Skocz do zawartości

Opinie na temat zestawu


EthicallyChallenged

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko. Chciabym poprosić Was o zdanie na temat mojej listy zakupów. Chciabym złożyć coś, co pochodzi w miarę ok przez parę lat, a jak sie postarzeje to będzie sie nadawało do upgrade'u ez konieczności wymieniania całości. Nie składałem kompa od prawie dekady i jestem totalnie do tyłu jeśli chodzi o sprzęt. Bardzo pomogło mi przeczytanie wątku KLICKA, dlatego sporo od niego zgapiłem, ale chciałbym jeszcze spytać na wypadek gdybym wybrał coś kompletnie z dupy. Zastosowania:

1.Malowanie w photoshopie

2.Blender (modelowanie, rzeźbienie, trochę renderowania krótkich animacji)

3. RDR2 w 60fps wyglądające trochę lepiej niż na PS4 (1080p mi wystarcza w zupełności.

Z góry dzięki za opinie i porady!

Zestaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, to najlepszy sprzet jaki mialem do tej pory 🙂 ten kraken to zloto, ustawilem sobie go tak ze tylko pompa kreci na fulla a wiatraki sa fixed na 800rpm. Kompa nie slychac 🙂przy renderingu nigdy nie skacze wyzej niz 80stopni. Wiec jestem bardzo zadowolony. Jedyna rzecz ktora zmienie w tym roku to kupie 3080 grafike. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że pamięci będą siedziały. Z tego co widzę nie ma ich na liście QVL asusa.

Nowe ryzeny i x570 są bardzo delikutaśne i nie wszystko bangla.

Edytowane przez Xaia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xaia napisał:

Upewnij się, że pamięci będą siedziały. Z tego co widzę nie ma ich na liście QVL asusa.

Nowe ryzeny i x570 są bardzo delikutaśne i nie wszystko bangla.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Czy jest to coś, co mogę sprawdzić na necie, czy dopiero wyjdzie w praniu po złożeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma na liście QVL to jedynie możesz poczytać opinie w sieci. Jakiś reddit albo tomshardware. Sprawdź jeszcze na stronie corsaira jakie płyty główne testowali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI fury 3200 na tej plycie 64Gb poszlo na 3000 xp2 setup. Jak ktos ci poustawia czasy to pewni bedzie lepieje. bylyjuz 4 updaty BIosu chyba.
Ja kupiłem na pendrive test ramu. Tylko na tej plycie musialem odpalcic CSM by zabutował.
MemtestPro delux - kilkadziesiat zloty i spokoj.
https://hcidesign.com/memtest/

Po updatecie nie sprawdzalem juz.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebazx6r napisał:

MI fury 3200 na tej plycie 64Gb poszlo na 3000 xp2 setup. Jak ktos ci poustawia czasy to pewni bedzie lepieje. bylyjuz 4 updaty BIosu chyba.
Ja kupiłem na pendrive test ramu. Tylko na tej plycie musialem odpalcic CSM by zabutował.
MemtestPro delux - kilkadziesiat zloty i spokoj.
https://hcidesign.com/memtest/

Po updatecie nie sprawdzalem juz.

Dzięki za polecenie i za link, obadam sprawę. Porozglądałem się i sporo osób ma kombinację tej płyty z tym ramem, wiec trzymam kciuki i zobaczę jak pójdzie. Póki co muszę czekać do czerwca na procka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłęm po updacie biosu testem ramu i już lata. Tylko po updatacie znowu trzeb wbiosie CSM włączyć. i 3200 Fury już mam przełączone.
2 miesiace temu te procki kosztowaly 2000zł - 700zł roznnicy niecalem miedzy 3700x ale w sumie i tak spoko.
XD co do 3080 to niedawno kupiłem 2080 super  za 3k ,ale i tak nie wyjdą nowe karty przez pewnie nastepne 4 miesiace wiec.... i raczej na starcie nie beda tez tyle kosztowac.

P.S. Ja mam tuf gaming x570 plus ale bez wifi.

Ja ci polece ten zasilacz:
https://blackwhite.tv/Zasilacz-Phanteks-AMP-750W-80-PLUS-Gold-p969

10lat gwarancji . Corasi widze ze drozszy ale osobiscie nie mam z nimi dobrej relacji xD. W tym sklepie było najtaniej. Pare 1000 w kieszeni.


P.S. na stronie to malo zaupdateowane te ramy obczaj tu, koledze dopasowywalem do 3600x na barzie tej listy i plyty i dzialala. Upgrade biosu is a must. Zrzucasz w tym przypadku na dysk SSD  na wierzch i przez bios znajdziesz zadnego wrzucania na pendrivy:
https://pangoly.com/en/review/asus-tuf-gaming-x570-plus-wi-fi/compatibility/ram

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, Sebazx6r napisał:

Jak ktos ci poustawia czasy to pewni bedzie lepieje. bylyjuz 4 updaty BIosu chyba.

Jestem srednio kumaty i nie za bardzo rozumiem. Masz moze na mysli to? (19:47)

2 godziny temu, Sebazx6r napisał:

Dzieki, ale juz zamowilem ten ze screenshota na poczatku. W ogole to jest straszna posucha na rynku jesli chodzi o zasilacze... Skonczylo sie na tym, ze bralem co bylo, i musialem wybierac, albo nominalna cena, ale nie wiadomo kiedy bedzie na magazynie, ale troche drozej. Chyba jest jakas wieksza czkawka w lancuchu produkcyjno-transportowym zasilaczy.

2 godziny temu, Sebazx6r napisał:

Upgrade biosu is a must. Zrzucasz w tym przypadku na dysk SSD  na wierzch i przez bios znajdziesz zadnego wrzucania na pendrivy

A sa jakies przeciwwskazania do aktualizacji BIOSu z pendrive'a? Bo byloby tak znacznie prosciej, inaczej musialbym instalowac ten ssd najpierw w moim obecnym kompie zeby skopiowac ten bios na dysk.

Jeszcze co do aktualizacji BIOSu - wiecie moze, czy moge od razu uzyc najbardziej aktualnej wersji? Cos tam pamietam, ze w niektorych przypadkach trzeba najpierw zainstalowac troche starsze jesli jest zbyt duza luka czasu pomiedzy wersjami, ale nie wiem w jaki sposob stwierdzic, ze jest wlasnie za duza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, EthicallyChallenged napisał:

A sa jakies przeciwwskazania do aktualizacji BIOSu z pendrive'a?

Jeśli płyta umie zrobić aktualizację z pena to nie ma przeciwwskazań. Poza tym BIOS można też często po prostu z poziomu systemu popchnąć. W kwestii wersji, to jeśli nie jest wyraźnie zaznaczone, że trzeba robić w jakiejś kolejności, to można od razu najnowszy wgrać. Ewentualnie jeśli masz obawy przed ucegleniem płyty, możesz wgrywać po kolei wersje, wgranie BIOSu nie zajmuje 14h 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xaia napisał:

Zasilacz-Phanteks-AMP-750W-80-PLUS-Gold-p969

To jak siedzenie na bombie, chyba ze lubisz takie atrakcje 😄

Czemu tak uwazasz?  Przeciez to jest praktycznie Seasonic. Bez powodu 10 lat gwarancji nie ma.  Noty tez ma bardzo dobre i podzespoly.

Wiesz ze zasilacze sa tak naprawde produkowane przez kilka firm reszta to rebranding. Be quite tez ma badziewia tak jak 9 w swojej linii. 

 

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oparte o   Seasonic Focus Plus Gold   który ma także10 lat gwarancji nie 12. W tym ze ten jest w pełni modularny. 

Focus Gold wciaz też jest w ofercie seasonic, ale wiesz co dam znac jak wybuchnie.  

 

 

 

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw Seasonic Focus Plus Gold, to polecam. Mam i chodzi jak złoto 🙂 Zmiana ze starego była diametralna, jeśli chodzi o kulturę pracy. Z ciekawostek, to zmieniłem zasilacz, bo Mass Effect (3?) resetował mi kompa i winnym okazał się starty zasilacz 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszystko poskładałem i odpaliłem, więc dziękuję wszystkim za opinie i porady. Poszło w miarę ok, ale nie obeszło się bez problemu, bo gdy po zainstalowaniu wszystkich update'ów w windzie i swoich softów ustawiłem ram na 3600 mHz, to płyta wieszała się na pomarańczowej diodzie (błąd dram). W pierwszej kolejności myślałem, że coś zjebałem, ale potem znalazłem kilka wątków ludzi z podobnym problemem:

overclockers

Reddit

oraz ostrzeżenia na temat aktualizacji biosu tej płyty:

Znów reddit

Już myślałem, że scegliłem płytę, ale reset biosu przywrócił POST i wszystko jest stabilne. Zostawiłem ten ram na domyślnej częstotliwości bo nie wiem co z tym zrobić na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że AGESA Patch 1.0.0.4b robi jakieś zamieszanie w płytach. Wszystko śmigało na XMP 2.0 zanim nie zupdatwałem biosu na mojej ASRock Taichi x570. Ustawiłem ręcznie na 3200Mhz i czekam na nowy bios z 1.0.0.5 - podobno poprawili stabilność ram. Póki co jest stabilnie i bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności