Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to się okazało prawdą to bardziej będzie się opłacało kupować licencję co dwa lata nić upgradować co roku, ale też chyba ma nie być licencji tylko subskrypcje. 
Tak czy tak konkurencji w zasadzie nie ma więc można krzyczeć na maxona a prezes będzie zapłakany 🙂 

giphy.gif

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konkurencji to 1. Cały świat tego używa - 2.. To 2 powody żeby doić kasę i się nie przejmować. Obłowią się zanim pojawi się jakiś realny rywal.

Można tłumaczyć że zb ma wąskie możliwości. To nie kombajn 3d jak cinema czy maya. I mam nadzieję, że wezmą to pod uwagę bo  to raczej narzędzie dodatkowe dla tyv największych branży jak film i gry. 

Tam gdzie zb gra większą rolę już nie ma takich dolarów. WIęc może mnie nie udupcą.. tzn nas. 

 

reasumując 5 baksów na miesiąc. no dobra może być 10 🙂  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak kase podoisz? troche nie czaje 🙂 musieliby wylaczyc te licki co sa teraz. Watpie zeby sie do tego posuneli. 

Wiecie modelarzy jest okreslona ilosc, zbrush jest dla malej grupy osob. Nie ma co mowic o milionach itp bo zbrusha sie tyle nie sprzedaje. Zakladam ze rynek jest mocno nasycony, przez polityke kup licke upy za darmo 🙂

 

pozyjemy zobaczymy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoisz wprowadzając model subskrypcji.  Nie mówię, że od razu ale wszystkie softy do tego dążą. 

Rozumiem, że w CDP używacie allegorithmic substance na maxie z 2013 roku 😉 Jedyny nowy soft co macie to blender i zbrush hihi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, michalo napisał:

Podoisz wprowadzając model subskrypcji.  Nie mówię, że od razu ale wszystkie softy do tego dążą. 

Rozumiem, że w CDP używacie allegorithmic substance na maxie z 2013 roku 😉 Jedyny nowy soft co macie to blender i zbrush hihi. 

no trafiles 🙂 zaczynajac proejkt bierzesz soft z danego roku i oskryptujesz go i uzywasz go juz do konca projektu. Nigdy nie migrujesz z wersji na wersje 🙂 Dlatego Blender w tej postaci jaka ma teraz NIGDY ne bedzie standardem, update co 2 dni itp. ale to o tym chyba gadalismy 🙂  

Jednym slowem, robimy upgrade raz na 5 lat 😄 i tak teraz nie jest zle 😄 bo caly wiedzmin (zaczety w roku 2012 a wydany w 2015) byl robiony na maxie 2009  bo skrypty juz staly XD

 

Oczywiscie zbrush jest wyjatkiem, mozesz go upgradowac tylko teraz bedzie pytanie, po co?

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KLICEK napisał:

no trafiles 🙂 zaczynajac proejkt bierzesz soft z danego roku i oskryptujesz go i uzywasz go juz do konca projektu. Nigdy nie migrujesz z wersji na wersje 🙂 Dlatego Blender w tej postaci jaka ma teraz NIGDY ne bedzie standardem, update co 2 dni itp. ale to o tym chyba gadalismy 🙂  

Jednym slowem, robimy upgrade raz na 5 lat 😄 i tak teraz nie jest zle 😄 bo caly wiedzmin (zaczety w roku 2012 a wydany w 2015) byl robiony na maxie 2009  bo skrypty juz staly XD

 

Oczywiscie zbrush jest wyjatkiem, mozesz go upgradowac tylko teraz bedzie pytanie, po co?

 

W sumie tak. Zapomniałem, że tak to wygląda a już kiedyś o tym wspominałeś.   No to może tym bardziej nie przywalą nie wiadomo jakiej ceny.  Ale jak już  wejdziecie w subskrypcje, bo chyba maxa już się nie kupi na stałe, to co wtedy?  Płacicie ale nie updatujecie? 

Pytam z ciekawości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalo napisał:

W sumie tak. Zapomniałem, że tak to wygląda a już kiedyś o tym wspominałeś.   No to może tym bardziej nie przywalą nie wiadomo jakiej ceny.  Ale jak już  wejdziecie w subskrypcje, bo chyba maxa już się nie kupi na stałe, to co wtedy?  Płacicie ale nie updatujecie? 

Pytam z ciekawości. 

tak, placa jakas tam subskrypcje na podtrzymanie ale nie wiem jak to dokladnie wyglada finansowo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gadacie o cebulowaniu to Zbrush Core 9.95$/miesiąc, nie brzmi źle. Pewnie dla większości co robią profesjonalnie jest zbyt uproszczony względem pełnej wersji ale może jest ktoś kto nie wie a chciałby spróbować. Poza tym coś czuję że Core Mini ukręcą łeb w najbliższym czasie a szkoda, gdyby nie ten absurdalny max polycount to byłaby z tego znacznie ciekawsza zabawka

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dm_ napisał:

Skoro gadacie o cebulowaniu to Zbrush Core 9.95$/miesiąc, nie brzmi źle. Pewnie dla większości co robią profesjonalnie jest zbyt uproszczony względem pełnej wersji ale może jest ktoś kto nie wie a chciałby spróbować. Poza tym coś czuję że Core Mini ukręcą łeb w najbliższym czasie a szkoda, gdyby nie ten absurdalny max polycount to byłaby z tego znacznie ciekawsza zabawka

Napisali w najnowszym faqu że CoreMini i CorePlus nie znikną. No ale to czas pokaże. Pewnie CorePLus zostawią, żeby mieć tańszą alternatywę.  

Tzn nie znikną, bardzo pokrętnie to napisali. Nie udzielili nawet odpowiedzi na to pyatnie?

"Co się stanie z wersja COre?"

"jest nadal dostępna" hah taaa naprawdę?

image.png.52d99e3c179a9b5b41a4bcfccea1e490.png

Dla mnie core odpada bo, tak jak piszesz, zbyt uproszczone. Jeśli mi nie wyjdzie związek z Maxonem a udupcą jakoś zbrusha dzisiejszego (nie wiem, windows 13 nie będzie obsługiwał albo po prostu będzie za stary, za mało wydajny) to leciałbym jak długo się da na 2022  a potem, ten no.. na B 😉

 

Albo ten... kurde nawet nazwy jego nie pamiętam..  vokselowy taki. 3d coat (musiałem wygooglować - taki popularny ten program)

Albo jeszcze lepiej, sculpt w vr a potem obróbka w czymś innym. Mam nadzieję, że dozyję 2077 kiedy to wszystko już będzie na zadowalającym poziomie..

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michalo albo kupić trochę gliny albo jakiś blok marmurowy 🙂

Odnośnie takich technik tradycyjnych to ostatnio natknąłem się na obrazy tego gościa - Yigal Ozeri. Ma silnik renderujący w ręku 🙂 Kontrowersyjne, żeby pędzlem takie rzeczy (nie cyfrowo) malować. Z drugiej strony patrząc np. na 3D - fotorealizm to jedna najfajniejszych rzeczy.

Untitled;+New+York,+12x18+inches,+paper+

Untitled;+New+York,+12x18+inches,+paper+

DSC_4164-Edit.jpg?format=1500w

Edytowane przez alex3d
  • Like 1
  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile sie ma razy jeszcze potwierdzic 🤣 Koniec darmowek byl oczywisty w momencie jak Maxon ich wykupil (pewnie z powodu rozdawanie tych darmowek z reszta...). Miesiac pozniej - "no i sie potwierdzilo!" 😄 Teraz tylko ktos musi napisac "To ja sie przesiadam na Blendera!" i bedzie pelny restart dyskusji 🙂

Spoko, rozumiem. Dopoki nie zmienia subskrypcji na drozsza to mam to w pompce. Ale jak podniosa subskrypcje polroczna o wiecej niz $20 to sam zaczne 7 watkow "CHCIWOSC MAXONA!!!!!!!!!" 😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to już było ustawione tak, że maxon szybciej dopnie dealu i 2022 miało być już płatne dla tego reselerzy zostali powiadomieni o tych cenach już wcześniej?

Może to był ostatni uśmiech do userów?  

 

Kurcze, snucie teorii spiskowych to fajna sprawa. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze powodu dla ktorego Maxon - gdyby mial ustalone ceny wczesniej - ukrywal je. Obojetnie co zdecyduja - czas nie odgrywa tu dla nich wiekszego znaczenia. Zbrush to nie papier toaletowy zeby sobie nakupic na zapas, a reakcji ludzi - jaka by ona nie byla - nie zmienia tym ani odrobine.

Za jakis czas sie dowiemy oficjalnie po prostu. Te domysly przywodza na mysl spekulacje na temat tego czy Bloodborne wyjdzie na PC, skoro ktos tam widzial go w jakims sklepie, ktos inny dopatrzyl sie, ze okladka nie ma ikonki Playstation Exclusive itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to kazdy wiedzial ze to pomylka, cala reszta sie zgadza 🙂koniec licek, wszystkie updaty beda platne (tutaj gosc to tlumaczy tak z dupy ze niby cos bedzie, ale wszyscy wiemy jak to sie skonczy) wiec oprocz ceny cala reszta sie zgadza i  zostala potwierdzona 🙂 

Z reszta, tak szczerze wam powiem ze jestem zmeczony tematem 😄 wyjdzie zb 2023 wszystko bedzie jasne. Najwyzej zostanie sie przy zb 2022 albo sciagnie z zatoki, problem solved.

 

Warto natomiast zainwestowac cebuliony w nowy procek i karte, bo podobniez tanio to juz bylo

https://www.chip.pl/2022/01/wzrosty-cen-procesorow-i-kart-graficznych-2022/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ZNOWU o ZBrushu, zeby Klicka wkurzyc 😛

Zapowiedzieli stream na wtorek wiec pewnie sypna jakimis nowymi informacjami. Moze wydadza nowa wersje z dodanym slowem "Maxon" w logu czy cos 😄 Ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo...

https://pixologic.com/zbrushlive/events/zbrush-2022-0-3-event-stream/

Latwego zadania nie maja. Przypomina mi sie ta scena:

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał:

To ja ZNOWU o ZBrushu, zeby Klicka wkurzyc 😛

Zapowiedzieli stream na wtorek wiec pewnie sypna jakimis nowymi informacjami. Moze wydadza nowa wersje z dodanym slowem "Maxon" w logu czy cos 😄 Ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo...

https://pixologic.com/zbrushlive/events/zbrush-2022-0-3-event-stream/

Latwego zadania nie maja. Przypomina mi sie ta scena:

 

Nie wiem czy to zniosę. We wtorek mam wywiadówki, jeszcze to... Napisz proszę w skrócie co tam ustalili a ja w spokoju przechyle szklaneczkę z czymś mocniejszym. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, michalo said:

Nie wiem czy to zniosę. We wtorek mam wywiadówki, jeszcze to... Napisz proszę w skrócie co tam ustalili a ja w spokoju przechyle szklaneczkę z czymś mocniejszym. 

O stary, to wspolczuje. Jak bylem dzieciakiem to nienawidzilem wywiadowek z oczywistych przyczyn, teraz jestem ojcem i moze powody nieco sie zmienily, ale nadal nienawidze 😄 Jesli nic nie wypadnie i bede ogladal to napisze. Pekam z ciekawosci co bedzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. 
Ale też mam naedzieję, ze naprawią ten cut tool. CIągle chce go używać ale tak crashuje ze jedna k stary dobry clip.

 

Co do wywiadówek, to na razie jest w miare spoko bo są mali więc nie ma żadnych hardcorw, ale młody to nicpoń i pewnie się nasłucham, potem mu nagadam, a jemu wypadnie drugim uchem a ja się tylko wqur.. 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

To ja ZNOWU o ZBrushu, zeby Klicka wkurzyc 😛

Zapowiedzieli stream na wtorek wiec pewnie sypna jakimis nowymi informacjami. Moze wydadza nowa wersje z dodanym slowem "Maxon" w logu czy cos 😄 Ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo...

https://pixologic.com/zbrushlive/events/zbrush-2022-0-3-event-stream/

Latwego zadania nie maja. Przypomina mi sie ta scena:

 

o spoko, umknelo mi 😄 zobaczymy 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skyrush uuu kolejny przechwyt. Coraz mniej mi się to podoba. Ziva to świetne narzędzie. Po takim przejęciu te projekty tracą dynamikę, Arnold, Naiad itp, gdzieś to się rozpływa w tych korpo-monopolach. Duże studia mają swoje inhousowe mięśnie, więc im to nie zrobi różnicy. Dobrze, że Houdini się póki co broni - ogólnie bardziej kompleksowe rozwiązanie niż Ziva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze byc wielu MONOpoli 😉 Nikt tez nie "przejmuje" tych projektow. Korpo nie wpada i nie mowi "od dzisiaj ja tu rzadze!". Pada korzystna oferta i okazuje sie, ze jednak robienie wirtualnych miesni nie bylo ich zyciowym celem i ze wola splacic dom jedna splata i zyc wygodnie 😄
Ludzie psiocza tam w komentarzach, ale co ma Unity robic? Czekac, az Epìc wszystko wykupi a oni przestana sie liczyc? Psychika ludzka stanowi dla mnie zagadke. Jak Epic zrobil swoj sklep z grami byl placz (czasem wciaz jest) jacy to oni zli sa. Bo exclusivy, bo rozdawnictwo, bo costam. Z drugiej strony teraz Epic stal sie zbawca i kazdy by chcial zeby oni wykupili wszystko i dali za darmo. ZBrusha, Zive... Caly czas w komentarzach przewija sie ze jakby Epic kupil to by bylo zajebiscie a jak ktos inny to tragedia. Ale ich sklep z grami wciaz jest zly. Ale zbawcy jednoczesnie... Co..? Nie kumam ludzi.
Ja sie akurat przygladalem Speedtree Cinema kiedys - calkiem niedawno. Cena byla jakas z dupy wzieta, nie byloby mnie stac na to zeby sie pobawic robieniem drzewek, moze kilka sobie zapisac do pozniejszego wykorzystania. Bo przeciez jak chcesz cos podlubac w produkcie o nazwie CINEMA to na pewno film krecisz w LA i masz kasy w opor...
Unity wykupilo Speedtree i teraz jest learning edition za free kompletnie a za Speedtree cinema jest... $19 na miesiac. Wiec moge sie na learning nauczyc a potem kupic na miesiac i porobic to co chcialem. Dodatkowo niedawno wyszla nowa wersja, wczesniejsza byla sprzed kilku lat chyba wiec ciezko zarzucic ze development chamuja czy cos. W zwiazku z tym nie wiem czy to tak zle, ze Unity kupilo Zive. Cos musza robic zeby utrzymac sie na rynku. A jakby sie kiedys - ku zaskoczeniu wszystkich - okazalo, ze Epic jednak nie jest zbawca i kureczek przykreci to dobrze zeby inny duzy gracz na rynku byl.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi, to jest bardzo źle. To tak jakbyś wszedł do sklepu i miał do wyboru tylko jeden gatunek sera i się cieszył, że możesz poprosić ten. W grafice nastały czasy PZPR, tylko Pewex-u nawet nie ma. Niedługo wszyscy będziemy jeździć Ładą. To już chyba w Rosji i Chinach jest mniej monopolu w energetyce niż na rynku softów CG. Niezdziwiłbym się, że te praktyki monopolistyczne i jakieś zmowy, wymyślił jakiś przekrętas z jakąś piramidą łańcuszkową w stylu Madoffa.

 

Hehe, a to jest tekst, ze strony startowej Ziva.

"Ziva is dramatically advancing the fidelity of real-time virtual characters. Pushing their technology forward aligns with the creative and technical vision at Epic."

– Kim Libreri, Chief Technical Officer, Epic Games

 

Edytowane przez alex3d
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez jest kilku duzych graczy - nie jeden. Unity i Epic sa najwieksi. Jesli takie Unity nie urosnie w sile to nie bedzie moglo konkurowac z Epic i zostanie niedlugo sam Unreal. Kto ma z nimi konkurowac? Podupadly Crytek? Chyba nie stanowi zaskoczenia fakt, ze do walki z jednym gigantem potrzeba drugiega giganta a nie pierdyliona malych biznesikow. Ziva sama w sobie nie stanowi konkurencji dla Epica - jest bardzo niszowym zastosowaniem i z dwojga zlego chyba jednak lepiej zeby Unity ich kupilo. A tak sie przyda do zachowania w miare chociaz rownowagi. Inaczej bedzie to czego chcesz uniknac - jedna dominujaca firma.

Nie wiem skad sie wzial hate na Unity. Moge sie mylic ale czy to czasem nie bylo tak, ze Unity bylo pierwszym duzym, komercyjnym silnikiem ktory zostal udostepniony za darmo..? (o ile nie zarabiasz ponad jakis pulap czy co tam maja za obostrzenie). Reszta sie dolaczyla po czasie. Jesli tak to dzieki nim mamy wlasnie sytuacje ze byle Staszek Maciwoda z Dupowa Malego moze uzywac legalnie i za free swiatowej klasy silnikow. Ale to troche inny temat juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, alex3d said:

@Nezumi wszystko spoko, tylko zwróć uwagę, że oni nie tworzą sami nowych narzędzi tylko wykupują mniejszych zdolnych i to jest słabe.

Caly czas przewija sie to okreslenie ze "oni wykupuja". Korporacje wykupuja. Korporacje "przejmuja". Badzmy fair - korpo nic nie moze jesli firma powie "nie jestesmy na sprzedaz". To jest transakcja za obopolna zgoda. Wolny rynek. Ziva mogla powiedziec "sorki panowie, dzieki za propozycje ale chcemy byc niezalezni w tym co robimy". Zobaczyli czek, policzyli zera, usmiechneli sie i sprzedali firme. To samo z ZBrushem - jestem fanbojem tego softu i tez nie chce widziec go w ramionach korpo. Tez wolalbym, zeby Pixologic istnial nadal. Ale taki jest rynek po prostu. Do wszystkiego trzeba kasy.
Zeby byla jasnosc - ja sie nie ciesze ze tak jest. Po prostu w ktoryms momencie przestalem sie denerwowac tym bo lyzeczka Wisly nie zawroce. Moje utyskiwania nic nie zmienia. Oczywiscie nikomu nie zabraniam sie wkurzac - tylko po co. Szkoda nerw 😉

A to, ze nie pisza swoich narzedzi - czy jest sens wymyslac kolo od nowa? Tym bardziej, ze moze sie okazac, ze to kolo jest bardziej kanciaste 😉 Slyszalem pogloski o mozliwym zalaczeniu do Blendera pluginu Retopoflow. Nie wiem na ile sa prawdziwe ale uwazam ze swietny pomysl. Moze sie wkurza ci, co kupili go za $90 😄 Ale ogolnie duzo lepiej dla samego Blendera wcielenie tego swietnego pluginu niz czekanie wiele lat na dedykowane narzedzia do retopo, pisane od nowa i pewnie koniec koncow i tak gorsze niz ten plugin.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to streamu dzisiejszego ZBrushowego: o Maxonie nie bylo nic, jest nowy update - maly patch, Paul jakos tak usypial mnie tym gadaniem o bevel pro... Ot takie... wielkie nic w zasadzie. Patch wyszedl. Tyle. Tu mozna obejrzec:

Lista zmian:
ZBrush 2022.0.3
Released Notes :
 - Modified: Gizmo icons now 50% larger.
 - Modified: Strength of smoothing that takes place after alt-drag when cleaning topology curves is now dependent on the stroke/CurveFunctions/Curve Smoothness slider.
 - Modified: ZCameras will now store up to 256 cameras.
 - Modified: Reduce Fan Activity option removed from macOS version.
 - Modified: Separate TransPose falloff controls for Gizmo and Action Lines.
 - Modified: Improved BevelPro bevel results with additional control options.
 - Modified: Smoothness option was added in the Bevel Pro Advance options
 - Modified: BevelPro now supports chamfering
 - Modified: BevelPro: Beveling supports inner boolean parts to fill holes.
 - Modified: Bevel Pro: Bevel/Chamfer operands feature polygroup separation.
 - Modified: BevelPro: Edge fixing is more aggressive.
 - Modified: BevelPro: When Auto Apply is enabled, edges are fixed in result as well.
 - Modified: BevelPro: Flipped meshes are respected.
 - Modified: BevelPro: Polish by groups respects masking.
 - Modified: BevelPro: Improved mesh rendering inside BevelPro.
 - Fixed: issue related to XMD hotkey.
 - Fixed: MultiMapExporter Layers Option.
 - Fixed: ZBrush to Photoshop 3D Layers issue.
 - Fixed: Knife brush with Brush radius option generating odd geometry
 - Fixed: KnifeCurve does not produce the expected results with BRadius and sharp angle cuts.
 - Fixed: Crash when Space Mouse is used to zoom in too far.
 - Fixed: Crash related to BevelPro when ZBrush is set to certain languages.
 - Fixed: DLL error preventing ZBrush from running on Windows 7.

 

Rozbawil mnie gosciu w komentarzach na Youtube: "Hmmm for this patch or update that doesn't have enough to offer just so I agree to Maxon's terms and conditions, I think I'll pass. Nice try though." 🤣 Przechytrzyl wszystkich - wlacznie z soba samym bo ma bardziej zbugowana wersje... Ech ludzkosci.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Nezumi

Ja spachuje, trudno, wyrażę zgodę na te termy.

2003 byłem na woodstocku i żywiłem się  za free w wiosce Krishny.  Niedługo potem jakiś ksiądz w TV stwierdził, że jadając u Krishny przyjmuje się przez to pożywienie chrzest i jest się jego wyznawcą.

DOpiszę sobie maxona do rachunku. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeklikalem przez to jak zawsze, update znalazl sie na dysku zaraz po obejrzeniu streamu. Nawet nie zauwazylem tam nazwy "Maxon" 😄 Spodziewalem sie jakichs newsow a propos ogolnej sytuacji a tu business as usual. I w sumie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah kozak! Ale ci zazdroszczę. 

DObrze wyglądasz 🙂

 

 

Co do updatu, to tylko +0,1 fixy też są dobre. I nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale waliłem cut knife toolem jak oszalały i nie miałem crasha. Nie wspomnieli o tym w change logu ale może przypadkiem się fixneło przy kompilacji 😉 ObY! 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Destroyer napisał:

Spoko ale zamiast tak przepłacać na rękawiczki do tabletu to można zaraz po 6 rano pójść do biedronki i zabrać ze dwie paczki rękawiczek do pieczywa i jesteś elegancko ustawiony 😄

W tej biedronce to jednak wszystko można dostać. To raczej na pamiątkę i do trumny. Mój tablet jest już tak zdziabany że żadna rękawiczka go już nie ochroni 😄 Chociaż słyszałem że ludzie je noszą głównie dlatego by się łapy nie lepiły do szyby. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryzon wypasiony stroj - az sie chce umierac! 🤣

@michaloa ja z nozem rowniez wczesniej nie mialem problemow a szybko stal sie moim ulubionym toolem. Tyle ze dziur nie... a no tak, mowilem juz o tym 😉 Czasem mi sie zdarzylo ze nic nie zrobil, czasem ze tylko nowa polygrupe a nic nie zniknelo (jak probowalem jakies chore ciecia waskich szczelinek czy cos. Ale wywalic sie nie wywalil nigdy 😕 Jak to wszystko zalezy od ukladu planet, panie...

A co do fixow to jest wiecej jak przy obydwu poprzednich updatach. Ludzie sie zafixowali na punkcie podejrzewania wszedzie podstepow, kazdy chce byc tym jedynym co przewidzial jakas tragedie 😄 Paranoja.

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Nezumi napisał:

@gryzon wypasiony stroj - az sie chce umierac! 🤣

@michaloa ja z nozem rowniez wczesniej nie mialem problemow a szybko stal sie moim ulubionym toolem. Tyle ze dziur nie... a no tak, mowilem juz o tym 😉 Czasem mi sie zdarzylo ze nic nie zrobil, czasem ze tylko nowa polygrupe a nic nie zniknelo (jak probowalem jakies chore ciecia waskich szczelinek czy cos. Ale wywalic sie nie wywalil nigdy 😕 Jak to wszystko zalezy od ukladu planet, panie...

A co do fixow to jest wiecej jak przy obydwu poprzednich updatach. Ludzie sie zafixowali na punkcie podejrzewania wszedzie podstepow, kazdy chce byc tym jedynym co przewidzial jakas tragedie 😄 Paranoja.

dokładnie. Tym wszystkim fanbojom zb teraz odpierdala palma, totalnie. Cały świat im się załamał.

Chyba jesteśmy dobre Prosy skoro nas to wali. 

 

Z tego co gadał Paul ostatnio w wywiadzie, na crashowanie zb skłąda się wiele czynników - nawet inne softy. Coś tam wspomniał, że u kogoś crashe powodowało jakiś soft z adoba, więc podejrzewam, że to u mnie. 

Może procek pada, może ram pada, może wszystko pada 😉 albo mam jakieś gowno zainstalowaane - peło tego się uruchamia. IDK nauczyłęm się z tym życ (a raczej bez tego hehe)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności