Skocz do zawartości

Moment Krytyczny : Ozyrys- Ostatnie pożegnanie


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :)

 

Po dlugich namyslach postanowilismy razem z Jarasem wziac udzial w bitwie. Bedziemy ja robic jako druzyna aktimela ;) czyli zespol

 

No i to by bylo tyle wstepu. Postaram sie troche przyblizyc kocnept ktory powstal w naszych chorych umyslach.

 

Otoz nasza pracka bedzie przedstawiala ostatnie pozegnanie malzonkow, wszystko bedzie podciagniete pod klimaty egipskie czyli mumie, posagi, wazoniki ... przepych ogromej komnaty w piramidzie.

 

Edit malutki by Jarek :) :

 

Kiedyś w starożytnych czasach jak odchodził Pan to zabijano całą służbę wraz z nim i taki mamy właśnie plan. Przy sarkofagu będą lężące ciała służby, a żona stojąca przy sarkofagu będzie trzymała w ręku (podnosiła do ust ) kielich z trucizną. Zeby było widać że to trucizna a nie np. szampan to jeden ze służby będzie trzymał taki sam kielich w ręku.

 

Ostatecznego kadru niestety nie mamy jeszcze ustalonego ale napewno glownym watkiem bedzie pozegnanie malzonka ktory za chwile zostanie zamkniety na wieki w sarkofagu (tak wiem ze to przejmujace chlip)

 

Jarek obiecal ze jeszcze dzisiaj wrzuci jakies wstepne szkice wiec pewnie tak sie stanie :)

 

EDIT :

 

ok mamy koncept :)

 

 

 

koncept9b1.jpg=

========================================================================

FINAL RENDER http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=284873&postcount=514

================================================== ========================

Moment krytyczny - chwila w której kielich z trucizną zostaje przechylony jest ostatnią sekundą życia dla kobiety która nie może znieść śmierci swego ukochanego.

Historia nasza osadzona jest w starożytnym Egipcie. U stóp katafalku leżą już martwi służący którzy w tamtych czasach odchodzili w zaświaty wraz ze swym panem.

 

================================================== ========================

The critical moment - for the woman, who can no longer live without her beloved, the moment she drinks poison from the goblet, will be her last.

Our story is set in the ancient Egypt. At the foot of the catafalque lie the dead servants, who departed this world together with their master.

================================================== ========================

software - 3ds max 7.5, VRay 1.45.70 , Wings3D for modelinig and mapping uvw, Zbrush, Phoenix for fire, Photoshop 7 for textures, Total Textures 1 & 2 , and Digital Camera for skin shaders

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki Klicek za słowo wstępne, wrzucam 1 koncepcior (ale on się jeszcze zmieni bo przewiduję więcej architektury) - drużyna aktimela ! LOL ! :) do boju !

oczywiście na katafalku ,zamiast leżącej mumii będzie sarkofag z uchylonym deklem który za chwilę zostanie zamknięty na wieki. Zastanawiam się też czy ta klęcząca i płacząca pani nie mogłaby mieć w ręku np. kielicha z trucizną ? tylko szukam sposobu żeby to dobrze "sprzedać" tak żeby to było właściwie odebrane. Dodało by to dramatyzmu do sceny (taki egipski Romeo i Julia )

pozdrawiam

wszelkie pomysły mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

 

zaraz, zaraz...

 

cos mi tu smierdzi, kazdy z Was przesylal mi ostatnio jakies pliki ... wiem to sabotaz ! wyslaliscie mi wirusa zeby mnie wykluczyc z bitwy, zobaczyliscie ze Wam sie udalo i od razu zalozyliscie temat zebym sie bardziej zdolowal ! :D :D

 

a tak powaznie,

 

niezly hardkor moze byc,

 

witamy w bitwie :)

 

Pozdro !

Pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo - tam będą pochodnie - te flary to tak na razie roboczo ;)

edit : ponieważ nasz pomysł średnio podchodził pod temat bitwy (można by się czepiać) wymyśliłem małą modyfikację sceny. Kiedyś w starożytnych czasach jak odchodził Pan to zabijano całą służbę wraz z nim i taki mamy właśnie plan. Przy sarkofagu będą lężące ciała służby, a żona stojąca przy sarkofagu będzie trzymała w ręku (podnosiła do ust ) kielich z trucizną. Zeby było widać że to trucizna a nie np. szampan ;) to jeden ze służby będzie trzymał taki sam kielich w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja wrzucę apdejta - ale z nowym pomysłem na kadr. Podzieliłem pomieszczenie na 2 części i zrobiłem 2 plan w lekkim półmroku a 1 plan i centralną postać chce oświetlić lekko od góry volumerem + ogień po bokach w świecznikach

pozdrawiam

p.s. Klicek fajny świecznik ale nie szalej tak z poly ;) wymień te czachy na kuleczki bo ten świecznik stoi całkiem z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Klicek te czaszki to nie sa widoczne z 1 ujecia... no chyba ze macie maszyny kompy to mozecie sobie zaszalec z poly;) a tak apropo to juz wiem ze wygraliscie ta bitwe. hmm, nie ja tego nie "wiem", ja jestem PEWNY!!! jaras - nie starczy Ci nagroda z ostatniej bitwy;P nie no ale ja nie mam nic przeciwko. Powodzenia choc wiem ze nie bedzie potrzebne. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc, sarkofag stoi na dość wysokim podeście więc proponuję troszkę dodać dramaturgii. Może panią postawić na nogi, prawym bokiem do sarkofagu, w prawej ręce dzierży dłoń małżonka, a w lewej kielich, który wychyla w dość wyraźnej pozycji. Można pokazać tym samym zawartość kielicha bez pokazywania jego wnętrza.

Służba leży dość posłusznie... ;)

 

Z takim ustawieniem postaci można kadr też zmienić na bardziej przy postaci, przed Kobietą, ale lekko nad sakrofagiem kamerę umieścić, żeby było widać mumię jak i wychylającą truciznę Żonę. Proponuję kamerę w ogóle ustawić w innym miejscu (na koncepcie byłoby ją widać gdzieś pod kielichem). Albo obrócić bardziej plecami Panią ale kamerę dalej trzymać na wprost niej.

 

Wolumeryk z góry myślę, że jest świetnym pomysłem :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras -> a jakieś inne postacie będziecie tu umieszczać ? Np mumifikatorów albo kapłanów czy coś w ten deseń ? Macie już jakieś plany co do kolorów ? Powiem szczerze, że klimaty mumii są dla mnie bardzo ciekawe a to zapewne za sprawą filmu (z Brendanem Fraserem). Tam była również bardzo ciekawa kolorystyka IMHO. Te brązy i pomarańcze :).

 

A avatar ;) do tamtego się już przywiązałem, ale trzeba iść do przodu i sentymenty odstawić na bok :] Smith został pokonany ale bardzo go lubie jako postać i Hugo Weavinga w tej roli. Był też agentem systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Klicek te czaszki to nie sa widoczne z 1 ujecia

one maja dosc malo poly a wiadomo ze calosc nie bedzie smoothowana :)

 

 

ok to do rzeczy czyli kolejny apdejt :P

 

Zrobilem "se" posag ;) troche inna metoda niz preferuje :)

 

Zapraszamy do komentowania i dodawania jakichs pomyslow, wszystko sie przyda :)

 

Dzieki :*

 

pos1.jpg

pos2.jpg

pos3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ozyrysa! pedzicie jak burza, lydki troche dziwnie mi wygladaja, pozatym wszystko jest TIP TOP, co do kompozycji to trudno mi sie narazie wypowiedziec, trudny winkiel dwie postacie leza po obu stronach sarkofagu jedna kuca, sarkofag zaslania jedna z postaci. Ogolnie jestem dobrej mysli bo wiem do czego jestescie zdolni.

 

powodzenia w BITWIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczymy glowna bohaterke (bez podtekstow ;P ) no i tak naprawde nie wiemy czy idziemy w dobra strona wiec prosimy o pomoc smile.gif

 

Mowcie ktore wam sie najlepiej podobaja i juz , jest tez kilka wersje z podmalowkami :

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie szerokie ma oczy- jakby się w czaszce nie mogły pomieścić- i bardzo mocne kości policzkowe. IMO zrób normalne oczy a ten egipski efekt osiągniesz makijażem- tak jak było to robione w rzeczywistości. Twarzyczka słodka- ma coś z Neferetete. Kciuki w górę - dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek lecisz osstro z tym koksem - ale takie mamy założenie bo niebawem idę na urlop i do tego czasu chcemy zrobić ile się da.

Leru - dzięki za radę ! kapłani stojący obok katafalku (z tyłu) już są wciągnięci do konceptu ! jeden z nich będzie miał lekko pochyloną głowę i patrzał przymróżonymi oczami i złwrogim uśmieszkiem na kobitkę pijącą truciznę. Pomysł nam przypadł do gustu - bardzo !! thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - super szybko ?? ja musze cały czas hamować Klicka bo on by już zrobił wszystkie modele - nie mam już siły na niego - daj mu bana na 2 dni please to może się trochę uspokoi ;) .... acha .... przyznał mi się że jednak ma 2 czółki na plecach i obiecał że po skończonej bitwie zabierze mnie na mały przelot po galaktyce :) yeah !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz sie wydalo skad pochodze to czas na apdejt ;)

 

te czulki to kara boska, dobrze ze 3 czulka jest zaprojektowana by cieszyc ;>

 

Leru twoj pomysl zaczyna przeksztalcac sie w rzeczywistosc glowka i ogolne proporcje ktorych narazie nie bede pokazywal bo nie ma co ... ;)

 

pror.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo przyjemny :) aczkolwiek ... zmarszczki centralnie nad ustami są bardzo wyraźnie. Nie za wyraźne ?

 

acha ! 2 czółki, KLICEK - masz więcej członków niż każdy inny użytkownik, zaprzestań ich używania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]masz więcej członków niż każdy inny użytkownik, zaprzestań ich używania

 

To niesprawiedliwe ! w regulaminie nie ma o tym wzmianki :D

 

zmarszki sie wyprostuje jeszcze, jutro bede meczyl tego pana :) (znowu bez podtekstow ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności