Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Destroyer said:

Po tym jak pokazali unrealowy viewport w mayi to chyba trochę spóźnione te deklaracje o współpracy 😛 Ale z drugiej strony autodesk jest jak google z całym cmentarzyskiem rozpoczętych i porzuconych projektów i jeśli coś nie jest od 3 wersji w sofcie to nie można być pewnym czy nagle nie zniknie 🙂 

Autodesk jest tak jakby troche wiekszy niz "Maya i Max" Z konkretow ktore zauwazylem:

- "To begin with, Autodesk Revit subscribers will have free access to Epic’s fast and easy visualization tool Twinmotion."

- Unreal® Live Link for Autodesk® Maya® Version 2
https://apps.autodesk.com/MAYA/en/Detail/Index?id=3726213941804942083&appLang=en&os=Win64

Moze katalizatorem tej wspolpracy sa efekty, jakie zaobserwowali po trzech latach od przyznania Blenderowi $1.2 miliona?

A moze w oczekiwaniu na geniuszy z BI i "nastepna wersje", ktora pozamiata wszystko swoimi geometry nodes, postanowili popracowac z tymi na niczym sie nie znajacymu debilami z Autodesku 🤷‍♂️

Jakos tak przypomnieliscie mi ten kawalek. "Nic sie nie podoba? Mowisz: "co z tego? Jesli wszystko jest zle - niech nie bedzie niczego". W roli Kononowicza - Blender/Ton.

https://youtu.be/4WDx1h61TSU

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Nezumi napisał:

A moze w oczekiwaniu na geniuszy z BI i "nastepna wersje", ktora pozamiata wszystko swoimi geometry nodes, postanowili popracowac z tymi na niczym sie nie znajacymu debilami z Autodesku 🤷‍♂️

Jak już przy nodach jesteśmy to AD powinien się uczyć od innych jak nody powinny działać.
Sytuacja z tego tygodnia, mam w majce jeden wielki shader ~100 nodów(kilka shaderów + mix masek). Wszystko elegancko zpinowane żeby się się nody nie przesuwały jak coś dodam do graphu jak to maya ma w zwyczaju.
Po tygodniu chcąc coś zmienić otwieram zapisany graph, a tu ni ma nodów okno puste, i przez następne 10 min układałem te nody, z takim śmiechopłaczem snując wizję zniszczenia świata, wiedząc że to nie ostatni raz te nody układam.

Nie wspominając o możliwość, grupowania nodów w compoundy, żeby sobie robić takie mini toole, bo to jest możliwe tylko w 3 programach, Houdinim, Blenderze i XSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Skyrush said:

Jak już przy nodach jesteśmy to AD powinien się uczyć od innych jak nody powinny działać.
Sytuacja z tego tygodnia, mam w majce jeden wielki shader ~100 nodów(kilka shaderów + mix masek). Wszystko elegancko zpinowane żeby się się nody nie przesuwały jak coś dodam do graphu jak to maya ma w zwyczaju.
Po tygodniu chcąc coś zmienić otwieram zapisany graph, a tu ni ma nodów okno puste, i przez następne 10 min układałem te nody, z takim śmiechopłaczem snując wizję zniszczenia świata, wiedząc że to nie ostatni raz te nody układam.

Nie wspominając o możliwość, grupowania nodów w compoundy, żeby sobie robić takie mini toole, bo to jest możliwe tylko w 3 programach, Houdinim, Blenderze i XSI

Oj majka to nawet jak masz jednego noda w hypershadzie to ma swoje irytujące zachcianki 🙂 Sporo już tego poprawili ale uraz pozostał jak ptsd, ja nadal w hypershadzie nie mam włączonego generowania podgladó materiałów od czasów chyba wersji 2018 co się wywala w 70% przypadkach zaraz po otwarciu hypersahda 🙂 
Bardziej złożonych shaderów nawet nie próbuję robić, kiedyś chyba były containery do lepszej organizcji jeśli mnie pamięć nie zawodzi:) albo to że jak łączysz nody customowo albo defautowo to musisz przeciągnąć noda na malutką ikonkę a nie gdziekolwiek na powierzchnię noda jak to było dawniej. Przynajmniej teraz jak masz jakiegoś noda wysoko i widok podciągnięty w górę i ruszasz jakiegoś nisko to widok nie przeskakuje w dół za każdym razem bo to był straszliwie wkurzające gdy chciało się trochę nody uporządkować na ekranie 😕 

16 minutes ago, Nezumi said:

Wspomnialbym Bifrosta

lepiej nie 🙂

16 minutes ago, Nezumi said:

ale tez pewnie cos zlego

tak

16 minutes ago, Nezumi said:

nie dziala

tak

16 minutes ago, Nezumi said:

jest glupie

naturalnie tak

17 minutes ago, Nezumi said:

wywala sie

tak, ale najpierw musi się uruchomić żeby mógł się wywalić 🙂

17 minutes ago, Nezumi said:

mogloby byc lepsze

Tak jak ja mógłbym być dwumetrowym murzynem 🙂

18 minutes ago, Nezumi said:

bez sensu

tak

18 minutes ago, Nezumi said:

po co w ogole to robia

dokładnie 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

Przynajmniej teraz jak masz jakiegoś noda wysoko i widok podciągnięty w górę i ruszasz jakiegoś nisko to widok nie przeskakuje w dół za każdym razem bo to był straszliwie wkurzające gdy chciało się trochę nody uporządkować na ekranie 😕 

dalej to mam, bo pracuje na 2018 xD

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Autodeskiem to jak z imigrantami, ktorzy jednoczesnie nic nie robia zyjac z socjalu i zabieraja prace natywnym mieszkancom. A Autodesk jednoczesnie nic nie robi wykupujac gotowe rozwiazania i wymysla kolo na nowo 😄

Juz nawet nie moge powiedziec, ze mnie sie nie wywala hypershade pewnie dlatego bo proste rzeczy robie - no bo sie wywala z JEDNYM nodem nawet 🤣

Kto da wiecej? Komu sie wywala pusty hypershade? Co 2 minuty Maya sie zamyka? Albo w ogole sie nie uruchamia. Moze komus system zniszczyla i musial wszystko reinstalowac? Moze ktos chcial kupic licencje ale jak wszedl na strone Autodesku to mu komputer wybuchl?

Ja nic nie wiem bo dopiero tak z rok jej uzywam. Jak juz sie naucze to tez mi sie zacznie wywalac z jednym nodem. Ale co najlepsze:

20 minutes ago, Destroyer said:

Przynajmniej teraz jak masz jakiegoś noda wysoko i widok podciągnięty w górę i ruszasz jakiegoś nisko to widok nie przeskakuje w dół za każdym razem bo to był straszliwie wkurzające gdy chciało się trochę nody uporządkować na ekranie 😕 

Mam najnowsza Maye i tak mi sie wczoraj robilo 😄  Jak cos mowisz ze sie dzieje to nie mam tego a jak mowisz ze jest ok to u mnie nie jest 😄

A to z przeciaganiem noda na ikonke to jest nic - zwlaszcza po ZBrushu gdzie musisz niejednokrotnie kliknac w dwupikselowy znaczek w gornej czesci ikonki. Najfajniejesze jest przeciaganie noda ze srodkowym przyciskiem myszy na jakas wartosc w okienku poza strefa gdzie sa nody. Na to bym bez tutoriali nigdy nie wpadl.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Nezumi said:

Najfajniejesze jest przeciaganie noda ze srodkowym przyciskiem myszy na jakas wartosc w okienku poza strefa gdzie sa nody. Na to bym bez tutoriali nigdy nie wpadl.

Nie rozumiem? 🙂 do w mayce czy zbrushu bo nie wiem o co chdzoi 🙂

43 minutes ago, Nezumi said:

Mam najnowsza Maye i tak mi sie wczoraj robilo 😄  Jak cos mowisz ze sie dzieje to nie mam tego a jak mowisz ze jest ok to u mnie nie jest 😄

Hmm no tak to naprawili że teraz jest loteria bo wcześniej to była lepsza konsystencja i irytowało zawsze 🙂 może i w tym przypadku jest jakaś logika która za tym stoi i jeszcze na to nie wpadłem albo coś zmieniłem i działa 🙂

Np język systemowy ma znaczenie w majce bo przecinek czy kropka przy wpisywaniu wartości liczbowych np chyba w języku polskim  kropka na numerycznej nie jest liczona jak cześć dziesiętna tylko pomijana i zamiast 1,5 mas wartość 15 jak przeoczysz np przy gęstość vdb, wokselach czy sampalch symulacji to uamr w butach jak komputer wysadzi nastawami z którymi nasa sobie by nie poradziła  🙂 

Z takich kolejnych dziwnych problemów to nap substance painter zawsze mi sprawiał problemy gdy był uruchomiony na drugim monitorze tznlewy główny, prawy do pracy i jak zmieniałem skrótem wielkość czy przezroczystość brusha to zawsze przeskakiwał do krawędzi ekranu. Znalazłem podobne problemy na na forum ale żadnego rozwiązania mimo, że devsi o tym wiedzieli i mieli się przyjrzeć. Na głównym monitorze nie było problemów. 
Ale to trochętak jak devsi redshifta co obiecywali SKD na każdej konferencji co roku chyba z 5 lat jako comming soon zanim w końcu dodali a cartoon shadera jeszcze dłużej a do tej pory nie ma 😄 

Część problemów to może być wina włąśnei teog że masz dwa monitory, albo bardziej "egzotyczny" sprzęt np threadripper w niektórych gierkach mi źle działał i kratkowały a jak wyłączyłem dla gry większość rdzeni i zostawiłem ze 4 to śmigał bez problemu. Mieszanei kart graficznych z róznych genracji czy w ogóle multi gpu może być problematyczne i ten już legendarny problem z alokacją pamięci Vram w sterownikach nvidi o których co chwila ktoś jęczy na grupach graficznych, ja teraz jak renderuję to wyłączam after effectsa bo nawet w tle powoduje problemy a kiedyś to sobie podczas renderingu nawet w proste gry 3d grałem na drugim monitorze a teraz to nawet youruba nie mogę oglądać w dobrej jakości 😕 

A i hoduini potrafił mi się wywalić zaraz po otworzeniu i stworzeniu pierwszego boxa albo dodaniu bevela do plana 🙂 więc to nie wina nieumiejętnego używania softu tak jak kiedyś w firmie maya, na nowiutkim, świeżo zainstalowanym systemie, prawie bez dodatkowych softów, na początku dnia, wypoczęty komputer, majka się załadowała a potem zcrushowałą na gołej scenie, można? można  🙂

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bugi, co u jednego są a drugiego nie, to różne konfiguracje i stan pamięci/procka i ciężko im to naprawić w tym śmietnikowym kodzie.. IMHO

Ciekawe jak to od kuchni wygala, jak się w tym bałaganie odnajdują.  Takie dinozaury jak Max/Mayka to musi być niezła masakra. Ale skoro B. przepisali to może i mayke kiedyś ogarną. Albo inne prehistoryczne stwory (jak zb :?) 

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, michalo napisał:

Te bugi, co u jednego są a drugiego nie, to różne konfiguracje i stan pamięci/procka i ciężko im to naprawić w tym śmietnikowym kodzie.. IMHO

Ciekawe jak to od kuchni wygala, jak się w tym bałaganie odnajdują.  Takie dinozaury jak Max/Mayka to musi być niezła masakra. Ale skoro B. przepisali to może i mayke kiedyś ogarną. Albo inne prehistoryczne stwory (jak zb :?) 

Jak AI zacznie wspierać pisanie kodu na skalę przemysłową, to kto wie... może i nawet parę starożytnych stworów jeszcze powróci z martwych 😄  A my wszyscy odwiesimy czapkę grafika na wieszak i jednym klikiem zaczniemy generować arcydzieła godne największych umysłów wszystkich dekad 😉 A 💰 będą wpływały silnym strumieniem na nasze tłuste konta... no chyba, że jednak tak się nie stanie, to w takim razie, nie wiem 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Destroyer said:

Nie rozumiem? 🙂 do w mayce czy zbrushu bo nie wiem o co chdzoi 🙂

W Mayi - w zetce nie ma przeciez nodow w ogole 😕 Nie wiem jak to wytlumaczyc kiedys pokaze bo mi za chwile planowo prad odcinaja na pol dnia 😄

No, to ja musze jeszcze szybko wrzucic news o Blenderze - team znany z niezlomnych decyzji i falszywie pomawiany przeze mnie o chaotyczny rozwoj powzial decyzje:

http://www.cgchannel.com/2022/09/blender-will-no-longer-ditch-the-vfx-reference-platform/

😄

Najlepsze jest to, ze w obu przypadkach die hard fani Blendera sa zadowoleni. Obojetne czy porzucaja ta platforme czy do niej wracaja - w obu przypadkach jest to decyzja ze wszechmiar sluszna 🤣 Tak ze w tym tygodniu popieramy powrot do vfx reference platform 👍

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych soft to religia. Of topem, odkąd kupiłem xboxa odkryłem, że użytkownicy plejaka i xboxa plują na siebie jadem dokładnie tak jak w wojnach softów. 
I jak kibole drużyn.. Jak fanatycy religijni.. 

Jakie to wszystko ludzkie jest XD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalo napisał:

Dla niektórych soft to religia. Of topem, odkąd kupiłem xboxa odkryłem, że użytkownicy plejaka i xboxa plują na siebie jadem dokładnie tak jak w wojnach softów. 
I jak kibole drużyn.. Jak fanatycy religijni.. 

Jakie to wszystko ludzkie jest XD

Ja mam podobne odczucia. Dla mnie to jedynie dodatkowe miejsce w ktorym moge sie swietnie bawic. Jedyny minus jaki ma xbox - to kurwa glosne pady;D Czasem wstaje godzinke wczesniej przed praca zeby sobie popykac i bywa ze obudze swoja kobite nawalaniem w pada 😛 Soniak ma fajne cichutkie padziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kalberos napisał:

Ja mam podobne odczucia. Dla mnie to jedynie dodatkowe miejsce w ktorym moge sie swietnie bawic. Jedyny minus jaki ma xbox - to kurwa glosne pady;D Czasem wstaje godzinke wczesniej przed praca zeby sobie popykac i bywa ze obudze swoja kobite nawalaniem w pada 😛 Soniak ma fajne cichutkie padziki.

Taki biały co dostałem z xboxs też głośny. A mam 2 kupione wcześniej do pc, bezprzewodowe też ale trochę delikatnie krzyżak się różni i są ciche! 
To widać badziewniejsza wersja dodana do konsoli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo - ja to tak mam, ze jak mi ktos, ze tak to brzydko ujme, nap...dala caly czas jakie cos jest wspaniale na sile to wzbudza we mnie niechec i zaczynam dzialac na zasadzie sciany ktora oddaje energie jaka do niej przylozyles wczesniej w nia uderzajac. Tak na prawde mam gdzies przyszlosc Blendera. Nie znosze tego ze na przyklad wchodze sobie na forum jakies i czytam posta o jakims tam problemie co ktos ma w Mayi a w odpowiedzi widze "wejdz sobie na blender.com - to rozwiaze twoj problem 🙂 ". Ale nie ludze sie ze jak napisze cos zle o Blenderze to jego fan powie "no faktycznie, jest to gowno niedorobione, musze do wszystkiego instalowac pluginy, przesiadam sie...". Wiem ze tak nie bedzie.

Tak jak piszesz jest to wszystko bardzo ludzkie. I sie nie zmieni. Za 10 lat Blender bedzie tak samo obiecujacy jak jest dzisiaj i bedzie juz za chwile mial przejac swiat. Widzialem to juz w Linuksie, gdzie ludzie latami calymi zapowiadali "year of Linux on desktop". I chwytali sie kazdego newsa pozytywnego wskazujac to jako potwierdzenie nadchodzacej rewolucji. Ktora ostatecznie nigdy nie nadeszla ale pewnie juz niedlugo... 😉

W szerszym kontekscie - mlodzi ludzie od pokolen sa podatni na wiare w komunizm. Pomimo faktow, pomimo tego ze to nigdy nie zadzialalo i nie zadziala, ze nie ma szansy zeby sie ziscil gdzies komunistyczny sen - od pokolen sa ludzie ktorzy wierza i aktywnie dzialaja propagujac komunizm.

Ludzie religijni od wiekow chcieliby przekonac ateistow, ateisci z uporem maniaka chca przekonac wierzacych. Alarmisci klimatyczni od dziesiecioleci wieszcza koniec swiata, ktory nastapi "juz za kilka lat" i w ogole nie przeszkadzaja im fakty, ze te przepowiednie wielokrotnie sie nie sprawdzily. Nie szkodzi - TYM RAZEM to juz na pewno bedzie koniec swiata - tylko zobacz jak jest zle. Itd itp.

I doskonale wiem, ze te wojenki nie maja sensu. Ale jest to sposob na spedzanie wolnego czasu. Granie w gry tez nie ma sensu. Niczego nie produkujesz - klikasz i ci z tym dobrze. Tyle. Juz kiedys pisalem ze te przepychanki forumowe sa fajne bo dotycza naszych pasji. Alternatywa jest tylko biernosc i cisza - wybralem ta opcje jak chodzi o inne media spolecznosciowe. I nie denerwuje mnie ze @Destroyermusi pisac zle o Autodesku mimo, ze przeciez tylko wkleilem linka do pewnego faktu. To czesc gry. Wkleilem go bo liczylem na jakas reakcje zebysmy mogli zaczac nasz godowy taniec, nastroszyc piorka, pokrzyczec sobie na siebie 😄 Jakbym nie liczyl na reakcje to bym tego nie wklejal przeciez. A wiem ze nazwa Autodesk wzbudza w wielu takie emocje jak czapeczka "MAGA" na konwencji Demokratow 😄 Przeciez to wszystko jest do przewidzenia juz. Reakcje, przebieg dyskusji, wyciszenie - po to tylko zeby kiedys to powtorzyc. Co nie znaczy ze nie jest to zabawne wciaz. I jestem pewien ze @Destroyerdomysla sie, ze ja sie odezwe jak cos tam w odpowiednim tonie napisze o Blenderze 😄 A ja wiem, ze on wie, ze ja wiem... I tak sie bawimy tu wszyscy i oby to forum trwalo bo jest fajna odskocznia.

-----------------

Co do cichych padow to kurde ja znowu chcialbym cicha klawiature i myszke co nie klika glosno  - ale nie jakas no-name, off-brandowa tylko porzadna. Bo tez zone wkurzam jak klikam po nocy.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nezumi napisał:

I doskonale wiem, ze te wojenki nie maja sensu. Ale jest to sposob na spedzanie wolnego czasu. Granie w gry tez nie ma sensu. Niczego nie produkujesz - klikasz i ci z tym dobrze. Tyle. Juz kiedys pisalem ze te przepychanki forumowe sa fajne bo dotycza naszych pasji. Alternatywa jest tylko biernosc i cisza - wybralem ta opcje jak chodzi o inne media spolecznosciowe. I nie denerwuje mnie ze @Destroyermusi pisac zle o Autodesku mimo, ze przeciez tylko wkleilem linka do pewnego faktu. To czesc gry. Wkleilem go bo liczylem na jakas reakcje zebysmy mogli zaczac nasz godowy taniec, nastroszyc piorka, pokrzyczec sobie na siebie 😄 Jakbym nie liczyl na reakcje to bym tego nie wklejal przeciez. A wiem ze nazwa Autodesk wzbudza w wielu takie emocje jak czapeczka "MAGA" na konwencji Demokratow 😄 Przeciez to wszystko jest do przewidzenia juz. Reakcje, przebieg dyskusji, wyciszenie - po to tylko zeby kiedys to powtorzyc. Co nie znaczy ze nie jest to zabawne wciaz. I jestem pewien ze @Destroyerdomysla sie, ze ja sie odezwe jak cos tam w odpowiednim tonie napisze o Blenderze 😄 A ja wiem, ze on wie, ze ja wiem... I tak sie bawimy tu wszyscy i oby to forum trwalo bo jest fajna odskocznia.

Kurła ja do dosłownie każdej dyskusji mógłbym wypalić z jakimśprzytykiem do zbrusha, aż mnie skręca czasem.

 

Wiem o co ci chodzi i zgadzam się - to przecież oczywiste, w końcu bliźniaki 😉  I to są fajne, zabawne dyskusje. No chyba, że jest się jednym z fanatyków XD

 

6 godzin temu, Nezumi napisał:

Co do cichych padow to kurde ja znowu chcialbym cicha klawiature i myszke co nie klika glosno  - ale nie jakas no-name, off-brandowa tylko porzadna. Bo tez zone wkurzam jak klikam po nocy.

nie wiem na ile wiary te internetowe ratingi zasługują ale można poczytać o tych klawiaturach

The 6 Best Quiet Keyboards - Fall 2022: Reviews - RTINGS.com

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z Destroyerem na memy sie pojedynkowac to jakby sie kopac z koniem - nie ma szansy wygrac. Poza tym ja zbyt wk...wiony chodze caly czas na caly swiat zeby cos smiesznego wymyslic. Tu tylko taki maly memek ogolny, ktory mi przyszedl do glowy.

Fani Blendera:

crashed.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, za mały ze mnie robak aby gigant moje prace kradł - no chyba żeby pokazywać na mitingach
Pokój Nvidii:
Panowie właśnie takich prac nie bierzemy!
Dziękuję, ciasteczka w kształcie dolarów z prawdziwym jadalnym złotem są obok palet z kasą za 3 generację kart graficznych 😉 SMACZNEGO 🙂  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym dostal 4090 to i tak bym sprzedal i kupil cos mniejszego bo sie za prad co miesiac nie wyplace. To jakby komus podarowac czolg zeby sobie do sklepu skoczyl czy dziecko odwiozl do szkoly 😄

Mega jestem ciekaw kolejnej generacji bo ta teraz juz jest absurdalna. Zre chore ilosci energii, jedna karta zajmuje 4 sloty a byly i takie co 5 zajmowaly... porabane. Musza wymyslic cos nowego bo to nie ma sensu juz. Wyglada jak kraniec mozliwosci technologicznych i wyciskanie z tego co jest jeszcze czegos przez robienie wiekszych i bardziej pradozernych potworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Spoko jak jeszcze chwile pociągniemy te "zielone" energie w Europie, to nie trzeba będzie się przejmować zużyciem prądu... bo go nie będzie. Albo będzie tak jak za czasu wczesnego PRLu - będą od czasu do czasu rzucać ochłapy - np. Dzisiaj prąd będzie w województwie przemyskim bo dziadek senatora się skarżył że mu TV nie działa. Reszta Polski sobie poczeka 2 tygodnie na prąd 😉 
16343124935057.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chętnie pociągnął temat tego prądu. 

Miałem niedawno kupić sobie jakiś mały agregat prądotwórczy, by podtrzymać w ruchu pompę od ogrzewania centralnego. Rozumiecie, jak w zimie wyłączą prąd na cały dzień a będę chciał zapalić w kominku i zagrzać dom to pompa nie działa na pedały, muszę ją napędzić prądem. (chociaż można by pomyśleć o tych pedałach) 

Wracając. Zastanawiałem się czy może pomyśleć też o tym by taki agregat od razu dźwigał komputer. Tylko co to za bydle musiało by być? Jakiś Disel od lokomotywy by udźwignąć nowoczesny komputer do grafiki który ma 750W zasilacz? 

Może się ktoś wypowie czy ktoś się uzbroił w takie coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego kompa to dałoby radę markowe 2kW. Natomiast jeśli miałbyś faktycznie coś kupować do tego to zwróć uwagę, że nie wszystkie są przystosowane do pracy ciągłej, np. według zaleceń po 4 godzinach wymagana godzina przerwy. Oczywiście nikt Cię nie zmusi do przestrzegania tego, ale znacząco skróci żywotność sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze rozwiazaniem byloby olanie kupowania pradozernych kart i zmuszenie producentow glosowaniem swoim portfelem do pracy nad energooszczednymi kartami? Nikt mi nie powie, ze MUSI miec najnowsza karte. Jakby im sie mega slabo sprzedala cala generacja albo chociaz te absurdalne 4090 moze by to ich ruszylo. Gorzej jesli po prostu nie umieja juz zrobic lepszych kart a jedyna metoda na podniesienie wydajnosci jest podniesienie zasilania... Ale to wtedy i tak jestesmy w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

 

image.thumb.jpeg.826b759866566a1fd6db0eb9e9245024.jpeg

 

rip ;(

Ale młodo... niesamowity gość, tytaniczna praca i talent, wielka strata. Jak oglądałem na żywo zawsze jak rysował to szczęka opadała, wszystko co głowa pomyślała leciało na czysto na papier. Ech.

  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności