Jump to content

Recommended Posts

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

heheszki  

https://www.anandtech.com/show/16057/nvidia-announces-the-geforce-rtx-30-series-ampere-for-gaming-starting-with-rtx-3080-rtx-3090?utm_source=notification&fbclid=IwAR297tJyT51JRbNoAi3yiZ6iGEMV8h8C4

ja i moj PC

Posted Images

No słabo 😕 Podobno 3060ti świetnie kopie, akurat karta, na którą pewnie wielu miało by chęć i pewnie będzie lipna dostępność... (w sumie jak każdej ich do tej pory)

Edited by makak
  • 1 month later...

I co komuś się udało kupić? 🙂 Gdy cena sklepowa 3080 zaczyna się od 5300 to nagle 3090 nie wygląda już tak źle mimo, że ze te 7300 też ciężko znaleźć już bardziej za 8+.

Co za czasy nastały, powtórka z historii ale bardziej niż to było z poprzednią górką kryptowalut, bitcoin sięga powyżej 40k$ a w Iranie brakuje prądu przez kryptominerów 🙂 jesteśmy zgubieni 

https://ithardware.pl/aktualnosci/wydobycie_kryptowalut_powoduje_braki_pradu_w_iranie_bitcoin_lepszy_niz_objeta_sankcjami_ropa-14692.html

https://ithardware.pl/aktualnosci/zotac_i_evga_znacznie_podnosza_ceny_kart_graficznych_i_tlumacza_sie_sytuacja_na_rynku-14696.html

No i jeszcze na CES 21 liczyłem a tu nvida wymyśliła - wiemy że teraz większość siedzi w domach czy ucząc sieczy pracując, mało się przemieszczamy więc mogliśmy zrobić tylko jedno w tej sytuacji - wprowadzmy 30 laptopów z mobiniakami serii 3000 😕 Za to amd zamiast ogłosić nowe threadrippery to powspominało jak ot kiedyś było i jak będzie, liczyłem, że cokolwiek będzie wartego uwagi ale nie było 😕

Edited by Destroyer
  • Like 2

No bida z nędzą 🙂 Widzę, że 2021 to powtórka 2020. Może, coś w drugiej połowie roku się poprawi, a przynajmniej fajnie by było 🙂 Bo z tymi cenami, to składanie pc mija się z celem, no chyba, że to już będzie tylko dla garstki zapaleńców zajęcie 😉  

btw. ostatnio sprawdziliśmy i w pracy siedzimy na 11 letnich hp workstations... 

Edited by makak

Kupiłem 3090.

Raz, że pracuję na tym i szybko na siebie zarobi a druga sprawa to wiadomo, trochę to nagroda od samego siebie 😉
Renderuję w Octane i porównanie mam do GTX 1080 ti, w interiorach/studio render RTX 3090 działa mniej więcej jak 3,5 do 3,8 GTX 1080 ti ale już w eksteriorach gdzie jest dużo zielska daje czadu mniej więcej jak 5-6 GTX`ów 1080 ti

Jak ja już się pogodziłem z faktem że trzeba będzie kupić 3090 zamiast dwóch 3080 to ceny i tych podskoczyły, 3080 to już w ogóle z porównywarek cenowych zniknęły bo id tygodni nic nie ma dostępnego 😕 

tutaj cena bardzo atrakcyjna, można brać 🙂

1356458098_Screen19_01.20210013.thumb.png.d52305f236b2397d91fea17ff556ae94.png

Jakby ktoś widział 3090 za ~7300 to pisać, już się wykosztuję jak nie ma innego wyboru :)