Skocz do zawartości

Ogród 3d - pytania do fachowców


zbigniew1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zleciliśmy wykonanie ogrodu w technice 3d (scena itp.).

 

Część prac została już wykonana jednak efekty nie satysfacjonują nas w pełni.

 

Ogród, jest za mały, rezydencja też, brama chyba nie proporcjonalna, ... nie możemy osiągnąć zamierzonego efektu.

 

 

Chcemy osiągnąć efekt bardzo ekskluzywnego, realistycznego, ogrodu (wraz z rezydencją), z produktami, które oferujemy:

 

1. bramy kute,

2. lwy z marmuru i inne figury kamienne

3. latarnie

4. fontanny itp.

 

Styl klasyczny.

 

Ma być TOP główny + TOPy na poszczególne podstrony z elementami odpowiednimi tj. do działu fontann, najazd kamery na fontannę itd.

 

Ew. TOP GŁÓWNY w wersji FULL SCREEN z aktywnymi poszczegolnymi elementami np. fontannami.

 

Firma oferuje drogie produkty i grafika musi być estetyczna.

 

 

Pytanie do fachowców:

 

W jaki sposób należy przerobić ogród aby uzyskać efekt o którym pisałem?

 

Jak się Wam podoba projekt?

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polecam na początku przejrzeć prace z tego forum i zapoznać się jak wysoki poziom Polscy graficy prezentują...

 

Niestety zlecili Państwo te wizualizacje osobie/firmie, która niestety nie jest za dobra w swoim fachu. Pomimo tego co pan wspomniał o proporcjach, praca jest słaba pod wieloma innymi względami.

 

Jedyne rozwiązanie jakie widzę, to skorzystanie z wyszukiwarki tego forum, odszukanie osoby i jej prac, które Państwu najbardziej odpowiadają i kontakt z tą osobą, w celu nawiązania współpracy, bo jedyne co uratuje ten projekt to zrobienie go od nowa...

 

A co do projektu samego ogrodu (nie mówię tutaj o 3D) to takie coś zleca się Architektom Krajobrazu. Jeśli tak jak Pan pisał zależy Państwu na ekskluzywności to polecam korzystać z ofert wyspecjalizowanych jednostek w swoich dziedzinach.

 

Architekt Krajobrazu - zaprojektuje ogród

Grafik - zadba aby projekt zamienić na "wirtualna fotografię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Firma oferuje drogie produkty i grafika musi być estetyczna.

 

Pytanie do fachowców:

W jaki sposób należy przerobić ogród aby uzyskać efekt o którym pisałem?

Jak się Wam podoba projekt?

Dziękuję za pomoc.

 

Skoro firma oferuje drogie produkty, to chyba rozsądnie byłoby wyłożyć troszkę papierków na reklamę. Jak ktoś robi takie wizki jak pokazane (DOSowe czasy imho, wygląda jak gierka z początków real time 3D), to niestety żadne wskazówki mu nie pomogą za bardzo. Bo to jest tragedia panowie. Ale niestety tak to jest gdy głównym argumentem za wyborem wykonawcy jest cena (bo nie przychodzi mi do głowy inny powód z tego co widze na screenach).

Muszę się zgodzić z przedmówcą że to wszystko do kosza powinno iść i zrobić całość porządnie od nowa.

 

P.S. Ptaszki na ostatnim screenie to już doprawdy lekka przesada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolę moja pracę z przed ośmiu lat :). A maszyna na której to robiłem też była niczego sobie - 4MB ramu i procek 100Mhz + 3DStudio 3.0 dosowe. Więc wybacz ale troszkę nie rozumiem przytyku - robiłeś ten ogród że tak Cie to zbulwersowało?

 

A co do defekacji na własne podwórko - to nie ja postawiłem klocka - ja jedynie stwierdziłem fakt. Co miałem napisać? Że to lukrowane ciasteczko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - podobają mi się twoje modele architektoniczne, ale ogród dobry nie jest po prostu. Zawsze staram sie być szczery i wybacz jeśli Cię uraziłem, ale widzę to co widzę i podtrzymuje to co napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę się zgodzić z przedmówcą że to wszystko do kosza powinno iść i zrobić całość porządnie od nowa.

 

 

Nic nie jest dobrze zrobione?

 

Jeżeli miałby ktoś chwilę czasu omówić poszczególne elementy co jest źle zrobione, byłbym wdzięczny.

 

Projekt realizowany jest od 2 miesięcy. Szkoda wszystko wywalać.

 

 

p.s.

 

Wcześniej projekt realizował P.Sandmeister (kompletne dno jak będę miał chwilę to wrzucę jego "dzieło") do tej pory nie oddał całej zaliczki ale to jest temat na osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już samo dobre oświetlenie by troche podratowało scenkę, te bramy i ogrodzenia wyglądają mi na bitmape, to trzeba by było zrobić od nowa, ogólnie to mi wygląda na taki żart jak był z tym ferrari w wątku o zarobkach hehe

 

ps. 2 miesiące? przecie to ze 3h roboty + render ok 30sek :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to robil peter chyba po miesiecznej libacji ;)

 

Po pierwsze panie pracodawco ile pan przeznaczyl na projekt ? 1000 zl ? ;) bo wyglada troche niskobudżetowo po prostu. Ten watek narazie troche za bardzo Ci slodzi jako pracodawcy, to Ty zlecales i po pierwsze trzeba przejzec portfolio, a nie kierowac sie zasada "aby do pińcent". Teraz masz tego efekty, domek wyglada jakbys zlecil go komus nie z tej epoki ;) Nie mozna napisac co jest zle, bo lezy wszystko (no modele moze moze mogby by byc), mapowania, swiatla, render, material all jest z tesco, ale tylko dlatego, ze zlecenie poszlo nie do tej osoby do ktorej powino ...

 

Dobry czlowiek z tego forum nie zrobil by tego w 2 miesiace, a w 2-3 tygodnie, efekt był by 100 razy lepszy ;) z tym ze niestety nie za "pińcet" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde

Klicek żeś mnie wyprzedził, już myslałem, ze sobie "pojadę" po pracodawcy a tu Ty :]

to ile chłop dał za wizki jest dość ważne ;-) niestety, nawet duże firmy jak coś zlecają, to potrafią dać tyle hajsu co kot napłakał.

 

nie mówiąc o tym panie Zbigniewie Uan Tauzen, że nie wiem jak inni, ale uważam za niepotrzebną informację kto robił wcześniej projekt i że to było dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie jest to projekt za pińcet złotych...

 

Prawda, bo wygląda na tańszy. Generalnie grafik odpowiedzialny za to cudo chyba nie ma za grosz krytyki wobec siebie, że też odważył się za to brać pieniądze! Naprawdę, wielu ludzi którzy pierwszy raz uruchamiają 3d studio lub coś innego, tworzą swoje dziewicze prace na lepszym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko piszę krytyczne uwagi ale tu muszę to zrobić: jest bardzo mizernie :(

Tekstury, światło, rośliny leżą i płaczą. Więcej czasu by zajęło poprawianie niż zrobienie od nowa.

 

Chcemy osiągnąć efekt bardzo ekskluzywnego, realistycznego, ogrodu (wraz z rezydencją), z produktami, które oferujemy:

 

1. bramy kute,

2. lwy z marmuru i inne figury kamienne

3. latarnie

4. fontanny itp.

 

Styl klasyczny.

 

Proponuję obejrzenie prac z tego forum i porównać je do pokazanych wizualizacji.

Wydaję mi się, że projekt nie idzie w tym kierunku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zbigniewie, chciał Pan zaoszczędzić i sam Pan wymyslił koncept zlecając wykonanie grafik młodemu człowiekowi za przypuszczam niewielkie pieniądze.

Nastapił błąd strategiczny. Przerost formy nad treścią. Nikt normalny z doświadczeniem w branży reklamowej, nie wpakowałby się w tak skomplikowane modelowanie i rendering tylko po to by wykonać kilka grafik na www.

 

Ja bym Panu odradził 3D. Jakby się Pan upierał, wyceniłbym wykonanie wizualizacji z modelami na 30k. Za dodatkowe 10k dorzuciłbym szybki projekt koncepcyjny architektury i zieleni. Jak się Pan zdecyduje prosze dać znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Ja to oceniam na 3 tyg pracy. Plus tydzień na poprawki i przepychanki. 12 to jest średnia miesięczna stawka jaką się bierze za projekty na zachodzie. Podejrzewam że na forum znalazłoby się sporo "młodych wilków" którzy by to klepneli za 5-6k na dobrym poziomie.

 

Panie Zbigniewie1000 - zapłacił pan 2350 za 2 miesiace pracy grafika. Wychodzi 1175/miesiąc. Bez jaj - za taką cenę to pan nawet nikogo na pełny etat do odganiania much nie zatrudni. Co do wyrzucenia całości - raczej nie widzę niczego co można by recyclować, tym bardziej że często taki proces jest trudniejszy od zrobienia od nowa. Ciekaw jestem czy przejrzał pan portfolio zleceniobiorcy i jak ono wyglądało, bo jeśli podobnie do tego co pan dostał, to nie może mieć pan pretensji do wykonawcy. Jeżeli z kolei było dużo lepsze od efektów jego pracy to miał pan powód aby odrzucić zlecenie w całości. Oczywiście już teraz nie może pan tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zapłacił pan 2350 za 2 miesiace pracy grafika. Wychodzi 1175/miesiąc. Bez jaj...

 

Nic nie wskazuje na to, żeby ten termin stanowił jakieś założenie projektu. To raczej wynik nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, należy zaznaczyć sprowokowanych, ale to inna sprawa. Wspomniana była jeszcze jedna osoba, która się tym zajmowała, więc to pewnie też jest liczone... Generalnie pozostaje tylko powiedzieć, do trzech razy sztuka i tak bardziej z głową pracodawco. Jak dla mnie wszyscy w tym układzie ponoszą odpowiedzialność za to co widać na ekranie i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko ponizej 2 tygodni bym niezszedl, same "ladne" rosliny zamorduja kompa:), rendering licze ladne 3,4 dni, no ale Lis akurat ma tutaj stacje/minifarme/gotowe modele itp to wiesz hehe inna rozmowa ;)

dlatego licze 2-3 tygodni swobodnej pracy, bez pospiechu (czyli tydzien nic nie robienia, az zblizy sie termin i tydzien czasu wytężonej pracy hehehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się Pan upierał, wyceniłbym wykonanie wizualizacji z modelami na 30k

...a później ludzie piszą takie pierdoły typu kilkanaście tysiaków :D

 

btw. wiecie ze obraz olejny zdolnego człowieka po asp kosztuje około 2k? Gdzie tu rozsądek? imho kilkanaście tysiaków za wizke to już już jest naciąganie. Ale klient potrzebuje tej samej klasy renderów co Foster i tyle powinien zapłacić, bo jak nie to nie wie o co chodzi biznesie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe oj chłopaki chyba wystraszyliście Pana Zbyszka, a on przecież jest w potrzebie ;P

 

P.S. ja już chyba gdzieś widziałem ten domek w dziale W.I.P ... czyżby jakiś forumowicz nie podołała zleceniu hym.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler : sorry ale to co piszesz ja klasyfikuje jako totalne pierdoly...

po pierwsze ... jakie jest zapotrzebowanie ( i ogolne przeznaczenie ) olejnicy ? Zdobedziesz tym klienta ? Przekonasz go swoja praca do tego zeby zainwestowal 1mln zlotych na wybudowanie nowego budynku czy tez kupna mieszkania ?

Wywnioskowuje, ze nigdy w zyciu nie miales do czynienia z wizualizacjami i tak do konca nie rozumiesz po co one sa (moge sie mylic).

... a pan malarz mogl zmienic fach na bardziej oplacalny ... za kare chyba nie maluje :P

 

 

Jeszcze przypomne ze ceny reguluje rynek... i jak widac jezeli chcesz zaplacic 2000zl to otrzymujesz w prezencie wizke na poziomie "Counter Strike'a".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sculptowanie ładnych lewków żeby były mega wypas to jest z 2-3 dni

a kto lubi ;] albo pro albo nic :D

 

A przepraszam czy wy robicie Arta dla przyjemności czy wizkę na zlecenie :) Bo Sorki ale dłubanie takiego Paździeżowatego Pałacyku Za chiny ludowe nie sprawiłoby mi przyjemności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy to lubia sobie kopac dolki. Po co pisac o niskich cenach? Nikomu to na kozysc nie wyjdzie. (z nas rzecz jasna:)

Wydaje mi sie ze tak jak mowi Bonifatz, zaplacenie nawet 50000 za wizke to jak pierdniecie dla inwestora jezeli, cala inwestycja rozgrywa sie o miliony zlotych:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler :po pierwsze ... jakie jest zapotrzebowanie ( i ogolne przeznaczenie ) olejnicy ? Zdobedziesz tym klienta ? Przekonasz go swoja praca do tego zeby zainwestowal 1mln zlotych na wybudowanie nowego budynku czy tez kupna mieszkania ?

Wywnioskowuje, ze nigdy w zyciu nie miales do czynienia z wizualizacjami i tak do konca nie rozumiesz po co one sa (moge sie mylic).

... a pan malarz mogl zmienic fach na bardziej oplacalny ... za kare chyba nie maluje :P

ojej, ale ja nie pisałem że wizki mają być malowane olejem :)

chodzi o porównanie ceny do umiejętności i wkładu pracy. Wizek na zlecenie zrobiłem bardzo dużo i wiem ile to kosztuje wysiłku, (przyznam że niewiele), większość zleceń to kwestia 2-4 dni.

Umiejętności potrzebne do włącznie gi również nie muszą być zbyt wielkie i nie wymagają pięcioletnich studiów magisterskich. Tak więc cena kilkanaście tysięcy za parę dni pracy jest dla mnie lekką abstrakcją, tym bardziej dla producenta bram :)

Czasami po prostu to nie jest tyle warte.

Niektorzy to lubia sobie kopac dolki. Po co pisac o niskich cenach? Nikomu to na kozysc nie wyjdzie. (z nas rzecz jasna:)

z Was rzecz jasna, ja jestem już po ciemnej stronie mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter czy nie jest tak ze już sam nie wizualizujesz swoich projektów i psujesz rynek pod swoje potrzeby ;) a tek serio to tez nie wyobrażam sobie jaka trzeba by było mieć gatke żeby komuś wmówić ze wymodelowanie tej chlapy warta 10k, cenienie sie to jedno a naciąganie to drugie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter czy nie jest tak ze już sam nie wizualizujesz swoich projektów i psujesz rynek pod swoje potrzeby

 

Przez ostatni cały miesiąc peter p!eprzył się z jednym statycznym ujęciem, które wg. wstępnych założeń też miało być szybką i łatwą robotą na 2-3 dni :]

 

a tek serio to tez nie wyobrażam sobie jaka trzeba by było mieć gatke żeby komuś wmówić ze wymodelowanie tej chlapy warta 10k, cenienie sie to jedno a naciąganie to drugie

pozdrawiam

 

Jak czytam wątki o kasie na tym forum to mnie krew zalewa. Od skrajności w skrajność. Z jednej strony młodzi ludzie bez doświadczenia, portfolio i talentu chcą zarabiać dużą kasę, gardząc np kwotą 3k na etacie. Z drugiej, koledzy którzy minimalnie otarli się o jakąś pracę, tu w tym wątku dla klienta końcowego (nie dla pośrednika agencyjnego z którym można stale współpracować) proponują niewiele wyższą kwotę za skomplikowany projekt. Ci drudzy, tym pierwszym tworzą mit ile to powinno się zarabiać na etacie. Po czym klietowi proponują cenę za którą ich mityczny pracodawca niebyłby w stanie pokryć kosztów ich zatrudnienia. Przy okazji brukacie czyjąś pracę. Jakość tej pracy była adekwatna do ceny. Gdzie tu logika? Tak personalnie, sorry, to gównażeria.

 

BTW, po raz kolejny na graficznym forum twórcy, żeby nie powiedzieć artyści, sprowadzają twórczą kreatywną pracę do poziomu technicznego. Ja rozumiem że jeden robi modele do gier na podstawie cudzych konceptów a drugi rendery na podstawie cudzych fotografii. Ale w jakimś sensie to też kreatywna praca wymagająca "tego czegoś" więcej niż tylko znajomości oprogramowania. Zarabiając od kilku lat na grafice nie zauważyliście jeszcze że najtrudniej o pomysły i że to właśnie za kreację się płaci najwięcej?

Może jestem trochę złośliwy i się mylę a pacjentowi tego wątku zależy wyłącznie na ładnej topoligii siatki modeli i renderingu vrayem na ustawieniach evermotion których nie da się odpalić na zwykłym kompie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jeśli sami nie zaczniemy szanować własnej pracy to tym bardziej nasi klienci.

Gość którego prace zostały pokazane w pierwszym poście zachował się bardzo profesjonalnie. Dostosował jakość efektów pracy do budżetu jakim dysponował klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni cały miesiąc peter p!eprzył się z jednym statycznym ujęciem, które wg. wstępnych założeń też miało być szybką i łatwą robotą na 2-3 dni :]

to tez napisałem z przymrużeniem oka, nie wszystko bierze sie wprost ale faktem jest ze po jakimś czasie pracując w zawodzie brakuje czasu na wiz czyż nie ? bo przecież projektowanie uzależnia

 

Jak czytam wątki o kasie na tym forum to mnie krew zalewa. Od skrajności w skrajność. Z jednej strony młodzi ludzie bez doświadczenia, portfolio i talentu chcą zarabiać dużą kasę, gardząc np kwotą 3k na etacie. Z drugiej, koledzy którzy minimalnie otarli się o jakąś pracę, tu w tym wątku dla klienta końcowego (nie dla pośrednika agencyjnego z którym można stale współpracować) proponują niewiele wyższą kwotę za skomplikowany projekt.

jaki skomplikowany projekt? chyba ze masz jakieś bliższe wytyczne od tego inwestora. Ja komentuje to co tu zostało napisane w pierwszym poście

Chcemy osiągnąć efekt bardzo ekskluzywnego, realistycznego, ogrodu (wraz z rezydencją), z produktami, które oferujemy:

 

1. bramy kute,

2. lwy z marmuru i inne figury kamienne

3. latarnie

4. fontanny itp.

to jest dla ciebie warte 40 tys czy ileś tam? piszesz o projekcie ogrodu wraz z krzewami kamykami i dżdżownicami bo nie rozumiem ? Co ma założenie projektowe do pokazania okuć i produktów które sie chce sprzedać? Bo wg mnie, jeśli sie mylę to proszę o poprawienie mnie, jeśli inwestor chce dom z wydobyciem jego produktów utrzymany w konwencji klasycznej to nie płaci za projektowanie klamek w domu. Bo tu już sie rozmijasz z prawdą. Jeśli by padła odpowiedz w tym wątku na pytanie co ten pan chce odwzorować a co zaprojektować to ok ale nie padła wiec ?

Co do ocierania sie o pracę bo to dość personalnie pojechałeś :) no niestety nie mieliśmy możliwości sie poznać a moje życie zawodowe to nie rozmowa na łamach forum ;) chyba ze jesteś uroczą wolną blondynką ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dla ciebie warte 40 tys czy ileś tam?

 

Nie obraź się, ale na podstawie tego co dotychczas pokazałeś na forum, temu klientowi mógłbyś zaoferować jedynie lepsze GI. Co wcale nie znaczy że powinieneś robić za darmo. Powinieneś liczyć 3-4x stawkę jaką dostawałbyś na etacie za tą samą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sama idea robienia tego typu grafik w 3d to poroniony pomysł. IMO dużo ciekawsze by były malunki;) Chyba, że założenie mało być "mega wypas real", wtedy wycena przedstawiona przez SansSerifa nie jest wzięta z księżyca. Chociaż warto by postawić projekt arch i zieleni na pierwszym miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności