Skocz do zawartości

[wip] Teczka3d : rice is nice


rice

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, Tak sobie pomyślalem że zrobie coś od poczatku do końca tj. model+textura no i musi to być coś prostego game artowego. O ile modelowanie to raczej nie problem o tyle teksturować nie nawidze czyt. nie umiem ;M a więc do rzeczy. Mam taki problemik jak na załączonym obrazku10ym14n.png

Jak powinna iść siatka w takim modelu 1) powinna przenikać (obiekt ten ma 54 punkty, nie wiem czy takie przenikanie w czymś przeszkadza) 2) drążek powinien być podzielony na 2 częsci (74 punkty) 3) całość powinna być połączona (86 punktów) Jeżeli nie jest to problem to proszę o uzasadnienie ;) No i jeszcze w formie bonusu uv załączonych obiektów. Jeżeli są jakieś do niego uwagi to walić śmiało. pozdro

 

@jeżeli ktoś się nad tym zastanawia, to odpowiedz jest dość przewrotna bo zadna z opcji nie jest dobra :). Najbliżej jest nr2, ale krawędzie "podciętego" trzonka powinny się chować w częsci obucha.

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja 3, tylko kilka poly wiecej a mniej problemow. Latwiej wypalic z HP, nie marnujesz miejsca na teksturze i mniej overdrawu przy renderingu (co jest wazniejsze od tych kilku polygonow) Przy czym pozbylbym sie, tych niepotrzebnych linii lecacych przez metal.

 

Jedaith: nie jest istotne czy obiekty się nakładają - nie do konca. W standardowym silniku co uzywa forward rendering (a nie deferred shading), wlasnie jest to istotne. te scianki musza byc wyrenderowane dwa razy. Jesli obiekt zajmuje duzo miejsca na ekranie, to wydajnosc spada znaczaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że to jednak nie do końca takie oczywiste. :D

@Pirat dzieki za tipa, troche się oszukałem tej opcji ale jest

@Plutko, skłaniam się do twojej wersji

uv i siatke poprawiłem

iwon06.png

tekstury, starałem się jak mogłem

4l0jmb.png

no i efekt koncowy

23jfggx.png

Wzorowałem się na maczudze tego pana w srodku

http://media.giantbomb.com/uploads/0/3661/1637592-barbarian_3.jpg

do zrobienia materiał nawinięty na rekojeść, i detalik na metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ho

Tak więc przysiedziałem troche na młotkiem i myślę ze to bedzie koniec. Ciekaw jestem co sądzicie o teksturze, ja tam jestem zadowolony w koncu to pierwsza którą skonczyłem. Następne myślę ze pójda dużo sprawniej

2iqh2lx.png

render z game engine

fzb6lj.png

Pytanie na koniec, może zna ktoś tutorial lub jakieś info w jaki sposób robi się efekty w game engine typu (kwas, lód, ogień, pioruny etc.)

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak na pierwsza skonczona teksture jest ok. Kilka uwag:

- z czego wykonany jest obuch. Jesli to kamien (a tak to wyglada kolorystycznie), to za bardzo sie swieci. Jesli to metal, to kolor nie pasuje i zbyt brudna jest ta powierzchnia.

- paski metalu - nie masz ich na specularze. W przyadku metalicznych powierzchni specular gra duza role. Cienie od tych paskow sa zbyt silne i szerokie.

- material na rekojesci. Znow nie masz go na specularze. Sciemnienia na diffuse zbyt mocne. Warto tez bylo leciutko zaznaczyc jasniejsze, wypukle fragmenty

- Drewno ok, tylko znow zly specular. To wyszlifowana (naolejona czy moze nawet akierowana) powierzchnia. Specular powienien byc tam dosc jednolity, ew. min. mniejszy tuz przy obuchu, gdzie mniej sie wyciera.

- na obuchu widac szwy tam, gdzie laczy sie mapowanie, warto takie rzeczy likwidowac. Jesli detal na normali byl przepalany z Higha, to nie powinno ich byc. Jesli robiles normalke w 2D, to juz widzisz jedna z wad tej metody.

- co do UV-ki. Obuch prawie nachodzi na drewno. Zawsze zostawiaj pare pikseli wolnych pomiedzy elementami. Kiedy obiekt jest oddalony, filtrowanie sprawia (czy tez mipmapy), ze pobierane sa piksele sasiednie i kolory (i normalki) sie mieszaja. Dlatego jak wypalasz normalmape masz parametr edge padding.

 

I co do pierwszego pytania. Kazda z metod ma swoje zalety. Wybralbym na pewno 2 gdyby to byl wiekszy obiekt, polaczenie nie takie oczywiste i wiecej takich dochodzacych elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

- metal, kolorek poprawiłem i mam nadzieje że teraz lepiej podchodzi

- paski dodałem, cienie wziete z ao, tamte dorysowałem recznie ;]

- materiał dodany na specular ale nie duzo, troche poprawiłem go ogólnie

- specular na drewnie dodany jest go mało ale chyba tak ma byc

- szwy poprawiłem

dzieki za wszyskie rady

najwiecej zmian na specularze i diffuse

2q3ydlx.png

render z bge

zuowb9.png

jeszcze w formie plik z modelem i teksturami dla ciekawskich (po uruchomieniu klik "alt+a" albo "p")

http://www28.zippyshare.com/v/84911085/file.html

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo speculara na krawędziach. Ja wiem, że to może się na poczatku wydawać fajne, ale w rzeczywistości przedmioty wcale się tak mocno na krawędziach nie świecą (dużo zależy od kierunku światła).

Powinienś je zrobić szare a uwpuklić na specularze zadrapania, i dodać troche szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no przypadkiem natknąłem się na niego przez jego żonę (firstkeeper), oboje robią tak masakryczne tekstury że musiałem troche pogooglować. No ale skoro chwalisz to warto było :P. Na poczatku chciałem tak jak slipgatecentral skakać miedzy photoshopem a blenderem ale to było nie do przejscia, wiec przestawiłem się na malowanie w samym blenderze (motyw podpatrzyłem od innego goscia z blizza który zrobił tutorial w programie mari) no i tak powstały naramki ;] Miałem tylko ten concept

mark_of_the_untamed_by_mr__jack-d38vdtg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bo w planie miałem że obie częsci się bedą różnić . Na początku malowałem model całościowo (niestety texture paint mode w blenderze nie posiada opcji mirror) i część tego malowania obracałem w photoshopie. Póżniej zauważyłem że część lewa nie zgrywa się za dobrze z czescią prawą wieć postanowiłem wywalić jedna i z modyfikatorem mirror pomalować cały model. Co do optymalizacji, to w każdej chwili mogę skopiować model zrobić nowa uv i wypalić ta teksturę która zrobiłem na nowy model i tam na nowej teksturze dodać detale (pory, pieprzyki jakieś znamię itp.) Tak pewnie zrobię ale to poźniej bo teraz modeluje kolejne częsci ciała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat, to bazowane na koncepcie, obręcz faktycznie troche olalem. Reflection mask? nie wiem co to, w blenderze chyba nic takiego nie ma, przynajmniej nie spotkalem sie.

@logos, wspominal juz o tym iniside, ten pierwszy to na rozgrzewke byl ;]

up

maj4o1.jpg

2ahdu07.jpg

 

@edit, czy ja wiem czy prysł, to teczka wip, a nie galeria game art. Poza tym że obejrzałem tutorial to wiele sie nie zmieniło w moim workflow. Szczerze mówiąc wiecej mi dało podejscie Tysona do modelowania niż samo malowanie. Przez całą tamtą pracę bazowałem na koncepcie a nie na efekcie koncowym.

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat, to bazowane na koncepcie, obręcz faktycznie troche olalem. Reflection mask? nie wiem co to, w blenderze chyba nic takiego nie ma, przynajmniej nie spotkalem sie.

 

Ja tez używam blendera xD

 

Po prostu texture proceduralna da się wypalić względem "reflection" - nie do końca to reflection mask, ale i tak pomaga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iniside, ja z kolei odwrotnie. Wcale nie widze fajnych hand paintow tylko wszyscy podniecaja sie normalami i pchają to gdzie sie da.

@kruku, takie malowanie po plaskim to dobre cwiczenie do nauki waloru. Bede na to zwracac wieksza uwage. dzieki

@Pirat jak mozesz to daj linka do jakiegos tutoriala o tym, niekoniecznie musi byc blender ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idę dalej, właściwie to prawie dochodzę do następnego levela ;P Troche cyclesa, alpha map, modelingu i hand painta itp. Render z cyclesa 200 sampli i z bge. Całość zrobiona w blenderze z niewielką pomocą photoshopa (kopiowanie kolców). W planie jest jeszcze sporo poprawek dla glowy, oczywiscie bron, podstawka, płaszcz, obręcz iii w sumie dużo tego. Wszelkie uwagi co się nie podoba to pisać. Ostatecznie chciałbym ją zrigować. Co z tego wyjdzie, nie mam pojęcia.

fz4rpz.jpg

 

I byłbym zapomniał, wszystko opiera się o koncept grosnusa, do diablo3 albo ether fields sam nie wiem.

o ten

http://img33.imageshack.us/img33/8947/68g2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pirat, możesz napisać coś więcej? czego Ci tam brakuje, ja raczej będę trzymać się konceptu także na jakieś paski/klamry łuski czy inne duperelki nie licz :P Może dodam jakieś fałdki od skóry i jakąs teksturę skóry ale to juz w ps

@Coyote, dzieki, wyszlo 6040 trisów, sporo jak na lp ale na swoją obronę dodam że niczego tutaj pod kątem optymalizacji nie planowałem, wszystkie elementy mogą żyć oddzielnie(mają osobne tekstury). Bootki i hełm możesz sobie zobaczyć.

@ultrakaka, na temat anatomii to radzę być ostrożnym. Piersi wcale nie odstają od tych z conceptu są nawet mniejsze. Uda są grubsze niż na refce z któej korzystałem i blisko im do tych z conceptu grosnusa. Twarz jeszcze się zmieni.

24c8dc2.jpg

 

Do pozostałych z "pw", jak macie jakieś pytania to walcie tutaj.

Dziekuje za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi, na polycouncie pojawił się bardzo fajny konkurs związany z grą Darksiders II, i postanowiłem wziąść udział. Z next genami za wiele wspólnego nie mam więc traktuję to jako naukę only. Planuje wszystko zrobic w blenderze (tak sculpt też :P)

Na początek troche sylwetek

2mye0dt.png

i tutaj wybralem te któe wydały mi się najciekawsze

1z5ubuf.png

pozdrawiam i zapraszam do brania udziału w konkursie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł

4l50kp.png

 

od lewej, render z marmoset, siatka i flat render z blendera

 

2ithr3b.png

 

przed tym toporkiem zdarzyłem zrobić dwa mieczyki ale duzooo gorsze, jest to moja pierwsza styczność ze zbrushem która nie wygląda jak kupa. W sumie to nauczyłem się przy tym bardzo dużo. Jeżeli ktoś się zna na specular/normal mapach to chetnie posłucham.

Blender/zbrush/crazybump/photoshop

koncept od tego pana

http://gardenturtle.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu specular jest potrzebny. Wzmocniłbym spec na samym ostrzu i może trochę bardziej wykontrastował w stosunku do drewna.

Wygląda naprawdę przyjemnie. Szczególnie color grading + sam mesh.

 

Warto również by było pomyśleć o jakimś focal poincie, bo na razie sprawia wrażenie jednolitego (może bardziej jaskrawa kula?)

 

 

To takie "luźne" rady, jest naprawdę fajnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie podoba ! :)

fajna robota jedyne do czego można się przyczepić to te szlaczki ozdobniczki na ostrzu przydało by sie zrobić w jednej konwencji twarde trójkątne albo organiczne. Zróżnicował bym jeszcze walor danych części rozjaśnił troszkę ostrze przyciemnił drewno żeby ładnie sie kształty odcinały. Kolorystycznie trochę monochromatycznie przydały by sie jakiś komplementarny akcent :)

tak czy inaczej bardzo ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że koncept nie jest mój. Pochodzi z World of Warcraft i został zrobiony przez Tysona Murphy.

moarweapons04.jpg

Dlatego też designu co do trójkątów czy też organicznych zawijasów nie zamierzałem ani nie zamierzałem zmieniać. Co do wiekszej ilości światła na modelu to uważam że i tak dałem już na diffuse za dużo.

tutaj przykład idealnych tekstur

JF_CrowTempleHammer_Present%281%29.jpg

To co piszesz ma oczywiście racje bytu ale na modelach nie wykorzystujących normal/specular map. Ja chciałem spróbować swoich sił w next genie i dlatego troche podziałałem w zbrushu

lyxiu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności