Jump to content

Recommended Posts

Wtedy jeszcze były z grubsza dostępne choć drogo, ale fakt że ot tak sobie tego nie kupił. Inna sprawa, że chyba nikogo nie dziwi że z fabryk produkcyjnych w tajemniczych okolicznościach giną całe skrzynie czy palety kart a w chinach od jakiegoś czasu jest moda na kopanie która ostatnio jak wszędzie przybrała na sile. 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/zlodzieje-ukradli-karty-geforce-rtx-3090-z-fabryki-msi.html

Edited by Destroyer
  • Wow 1
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak sie ma pogorszyc? Beda odbierac tym co juz kupili? 🤣

heheszki  

https://www.anandtech.com/show/16057/nvidia-announces-the-geforce-rtx-30-series-ampere-for-gaming-starting-with-rtx-3080-rtx-3090?utm_source=notification&fbclid=IwAR297tJyT51JRbNoAi3yiZ6iGEMV8h8C4

Posted Images

Każdy z nas podjął jakąś decyzję której można teraz żałować ale nie taką jak zdobywca trzeciego miejsca w jakimś konkursie gdzie za pierwsze było jakieś 1000$ drugie 500 czy 700 a za trzecie 1000 bitcoinów, albo gdy jeden użytkownik chciał sprzedać 10,000 BTC za 50$ i nawet nie było chętnych 😄

sdfsdfsf.jpg.a251e565b89601d90b1bcc5b4ea1ba38.jpg

Edited by Destroyer
  • Haha 3

Do tego wszystkiego jak wyjdzie  zaraz UE5 i okaże się ,że jest taki super jak zapowiadali i okaże się, że mój 1080ti'aaa to gówno i nie działa, to się będę chlastał.

Pocieszające się to że mam Hybrid EVGA więc może mi nie padnie..  W razie czego mam zintegrowaną. 

• Like 1
12 godzin temu, alex3d napisał:

teoretycznie skoro górnicy robią koniunkturę to kwestia ceny prądu i czasu w jakim im się sprzęt zwraca i kiedy ten cały bitcoin pierdyknie 😉 A praktycznie to końca tego ssania nie widać.

Może też być tak, że cały ten bitcoin pierdyknie do ceny 100000-200000$ za sztukę, Nvidia uzna, że się frajerzyła sprzedając karty za pół darmo i dostosuje cenę produktu do popytu (kto kupił tego szczęście, gratulacje @RaVirr 🙂), a dalej to już z górki: Hollywood uzna, że superbohaterowie i tak się znudzili a kin już nie ma, więc nie warto robić VFX do każdego produktu, gry mogą być mniej jak The Last of Us II a bardziej jak Cuphead i sprzedać się równie dobrze, a do reklamki goryla pijącego kukurydziany syrop energetyczny taniej wychodzi zatrudnić goryla i tresera, niż renderować, a w sumie to wystarczy kulturysta w kostiumie zmiast tego goryla.

Jak ktoś chce argumentować, że to za dużo zmian na zbyt wielką skalę, to polecam porównać swoje codzienne życie do tego sprzed 14 miesięcy i spojrzeć co tam się pozmieniało.

• Haha 2
1 godzinę temu, michalo napisał:

Do tego wszystkiego jak wyjdzie  zaraz UE5 i okaże się ,że jest taki super jak zapowiadali i okaże się, że mój 1080ti'aaa to gówno i nie działa, to się będę chlastał.

Pocieszające się to że mam Hybrid EVGA więc może mi nie padnie..  W razie czego mam zintegrowaną. 

@JackTheRippy mowil ze meta hujmanie ma 30-40 fps na 3090 XD

• Haha 1
42 minuty temu, KLICEK napisał:

@JackTheRippy mowil ze meta hujmanie ma 30-40 fps na 3090 XD

Ale to na przestarzałym sofcie 😉

53 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Jak ktoś chce argumentować, że to za dużo zmian na zbyt wielką skalę, to polecam porównać swoje codzienne życie do tego sprzed 14 miesięcy i spojrzeć co tam się pozmieniało.

Ciekawy kierunek. Masz kanał na yt? Może pora?

Pamiętaj na koniec mówić - włączcie myślenie 😉

No ale może jak już przez metahuman i ceny gpu bedziemy bezrobotni, złączymy sięw grupkę mineró z naszymi starymi kartami, byle do pierwszego..

Edited by michalo
  • Haha 2
19 godzin temu, alex3d napisał:

kiedy ten cały bitcoin pierdyknie

nie pierdyknie. będzie rósł bez końca. jako iż jest limitowany. w pewnym momencie po prostu już owszem nie będzie co kopać. etc... ale jego wartość przez to pójdzie do góry jeszcze bardziej.. 

• Like 1

Tylko 3060, zawsze coś ale zobaczymy czy customowe drivery, firmware się nie pojawią a przy takich kursach i szaleństwie nvidia musiałby mocno zalać rynek cmp żeby zwykłe karty wracały do normalnych cen. Koniec końców pewnie będzie tak, że będą znikały i karty i cmp i tylko górnicy będą mieli większy wybór. Mogli by jeszcze zbić wydajność 3080 i 3090 sterownikami, biosem czy czymkolwiek nawet tylko w nowych kartach bo teraz to co w Polsce są dwie 3090 za 15k+ a i tak pewnie zaraz znikną?