Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, KLICEK napisał:

Btw. ezeli mi analuja darmowe updaty zostaje na zbrushu 2022 😄 w sumie nic wiecej nie potrzebuje i tak 😄

Mi też wystarczy ale pewnie i tak się skuszę na update. Wystarczy,  jedno małe coś co mnie przekona na rok 😉 

Jakby rabaty na update były takie, jak robili w Marvelousie to bez mrugnięcia okiem. 

 

Albo update co 2 lata..

 

Jedyne co mnie tak naprawdę martwi to to, że nie każdy już będzie inwestował w zetkę i w przypadku wymiany ZTLów będą kłopoty.  Trzeba będzie eksportować i takie tam bezsensowne marnowanie czasu 😕 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, JackTheRippy said:

Ja tylko napisze, ze w niektorych firmach zazwyczaj nie powiedzą Ci co chcą do momentu az nie oddasz im modelu, masz sie domyślic, hehe 😄

 

Tak jest w każdej branży, ja nie robię w CG ale czasem jest tak że ma być ładnie i dobrze i to jest wszystko co klient jest w stanie z siebie wydusić a jak przychodzi co do czego to foch i brak akceptacji 🤣 I pytanie kto zawalił, prawdopodbnie ten co koordynował i ustalał projekt bo na pewno nie klient 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalo napisał:

Mi też wystarczy ale pewnie i tak się skuszę na update. Wystarczy,  jedno małe coś co mnie przekona na rok 😉 

Jakby rabaty na update były takie, jak robili w Marvelousie to bez mrugnięcia okiem. 

 

Albo update co 2 lata..

 

Jedyne co mnie tak naprawdę martwi to to, że nie każdy już będzie inwestował w zetkę i w przypadku wymiany ZTLów będą kłopoty.  Trzeba będzie eksportować i takie tam bezsensowne marnowanie czasu 😕 

o to o to, no walsnie juz teraz sa problemy ze zgodnascia jak wychodzi nowy update 😕 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

8 minut temu, dm_ napisał:

 

Tak jest w każdej branży, ja nie robię w CG ale czasem jest tak że ma być ładnie i dobrze i to jest wszystko co klient jest w stanie z siebie wydusić a jak przychodzi co do czego to foch i brak akceptacji 🤣 I pytanie kto zawalił, prawdopodbnie ten co koordynował i ustalał projekt bo na pewno nie klient 🤣

 

Ja mam różne doświadczenia. Z reguły ci co sami mają doświadczenie jako artyści itp, są w stanie wydusić dobry brief, lub konkretnie coś chcieć. Uwagi zwykle są rzetelne. Taki art director to skarb 😉

Ci co tylko kierują.. z nimi jest gorzej bo zwykle mają trylion pomysłów na raz. Sami nie wiedzą czego tak naprawdę czasem chcą. 

 

Cytat

o to o to, no walsnie juz teraz sa problemy ze zgodnascia jak wychodzi nowy update 

Dokłądnie, problemu uniemożliwające otwieranie "starcyh" plików w nowych wersjach. Wystarczy krok z .1 na .2 i juz dupa 😞

 

Powinna być opcja do eksportu taki raw tool, czyli same subdividy, zaakceptowac dynamic subdiv, nano mesh i co tam jeszcze jest niekompatybilnego. 

Napiszę do supportu.

 

Edytowane przez michalo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalo napisał:

  

 

Ja mam różne doświadczenia. Z reguły ci co sami mają doświadczenie jako artyści itp, są w stanie wydusić dobry brief, lub konkretnie coś chcieć. Uwagi zwykle są rzetelne. Taki art director to skarb 😉

Ci co tylko kierują.. z nimi jest gorzej bo zwykle mają trylion pomysłów na raz. Sami nie wiedzą czego tak naprawdę czasem chcą. 

 

Dokłądnie, problemu uniemożliwające otwieranie "starcyh" plików w nowych wersjach. Wystarczy krok z .1 na .2 i juz dupa 😞

 

Powinna być opcja do eksportu taki raw tool, czyli same subdividy, zaakceptowac dynamic subdiv, nano mesh i co tam jeszcze jest niekompatybilnego. 

Napiszę do supportu.

 

te male bug fixy nie wplywaja na kompatybilnosc plikow, ogolnie duze chyba tez nie? trzeba by sprawdzic. 

Natomiast przejsci z 2019 na 2020 juz robi ze nie mozesz otworzyc pliku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KLICEK napisał:

te male bug fixy nie wplywaja na kompatybilnosc plikow, ogolnie duze chyba tez nie? trzeba by sprawdzic. 

Natomiast przejsci z 2019 na 2020 juz robi ze nie mozesz otworzyc pliku. 

No ja updatuje co "kropkę" i po jednym takim updacie już klient, który nie rzucał się od razu na każdy update, nie mógł otwierać. I przez jakiś czas eksportowałem mu fbxy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w mailach czy nie wprowadzam was w błąd. Problem był 18 grudnia 2020 roku, i sprawdzając w newsach to był update 2021.5. 

Co prawda było tam też sporo nowości. Może to był problem. 

 

Tak czy siak odpisali z supportu, że to niemożliwe do zrobienia (ten neutralny ztl), to tak jak sprawić żeby cd otwierało dvd.. ale moim zdaniem nie chce im się tego robić i porównanie grubo na wyrost.. W sumie nie dziwię się. 

Zostają eksporty 

Edytowane przez michalo
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michalo napisał:

Sprawdziłem w mailach czy nie wprowadzam was w błąd. Problem był 18 grudnia 2020 roku, i sprawdzając w newsach to był update 2021.5. 

Co prawda było tam też sporo nowości. Może to był problem. 

 

Tak czy siak odpisali z supportu, że to niemożliwe do zrobienia (ten neutralny ztl), to tak jak sprawić żeby cd otwierało dvd.. ale moim zdaniem nie chce im się tego robić i porównanie grubo na wyrost.. W sumie nie dziwię się. 

Zostają eksporty 

Tylko do eksportu ptrzebujesz nowa zetke....
- export LP export HP
- importLP subdivide import HP.... ;/

Niestety import HP fbx i reconstruct raczej czesto dobrze nie działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KLICEK napisał:

@Sebazx6r ja tez sie zgadzam z Alexem, powinienes napisac do tej osoby na prive i naslac jobow 😄  poza tym zawsze jest tak ze jezeli jestes osoba 3cia pracujaca po kims to nie masz wplywu na to co ktos zaakceptowal wczesniej. To nie do konca wina osoby ktora robila zlecenie, a osoby akceptujacej 🙂 wiec wiesz, podejdz tam w poniedzialek do leada od reklam i mu powiedz ze zjebal tez, bo przepuscil krap 🙂 

 

Btw. jezeli mi analuja darmowe updaty zostaje na zbrushu 2022 😄 w sumie nic wiecej nie potrzebuje i tak 😄

No wreszcie, dzięki że ktoś tutaj nazywa te rzeczy po imieniu. Wywodu nie czytałem bo edycja i kasowanie postów. Problem osób które rzucają słowa na wiatr, a potem kasują lub przeinaczają swoje wypowiedzi. Swoją drogą szanujmy się ludzie bo ten 3d świat jest mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ZBrush i niekompatybilność .ztl to faktycznie jest to problem. Studio da wymóg pracy na określonej wersji a ktoś używa najnowszej. Ostatnio mam taki problem. Jak to pogodzić? Może format transparenty .ztl jak już ktoś mądrze wcześniej napisał. Miło jak by o tym pomyśleli. Jeśli chodzi o płatne upgrade ZBrusha to z mojej perspektywy na pewno nie będę płakał. To jest najtańszy program, najsolidniej rozwijany przez te wszystkie lata za darmo na którym najwięcej zrobiłem pracy. Wydałem kupę kasy na inne softy i ich upgrade a nie zrobiłem na nich nawet ułamka tego co na ZBrush. Nie mam prawa grymasić. Niektórzy z was napisali że zostaniecie na tych wersjach które teraz macie, nie dziwię się. Sam bym tak pomyślał, bo już na tym etapie ZBrush jest tak kompletnym toolem do rzeźbienia, że ciężko prosić o jakieś wodotryski. Z drugiej strony grubo się zastanawiam co oni u Maxona będą czarować. Może pójdą w VR, może przepiszą soft, a może zwyczajnie będą pokazywać coraz to bardziej kozackie narzędzia którymi wymuszą na nas płatne upgrade 😄 

Edytowane przez gryzon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gryzon napisał:

Jeśli chodzi o ZBrush i niekompatybilność .ztl to faktycznie jest to problem. Studio da wymóg pracy na określonej wersji a ktoś używa najnowszej. Ostatnio mam taki problem. Jak to pogodzić? Może format transparenty .ztl jak już ktoś mądrze wcześniej napisał. Miło jak by o tym pomyśleli. Jeśli chodzi o płatne upgrade ZBrusha to z mojej perspektywy na pewno nie będę płakał. To jest najtańszy program, najsolidniej rozwijany przez te wszystkie lata za darmo na którym najwięcej zrobiłem pracy. Wydałem kupę kasy na inne softy i ich upgrade a nie zrobiłem na nich nawet ułamka tego co na ZBrush. Nie mam prawa grymasić. Niektórzy z was napisali że zostaniecie na tych wersjach które teraz macie, nie dziwię się. Sam bym tak pomyślał, bo już na tym etapie ZBrush jest tak kompletnym toolem do rzeźbienia, że ciężko prosić o jakieś wodotryski. Z drugiej strony grubo się zastanawiam co oni u Maxona będą czarować. Może pójdą w VR, może przepiszą soft, a może zwyczajnie będą pokazywać coraz to bardziej kozackie narzędzia którymi wymuszą na nas płatne upgrade 😄 

Napisałem do supportu z tym prblemem i w skrócie odpasali, ze chyba mnie poje... 

A dłużej, to grzeczniej napisali mniej więcej że "między wersjami zb są takie skoki technologiczne że to tak jakby chcieć żeby cd player otwierał dvd".

Moim zdaniem to na wyrost. Wystarczy zrobić teraz taki neutralny ztl, który przy zapisie eksportuje cała magic-geo w zwykłe subdivs i spatchować wersję 2022 lub wydać plugin co ruszy i na troszkę starszych do importowania takich plików, a nie męczyć się z  obj lub fbx, co wymaga sporo czasu, zwłaszcza przy dużych modelach.  Plus jeszcze dużo więcej miejsca zajmują.

Do tego gubi się subdivy.. sporo rzeczy można stracić przy tym i jest to denerwujące. 
No ale co zrobić.. trzeba korzystać z tych industry standard formats niestety bo mają w du. chyba tych co zostają przy starszych wersjach. ALe to też dotknie tych co chcą korzystać z nowości.  

Bo albo będziesz zmuszony do pracy na starym albo do eksportowania. 

 

Mi to na pewno utrudni życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, gryzon said:

na tym etapie ZBrush jest tak kompletnym toolem do rzeźbienia, że ciężko prosić o jakieś wodotryski.

Nie zapominajmy ze nie ma wycinania dziur nozem 😤😉
Tez nie mam problemu z placeniem im. Zwraca sie. Dopoki cena nie jest z kosmosu - a nie jest - to luzik. Sam siedze na subskrypcji od juz chyba 2 lat. Nie widze problemu. Za wszystko sie placi, czemu mam nie dac kasy za soft dzieki ktoremu mam co jesc? Jak zrobia nieosiagalne ceny to bedzie problem ale zobaczymy jak bedzie. Poki co to sie ladnie nazywa "koszty uzyskania przychodu" 🙂

@KLICEK Na stronce z downloadem pisza miedzy innymi "Also, it is not possible to run multiple ZBrush versions on the same machine. If you install a legacy version you must first uninstall any newer versions."
To jak to jest z tymi wieloma wersjami? Chyba ze masz jakies... perskie 😉

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Nezumi napisał:

Nie zapominajmy ze nie ma wycinania dziur nozem 😤😉
Tez nie mam problemu z placeniem im. Zwraca sie. Dopoki cena nie jest z kosmosu - a nie jest - to luzik. Sam siedze na subskrypcji od juz chyba 2 lat. Nie widze problemu. Za wszystko sie placi, czemu mam nie dac kasy za soft dzieki ktoremu mam co jesc? Jak zrobia nieosiagalne ceny to bedzie problem ale zobaczymy jak bedzie. Poki co to sie ladnie nazywa "koszty uzyskania przychodu" 🙂

@KLICEK Na stronce z downloadem pisza miedzy innymi "Also, it is not possible to run multiple ZBrush versions on the same machine. If you install a legacy version you must first uninstall any newer versions."
To jak to jest z tymi wieloma wersjami? Chyba ze masz jakies... perskie 😉

nie nie, mam normalnie legal 🙂 i wszystkie dzialaja

image.png.99cdea67426b08b02815a79732784bb8.png

  • Like 2
  • Confused 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta no nie podejrzewam, ze twojego kalibru ktos potrzebuje pirata 😄. Ale mrok, ze pisza ze nie dziala. Osobiscie nie wiem, nie potrzebowalem nigdy dwoch wersji. Raz chyba mialem przez chwile Jak zaistalowalem nowa zanim odinstalowalem stara i dzialalo tez. Dziwne ze to pisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Pixologic zaczyna iść drogą pozostałych firm softwarowych. Koniec darmowych update'ow dla wszystkich jak leci.

https://80.lv/articles/zbrush-perpetual-customers-will-no-longer-get-free-upgrades/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hris napisał:

Chyba Pixologic zaczyna iść drogą pozostałych firm softwarowych. Koniec darmowych update'ow dla wszystkich jak leci.

https://80.lv/articles/zbrush-perpetual-customers-will-no-longer-get-free-upgrades/

spoko 2022 bedzie dlugo sluzyl 🙂 mysle ze jak bede go szanowal to i do 2030 posluzy 🙂 no bo co mi bedzie wiecej trzeba do rzezbienia? wszystko mam 🙂 wazne zeby nie wylaczyli mi licki XD

 

mysle ze MAxon sie dosc mocno zdziwi i to szybko 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. To samo bylo z Adobe. "Takiego wala! Zebym tym zlodziejom co miesiac placil! Niedoczekanie! Przesiadam sie na GIMPa!" 😄 Mimo, ze jest realna, dzialajaca, swietna alternatywa dla Photoshopa (w postaci Affinity nie GIMPa oczywiscie) to ludzie i tak siedza masowo na Photoshopie a Adobe juz nie wie gdzie ma trzymac kase. Potem kupili Substance - powtorka z rozrywki. "Niedoczekanie! Zlodzieje korporacyjni! Przesiadam sie na... kurna, nie bardzo jest na co... Na Blend..! Nie no, badzmy powazni... No dobra, zaplace wam, ale wiedzcie, ze bardzo niechetnie wy korporacyjne bandziory!" 😄

A tutaj nie ma zadnej sensownej alternatywy. Ludzie pokrzycza, pogroza jak to sie na Blendera przesiada i dalej beda na zetce smigac. A nie powiesz mi ze sie na update nie skusisz jak cos fajnego dodadza. Dokoncza PeelUV i zaraz ludzie zapomna jak to zly Maxon jest.

Ja nie wiem czego sie spodziewali wszyscy - ze beda darmowe updaty na zawsze? WTF? To na czym mieli zarabiac?
Jeszcze bardziej sie dziwie Pixologicowi ze tak to sp....dolili. Dodali subskrypcje ale juz pewnie za pozno bylo. Shocker, ze bez kasy sie nie da firmy prowadzic.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 23:26, KLICEK napisał:

nie nie, mam normalnie legal 🙂 i wszystkie dzialaja

image.png.99cdea67426b08b02815a79732784bb8.png

Co za przypadek. A ty nie robisz upgrade tylko za każdym raem instalujesz świeżą kopię? Mam rację? Ja dopiero teraz mam sytuację że mam na dysku 2021.5.1 i 2022.0.2 bo nie byłu upgradu tylko świeża instalacja. Wychodzi na to że za każdym razem trzeba na świeżo instalować. A zapytam jeszcze, czy foldery do ustawień ZBrush i instalacji jego masz do każdej instacji osobne? Z ciekawości pytam czy te konfiguracje i mięso się nie pomyli. Mnie w suporcie instruowali że nie da się nie można instalować. I dlatego tak wyszło u mnie 😄  Dzięki @KLICEK za cynk. 

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gryzon napisał:

Co za przypadek. A ty nie robisz upgrade tylko za każdym raem instalujesz świeżą kopię? Mam rację? Ja dopiero teraz mam sytuację że mam na dysku 2021.5.1 i 2022.0.2 bo nie byłu upgradu tylko świeża instalacja. Wychodzi na to że za każdym razem trzeba na świeżo instalować. A zapytam jeszcze, czy foldery do ustawień ZBrush i instalacji jego masz do każdej instacji osobne? Z ciekawości pytam czy te konfiguracje i mięso się nie pomyli. Mnie w suporcie instruowali że nie da się nie można instalować. I dlatego tak wyszło u mnie 😄  Dzięki @KLICEK za cynk. 

2021 ma swoj folder z ustawieniami i wszystkie wersje korzystaja z tego samego folderu, tak samo dla 2022 😉 musisz tylko co duze wydanie przeniesc ustawienia i tyle 🙂

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh padam jak czytam lament ze ZB już nie będzie za free. Co roku myślałem, że już wprowadzą opłatę i co rok dziwiłem się że nie. Tak jakby to była wieczna beta z darmowymi updatami do wypuszczenia skończonej wersji 😉

 

Myślałem, że nasz naród jest odosobniony w takim płaczu, że wszystko powinno być za darmo, no ale widać wszyscy są tacy sami. Zgadzam się, że na 2022, w sumie i nawet 4r8 można tłuc do końca życia normali i co tam jeszcze. Ale jeżeli będą ładnie rozwijać soft, to dużo osób się skusi. 

 

Jedyny dramat to nie wydawanie forsy a fakt, że maxon położył na nich łapę ..

 

W sumie jedyne komercyjne softy jakich używam to ZB, Toolbag i Affinity, z czego Toolbag mogę kopać w du... w przy kolejnej wersji jeśli UE5 go zmiażdży - a tak się zapowiada bo nawet zwykłe renderki szare, jak już tam rozkminiam powoli wyglądają niekiepsko, tak trochę arnoldowo, a wydajność w raytracingu (jak już minie wieczność otwierania i importowania plików) jest niebo lepsza.  

I może skuszę się na MD12 czy tam kolejny, jak będę miał ostatnią szansę na zniżkę przy wersji wieczystej, bo mam 9.

Do tego ci co się tak chwalą ile to oni nie biorą za zlecenie, że aż mi czasem głupio, a płaczą równie głośno co "głodujący artyści" 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo pixo troche podchodzilo do ludzi jak do kolegow 🙂 dlatego teraz jak maxon przejal i pierwsze co zrobil do ceny w gore i analowanie subskrypcji itp to ludzie czuja oburzenie. 

Natomiast ja sie nie obrazam itp po prostu nie wydam kasy na update bo go zwyczajnie nie potrzebuje 🙂 bede kupowal co 3-4 lata tak jak wymieniam telefon 😄  Po co mialbym wydawac kase co roku? jak wszystkie toolsy mam, nic nowego nie uzywam. Nawet jak wrzucaja jakies fajne ficzery to zapominam o nich po 10 minutach ze istnieja 😄  

 

Maxon ma ciezki orzech do zgryzenia imo 🙂 bo firmy podejrzewam ze wieksze, moze i beda subowac i kupowac nowe licki. Normalny szary mudin jak ja i wy oraz freelancerzy? watpie 🙂 bo po co?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KLICEK napisał:

no wiadomo pixo troche podchodzilo do ludzi jak do kolegow 🙂 dlatego teraz jak maxon przejal i pierwsze co zrobil do ceny w gore i analowanie subskrypcji itp to ludzie czuja oburzenie. 

Natomiast ja sie nie obrazam itp po prostu nie wydam kasy na update bo go zwyczajnie nie potrzebuje 🙂 bede kupowal co 3-4 lata tak jak wymieniam telefon 😄  Po co mialbym wydawac kase co roku? jak wszystkie toolsy mam, nic nowego nie uzywam. Nawet jak wrzucaja jakies fajne ficzery to zapominam o nich po 10 minutach ze istnieja 😄  

 

Maxon ma ciezki orzech do zgryzenia imo 🙂 bo firmy podejrzewam ze wieksze, moze i beda subowac i kupowac nowe licki. Normalny szary mudin jak ja i wy oraz freelancerzy? watpie 🙂 bo po co?

No ja akurat bym mógł się pokusić o update jeśli wzieli by coś z mojej listy życzeń 😉 A to głównie usprawnienia w nawigacji, zarządzania toolami itd. 

Inaczej to też nie potrzebuję. Mam tak jak ty, że te nowości to jako ciekawostka bardziej i preferuję stary dobry workflow - trochę oczywiście wzbogacony o nowinki bo occlusion używam do renderów bpr cały czas 😉 

Właściwie z każdego updatu coś mam dla siebie ale game-changery już się skończyły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michalo napisał:

No ja akurat bym mógł się pokusić o update jeśli wzieli by coś z mojej listy życzeń 😉 A to głównie usprawnienia w nawigacji, zarządzania toolami itd. 

Inaczej to też nie potrzebuję. Mam tak jak ty, że te nowości to jako ciekawostka bardziej i preferuję stary dobry workflow - trochę oczywiście wzbogacony o nowinki bo occlusion używam do renderów bpr cały czas 😉 

Właściwie z każdego updatu coś mam dla siebie ale game-changery już się skończyły. 

 no umowmy sie, jezeli jestes bardziej rzezbiarzem niz ilustratorem to zbrush od lat jest idealny 🙂 nic nie trzeba zmieniac 🙂 

i mowie bez przekasu 😄 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam jak updaty do zetki nie byly co roku. Byly jak sie zebralo nowosci na update. Czekalo sie na tego ZB5 a tu wychodzilo jakies ZB 4R67 😄 Ale teraz bedzie ze "development zwolnil" i juz wszyscy zapomna jak to drzewiej bywalo z updatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebazx6r napisał:

Jak zrobia jak w MD to Kolejny update bedzie zwiazany z kupnem nowej licencji.... jak ktos chce po paru latach.

Tak, ale chyba co 2 lata można zrobić update ze zniżką, potem przepada taka możliwość.

Mam nadzieję, że będzie taka opcja w ZB..

 

Chociaż w sumie, co za różnica z jakiej wersji się robi update, powinno to tyle samo kosztować. Bo czemu nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ludzie ktorzy zmienili swiat grafiki 3D, ktorych soft jest uzywany w dziesiatkach jak nie setkach roznych sektorow - od gier i filmow przez zabawki, bizuterie do prototypow maszyn i pierdyliona innych rzeczy o ktorych nie wiem - chca... ZARABIAC?! To sie we lbie nie miesci! Zlodzieje jedne...

Swoja droga mega mnie bawi jak widze gigantow ktorzy NA BANK zarabiaja wielokrotnosc tego co ja, placzacych ze darmowki sie skonczyly. Ja kurna teraz rzezbie doslownie noge swini - sama noge - za $350. To mam z jednego zlecenia na nastepny rok zetki... A tam ludzie z zajebistych studio z gierkami AAA w CV jojcza ze drogo (nie pije do nikogo tutaj, po prostu widze ta histerie wszechobecna).

Tutaj rozmowa o przyszlosci ZBrusha ktora przedstawia rzecz w racjonalnym swietle (z clickbaitem w ikonce ale rozmowa spoko. Zgadzam sie w 100%) :

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KLICEK napisał:

klasyka 😄 no mowie, pozyjemy zobaczymy 🙂 poki co moje cebulackie ja mowi ze nie potrzebuje updatow 😄 ale moze cos zrobia co zmieni moje zdanie 😄

Ja wiem, że potrzebuje updatów 🙂 Jakoś przywykłem...

Na kolejny release muszą wszystkich niedowiarków do siebie przekonać jakimiś sumer ficzerami.  Mam tylko nadzieję, że nie zdrożeje.. 

 

Najbardziej mnie cieszy, że jednak nosacze to nie tylko nasza narodowa cecha i że w innych krajach też cebula boli z każdym wydanym $$$ 😉

 

 

I mogli by zrobić jak Marvelous.. Tzn już się z tego wycofali 😉 ale jeszcze jest możliwość skorzystania ze zniżki do 3 wersji do tyłu. Czyli jak mam 9, to będę mógł kupić 12 z 60% zniżką

image.thumb.png.f279ab656a681e6461c0c1f1ebcdb0de.png

a potem można wymienić swoją wersję perpetual na rok subskrypcji. A potem to już game over.

 

Teraz zb w subskrypcji na pol roku to 30 usd miesięcznie. Czy to mało czy dużo jak na Maxona? 

image.png.14ba5082157a8a284e4b92491180d462.pngGdzie tam się zbrush zmieści? 

Boję się, że potraktują go szerzej niż Redshift. Może nie aż tak jak CInema ale coś pomiędzy - 150 zł - 39 usd.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności