Skocz do zawartości

RTX 3090


maciek3d

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Nezumi napisał:

No ja jestem na tyle stary ze pamietam poslkie banknoty z Paderewskim o nominale 2 milionow zlotych 😄

Wtedy to była "drożyzna", za 5 000zł kupowało sie oranżadę :classic_biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, KLICEK said:

no z cen to pamietam tylko ile kosztowaly figurki z hemana - 10 000 😄 teraz za kolekcje moich figurek, kupil bym kawalerke. Moglem oszczedzac gad demyt XD

Ja mialem "ksiazeczke mieszkaniowa", ktora jednego niezbyt pieknego dnia stracila wartosc i zamiast mieszkania moglem sobie lizaka kupic...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Ja mialem "ksiazeczke mieszkaniowa", ktora jednego niezbyt pieknego dnia stracila wartosc i zamiast mieszkania moglem sobie lizaka kupic...

my mamy we krwi to ze lubimy byc dymani 😄 Nie wiem czy wiesz co sie stalo z OFE 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, EthicallyChallenged napisał:

Mam pomysł, może Nvidia powinna zrobić "Książeczki RTXowe"? Płatności comiesięczne lub cotygodniowe przez kilka lat a na koniec dostajesz kartę, jak tylko jakieś wyprodukują. Co Wy na to?

wchodze w to!

Zawsze miałem łeb do interesów Ricky Chłopaki z baraków - Paczaizm.pl

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitocoin i eth zaczynają się odbijać, ostatni moment żeby wydać całe oszczędności życia i kupić ile się da na dołku zanim dołek się pogłębi 🙂 inwestycja pewna bardziej niż w banku 🙂

GzpyV3w.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK wręcz przeciwnie, skoro nawet jakiś przypadkowy random będzie kupował to kurs choć trochę poleci w górę, warto kupić i nie być zachłannym tylko od razu sprzedać jak się trochę zarobi żeby nie być tym kto finansuje tę całą piramidę ale tym którym coś wyciągnie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest mieć to w dupie i cieszyć się wiosną 😉

Bo zaraz psycha człowiekowi padnie jak będzie kursy odświeżał itp itd. Tak jak u ciebie @Destroyer, problem upgradu sprzętu się skończył i masz na pewno lżej na duszy a forsa rzecz nabyta 😉 a my dalej sięmęczymy na starych gtxach.

Tak samo z crypto.

Edytowane przez michalo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalo napisał:

Najlepiej jest mieć to w dupie i cieszyć się wiosną 😉

Dlatego swój fundusz, który miałem przygotowany na kartę przeznaczyłem na rower i xsx. Jestem zadowolony z zakupu w 100% 😄 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, michalo said:

Tak jak u ciebie @Destroyer, problem upgradu sprzętu się skończył i masz na pewno lżej na duszy a forsa rzecz nabyta 😉 a my dalej sięmęczymy na starych gtxach.

wiesz jak jest 🙂

A tak serio to nadal siedzę na starych 2080ti po gwarancji, komp mi zdychał jak jeszcze robiłem mardini bo pewnie już wtedy zasilanie płyty już mi się powoli paliło ale nadal redshift potrafi się zfreezować najczęściej na denoiserze przy customowych passach jak ao czy inne fresnel. Byłbym bardziej spokojny gdybym miał kartę na gwarancji nawet gdybym wymienił dwie 2080 na jedną 3080, wydajność ta sama, vramu tylko o 1gb mniej ale nowszy sprzęt więc nie tak umęczony i głowa by była spokojniejsza. 

15 hours ago, michalo said:

Najlepiej jest mieć to w dupie i cieszyć się wiosną

Słusznie! Jak komuś się nudzi i chce się bawić w hazard i możliwe że stracić pieniądze z niewielką nadzieją że można sporo zyskać to ok ale jak masz pracę to nie będziesz całymi godzinami na słupki patrzył bo się nie da robić tak ani jednego ani drugiego 🙂 

 

13 hours ago, makak said:

Dlatego swój fundusz, który miałem przygotowany na kartę przeznaczyłem na rower i xsx. Jestem zadowolony z zakupu w 100%

No i super, xsx z gamepassem to złoto za pół darmo i w cenie kawałka gpu 🙂 no i rower teraz bardzo pochwalam, ja zaraz swój odserwisuję i jadę spalać sadło 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał:

No i super, xsx z gamepassem to złoto za pół darmo i w cenie kawałka gpu 🙂 no i rower teraz bardzo pochwalam, ja zaraz swój odserwisuję i jadę spalać sadło 🙂

Jestem mega pozytywnie zaskoczony gamepassem. Przede wszystkim przekonałem się i dobrze się bawię z tytułami, których nigdy bym nie kupił. Choćby Forza 4, nigdy nie pomyślałbym o wyścigach a ta gra to czysta przyjemność grania 🙂 W ogóle korzystanie z xsx to sama przyjemność. Mam odpalonych kilka gier na raz i przełączam się między nimi w kilka sekund (quick resume rządzi) 🙂   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Frozy bym nie kupował a tak to trochę sobie pojeździłem, graficzka super, samochody, kariera czasem efekty przesadzone ale przyjemnie się pyka, nawet gierki które prawie w ogóle mnie nie interesują sobie czasem odpalę na chwilę zobaczyć czy może mi się spodoba, najczęściej nie ale nic nie tracę i to super ocpja żeby potestować gatunki w które się zwykle nie gra. No i jeszcze można tę konsole kupować na abonament to nawet dzieciak za kieszonkowe czy sprzedawanie skinów w fortinte może na to zarobić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości wchodzę na sklep nvidii zobaczyć po ile jest rtx 3080TI founders edition... karty nie ma, a wersje np gigabyte kosztują xDDD ~11 500 polskich złotych 

Wystarczy na dzisiaj internetu 😆

Edytowane przez Skyrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dobrze bo jeszcze chwilę temu za tyle można było mieć tylko 3080 bez Ti 🙂 Swoją drogą żałosne 12Gb i brak nvlinka za 12k to tak średnio ale jak się poszuka to można znaleźć tańsze egzemplarze 🙂 

LUXdLnd.jpg

 

za tyle to bym kupił ze 4 sztuki z miejsca, 🙂 2 dla siebie 2 na sprzedaż tak żeby te dwie pierwsze były za darmo 🙂

 

GFrEetI.png

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😄

 

--

 

 

--------

Are you fucking kidding me! karta o 10% szybsza za 70% większą cenę mspr i ludzie stoją w kolejkach po 20h żeby kupić?

Life in the queue: meet the gamers camping out for an Nvidia RTX 3080 Ti across the US

https://www.techradar.com/news/life-in-the-queue-meet-the-gamers-camping-out-for-an-rtx-3080-ti-across-the-us

 

15m5Kdf.png

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek cen mam wrażenie mocno wyhamował, nawet były nieco niższe ceny a już myślałem, że do końca miesiąca do msrp dociągnie 🙂

23 czerwca

3090  10,5; 3080ti 7,5; 3080 6k

13 lipca

3090  9,5; 3080ti 6900; 3080 5900

a w chinach pokoparkowe 3060 po tysiaczku 🙂

https://www.tomshardware.com/news/thousands-of-used-gpus-are-flooding-chinas-second-hand-market

https://www.techradar.com/news/cryptominers-are-flogging-masses-of-used-nvidia-geforce-rtx-3060-gpus

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja cały czas czekam niecierpliwie na smakowity deal 🙂

 

Swoją drogą na początku maja ktoś chciał kupić moją 2080ti po gwarancji za 4600, z tydzień temu opchnąłem prawie za tysiąc mniej a mogłem sprzedać wcześniej tyle, że wtedy chyba jeszcze ostro renderowałem na gpu, drugą pewnie poniżej 3k opchnę bo już widzę, że ludzie niechętni teraz kupować te karty 🙂

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak wcześniej zauważyłem po załamaniu cen obniżki się zatrzymały a nawet 3080 lekko podrożały, 3080ti minimalnie taniej 

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/ceny-kart-graficznych-koniec-obnizek-gpu

 

Ala na początku następnego roku mają wyjść wersje super i tajemnicze hoppery więc może jeszcze chwilę poczekać? 😛

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-geforce-rtx-3000-super-graphics-cards-rumored-for-early-2022

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-hopper-nadchodzi-nowa-generacja-kart-graficznych.html

 

A z ciekawostek ,ja część pewnie wie 3090 mają część kości pamięci pod backplatem i średnio są chłodzone, praczas pracy ich temperatura może dochodzić do 100C a nowa gra od amazona reklamowana od roku zabija 3090tki 😛 odpalasz betę gównogierki i karta okazjonalnie kupiona za 20k idzie do piachu 😛

https://videocardz.com/newz/amazons-new-world-game-is-bricking-geforce-rtx-3090-graphics-cards

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs bitoicna i eth znowu mocno rośnie i kart zaczynają drożeć, chyba trzeba albo kupić teraz albo czekać kolejne pół roku

23 czerwca
3090  10,5; 3080ti 7,5; 3080 6k

13 lipca
3090  9,5; 3080ti 6900; 3080 5900

30 lipca
3090  9,9; 3080ti 6600; 3080 5500

7.08
3090  10,2; 3080ti 6700; 3080 6000

 

vsjDAuR.png

4CZVfMk.png

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo, liczyłem po cichu, że powoli zacznie się uspokajać, a jak widać nic z tego. Ostatnie obniżki mało mnie urządzały skoro i tak było x2. Swoją drogą już prawie rok chyba trwa ta patologia a widać ma zadatki trwać w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie chwyca za dupe tych gornikow rzady krajow w ktorych sie kopie to nie widze jakby to mialo zostac przerwane.
Swoja droga smieszne jak mozna ludzi zmanipulowac - napchac im do glowy jakichs pierdol, ze to oto inwestujac w krypto sa niezalezni od rzadow, ze maja swoja walute itd. A tak na prawde Jan Kowalski ma z tego tyle, ze w CH... olere wiecej zaplaci za GPU, tymczasem prawdziwa kase trzepia miliarderzy z calymi farmami, kartele i terrorysci piora kaske az milo na kupowaniu gifow, a wszystko jest niestabilne i wartosc zalezy od pierdniecia Muska. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności