Skocz do zawartości

Randomowe promki na sprzet


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, blood_brother napisał:

To chyba zależy jak się wykorzystuje sprzęt. Jeśli używasz go ciągle i sprzęt na siebie zarabia, to raczej nie jest problemem wydać raz na parę lat kasę, nawet jakby to miało być 30tyś.

Jednak ja jestem hobbystą, więc żydzę każdą złotówkę 😛 z chęcią bym kupił tego XP-Pena, ale dwa lata temu kupiłem Cintiqa 16 i na razie nie planuję zmiany. Chociaż trochę ciasne te 16" 😛

Co parę lat to jest dylemat - procesory, karty, upgrade, zmiany, softy. Więc zawsze dobrze na czymś zaoszczędzić żeby kasę inaczej zainwestować. Zwłaszcza jeżeli uzna się, że jakieś narzędzie jest wystarczające.

Ja coraz bardziej mam wrażenie, że wacom to przerost formy nad treścią jak apple.

No ale akurat wacom ma pewnie z 90% rynku więc się cenom nie dziwię. Oni nie muszą być lepsi żeby być drożsi. (co nie znaczy, ze nie są lepsi, bo zapewne są)

Więc to jak zwykle sprawa wyboru, nawet jak sprzęt na siebie zarabia.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KLICEK napisał:

nie no spokojnie 😄 strzelam ze ten nowy nadal bedzie gdzies tak 10% lepszy niz ten xpen, kwestia jest tego czy za ta kase zauwazysz roznice (jeszcze jak nie jestes ilustratorem)

hmm...no cintiq jest droższy o 1,5 K, ale z drugiej strony wiem że pożyje kilka lat. A 2800 to też nie 5 złotych:/. Ech te dylematy, chyba rzuce monetom:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalo napisał:

Ja coraz bardziej mam wrażenie, że wacom to przerost formy nad treścią jak apple.

No ale akurat wacom ma pewnie z 90% rynku więc się cenom nie dziwię. Oni nie muszą być lepsi żeby być drożsi. (co nie znaczy, ze nie są lepsi, bo zapewne są)

Więc to jak zwykle sprawa wyboru, nawet jak sprzęt na siebie zarabia.. 

Nie wiem jak jak nowe rzeczy od Wacom'a ale w pracy siedzę na intuosie 3 z 15 lat i działa jak złoto, ba na tym pierwszym rysiku, ale tablet śliski, więc nie ma jak się stępić 🙂 A w domu mam intuosa 4M, pewnie z 10, ale tutaj padło mi piórko i po wymianie dalej na nim siedzę. Inna sprawa, że te nowe tablety są nowsze, więc nie ma jak porównać z wytrzymałością 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arturborubar napisał:

hmm...no cintiq jest droższy o 1,5 K, ale z drugiej strony wiem że pożyje kilka lat. A 2800 to też nie 5 złotych:/. Ech te dylematy, chyba rzuce monetom:P

Ano właśnie 🙂 Też się nad tym zastanawiam, jak ludzie wydają masę $$$ na kartę graficzną/procka itd a później to podpinają pod jakiś tani monitor 🙂 A przecież taka rzecz do i 15 lat pociągnie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KLICEK napisał:

nah jest bardzo duza roznica pomiedzy piorkiem 2k nacisku a 8k. Intuos 3 to kau teraz w porownianiu do intousa 4 czy 5 😉 warto wymieniac sprzet

Ha powiedz to Feng Zhu, który z tego co widzę na yt cały czas na nim jedzie 😉 Żartuje, pewnie warto wymienić, ale akurat w pracy z tabletu korzystam głównie do retuszu, czasem podmalówki i w illustratorze, więc nie wiem, czy nawet bym zauważył różnicę 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 11:05, KLICEK napisał:

no daj znac ktorego bedziesz bral 🙂 z checia bym zobaczyl jakis revius albo porownanie do xpena albo wacoma

 

a btw. nie moge uwierzyc jak duza jest roznica na plus pomiedzy piorkami 

moj wacom ma 2048, ten xpen ma 8k poziomow mega roznica, nie spodziewalem sie tego 🙂

Tak się składa, że mam Huiona 24 Pro 😄

Z różnic Huion ma trawione szkło (chyba tak samo jak Cintiqi). Ponoć jest trwalsze i mniej podatne na zarysowania ale niestety nie da się go wymienić jak protectora w XP-Penie. Także coś za coś.

Ma laminat i faktycznie kursor jest praktycznie bezpośrednio pod rysikiem (dopiero patrząc pod kątem widać , że szkło ma jakąś grubość). Ale strzelam , że w XP-Penie paralaksa jest zminimalizowana na tyle dobrze , że nawet nie zwraca się na to za bardzo uwagi.

1.jpg.6e1b2bdb54faf1d93a9220cbc2b8a98c.jpg

2.thumb.jpg.1f374dcf879c5738eb49788722dbc139.jpg

Piórko jest bardzo podobne, również lżejsze od Wacomowego. Osobiście nie czuję dużej różnicy poza tym, że w porównaniu do Intuosa 5 jest więcej stopni nacisku i że powierzchnia daje lekki opór (Intuos jest już praktycznie gładki) 

3.jpg.716cb6d092ec1cce755df221f168a1b8.jpg

Gdyby coś się stało to za piórko do Huiona trzeba dać 220zł. Niestety nie ma drugiego w zestawie.

Także wydaje mi się , że to praktycznie ten sam sprzęt drobnymi różnicami na korzyść raz w jedną raz w drugą stronę ale bez jakiegoś gamechangera 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, makak napisał:

Nie wiem jak jak nowe rzeczy od Wacom'a ale w pracy siedzę na intuosie 3 z 15 lat i działa jak złoto, ba na tym pierwszym rysiku, ale tablet śliski, więc nie ma jak się stępić 🙂 A w domu mam intuosa 4M, pewnie z 10, ale tutaj padło mi piórko i po wymianie dalej na nim siedzę. Inna sprawa, że te nowe tablety są nowsze, więc nie ma jak porównać z wytrzymałością 🙂 

No mój intous 5 ma 10 lat i śmiga. Pomimo, że królik mi pogryzł jakoś zaraz po zakupie 😉 I piórko upadło z milion razy, rozsypało się, dzieciaki dobiły i musiałem kupić nowe.

Pamiętam jak kiedyś o północy składałem to piórko bo jakaś blaszka się przesunęła i nie działały przyciski.

 

Także ten.. sprzęt nieśmiertelny. Wytarty jak lustro ale śmiało mogę polecić.

 

Dlategu zakup xp pena wymagał odemnie nielada odwagi 😉 Mam nadzieję , że kilka lat pociągnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle promka co informacja ze znowu są dostępne threadrippery 3 generacji, niestety cena poszła w górę, wydawać by się mogło że 1,5 roczny procesor powinien raczej tanieć niż drożeć zwłaszcza, że była premiera wersji pro a tu jak zwykle w ostatnim czasie rozczarowanko 😕

https://www.ceneo.pl/89437516

977068188_Screen10_03.20210002.thumb.png.537afb372671107c3f14aa44afd6ea50.png

 

2925919_Screen10_03.20210003.thumb.png.fe064da29e6371d222b10b85378f120f.png

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No threadripperów w ogóle nie było, tylko gdzie na aukcjach się pojawiały ale widać dostawa doszła i sklepy są w zestawieniach. No cena nie zachwyca ale przynajmniej jak ktoś potrzebował np neilot007 to teraz można kupić 🙂 ale z drugiej strony 15 marca jest premiera procków Epic nowej generacji więc już gdzieś na horyzoncie może i nowe threadrippery są 🙂 

Na następny rok są zapowiedziane procki z 96 rdzeniami i 192 wątkami, tylko jaka garstka programów to dobrze wykorzysta 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za ponowny powrót do tematu tabletu, ale @michalo @KLICEK -dawno nie byłem tak zadowolony z jakiegokolwiek zakupu i bardzo Wam dziękuję za rady i odpowiedzi.
Paralaksy właściwie nie ma, ekran nie odbija światła, a powierzchnia daje odczucia jakbym rysował po papierze, a nie ekranie. Po kilkunastu intensywnych godzinach pracy zdecydowanie polecam jeśli ktoś się waha 🙂

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RaVirr napisał:

Sorka za ponowny powrót do tematu tabletu, ale @michalo @KLICEK -dawno nie byłem tak zadowolony z jakiegokolwiek zakupu i bardzo Wam dziękuję za rady i odpowiedzi.
Paralaksy właściwie nie ma, ekran nie odbija światła, a powierzchnia daje odczucia jakbym rysował po papierze, a nie ekranie. Po kilkunastu intensywnych godzinach pracy zdecydowanie polecam jeśli ktoś się waha 🙂

widze ze podjarka jest 🙂 elegancko 🙂 mowilem ze bede beta testerem 😄

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma klimatyzacji to nie polecam teraz inwestować w wielordzeniowy wydajny procesor, ale jak już ktoś zrobił taką głupotę jak ja to można podkręcić w dół ile się da, obniżyć napięcie i (najlepsza rzecz) kupić 5m kable dispalyport i wy***ać komputer na balkon niech tam się gotuje a nie piekarnik w pokoju robi 🙂

kQS7J9A.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Destroyer napisał:

Jak ktoś nie ma klimatyzacji to nie polecam teraz inwestować w wielordzeniowy wydajny procesor, ale jak już ktoś zrobił taką głupotę jak ja to można podkręcić w dół ile się da, obniżyć napięcie i (najlepsza rzecz) kupić 5m kable dispalyport i wy***ać komputer na balkon niech tam się gotuje a nie piekarnik w pokoju robi 🙂

kQS7J9A.jpg

-> mieszkaj na poddaszu
-> rób rendery bez żadnego sensownego chłodzenia czegokolwiek w budzie
-> saunadarmo.png
-> profit

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, RaVirr said:

-> mieszkaj na poddaszu
-> rób rendery bez żadnego sensownego chłodzenia czegokolwiek w budzie
-> saunadarmo.png
-> profit

Paanie ja swego czasu w czasach bardziej studenckich mieszkałem na poddaszu pod blaszanym dachem to dopiero była patelnia, ja taki introwertyczny, nieśmiały chłopiec ale jak przygrzało to każdy tylko w bokserkach chodził a w momentach największego kryzysu wentylator do piersi tulił 😄 Kierwa , że też ja jeszcze żyję po tych wszystkich trafnych decyzjach mojego życia  🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chlodzenia - wlasnie mi padl wiatraczek Corsaira, wczesniej mi padla mycha tej samej firmy. Nie wiem czy mam takie szczescie czy taka gowniana firma. Zamowilem wiatraczek Noctua zeby nie bylo znowu ze chcialem oszczedzic i co dwa miechy nowy "tani" bede kupowac... Zobacze jak sie bedzie sprawowal ten... Na razie wypieprzylem przednia scianke obudowy zeby poprawic chlodzenie.
Albo ogrzewanie pokoju, jak kto woli.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał:

Paanie ja swego czasu w czasach bardziej studenckich mieszkałem na poddaszu pod blaszanym dachem to dopiero była patelnia, ja taki introwertyczny, nieśmiały chłopiec ale jak przygrzało to każdy tylko w bokserkach chodził a w momentach największego kryzysu wentylator do piersi tulił 😄 Kierwa , że też ja jeszcze żyję po tych wszystkich trafnych decyzjach mojego życia  🙂

Od tygodnia siedzę przy kompie mniej więcej w takim outficie:
Dramat fanów gejowskich orgii. Apple zablokowała aplikację do  „organizowania imprez” - NCZAS.COM

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności