Skocz do zawartości

RTX 3090


maciek3d

Rekomendowane odpowiedzi

KOledze zwykla 2070 za 2k rok temu znalazlem sam kupilem 2080super za 3k.

Na allegro widzę ze są już nowe 2070 po niecałe 1800zł Pality ,a Gigabyte 2070 SUPER  za niecałe  2k:
https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-3x-8gb-9731717827

Edytowane przez Sebazx6r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było kart tak nie ma, amaozny anulują zamówienia po miesiącu czekania a chińskie sklepy udają że sprzedali więcej niz10 sztuk 🙂

https://www.thefpsreview.com/2020/10/24/chinese-retailer-reportedly-faking-sales-numbers-to-hide-geforce-rtx-3080-supply-issues/

Widziałem kilak 3080 dostępnych ale nie w cenie 3500 a 5500 także tego trochę się nie opłaca, kto posprzedawał swoje 2080ti za 2-3k żeby od razu kupić 3080 to teraz na inegrze może uczyć się grać w sapera 🙂 

 

Dostępność nowych kart amd też ma być ograniczona, god damned papierowe premiery powinni ich wszystkich za to karać 

https://www.tomsguide.com/news/amb-big-navi-stock-problems-asus-says-youll-have-to-be-fast

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze... właśnie w ramach prezentu urodzinowego kupiłem sobie monitor 4k i obawiam się, że mój 1060 może nie dać rady go obsłużyć w Cyberpunku 🙂 Ale podobno 3060ti ma być więcej w grudniu, to nie tracę nadziei 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że AMD namieszało im w planach. Bo nic innego do głowy mi nie przychodzi, choć teraz jeśli faktycznie coś takiego wypuszczą, to faktycznie jest bez sensu. Inna sprawa, że teraz to chyba głównie papierowe premiery nas czekają. Gdzieś słyszałem, że nowe karty od AMD są fenomenalne do kopania, więc jeśli to prawda, to pewnie też ich za prędko nie ujżymy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA expects a few more months of supply constraints of GeForce RTX 30

https://videocardz.com/newz/nvidia-it-may-take-a-few-more-months-for-geforce-rtx-30-supply-to-catch-up-with-demand

"The demand for GeForce RTX 30 series is still a lot higher than NVIDIA anticipated"

No tak zrobili kartę dwa razy szybszą od 2080ti za 70% jej ceny, rzucili 16 sztuk na cały świat i " nie przewidzieli" że zapotrzebowanie będzie większe. Od samego początku było to Scarcity by Design i jak już będzie w regularnej sprzedaży i dostępności to ceny też pewnie nie będą takie jak w zapowiedziach. Zresztą przy poprzedniej serii też na zapowiedziach ceny miał być niższe. No nic trzeba poczekać kilka miesięcy aż sytuacja się rozwinie 😕  

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a najlepsze jest to ze Amd naprawde zaskoczylo nowymi kartami i imo caly ten wysilek Nvidi jak krew w piach 🙂  Ja skipne wersje 30xx i poczekam do wersji 40xx tylko dlatego, bo Amd przegrywa tylko brakiem techu (dlss2.0) we wszystkim innym jest wygrywanko 😉 takze zobaczymy co przyniesie 2021 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak się sprawują karty AMD w softach graficznych? Photoshop, Substance Painter? Pytam z ciekawości, bo od dawna jadę na kartach od nvidii. Wydaje mi się, że ludzie narzekali na amd? Czy śmiało można zmieniać i różnicy nie ma? (oczywiście jak będzie normalna dostępność, bo na razie to chyba to samo co z serią 3000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym AMD wsparł tylko dlatego żeby od nvidi nie kupować tak jak wcześniej wykosztowałem się na threadrippera zamiast kolejnego procka intela które zmieniałem co kilka lat z 15 lat ciągiem. nvidia potrzebuje kopa bo za bardzo urosła i się kokosi 🙂 ale z drugiej strony ciągle za dużo softu jest oparte o cuda czy optixy ale powoli idzie na openCL więc póki co ja nie mam wielkiego wyboru 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Destroyer napisał:

Ja bym AMD wsparł tylko dlatego żeby od nvidi nie kupować tak jak wcześniej wykosztowałem się na threadrippera zamiast kolejnego procka intela które zmieniałem co kilka lat z 15 lat ciągiem. nvidia potrzebuje kopa bo za bardzo urosła i się kokosi 🙂 ale z drugiej strony ciągle za dużo softu jest oparte o cuda czy optixy ale powoli idzie na openCL więc póki co ja nie mam wielkiego wyboru 

no wlasnie ja nie uwazam ze nvidia sie kokosi. Zoba co robi intel, a co nvidia wydaje karty o 60% mocniejsze niz rok wczesniej imo elegancki progres. 

Ale tak, nie zaryzykowalbym poki co kart ati/amd do pracy. Nie ufam sterownikom, kiedys mialem ich karte i zalowalem 😉 ale konkurencja mocna musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KLICEK napisał:

Nie ufam sterownikom, kiedys mialem ich karte i zalowalem 😉 ale konkurencja mocna musi byc.

No właśnie, z tego co kojarzę to z ostatnią serią były ostre cyrki jeśli chodzi o sterowniki. I ogólnie jak widzę komentarze, to ludzie narzekają na stery od AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wydajność mocno wzrosła ale ceny też skoczyły kolosalnie i teraz jak lekko "spadły" to nagle ludzie chcą ich na rękach nosić 🙂 pamiętam jak 970 reklamowali jako kart z zawrotnymi 4gb azostali przyłapani że to jednak tylko 3,5 albo te chyba szkolenie handlowców czy partnerów które kilka lat temu wypłynęło gdzie tak pogardliwie śmiano się z ludzi i uczono jak wyciskać z nich jak najwięcej pieniędzy i jakie są plany na przyszłość żeby trend ciągłego podnoszenia cen działał. Już nie pamiętam zupełnie co to dokładnie było i ile lat temu ale zapamiętałem to bo trochę się zagotowałem jak na to patrzyłem 🙂 Także pomników im bym nie stawiał a mocna konkurencja ze strony amd, bo na inetla chyba nikt rozsądny nie liczy :), jak najbardziej się przyda 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo 😕 Podobno 3060ti świetnie kopie, akurat karta, na którą pewnie wielu miało by chęć i pewnie będzie lipna dostępność... (w sumie jak każdej ich do tej pory)

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co komuś się udało kupić? 🙂 Gdy cena sklepowa 3080 zaczyna się od 5300 to nagle 3090 nie wygląda już tak źle mimo, że ze te 7300 też ciężko znaleźć już bardziej za 8+.

Co za czasy nastały, powtórka z historii ale bardziej niż to było z poprzednią górką kryptowalut, bitcoin sięga powyżej 40k$ a w Iranie brakuje prądu przez kryptominerów 🙂 jesteśmy zgubieni 

https://ithardware.pl/aktualnosci/wydobycie_kryptowalut_powoduje_braki_pradu_w_iranie_bitcoin_lepszy_niz_objeta_sankcjami_ropa-14692.html

https://ithardware.pl/aktualnosci/zotac_i_evga_znacznie_podnosza_ceny_kart_graficznych_i_tlumacza_sie_sytuacja_na_rynku-14696.html

 

No i jeszcze na CES 21 liczyłem a tu nvida wymyśliła - wiemy że teraz większość siedzi w domach czy ucząc sieczy pracując, mało się przemieszczamy więc mogliśmy zrobić tylko jedno w tej sytuacji - wprowadzmy 30 laptopów z mobiniakami serii 3000 😕 Za to amd zamiast ogłosić nowe threadrippery to powspominało jak ot kiedyś było i jak będzie, liczyłem, że cokolwiek będzie wartego uwagi ale nie było 😕

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bida z nędzą 🙂 Widzę, że 2021 to powtórka 2020. Może, coś w drugiej połowie roku się poprawi, a przynajmniej fajnie by było 🙂 Bo z tymi cenami, to składanie pc mija się z celem, no chyba, że to już będzie tylko dla garstki zapaleńców zajęcie 😉  

btw. ostatnio sprawdziliśmy i w pracy siedzimy na 11 letnich hp workstations... 

 

Edytowane przez makak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3090.

Raz, że pracuję na tym i szybko na siebie zarobi a druga sprawa to wiadomo, trochę to nagroda od samego siebie 😉
Renderuję w Octane i porównanie mam do GTX 1080 ti, w interiorach/studio render RTX 3090 działa mniej więcej jak 3,5 do 3,8 GTX 1080 ti ale już w eksteriorach gdzie jest dużo zielska daje czadu mniej więcej jak 5-6 GTX`ów 1080 ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja już się pogodziłem z faktem że trzeba będzie kupić 3090 zamiast dwóch 3080 to ceny i tych podskoczyły, 3080 to już w ogóle z porównywarek cenowych zniknęły bo id tygodni nic nie ma dostępnego 😕 

tutaj cena bardzo atrakcyjna, można brać 🙂

1356458098_Screen19_01.20210013.thumb.png.d52305f236b2397d91fea17ff556ae94.png

Jakby ktoś widział 3090 za ~7300 to pisać, już się wykosztuję jak nie ma innego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos dozylem do dzisiaj bez najnowszej karty grafiki, wiec pozwole sobie zalozyc, ze przezyje jeszcze rok... A potem tez kupie pewnie 3060 z 12GB RAM, bo wydaje mi sie, ze nie zabije mnie, jak sie moje wiekopomne arcydzielo porenderuje sie 10 minut dluzej... A co do karty zarabiajacej na siebie - jakos tak wole, zeby karta zarabiala na mnie a nie na siebie... 😉

Tylko nie dziwcie sie potem cenom kart. Dlaczego producenci mieliby obnizyc ceny skoro im schodzi wszystko na pniu za absurdalnie zawyzona cene?
No, ale skoro "nie ma wyjscia"... Mozna by poczekac po prostu, ale TRZEBA kupic JUZ, SZYBKO chocby ze swiadomoscia bycia kompletnie wykiwanym, bo przeciez NIE DA SIE pracowac tak jak dotychczas. Kto by chcial MARNOWAC czas na render? Przeciez mozna go poswiecic na cos innego! Na przyklad na ogladanie siedemdziesiatej serii serialu jakiegos 😄
Ech, nie kumam. Widocznie jestem za malo PRO...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tym czasem na render to jest niewątpliwa zaleta.. Ja nie wyobrażam sobie renderować już na CPU. Nie mam wielkich wymagań, moja branża też więc większość renderów to realtimowe "screenshoty" nawet bez reytracingu. Nie mógł bym czekać 5 minut albo godziny! Po prostu nie!

Jak renderuję turntabla to mnie skręca - na szczęście inne programy jakoś wtedy ciągną 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, michalo said:

Ogólnie z tym czasem na render to jest niewątpliwa zaleta.. Ja nie wyobrażam sobie renderować już na CPU. Nie mam wielkich wymagań, moja branża też więc większość renderów to realtimowe "screenshoty" nawet bez reytracingu. Nie mógł bym czekać 5 minut albo godziny! Po prostu nie!

Jak renderuję turntabla to mnie skręca - na szczęście inne programy jakoś wtedy ciągną 😉

Ja tez nie! Pamietam jak pol godziny lata temu czekalem na render to juz byla katorga. Ale nawet na "starej" 1070 nie musze tyle czekac przy tym co robie.
Badzmy przez chwile szczerzy - jakbym mial kupic nowy GPU przy obecnych cenach to czulbym sie jakby ktos mi z tylka zrobil jesien sredniowiecza bez uzycia wazeliny 😄 Po prostu nie moge dac sie az tak wy.... korzystac i jednoczesnie zachowac jakis szacunek do samego siebie. Nowe karty sa spoko, tez czekam na jakas nowa, ale kupie jak sie nasyci rynek. A ze bede musial poczekac? Luzik, mam co robic w miedzyczasie. ZBrush potrzebuje karty grafiki ktora jest tylko troche lepsza od ziemniaka 😄

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze sensu kupowania blaszaka dzisiaj. Jeżeli ktoś renderuje np na GPU... to teraz można kupić laptopa.. z RTX 3070/3080 za 8 tyś.. zł z 32GB ramu.. i to będzie szybsze niż 2080ti.. tak więc tego. 😄 a i CPU 8 rdzeniowy w gratisie.

za cene dobrego blaszak będziesz miał 2 niezależne laptopy.. o mocy 2080ti 🙂 gdzie na jedynm robisz robote.. a drugi sobie renderuje etc... I elegancko.

Aczkolwiek osobiście czekam bardziej na nowego macbooka pro z ARM. 16'stke... ciekaw jestem co pokażą... jako iż obecnie bardziej renderuje na CPU... 3delight & Houdini. 

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaaanie idź mnie pan z tym, 15-17 cali to jest nic, ja już ślepy jestem, siedzę na 43" monitorze i gdyby LG CX 48 był za 5k jak 55 cali to już bym zmienił bo inna klasa niż ten średniawy dell 🙂

Ale rozumiem potrzebę mobilności wtedy można pokusić się o DYI w tym stylu 🙂 https://www.mediaworkstations.net/systems/portable-amd-workstations/a-xp/

 

btw gdyby ktoś chciał więcej vram do swojej karty to jest jest opcja DIY 🙂

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/geforce-rtx-2070-modyfikacja-karty-do-wersji-z-16-gb-pamieci-vram.html

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się cieszyłem gdy zamówiłem 3090 po cenie zbliżonej do sugerowanej ale po tygodniu anulowali mi zamówienie 😕 teraz najtańsze widzę od 8700zł  

Bitcoin spadał niemal cały styczeń i spadł o ok 10k$ ale wczoraj podskoczył z miejsca o 5k bo premiera 3060 na których też dobrze się kopie, scalperzy sprzedają karty za miliony na aukcjach a ceny rosną.

Pomyślałem, że to w takim razie zupgraduję mojego poczciwego 1950x na 3 generację i procki też nie dość że wyraźnie droższe to mało gdzie dostępne, na amazonie 32 rdzeniowy dużo droższy od 64 rdzeniowego? 
Co tu się odjaniepawla, na cenowarce w ogóle już nie ma threadripperów bo mało który sklep ma je w ofercie od ręki?

 

1374140943_Screen30_01.20210002.thumb.png.31c35f6df6b9d0d8d27f005661396e7c.png

Odłożyłem sobie kasę żeby dopakować kompa i mieć spokój na jakieś dwa lata ale chyba się nie da, jeszcze jak walnie hiperinflacja to już w ogóle mogiła, 🙂 trzeba chyba zainwestować w coś stabilnego jak dogecoin czy coś:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK no nie dziwię się, teraz spokojna głowa i robisz swoje popijając kakałko i spoglądając przez okno gdzie świat płonie 🙂 

Dodatkowo jeszcze te zawirowania z akcjami Gemestop to też jaja które zapiszą się w historii, gdybym ja to wiedział o tym wcześniej to kasę bym tam wpompował na początku, sprzedał na górce i już bym przebolał te karty za 10k, przynajmniej bym miał coś pewnego w ręku i spokój na jakiś czas i niech się dzieje co chce 🙂 

A tak to mój komputer już trochę daje znać, że jest już wysłużony i przydałoby się coś tam wymienić ale sytuacja wybitnie nie sprzyja takim ruchom. Karty mogą być bardziej dostępne najwcześniej w drugiej połowie roku chyba, że kurs bitcoina się załamie i pociągnie za sobą resztę kryptowalut ale na razie się na to jakoś nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, JackTheRippy said:

ja kupilem 3090 i najwiecej godzin do tej pory spedzilem grajac w Zeus Pan Olimpu #worthit 

😄 Mistrzostwo haha 🙂 Zresztą sam bym pewnie grał na nim w Knights and Bikes czy inną wymagającą grę jak cyber shadow czy coś.

No ale zaraz będę zaczynał animację tak z 1,5min a i przy symulacjach akceleracja OpenCL by się przydała a 24gb + nvlink jakby działał to już może wystarczyć do nieco cięższych rzeczy no ale będzie trzeba sobie radzić bez 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, JackTheRippy napisał:

ja kupilem 3090 i najwiecej godzin do tej pory spedzilem grajac w Zeus Pan Olimpu #worthit 

Plusy takie ze Painter działa szybko i Marmoset bejkuje AO w 10sekund na 4k. 

nie no to jest totalny klasyk 😄 kupuejsz karte za 5k, testujesz ja w pasjansie 😄 ja jak kupilem 2070 to pierwsza gra jaka na niej poszla to diablo 1 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/30/2021 at 3:06 PM, KLICEK said:

nie no to jest totalny klasyk 😄 kupuejsz karte za 5k, testujesz ja w pasjansie 😄 ja jak kupilem 2070 to pierwsza gra jaka na niej poszla to diablo 1 😄

ayeKgmX_460swp.jpg.8922b3c5248d1c4cd20fc887febffe5f.jpg

Przy okazji tę 3090tkę którą zamówiłem w media expert za 7,5k i anulowali bo "z przykrością informuję, iż zamówienie zostanie anulowane ze względu na brak możliwości realizacji. Dysponowaliśmy ostatnią sztuką zamówionego produktu, która z przyczyn technicznych nie kwalifikuje się do wysyłki." Tydzień później już się karta magicznie pojawiła w ich sklepie za jedyne 9800 🙂 

Zło dzie je! okradli mnie z moich marzeń 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to przez jakiś czas można zapomnieć ale jest nadzieja bo ostatni bitcoin zostanie wykopany w 2140 i będzie spokój, trzeba uzbroić się w cierpliwość 😄

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, KLICEK said:

no jakis czas temu wlasnie trafilem prmke za 7500 i kilku znajomych kupilo 🙂 ja oczywiscie nie, bo doszedlem do wniosku ze nie warto 😄

 

mnie to w sumie znajomy nakrecil zeby kupic karte za takie pieniądze, a czy sie przyda, to sie zobaczy

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie renderujesz animacji to nie warto, ja teraz zaczynam animację tak z 1,5min+ klatka w 720 idzie 8-9 min i jest szum, będzie trzeba podejść do tego bardziej kreatywnie żeby to dźwignąć 🙂

Czyli 640x480 co 6 klatka z 1 samplem potem AI nose reduction, ai upscale do 4k, ai retime i ai HDR i do kasy za high quality world class content 😄

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności