na poziomie klimatu i historii. Dla kogoś wychowanego na fantastyce poruszającej tematy post-ludzkie to był dawno wyczekiwany materiał. Może sobie za dużo inteligentnych rzeczy dopowiedziałem wtedy, rok temu do tych obrazków.

 

A co wyszło teraz? Taki tam trailerek, który mogłby może załapać się do "Animatrixa" , przy czym "Animatrix" było jeszcze ciekawiej opowiadane i montowane. Standardowy bunt maszyn, standardowe trąby z Incepcji, kilka nowych naprawdę cieniuchnych i wtórnych tekstów, montaż w którym nie ma nic zaskakującego. Plus ze trzy zakończenia. No jakby to ktoś inny robił i zabrakło trochę decyzji, żeby wszystko zacieśnić.

 

Mnie zawsze boli jak produkt, który może być ryzykowny i odkrywczy, bo właśnie robi go 6 osób, które nie są zależne od 20 execów w studiach - próbuje udawać totalnie płaski "studio movie".

 

W kontekście codziennego internetowego badziewu, to jest oczywiście dalej diament, ale w kontekście tego co obiecywał poprzedni teaser - to jest już tylko ładnie wyglądające szkiełko. I hej, ja nikogo nie zmuszam, żeby myślał tak jak ja. Wymieniamy się tu opiniami, tak?

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tethlona: hyhy. Nie od razu Rzym zbudowano. Kto wie, kto wie ;)

 

A przy okazji : jak nie zrobie nic lepszego to MUSI mi sie podobac? Przy takim podejsciu trzeba z miejsca zakilowac 99 procent krytycznych opini na forach internetowych :) :) . O czym bysmy wtedy dyskutowali.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagins: ale ja serio mówie. Ja chetnie bym zobaczyła jakieś dobre polskie brudne scifi.

 

- - - Połączono posty - - -

 

PS: już cyberpunkiem udowodniliście ze umiecie ;P

(a raczej że potrafilibyście - po cyberpunk ani polski ani brudny :P)

Edytowane przez telthona
tekst w nawiasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności