Skocz do zawartości

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Nastąpiło dosyć gruntowne czyszczenie strony. Pozbyliśmy się wielu elementów, które powodowały, że strona była zapełniona niepotrzebnymi elementami. Ostatnie posty też ulepszone aczkolwiek nad tym jeszcze troche popracuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy może być dobrym pomysłem, powrót do korzeni 🙂

znalazłem mały bła na głównej, po otwarciu jakiegoś obrazka z ostatnich prac i zamknięciu okna z obrazkiem nazwa pliku zostaje na górze zamiast napisu home

IoPDGWd.png

----------

i jeszcze jedno w guillines jest mowa o sygnaturce, chyba to też relikt przeszłości 🙂 Czy byłaby możliwość dać więcej opcji albo w profilu usera albo dodawania sygnaturki tak żeby można było dodać stronę internetową, instagrama czy co tam się chce? Swoją drogą dziwne, że profil trackujący kto komu dał lajka i inne niepotrzebne rzeczy ma dosłownie dwie opcje na krzyż do konfugirowanai swojego profilu, nie ma pola do dodania numeru gadu gadu, tlen czy profilu naszej klasy, dawniej to było 🙂

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo pole strony, ale wtedy liczba spamerskich kont była liczona w dziesiątkach (co ciekawe, często były to konta tworzone ręcznie - w 2021 roku 😂). Bo wprowadzałem różne zabezpieczenia. 
Ale sprawdze jak to można ograniczyć np. do osob z dłuższym stażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta to my usunelismy wszystkie pola, bo spamerzy uzywali tego do zakladania kont i wrzucania linkow zeby wypozycjonowac strone.

Widac ze ten zabieg pomogl mocno, teraz max raz na 2-3 tygodnie przeslizgnie sie jakies spam konto 🙂 ale zaraz je banuje z palca. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie jakiś długi wątek (kilkanaście stron) i do pasji mnie doprowadza, że jak zjadę do końca strony, klikam następną stronę (nieważne, czy kolejna, czy konkretna) to przeładowuje mi stronę i automatycznie przewija wątek na sam dół. To ja coś robię nie tak, czy da się coś z tym zrobić?

Edit: Ej, proszę ze mnie tu głupka nie robić, bo napisałem o tym co mnie boli i już działa normalnie 😛 To tak działają psycholodzy? 🤔

Edytowane przez blood_brother
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, KLICEK said:

tez o tym pomyslalem, ale ja ogolnie jestem za tym zeby maxymalnie zmniejszac ilosc dzialow na forum. Pogadam z Adkiem jak on to widzi

No też racja, w takim dziale będzie pewnie bardzo mało postów i pustki.
Idealnie by było zrobić coś takiego na głównej baza ofert pracy i szukających pracy/ zleceń ale to już dużo roboty jeśli nie ma gotowego rozwiązania z systemu na którym stoi strona a też nie wiadomo czy jakikolwiek sensowny ruch by z tego był więc też szkoda pracy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Destroyer napisał:

No też racja, w takim dziale będzie pewnie bardzo mało postów i pustki.
Idealnie by było zrobić coś takiego na głównej baza ofert pracy i szukających pracy/ zleceń ale to już dużo roboty jeśli nie ma gotowego rozwiązania z systemu na którym stoi strona a też nie wiadomo czy jakikolwiek sensowny ruch by z tego był więc też szkoda pracy. 

no wlasnie z Adkiem myslelismy o tym i to jest do zrobienia. Tylko wiadomo, zycie... i nie zawsze jest czas 🙂  ale fakt dla mnie to jedyne rozwiazanie w tej chwili zeby rozruszac glowna strone tak zeby ona miala jakikolwiek sens istnienia 🙂 

@Destroyer dawaj tu piszmy, to Adek jak wpadnie to zerknie 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, KLICEK said:

no wlasnie z Adkiem myslelismy o tym i to jest do zrobienia. Tylko wiadomo, zycie... i nie zawsze jest czas 🙂 

@Destroyer dawaj tu piszmy, to Adek jak wpadnie to zerknie 🙂 

Wiem, już nie te lata i trzeba kiedyś spać 🙂 

Wtedy takie profile na kształt artstation by mogły ładnie zagrać tj łączenie usera z jego galerią, aktywnością na forum, z linakmi do sociali itd czy jest zainteresowany pracą full time, zdalnie, zleceniem, kontraktem i czy jest teraz dostępny. Może to by trochę ruchu napędziło, nawet jeśli tylko po to żeby ktoś przyszedł i wlepił swoje ogłodzenie to i wtedy pracodawcy chętniej by zaglądali zamiast rzucać swoje ogłoszenia w próżnię facebookową gdzie wszystko z miejsca ginie.  

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale w polskim internecie nie ma czegoś takiego dla grafików? Są śmietnikowe grupy facebookowe, dla gamedevu jest skillshot, jakieś rocketjob dla ui i pokrewnych a dla ludzi od animacji, wizek, filmu i wszystkiego pomiędzy chyba nie ma takiego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michalo napisał:

Co tak reklam dowaliło? Strasznie natrętne 😕

update silnika wczoraj poszedl, duzo zmian (pod maska), forum dziala szybciej? (zauwazalnie?)

Pewnie Adek musi jeszcze cos tam poustawiac z reklamkami 🙂

 

btw. ja widze tylko jedna dodatkowa na dole? czy piszesz o czym wiecej? miedzy postami sie pojawily tez? @michalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mortom napisał:

@KLICEK Powiedz że naprawiliście dodawanie i zażądanie obrazkami w galeriach.... PLEACE! 🥺
cats-adorable-eyes.gif

niestety nope, az sprawdzilem. Niestety nie ma zadnych udogodnien w nowej wersji do galerii. Nic nie mozna zmienic poza wielkoscia przechowywanego obrazka... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% użytkowników widzi testowe reklamy google - faktycznie nie są one mocno przyjazne, ale w tej chwili, bez tego na domene nawet max3d.pl nie zarabia. Więc tutaj musimy znaleźć kompromis.

@KLICEKco do updatu silnika - jeszcze go nie było. Ale będzie dzisiaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mortom napisał:

@KLICEK Powiedz że naprawiliście dodawanie i zażądanie obrazkami w galeriach.... PLEACE! 🥺
cats-adorable-eyes.gif

A co masz na myśli? Tutaj niestety jestesmy zdani na silnik. Ale daj znac co. Moze sa do tego wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KLICEK napisał:

update silnika wczoraj poszedl, duzo zmian (pod maska), forum dziala szybciej? (zauwazalnie?)

Pewnie Adek musi jeszcze cos tam poustawiac z reklamkami 🙂

 

btw. ja widze tylko jedna dodatkowa na dole? czy piszesz o czym wiecej? miedzy postami sie pojawily tez? @michalo

U dołu co się wysuwa oraz taki pup-up. 
Na razie mi znikły, może tymczasowo skoro już je widziałem? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adek napisał:

A co masz na myśli? Tutaj niestety jestesmy zdani na silnik. Ale daj znac co. Moze sa do tego wtyczki.

Gdy dodaje obrazki do albumu jedyna opcją sortowania kolejności wyświetlania dla osób trzecich (dla porządku nazwijmy ich widzami) jest sortowanie kolejności tak jak dodałem poszczególne obrazki.

Czyli np. jak pierwszy obrazek dodało się a potem kolejny i kolejny a potem chciałbym ułożyć kolejność dodanych obrazków tak jak bym chciał to nie mogę tego zrobić. Często kończę z galerią odwrotnie sortującą obrazki w albumie niż bym chciał i nie mam żadnej opcji aby to zmienić, po za skasowaniem obrazków i kolejnym uploadem. Przyznam że jest to dość uciążliwe i (niestety) często zostawiam tak jak "weszło" na serwer... choć z małym niesmakiem 😉 

Mam nadzieję że w miarę sensownie to wytłumaczyłem. 
W razie czego proszę, skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek A to spoko jak o tym wiecie i nie jest to w waszej mocy aby to zaimplementować, to jak tak to looz.
Bo już myślałem że ktoś tu lubi gnębić ludzi z tą galerią 😄 ( @KLICEKpatrzę na ciebie 😈👀)

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, KLICEK said:

image.thumb.png.8e63a7acc3a34e571553a6ef6a6f2eb5.png

 

ty no ale reklamy w punkt XD 

fajne som te reklamy, wysłodki dla konia, gadżety z papieżem, jakieś rzeczy co nawet nie wiem czym są 🙂 le parour 🙂

XHoCfDI.jpg

iBp4ATC.jpg

Ia57pq0.jpg

1naH2NH.jpg

vDPkna2.jpg

bhJHZAi.jpg

u3mVWac.jpg

8kMhnlv.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie ciebie boje 😄 bo to jest dobierane pod uzytkownika XD sstary co ty w necie przegladasz XDD

 

edit: chociaz z 2giej strony ja nie szukam "dziewczynek w mojej okolicy" a juz diabel kusi 2gi raz 😄

image.thumb.png.879efb02c9d17173c81c9d3aaf2f0d3c.png

  • Like 1
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, KLICEK said:

ja sie ciebie boje 😄 bo to jest dobierane pod uzytkownika XD sstary co ty w necie przegladasz XDD

 

edit: chociaz z 2giej strony ja nie szukam "dziewczynek w mojej okolicy" a juz diabel kusi 2gi raz 😄

image.thumb.png.879efb02c9d17173c81c9d3aaf2f0d3c.png

W moim przypadku algorytm polecający dostał zapaści i rzuca wszystko w stylu explosive diarrhea 🙂

cZIdNfn.png

To jest takie przypadkowe, że aż uzależnia, wchodzę z myślą, no dobra algorytmie ty chory poyebie co tym razem mi polecisz 😄 

iSBUzpM.jpg

pBHCjdF.jpg

FKqxKd5.jpg

Tak bardzo mnie to nie interesuje, że aż zabawne 🙂 

No ale no kobietki w okolicy to akurat chętnie zerknę 😄

vXm53dl.jpg

 

 

 

 

 

 

  • kekw 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi wczoraj też strasznie się ciął max3d - winiłem za to update. 

Dziś jest ok i reklamy tak nie straszą. Potraktujmy to jako incydent 😉

 

Przy okazji, dużo ludzi trafia na max3d? Wiadomo, ze mało kto zakłada konto ale jak wygląda ruch z zewnątrz? Dużo brakuje, żeby forum się utrzymywało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy wyłączyłem (to były autoads google). Niestety, bez tego prawie nikt w nie nie klika więc byc moze zrobimy tak, ze osoby zalogowane beda mialy tylko tek tore sa teraz. Malo i bez wyskakujacych.

Co do zacinania. Byl update. Chwile trzeba na przeindeksowanie zdaje sie wszystkiego. Ale juz chyba wszystko wraca do normny. Powinno byc OK.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wczoraj trochę przycinało czy nawet strona się nie wgrywała ale to tak przypuszczałem że cos mieli w systemie, dzisiaj już bez żadnych problemów wszystko śmiga szybko. 

A co do reklam to mi nie przeszkadzają choć jakby mi cały czas wyskakiwały na cała stronę i do tego z dźwiękiem to pewnie już bym się zirytował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno dzialac, ale do pelnej szybkosci brakuje jeszcze przeliczenia indeksu i przez to moze byc jeszcze troche wolniej. Jak wejdziecie tutaj: https://max3d.pl/discover/ to jest informacja:
 

Trwa przetwarzanie indeksu wyszukiwania. Wyświetlana aktywność, może być niekompletna.
 
Jest to przeliczania ponad 1mln postów więc jeszcze chwile to potrwa. Chociaż w tej chwili naprawde nie mam wiekszych problemów.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się do czegoś przyznać... Miałem włączonego adblocka... Mea culpa! Nieświadomie i zupełnie nie złośliwie. Przeodzieje się w wór pokutny i zacznę się biczować. A od jutra 1 klik karny w reklamy przez tydzień. Tak więc niech włodarze forum nie nakładają na mnie klątw czy innych hexów... Adblock dezaktywowany dożywotnio na max3d.pl A teraz możecie żucić pomidorkiem. 

 

image.png

  • Like 1
  • Haha 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Ja po reinstalce systemu i przeglądarki też zapomniałem wyłączyć adblocka 😮 Biję się w piersi i też klikam reklamy!

U mnie to jedyna strona, która addblocka ma wyl. Tutaj przynajmniej nie ma tych jebanych cookies.

W dniu 7.07.2022 o 14:24, Destroyer napisał:

fajne som te reklamy, wysłodki dla konia, gadżety z papieżem, jakieś rzeczy co nawet nie wiem czym są 🙂 le parour 🙂

XHoCfDI.jpg

iBp4ATC.jpg

Ia57pq0.jpg

1naH2NH.jpg

vDPkna2.jpg

bhJHZAi.jpg

u3mVWac.jpg

8kMhnlv.jpg

To chyba sie kazdemu tak wyswietla:p ja myśłałem ze to jakies nakładki na fiuta a tu szok i zaskoczenie:P Mata do masażu dla kobiet.

 

Edit: ja mam jeszcze jakies leginsy dodatkowo:P image.png.40bfb4ac962106e681ba5d37ebdc79b2.pngimage.png.2496bee50efc970806b7a513389c7c1a.png

Edytowane przez Kalberos
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kalberos napisał:

To chyba sie kazdemu tak wyswietla:p ja myśłałem ze to jakies nakładki na fiuta a tu szok i zaskoczenie:P Mata do masażu dla kobiet.

Przyznam miałem podobne skojarzenie... 😅 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Kalberos said:

U mnie to jedyna strona, która addblocka ma wyl. Tutaj przynajmniej nie ma tych jebanych cookies.

To chyba sie kazdemu tak wyswietla:p ja myśłałem ze to jakies nakładki na fiuta a tu szok i zaskoczenie:P Mata do masażu dla kobiet.

 

Edit: ja mam jeszcze jakies leginsy dodatkowo:P image.png.40bfb4ac962106e681ba5d37ebdc79b2.pngimage.png.2496bee50efc970806b7a513389c7c1a.png

Czyli jednak się skusiłeś 😄 ja nie klikałem bo potem będę miał jeszcze więcej takich perełek a czasem lepiej nie wiedzieć co to a i bez tego mam jakieś dziwactwa chyba specjalnie takie dają żeby kliknąć z ciekawości co to w ogóle jest 🙂 😛 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Destroyer napisał:

Czyli jednak się skusiłeś 😄 ja nie klikałem bo potem będę miał jeszcze więcej takich perełek a czasem lepiej nie wiedzieć co to a i bez tego mam jakieś dziwactwa chyba specjalnie takie dają żeby kliknąć z ciekawości co to w ogóle jest 🙂 😛 

E tam:P nie raz jak sie szuka refek, to mozna trafic na jeszcze lepsze perełki xD

  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności