Skocz do zawartości

teczka 3d: jakubziom


jakubziom

Rekomendowane odpowiedzi

@jakubziom Hmm nie do końca kminię zamysł niektórych, szczególnie dwóch ostatnich. Nie, że coś jest wprost źle, ale zwyczajnie nie rozumiem przesłania. Opisałbyś swój tok myślenia przy nich? Bo może da radę jakoś usprawnić czytelność przekazu (chyba, że to tylko ja taki niekumaty:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pierwszy to z powodziowych to bardziej ćwiczonko z projektowania graficznego, zamiast Noego, mamy kobietę-bohaterkę która zbudowała łódź-dom i się uratowała. Inspiracją były etykiety wód mineralnych i ich nazwy. Mogłoby funkcjonować jako rebus rysunkowy, trochę zagadkowa wlepka. W drugim chciałem uzyskać przekaz, że warto pomagać, zamiast siedzieć bezczynnie (i trochę kalorii się spali). Przynajmniej taki był mój tok myślenia 😉 Miało być pozytywnie.

Dołączam nowe:

(Kontekst: podwyższanie wałów przeciwpowodziowych)

Jako ilustracja do artykułu.

wodomierz.thumb.jpg.427b7abe86c548f10e078a356749a5bb.jpg

I inne już tematy:

-Sztuka nowoczesna

(zamysł - sztuka bez wartości (pieniężnej lub intelektualnej), ale może rysunek sam w sobie jest jakimś pomysłem.

Może też jako ilustracja do artykułu, rysunek bez kontekstu może być zbyt abstrakcyjny 😉

pearl2.thumb.jpg.a6e4d6ea06d3693eecf8a6059eb3d01c.jpg

Projekt plakatu (miał być złośliwy design, bo nie lubię tego całego z*ebania na punkcie kotów w internecie)

cat_day.thumb.jpg.26189d1a483de4a3339a59fbd65ec393.jpg

A ten powstał, bo nie lubię płytkich tekstów niektórych topowych polskich raperów 😄

(W początkach ta muzyka była sztuką ulicy, a teraz wzięli się za nią bananowcy i mi akurat to nie odpowiada, ale każdy może mieć własne zdanie na ten temat). Wyobrażam to sobię jako okładkę na książkę.

polski_rap.thumb.jpg.efa0a1b0a5bef5d4dfcb2f86b5b795e0.jpg

 

 

Edytowane przez jakubziom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pasuje to co robisz - zwlaszcza ze mnie tez denerwuja rozne rzeczy. Dwa takie przyklady zeby pokazac jak bardzo moze sie roznic odbior czasami od zamyslu. To nie zarzut tylko komentarz. Mam trening z zona - moj zamysl jak cos mowie jest jakis tam, a odbior czesto zupelnie inny, wrecz przeciwny so zamierzonego.

Ta z kolesiem z workami - przyszlo mi do glowy ze to jest o tym jakie niektore kobiety sa puste. Ze jak grubasek buduje murek z workow ktory ochroni ich dom to i tak patrza na niego zlym okiem, a jak ma szesciopak to jest zajebistym ratownikiem godnym uwielbienia. A znowu ten z kotem mowi bardziej, ze nie lubisz kotow a nie tych wszystkich fanatykow kocich memow. Wiem ze zamysl jest taki zeby koniec koncow wkurzyc tych co ich nie lubisz i pewnie zadziala, ale tez... Nie lubisz kotow? 😄 

Najbardziej mi sie podoba to z otwarta malza. Zajebiste. Wydaje mi sie nawet ze ta roztrzaskujaca sie perla jest niepotrzebna. Ta pustka w malzy mowi sama za siebie. Rewelacyjny pomysl!

Co do raperow to nie wiem bo tylko Kazika sluchalem w zasadzie a ci wszyscy lysi dresiarze ze swoimi dramatami spod klatki osiedlowej w kazdej piosence. Tez sie wychowalem w bloku, z wielu powodow od wczesnych lat w zasadzie pozostawiony sobie przez wiekszosc czasu musialem sie sam wychowac. I nie pierdole o tym wszystkim przez cale zycie jak to mi bylo zle i jaki to twardziel ze mnie wyrosl przez to 😄 Ani tez mnie nie biora piosenki o tym jaki to hajs ma ktos i fure na ktorej sie wyginaja jakies laski z dupami na wierzchu.. Tak ze nie moj temat.

Ale ogolnie to rewelka te obrazki. Na prawde z przyjemnoscia kazda wrzute ogladam. Bo nie sa puste, jest za nimi ta mysl ktora czasem moge opatrznie zrozumiec ale zawsze czuje sie ze jest. Brakuje mi takich rozkmin rysunkowych ktore nie sa polityczne. Bo polityki w ch...olercie wszedzie.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ci wszyscy lysi dresiarze ze swoimi dramatami spod klatki osiedlowej w kazdej piosence. Tez sie wychowalem w bloku, z wielu powodow od wczesnych lat w zasadzie pozostawiony sobie przez wiekszosc czasu musialem sie sam wychowac. I nie pierdole o tym wszystkim przez cale zycie jak to mi bylo zle i jaki to twardziel ze mnie wyrosl przez to 😄 Ani tez mnie nie biora piosenki o tym jaki to hajs ma ktos i fure na ktorej sie wyginaja jakies laski z dupami na wierzchu.. 

To ja mam podobnie, słuchałem Kazika i Nagłego Ataku Spawacza (choć to drugie to chyba dla beki robili). Chodzi mi nawet po głowie jakiś rysunek wyśmiewający kulturę macho, zwłaszcza po tym nagłośnionym ostatnio wypadku samochodowym koło Warszawy. Daję też sobie nieco luzu z tymi rysunkami, mam pomysł to rysuję, zamiast robić overthinking, bo wtedy to nie wychodzi. Lepiej narysować 5 rysunków i któryś będzie spoko, niż przekombinować jeden 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, że masz swój styl i jakiś pomysł, czasem nie jest do końca jasne o co chodziło i można rożnie interpretować i to w sumie też jest fajne 🙂 Np chłop z workami piasku pod koszulką to myślałem, że je kradnie 😛 Powodzianka to nie wiedziałem jak interpretować, jak etykieta z wina którym można się zalać ale jest cienkie jak wodzionka 😛 A ten kot z koroną to mi się skojarzył z partią Korwina 😄 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności